معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر
قیمت:
9800 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر

ریچل هالیس در کتاب صوتی خودت باش دختر (میکروکتاب)، شما را با دروغ‌هایی که باعث آسیب زدن به زندگی و شخصیت‌تان می‌شود، آشنا می‌کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک ‌تایمز و آمازون در سال 2018 بوده است.

ریچل هالیس (Rachel Hollis) در میکروکتاب صوتی خودت باش دختر (Girl wash your face) می‌خواهد شما را با حقایق حیاتی زندگی‌تان آشنا کند. آن حقیقت بااهمیت خود شما هستید و آنچه که امروز تجربه می‌کنید، همان شخصیتی است که خودتان دوست داشته‌اید، باشید. مسئولیت زندگی هر شخصی به عهده‌ی همان شخص است. برای سرکوب کردن دروغ‌های زندگی‌تان ابتدا شما باید کلیه‌ی دروغ‌هایی را که در زندگی به‌ خود گفته‌اید را بررسی کرده و کلیه‌ی آن‌ها را از بین ببرید تا تبدیل به همان شخصی شوید که در حقیقت هستید.

برخی دروغ‌های پوچ مانند اینکه ما انسان خوبی نیستیم، اندام مناسب و ایده‌آلی نداریم، مهارت و استعداد کافی نداریم و ... واقعی نیستند. تمام این‌ها دروغ‌هایی است که از سمت خانواده، اطرافیان و از طرف جامعه به ما گفته می‌شوند و در ذهن و زندگی ما تاثیر می‌گذارند و کم‌کم آن‌ها را باور می‌کنیم و پس از مدتی از یاد می‌بریم همه‌ی آن‌ها دروغ‌های کذایی هستند که ما را فریب داده‌اند. اگر این دروغ‌ها را کشف کنیم، می‌توانیم کنترل همه امور را به دست بگیریم و از پس هر کاری بربیاییم.

این شمایید که انتخاب می‌کنید شاد باشید یا غمگین، موفق شوید یا شکست بخورید، لاغر باشید یا چاق و هزاران انتخاب دیگر. این افکار شماست که تمام رویدادهای روزانه، ماهانه و سالیانه زندگی شما را می‌سازد. شاید این حرف به نظر مسخره باشد اما چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، تنها حقیقت موجود در زندگی همین است.

ریچل هالیس کیست؟

ریچل هالیس نویسنده‌ای برجسته و سخنرانی محبوب است که در آمریکا متولد شده، او مدیرعامل شرکت خودش است و یک وبسایت در مورد کمک به انسان‌ها برای ایجاد تغییرات مثبت دارد و با سخنان، مطالب، راهکارها و محصولات خود تلاش می‌کند تا طرفدارانش به نسخه بهتری از خودشان برسند. سبک زندگی و لحن ساده و خودمانی هالیس موجب شده تا الهام‌بخش اشخاص بسیاری در سراسر دنیا باشد. او برای توانمندسازی زنان فعالیت‌های بسیاری انجام می‌دهد و همچنین نامش در بین لیست 30 کارآفرین زیر 30 سال منتشر شده است.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکرو کتاب صوتی خودت باش دختر می‌شنویم:

من بدترین زن بارداری هستم که تا به حال دیده‌اید. جدی می‌گویم من از تمام مراحل بارداری بیزارم به جز قسمتی که فرزندم را در آغوش می‌گیرم. من دائم حالت تهوع داشتم و حتی در بارداری اول دچار واریس شدم، اضافه وزن هم انگار وظیفه‌ام بود. من از بارداری وحشت داشتم، اگر کلسترول مرغ به او آسیب بزند چی؟ اگر بند ناف دور گلویش بپیچد چی؟ اگر یک بیماری نادر بگیرد چه کنم؟ آنقدر نگران بودم که هر کس طرفم می‌آمد جیغ می‌کشیدم. وقتی جکسون به دنیا آمد، این ترس‌ها صد برابر شد علاوه‌ بر اینکه من مادری بلد نبودم فرزنداری هم بلد نبودم. دیو در این راه بهترین همراه و دوست من بود اما یکبار احساس کردم که از او متنفرم چون مسئولیت‌ها به دوش من است.

یک هفته بود که حمام نکرده بودم خسته و داغون بودم و دیو هیچ کاری نمی‌کرد. سعی می‌کردم همه چیز را بدون غر زدن سروسامان دهم. من آنقد درگیر مادر بودن شده بودم که یادم رفته بود برای خودم ارزشی قائل شوم. وقتی فزرند دومم ساویر به دنیا آمد افسردگی هم به مشکلات قبلی اضافه شد. یکروز که به او شیر می‌دادم و جکسون با اسباب‌بازی‌ها و پوشک کثیفش که فراموش کرده بودم دور بیندازم دور خانه می‌دوید با خودم فکر کردم که باید از خانه فرار کنم. من مادر خوبی نبودم چون تصورم از مادر بودن عکس‌هایی بود که در پینترست می‌دیدم.

