دانلود کتاب صوتی افسردگی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی افسردگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی افسردگی

ویلیام استایرن در کتاب صوتی افسردگی خاطرات و تجربه‌ی شخصی خود را در خصوص بیماری افسردگی شرح می‌دهد. این اثر، داستانی جذاب و خواندنی دارد و به روایت مبارزه‌های ویلیام با افسردگی و تلاش وی برای تبدیل شدن به نویسنده‌ای مطرح می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی افسردگی:

ویلیام استایرن (William Styron) با نگارش این کتاب، گزارشی حقیقی و بدون سانسور از افسردگی‌ خود ارائه می‌دهد و به شرح بیماری‌ای می‌پردازد که او را از نویسنده‌ی موفق و مطرح به مردی عاجز و ناتوان تبدیل کرد تا جایی که نمی‌توانست کوچک‌ترین کاری را در طول روز انجام دهد. خوشبختانه، او توانست این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارد تا این برهه‌ی حساس از زندگی خود را برای شما روایت کند و از پیروزی پایانی خود بگوید.

ویلیام استایرن را می‌توان یکی از موفق‌ترین نویسندگان آمریکا در دهه‌های شصت و هفتاد دانست که با رمان «انتخاب سوفی» به شهرتی افسانه‌ای دست یافت. او در شصت سالگی و در اوج شهرت، به افسردگی مبتلا شد. این بیماری او را به سمتی سوق داد که حتی به خودکشی هم فکر می‌کرد.

استایرن، پس از مداوا، خاطرات خود را از در کتابی تحت عنوان «ظلمت آشکار» شرح داد و کتاب افسردگی (Depression) گزیده‌ای از آن کتاب محسوب می‌شود. این کتاب با استقبال بسیار زیادی مواجه شد، نام استایرن را بار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت. استایرن کتاب خود را با سفری به پاریس در سال 1985 آغاز می‌کند؛ چرا که این سفر، نقش مهمی در زندگی استایرن و درمان افسردگی‌اش دارد.

البته نخستین جرقه‌ی نگارش این کتاب در سال 1989 زده شد، زمانی که استایرن متن سخنرانی خود را درباره‌ی اختلالات عاطفی آماده می‌کرد. مدت‌ها زمان برد تا آن سخنرانی تبدیل به کتابی درخور توجه شود اما نتیجه‌ی آن را بدون شک می‌توان یکی از بهترین آثار مربوط به افسردگی دانست.

شنیدن کتاب صوتی افسردگی برای چه کسانی مناسب است؟

بیماری افسردگی، هزاران چهره دارد و در هر شخص خود را به گونه‌ی متفاوتی نشان می‌دهد. شاید تعجب کنید، اما این بیماری یکی از مشکلات شایع در میان انسان امروزی محسوب می‌شود. با این اوصاف، بهتر است آشناییِ کلی با افسردگی داشته باشید و کتاب صوتی افسردگی یکی از بهترین گزینه‌های موجود است.

ویلیام استایرن را بیشتر بشناسیم:

او با نام کامل ویلیام کلارک استایرن (William Clark Styron) در سال 1925 در آمریکا به دنیا آمد و در سیزده سالگی مادر خود را از دست داد. ویلیام از دانشگاه دوک، مدرک لیسانس هنر خود را دریافت کرد و نخستین رمان خود را با نام «در تاریکی بخوابید» در سال 1951 منتشر کرد. این نویسنده، سرانجام در سال 2006 و در حالی 81 سال داشت، از دنیا رفت.

مجموعه‌ی تکه‌های نیک چیست؟

تکه‌های نیک ترجمه‌ی مجموعه‌ی وینتیج مینی است. این مجموعه‌ی خواندنی اطلاعات مختصری در خصوص آثار ادبی ارائه می‌دهد و هر کدام موضوع خاصی را مورد توجه دارند.

