معرفی و دانلود کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن

عکس جلد کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن

با جیمز نستور در کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن همراه شوید و هنر فراموش‌شده‌ی «نفس کشیدن» را از نو بیاموزید. این کتاب که یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز است و بارها جوایز متعددی را از آن خود کرده، روش‌های تنفس اصولی را به شما آموزش می‌دهد.

درباره کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن:

نفس کشیدن یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عملکردهای انسان برای زنده ماندن است. اما ما اغلب اوقات متوجه‌ی آن نمی‌شویم. در همین لحظه از شما می‌خواهیم لحظه‌ای از مطالعه‌ی ادامه‌ی این معرفی دست بکشید و حرکت آرام جریان هوا به درون شش‌هایتان را احساس کنید. شاید تعجب کنید اما راه‌ها و شیوه‌های مختلفی برای نفس کشیدن وجود دارد و این همان چیزی‌ست که جیمز نستور (James Nestor) در کتاب کاربردی خود، نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن (Breath: The New Science Of a Lost Art) به ما می‌گوید.

شاید از شنیدن تأثیرات بی‌شمار نفس کشیدن بر روح و جسمتان شگفت‌زده شوید. اما خوب است بدانید در حالی که بعضی از انواع نفس کشیدن می‌توانند به پرورش ذهن کمک کنند، بعضی دیگر نیز اعصاب انسان را نابود می‌کنند. به عبارت دقیق‌تر، بعضی از شیوه‌های تنفس مهلک‌اند و برخی دیگر سلامتی را افزایش می‌دهند. کتابی که پیش روی شماست، به بررسی دقیق و مفصل شیوه‌های نفس کشیدن می‌پردازد. این اثر کاربردی با بهره‌گیری از تحقیقات علوم جدید و همچنین استفاده از متون قدیمی پزشکی، به توصیف و بیان رویکردهای متنوع در باب اهمیت تنفس پرداخته است.

جالب است بدانید جیمز نستور خود سال‌ها با مشکلات ریوی دست‌وپنجه نرم کرده و این رخداد محرک نگارش چنین کتابی شده است. این اثر اولین بار در سال 2020 منتشر شده و با تکیه بر معتبرترین متون پزشکی و پیشرفته‌ترین تحقیقات در زمینه‌ی پولمونولوژی و روان‌شناسی تحولی مهم در یکی از اساسی‌ترین عملکردهای انسان ایجاد می‌کند. عملکردی که گرچه ممکن است ساده و پیش‌پاافتاده به نظر برسد، بااین‌حال بیش از آن که تصور کنید بر زندگی‌تان تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین به شما تضمین می‌دهیم، پس از مطالعه‌ی تنها چند فصل از این کتاب، دیگر هرگز مثل قبل نفس نخواهید کشید! و هنر فراموش شده‌ی نفس کشیدن را یک بار دیگر به یاد خواهید آورد و در پی آن چنان زندگیتان زیر و رو خواهد شد که خودتان نیز باور نخواهید کرد.

جوایز و افتخارات کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز
- بهترین کتابِ علمی آمازون
- کتاب سال 2020 به انتخاب NPR
- بهترین کتاب سال واشنگتن‌پست
- نامزد جایزه‌ی کتاب علمی Royal Society
- نامزد جایزه‌ی گودریدز در بخش علم وفناوری
- برنده جایزه ASJA

نکوداشت‌های کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن:

- مهم نیست چقدر غذا می‌خورید، چقدر چاق یا لاغر، جوان یا عاقل هستید؛ تا زمانی که درست نفس نکشید، هیچ‌کدام این‌ها اهمیتی ندارد. (آمازون)
- چه کسی خیال می‌کرد که تغییر نحوه‌ی تنفس می‌تواند انقلابی در سلامتی ما ایجاد کند؟ کتاب نستر مطالبی خیره‌کننده را افشا می‌کند. (دکتر راگان چاترجی)
- من معمولا این حرف را نمی‌زنم، اما این کتاب به راستی زندگی‌ام را تغییر داد. (کارولین پل)
- یک تاریخچه‌ی علمی، فرهنگی و معنوی جالب از نحوه‌ی نفس کشیدن ما، و توضیح اینکه چگونه در تمام این مدت اشتباه نفس می‌کشیده‌ایم! (الیزابت گیلبرت)

کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودیاری علاقه‌مند هستید، کتاب «نفس» زندگی شما را دگرگون خواهد ساخت.

با جیمز نستور بیشتر آشنا شویم:

وی روزنامه‌نگار آمریکایی است که با نشریات معتبر گوناگونی نظیر نیویورک تایمز همکاری کرده. عمده‌ی شهرت نستور به سبب نگارش کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن است. این کتاب در سراسر جهان خوانندگانی فراوان پیدا کرد و مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان نیز قرار گرفت.

