معرفی و دانلود کتاب صوتی مرز سایه

عکس جلد کتاب صوتی مرز سایه
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرز سایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرز سایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مرز سایه

کتاب صوتی مرز سایه نوشته‌ی جوزف کنراد یکی از برترین نویسندگان ادبیات انگلیسی است. این اثر داستان جوانی را به تصویر می‌کشد که شغل دریانوردی در کشتی تجاری را رها می‌کند و به پیشنهاد فردی، ناخدای یک کشتی کوچک می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی مرز سایه:

جوزف کنراد (Joseph Conrad) کتاب صوتی مرز سایه (Typhoon and other tales) را براساس تجربیات شخصی خودش به نگارش درآورده است. کنراد بیشتر عمر خود را در دریا سپری کرده، او نیز هم‌چون کاراکتر اصلی این کتاب، بدون هیچ دلیل مشخصی از کارش که دریانوردی در کشتی تجاری بود، کناره‌گیری می‌کند. پس از مدتی به او پیشنهاد ناخدایی کشتی می‌دهند و آن را فورا قبول می‌کند.

موضوع اصلی کتاب حاضر، دریانوردی و داستان‌های بسیار آن نیست؛ بلکه تحولات درونی و سیر تفکرات کاراکتر اصلی رمان است. به عبارتی، گذر از «مرز سایه»؛ که نویسنده آن را هم طراز عبور از خامی می‌داند. این داستان شگفت‌انگیز، برخلاف داستان‌های دریانوردی متداول، روایتی ماجراجویانه و هیجانی نیست؛ بلکه برعکس؛ هدف اصلی کنراد همین عدم وقوع ماجرا، سستی و یکنواختی است. با وجود یکنواختی بیرونی در این رمان، بین جوانی که در ابتدا قدم به عرصه کشتی می‌گذارد، با جوانی که در پایان، از آن بیرون می‌آید، فرسنگ‌ها فاصله است.

عنوان کامل این کتاب صوتی، «مرز سایه: اعترافات» نام دارد. همانطور که از نامش پیداست، این داستان نوعی اعتراف، از اعماق وجود ناخدای جوان است که ساده و روان، آن را برای شما شرح می‌دهد.

تمام انسان‌ها از نزدیک، با افکار و تغییر و تحولات درونی خودشان آشنا هستند و شاید بیش از آنچه فکر می‌کنند، توانایی درک درون‌شان را داشته باشند؛ چرا که کنراد در این رمان از روح انسانی مشترک سخن می‌گوید. آندری وایدا کارگردان مطرح و برجسته‌ی لهستانی، فیلم بلندی با اقتباس از این رمان در سال 1976 ساخت.

جوزف کنراد را بیشتر بشناسیم:

جوزف تئودور کورژینوسکی در سال 1857 میلادی در روسیه چشم به جهان گشود. او تنها فرزند آپولو کورژینوسکی، نویسنده، مترجم، فعال سیاسی بود که در آموزش و تربیت فرزندش نقش بسیار مهمی را ایفا کرد. او بود که جوزف را با ادبیات انگلیس و فرانسه و کتاب‌های شکسپیر و ویکتور هوگو آشنا نمود. خانواده کنراد به دلیل فعالیت‌های سیاسی پدر، بسیار مهاجرت می‌کردند. کنراد در سال 1874 میلادی در سن 16 سالگی، به مارسی فرانسه رفت تا یک دوره کارآموزی 4 ساله دریانوردی را سپری کند و پس از آن به نیروی تجاری دریایی انگلستان پیوست و حدود 15 سال به تجارت در دریا پرداخت.

کنراد یکی از برجسته‌ترین رمان‌نویس‌های ادبیات انگلیسی به حساب می‌آید؛ این در حالی است که او تا سن 20 سالگی، به زبان انگلیسی هیچ تسلطی نداشت. بیشتر آثار جوزف از تجربیات حقیقی او در دریا برگرفته شده‌اند. از او، 13 رمان و 28 داستان باقی ‌مانده است که از بین آن‌ها، می‌توان به دل تاریکی، کاکاسیاه کشتی نارسیسوس، فری‌ای هفت جزیره، نوسترومو، طوفان دریا و لرد جیم اشاره نمود. کنراد در سال 1924 میلادی بر اثر سکته قلبی، دار فانی را وداع گفت و در گورستان کنتربری به خاک سپرده شد.

در بخشی از کتاب صوتی مرز سایه می‌شنویم:

«فقط جوان‌ها چنین لحظاتی دارند. نه آن‌ها که خیلی جوان‌اند. آ‌ن‌ها که خیلی جوان‌اند، به مفهوم واقعی کلمه، هیچ لحظه‌ای ندارند. خاصیت اوایل جوانی این است که شخص به لحاظ استمرار زیبای امیدی که هیچ وقفه و درون‌نگری‌‌ای نمی‌شناسد، همیشه جلوتر از زمان خود زندگی می‌کند. آدم در کوچک دوران پسربچگی را پشت سرش می‌بندد و وارد باغی لبریز از سحر و جادو می‌شود. حتی سایه‌های این باغ نیز تلالوی نوید و مژده دارند. هر پیچ جاده اغواگر و فریبنده است؛ و دلیلش این نیست که این سرزمین یا قلمرو کشف نشده‌ است. انسان می‌داند که همه ابنای بشر از همین مسیر گذر کرده‌اند. آنچه انسان از آن توقع تجربه احساسی یکه دارد، جذبه تجربه جهان است. بخشی کوچک که از آن خود انسان باشد».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۳۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۱۴ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۶ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم
۱۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل ششم - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مرز سایه
نویسنده
مترجمسهیل سمی
گویندهپیمان قریب پناه
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مرز سایه

مهران فانی
۱۴۰۰/۱۲/۹
شخصیت پردازی جوزف کنراد بی نظیر هست. همینطور صحنه پردازیهایش. او بهتر از هر نویسنده ای، شرایط زندگی ملوانان بر روی کشتیهای بادبانی را نشان میدهد. چون خودش بیست سال ملوان بوده!
قهرمان داستان یک مرد جوان بود. پس چرا راوی با صدای پیرمرد، داستان را روایت می‌کرد؟!!
فریده ملایی
۱۳۹۹/۶/۱۰
بسیار عالی وآموزنده بود
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مرز سایه

برای دریافت کتاب صوتی مرز سایه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.