اگر شما تازه مادر شده‌اید یا می‌خواهید شوید خوب گوش کنید: شما مجبور نیستید که همه چیز را بلد باشید. کودک شما با شیر خوردن، عوض کردن پوشک و در آغوش گرفتن زنده می‌ماند. پس دو اولویت تعیین کنید: اول فرزندم دوم خودم. می‌خواهید لباس‌ها را داخل ماشین بیندازی؟ خب اول اولویت‌ها: از فرزندتان مراقبت کرده‌اید؟ بله. به خودتان رسیده‌اید؟ نه. پس اول به خودتان توجه کنید لباس‌ها می‌توانند منتظر شما بمانند. در این راه، این موارد به من کمک کردند: به یک گروه ملحق شوید: یک گروه در شبکه‌های اجتماعی، کلاس یوگا یا هر گروهی از زن‌هایی که تازه مادر شدند. همدردی و درک آنها قدرت عجیبی به شما می‌دهد.

از اینستاگرام و پینترست دوری کنید: جدی می‌گویم. دکورهای اتاق خواب کودک عالی‌اند اما به شما این را می‌گویند که شما از دست رفته‌اید. به جای آن استراحت کنید باور کنید که لذت‌بخش‌تر است. از خانه بیرو بروید: هر روز این کار را کنید. بهترین کاری که برای سلامتی روحی خود و فرزندتان می‌توانید کنید این است که صحنه جرم را ترک کنید. نوزادتان را داخل کالسکه بگذارید و هدستتان را بردارید و همه چیز را برای مدتی پشت سر بگذارید. در مورد احساساتتان با دیگران صحبت کنید: یک راه برای جلوگیری از دروغ گفتن به خودتان این است که با کسی صحبت کنید. همدلی و همدردی حالتان را بهتر می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
میکروکتاب چیست؟
2 دقیقه
درباره کتاب
1 دقیقه
درباره نویسنده
4 دقیقه
مقدمه
27 دقیقه
فصل اول
26 دقیقه
فصل دوم
22 دقیقه
فصل سوم
24 دقیقه
فصل چهارم
1 دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر
نویسنده
گویندهراضیه اسدی
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
9800 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر

فریماه پیرهادی
۱۴۰۱/۹/۲۶
به نظرم این کتاب و خانم‌های ایران زمینم باید بخونند چون ایران یه کشور مرد سالار بوده و هست و این فرهنگ هیچوقت از بین نمیره این کتاب به ما یاد میده که هر کس توی جسم و روح خودش بهترین باشه و یه موضوع دیگه چون ما تو جایگاه کسی نیستیم کسی رو به هیچ وجه مورد قضاوت قرار ندیم عدات بد و ترک کنیم و همواره و خودمون رو توی الویت قرار بدیم احترام بزاریم تا اخترام ببینیم انگیزه خودمون باشیم و..... من پیشنهاد میکنم این کتاب با جان و دل گوش کنید مرسی از کتابراه
زینب دهباشیان
۱۳۹۸/۱۰/۶
عالیییی بود واقعا من ک باگوش کردنش تغییر کزدم مناسب کسایی که وقت کمی براتغییردارن
فاطمه پاک نیت
۱۳۹۹/۴/۱۳
بجز قسمتایی ک میشد رو کاغذ بنویسم و استفاده کنم بعضی قسمتاش حتی با یبار گوش دادن رو فکر و زندگیم اثر گذاشت.
اینکه نویسنده خودش ادم موفقیه و یه شرکت تاسیس کرده بااینحال یسری حسای مشترک، انگار بین همه خانوما هست.
و این کتاب باعث میشد اون حسارو بریزم دور و راحت تر زندگی کنم.
زینب علیدادی
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
سلام به همگی
کتاب خیلی خوبی بود و از اون چیز‌های زیادی یاد گرفتم. نویسنده در این کتاب در مورد چیزهای زیادی گفته بود درمورد دروغ‌هایی که به خودمون میگیم گفته بود و تجربیاتش در ضمینه‌های مختلف رو بیان کرده بود لحن گوینده‌ها هم خیلی خوب بود 👌👌👌
در کل این کتاب رو به همه مادران و دختران پیشنهاد میکنم
با تشکر از کتابراه
فاطمه آباده
۱۴۰۰/۱۲/۸
کتاب فوق العاده خوبی هست و به همه پیشنهاد میکنم که مطالعه کنند این کتاب رو حتی آقا پسرها.. این کتاب با زبون ساده و روون به شما میگه اکثر مشکلاتی که فکر میکنید فقط شما دارید درواقع همه‌ی مردم باهاش دست و پنجه نرم میکنند و شما ادم کافی هستید و چیزی از بقیه کم ندارید در عین حال راه حل بسیاری از مشکلات رو هم پیش روی شما قرار میده
عارفه مسعودی
۱۴۰۱/۱/۲۱
بسیار بسیار کتاب بی نظیری هست حال من رو که خیلی عالی تر از قبل کرد به همه‌ی دختر‌های موفق پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونن گوینده بسیار لحن مناسب و شیرینی داشت و یکی از محاسن میکرو کتاب‌های سبکتو معرفی نویسنده به خواننده‌ها هست که باعث میشه خیلی ارتباط بهتری با کتاب بر قرار بکنیم ممنونم از کتابراه و سبکتو🌷🙏💖
سما قاسمی
۱۴۰۰/۱/۳۱
کتاب مناسبی برای تمام دختران و خانم‌ها هست و موضوع‌های گوناگونی داره. این موضوع‌ها درباره‌ی مشکل اکثر دختران و خانم هاست که این کتاب با لحنی دوستانه کمکتون می‌کنه تا مشکلتون رو حل کنید و گوینده هم بسیار پر انرژی این کتاب رو می‌خونه......
مهوش کریمی
۱۳۹۹/۸/۷
خواندم، اکثر آدما چون، پشت نقاب، خوب بودن خود پنهان شدن،، بسیار عادیست که از این کتاب، لذت نبرن،،، ولی تعداد کمی، قدر این کتاب رو میدانند که نور آگاهی بر آنان تابیده! آرزو میکنم، همیشه نورانی باشید وبسوی منبع وجودیمون پیش بریم، عالی بود کتاب!! 👌👌
Mahdiye Rafiee
۱۴۰۰/۷/۱۷
این کتاب برای ما خانم‌ها واقعا خواندنش لازمه
حتما مطالعه کنید
نویسنده کتاب دوسالی هست خودش جدا شده اما این هیچ دلیل بر این نیست که ارزشهای این کتاب نادیده گرفته بشه. حتما خوندنش توصیه میشه برای اینکه بتونیم وجه‌های مختلف خودمونو به خوبی بشناسیم و تقویتش کنیم
ریحانه امینی
۱۳۹۹/۱/۱۷
به نظرم واقعا هر زنی باید این و بخونه این کتاب مادر هارو بیشتر از جوون‌ها درک میکنه ولی به درد جووناام میخوره تا خودشونو آماده کنن😁
Sahar Khosravi
۱۳۹۹/۱/۹
عالیییییی بود واقعا خیلی حرفاش انگار زندگیه خودمونه حرفایی تو فکرمون با خودمون حرف میزنیم و به زبون میاره
Nil Sh
۱۴۰۱/۵/۲۳
تو این کتاب شما میفهمید خیلی از مشکلاتی که باهاش روبرو هستید و ازون‌ها خجالت می‌کشید فقط مختص شما نیست
همه آدم‌ها با این مشکلات خجالت آور روبرو هستند پس وقتش رسیده خجالت رو بذاری کنار و اونور که شایسته ست و لایقشی زندگی کنی
هدیه زند
۱۴۰۱/۴/۱۸
بهترین حرف‌هایی که ما دخترا و زنا نیاز داریم بشنویم توی این کتاب گفته شده و بنظرم لازمه یک بار امتحان کنیم❤برای زندگی بهتر باید افکارمون رو تغییر بدیم اینم یکی از حرف‌های ریچل هالیس هستش و مطمئنم از این کتاب خوشتون میاد❤😍🙏
Javad soltan
۱۴۰۰/۸/۱۲
شاید باید اسم این کتاب رو خودت باش دختر، خودت باش زن و خودت باش مادر میذاشت چون واقعا بهترین بودن رو توی هر سه مرحله رو به خوبی شرح میده. گوینده فوق العااااده. به شدت توصیه میشه بارها و بارها گوش دادنش رو.
پریس ادیبی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
کتاب بسیار خوبی که برای همه‌ی خانم‌ها پیشنهاد می‌کنم. به خصوص برای خانم‌هایی که کار و فعالیت روزانه اولویت زندگی آن‌ها می‌باشد و وقتی برای خود اختصاص نمی‌دهند و تفکرات اشتباهی که ما را در زندگی عقب نگه می‌دارد.
مشاهده همه نظرات 303

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.