در بخشی از کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن می‌خوانیم:

حین خواب، در هر دقیقه، حدود 750 میلی‌لیتر خون به‌اندازۀ یک بطری در مغز جریان پیدا می‌کند. وقتی ورزش می‌کنیم، این مقدار خون هم در مغز و هم در بقیۀ بدن افزایش می‌یابد و معمولاً، استمرار پیدا می‌کند. وقتی سنگین آرام نفس می‌کشیم، وضع فرق می‌کند. وقتی بدن مجبور باشد هوایی بیشتر از نیاز به درون شش‌های خود بفرستد، دی‌اکسید کربن بیشتری هم بازدم می‌کنیم. این اتفاق باعث باریک شدن رگ‌های خونی و کاهش گردش خون، به‌خصوص، در مغز می‌شود. با چند دقیقه و حتی چند ثانیه افزایشِ میزان تنفسْ جریان خون در مغز تا 40 درصد کاهش می‌یابد.

تأثیر این اتفاق در مغز بیشتر روی منطقۀ هیپوکامپوس و قسمت قدامی، بخش پس‌سری و غشای پس‌سری مغز رخ می‌دهد. همۀ این قسمت‌هایی که ذکر شدند مسئول کنترل عملکردهایی مانند فرایندهای بصری، اطلاعات حسی بدن، تجربۀ زمان و خودحسی خودآگاهی هستند. اختلال در این بخش‌ها می‌تواند موجب بروز خطاهای حسی یا همان توهم شود. یکی از این توهم‌ها احساس ازخودبی‌خود بودن و دیدن رؤیاست. اگر بتوانیم کمی تندتر و عمیق‌تر نفس بکشیم، خون بیشتری از مغز خارج می‌شود و تجسم‌ها و توهم‌های بصری و شنودی ژرف‌تر می‌شوند.

علاوه بر این، عدم توازن پایدار pH در خون سیگنال‌هایی برای پریشانی و آشفتگی در سراسر بدن، به‌خصوص، در سیستم احساسی و حافظه‌ای ساطع می‌کنند. این سیستم احساسات، تحریک‌های جنسی و غرایز را کنترل می‌کند. استمرار تحریک سیگنال‌های آشفتگی و پریشانی می‌تواند سیستم احساسی ما را به‌گونه‌ای فعال کند که احساس مرگ کنیم. به همین دلیل است که بسیاری از انسان‌ها حین تنفس هولوتروپیک، به فکر مرگ می‌افتند و احساس مردن و تولد دوباره می‌کنند. آن‌ها بدنشان را آگاهانه، به‌حالتی سوق می‌دهند که بالقوه مهلک است. یعنی خود را در آستانۀ مردن قرار می‌دهند و بعد، با تنفس آگاهانه، از آستانۀ آن حالت برمی‌گردند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
مقدمۀ نویسنده
بخش اول: تجربه و آزمایش
فصل اول: بدترین تنفس‌کنندگان در دنیای حیوانات
فصل دوم: تنفس از راه دهان
بخش دوم: هنر و علم فراموش‌شدۀ نفس کشیدن
فصل سوم: بینی
فصل چهارم: بازدم
فصل پنجم: آهسته
فصل ششم: کمتر
فصل هفتم: جویدن
بخش سوم: نفس+
فصل هشتم: گاه‌گاهی بیشتر
فصل نهم: دست نگه دارید!
فصل دهم: تند، آهسته و هیچ
سخن آخر: آخرین نفس

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن
نویسنده
مترجمعلی اکبر عبدالرشیدی
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-622-7566-15-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن

صدیقه فتحی
۱۴۰۱/۳/۱۹
کتابی بسیار عالی و کاربردی هست
سال‌ها قبل از طریق یوگا با تنفس شکمی آشنا شدم ولی سال ۹۶ از طریق یک استاد چالش تنفس شکمی آگاهانه را مرتب انجام دادم و نتایج بسیار شگرفی در جسم و روح خودم مشاهده کردم که بسیار شبیه معجزه بود و باورم نمیشد با تنفس چنین اتفاقاتی می‌تواند بیفتد
این کتاب با دلایل قانع
کننده و علمی اهمیت تنفس و اثرات آن بر جسم و روان را توضیح می‌دهد
که با عمل به آن‌ها از هر دارو و روش درمانی بی نیاز خواهید بود چون تنفس با تکنیک‌های درست موجب ماساژ و نوازش اندام‌های داخلی و در نتیحه کارکرد درست آن‌ها می‌شود که نتیحه آن سلامت کامل روحی و جسمی خواهد بود
زهرا ستاری
۱۴۰۲/۲/۲
خدای من عالیترین کتابی که در مورد تقویت جسم و البته راهکار مفیدی برای رامش روح ارایه شده عالی عالی لطفاهمه بخونن
hossein.Gh
۱۴۰۲/۲/۹
این کتاب عالی میباشد به بقیه هم توصیه میکنم
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن

برای دریافت کتاب نفس: هنر فراموش شده درست نفس کشیدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.