در بخشی از کتاب صوتی افسردگی می‌شنویم:

افسردگی ناهنجاری احوالات است. به طرز غریبی دردناک و گذراست، طوری که گویی برای خود انسان شناخته می‌شود، برای هوش واسطه، مثل حاشیه‌ای که فراتر از توصیف است. از این رو افسردگی برای کسانی که حد آخر آن را تجربه نکرده‌اند، غیرقابل درک است. اگرچه غم و دلتنگی که گاهی مردم گرفتارش می‌شوند و با مسئله‌ی عمومی وجود هر روزه در ارتباط است، چنان رواجی دارد که نشانی از این بیماری را در شکل بحرانی‌اش به افراد زیادی نشان می‌دهد، اما در زمانی که من می‌نوشتم، از آن رکورد و خمودگی آشنا و قابل کنترل فرود آمده بودم. الان می‌توانم ببینم که من در پاریس در مرحله‌ی بسیار پیشرفته‌ای از این بیماری بودم و در موقعیت شومی قرار گرفته بودم. بین هیجانات نامتمرکز اولیه در آن تابستان و فرجام نسبتا خشن دسامبر که مرا راهی بیمارستان کرد، تلاش می‌کنم که تحول این عارضه را از همان شروع اولیه تا بستری شدن و بهبود نهایی‌ام توضیح دهم.

صادق‌ترین قدرت‌ها هم مستقیم با این واقعیت روبه‌رو می‌شوند که افسردگیِ جدی، به سادگی قابل درمان نیست. این‌طور بگوییم که بر خلاف دیابت که سریع اندازه‌گیری می‌شود تا میزان پذیرش گلوکوز بدن را دوباره تنظیم کند و می‌تواند به شکل دراماتیکی این فرآیند خطرناک را وارونه کند و آن را تحت کنترل داشته باشد، افسردگی در مراحل اصلی‌اش هیچ درمان سریع در دسترسی ندارد. شکست در کاهش مشکل، یکی از ناامید کننده‌ترین واقعیت‌های این ناهنجاری است که خود را برای قربانی آشکار می‌کند و کمک می‌کند که مستقیماً آن را در دسته‌ی بیماری‌های مرگ‌آفرین قرار دهیم. به جز آن بیماری‌هایی که به شدت وخیم و کشنده هستند، انتظار نوعی درمان و بهبودی با قرص، با درمان فیزیکی، یا رژیم و جراحی داریم؛ همراه با رشد منطقی از آرامش اولیه‌ی نشانه‌ها تا درمان نهایی. وحشتناک این است که کسی که در مراحل اولیه‌ی افسردگی جدی است، نگاهی به برخی از چندین کتاب موجود در بازار می‌اندازد و در حوزه‌ی نظری و نشانه‌شناختی مطالب زیادی کسب می‌کند و خیلی کم به این موضوع می‌رسد که امکان نجات سریع وجود دارد. کسانی که مدعی راهی آسان برای خروج از این مشکل هستند، زبان‌باز و کلاه‌بردارند.

 ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه، ۱۳۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۳ دقیقه
یادداشت سرپرست مجموعه
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۲ دقیقه
یادداشت نویسنده
۱ دقیقه
تاریکی نمایان
۳۱ دقیقه
یک
۱۵ دقیقه
دو
۱۳ دقیقه
سه
۲۵ دقیقه
چهار
۱۴ دقیقه
پنج
۱۵ دقیقه
شش
۴ دقیقه
هفت
۱۰ دقیقه
هشت
۱۰ دقیقه
نه
۵ دقیقه
ده

راهنمای دانلود کتاب صوتی افسردگی

برای دانلود کتاب صوتی افسردگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  افسردگی

نظرات کتاب صوتی افسردگی

Drfatemehfe E
۱۳۹۹/۸/۶
این اثر بیشتر بصورت داستان زندگی نویسنده در زمانی هست که افسردگی داشته
و زیاد راه کاری نمیده واسه درمان افسردگی
اگه کسی به این هدف میخاد گوش بده که افسردگیشو باهاش درمان کنه پیشنهاد نمیکنم
ولی خب من به عنوان یه داستان و اینکه علائم افسردگی رو خیلی خوب بیان کرده دوستش داشتم
Zahra Arjmand
۱۳۹۹/۷/۲۵
من افسردگی دارم وقتی گوش کردم آرام شدم
mostafa Charbdast
۱۴۰۰/۱/۱۷
خوبه اگر با دقت به گوینده درست توجه کرد
مشاهد همه نظرات (۱۰)