دانلود کتاب بیگانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیگانه

جسدی مورد تعرض قرار گرفته... استیون کینگ در شاهکار جنایی دیگر خود، کتاب بیگانه، همچنان به حکمرانی وحشت خود ادامه می‌دهد.

بیگانه (The Outsider) جدیدترین اثر کینگ است که در ماه می‌سال 2018 میلادی منتشر شده و از بدو انتشار در فهرست پرفروش‌ترین رمان‌های جهان قرار گرفته است.

رمان جدید استیون کینگ (Stephen King) به عنوان یک داستان جنایی کارش را آغاز می‌کند. جسد مورد تعرض قرار گرفتۀ پسری یازده ساله در پارک شهر پیدا شده است. شاهدان عینی و اثر انگشت‌های به دست آمده به وضوح به یکی از محبوب‌ترین شهروندان شهر فلینت سیتی اشاره دارند. او تری میتلند، مربی لیگ بیسبال نونهالان، معلم انگلیسی، متاهل و پدر دو دختر است. کاراگاه رالف آندرسون، که زمانی پسرش بازیکن تیمی با مربیگری تری میتلند بوده است به سرعت و در منظر عموم مردم در ورزشگاه شهر اقدام به بازداشت تری می‌نماید.

تری برای اثبات عدم حضور در صحنه جرم در زمان وقوع جرم، دلائلی ارائه می‌کند. اما کاراگاه رالف و بازپرس جنایی منطقه به آزمایشات دی ان‌ای استناد می‌کنند. همانطور که تحقیقات گسترش می‌یابد، پاسخ‌های وحشتناک شروع به پدیدار شدن می‌کنند، سرنوشت قهرمانان داستان استفان کینگ به دشواری فراوان می‌انجامد و موجب تنشی شدید و تعلیقی تقریبا غیرقابل تحمل می‌شود. به نظر می‌رسد که تری مایتلند یک پسر خوب است، اما آیا او چهره دیگر خود را پوشانده است؟ هنگامی که در کتاب بیگانه پاسخ فرا می‌رسد، خواننده به اوج هیجان و شوکه شدن می‌رسد و این کار تنها از نویسنده‌ای همچون استفان کینگ برمی‌آید.

رمان بیگانه از اوکلاهما آغاز می‌شود اما در تگزاس به پایان می‌رسد و در این میان کینگ از شخصیت‌های مختلف محلی و یک شخصیت «بیگانه» به خوبی بهره می‌برد و در عین حال فرهنگ‌های جنوب غربی ایالات متحده و همچنین مکزیک را به نمایش می‌گذارد.

نیویورک تایمز افزوده است: برای مدتی به نظر می‌رسد این یک داستان جنایی و دادگاهی باشد، اما این کتاب به این سمت حرکت نمی‌کند. بالاخره داریم درباره استیون کینگ صحبت می‌کنیم؛ جایی از داستان هیولایی سر بر می‌آورد و هیولاها بهترین تخصص این نویسنده هستند.

استیون ادوین کینگ که به اختصار با نام استیون کینگ میان مردم شناخته می‌شود، نویسنده رمان و داستان‌های کوتاه است که در 21 سپتامبر 1947 در ایالات پورتلند در امریکا به دنیا آمد. استیون یکی از برترین نویسنده‌های قرن حاضر محسوب می‌شود. اغلب آثار کینگ در ژانر وحشت است و می‌توان گفت که در حال حاضر استیون کینگ برترین نویسنده ژانر وحشت به شمار می‌آید.

با انتشار کتاب کری و استقبال خوانندگان از سبک نوشتاری کتاب، این نویسنده به سرعت به شهرت رسید، و محبوبیت داستان باعث شد تا دو سال بعد از انتشار فیلمی بر اساس داستان آن توسط برین دی پالما ساخته و روانه بازار شود.

در رمان‌های کینگ تقریبا تمامی زمینه‌های وحشت از جمله خون‌آشام‌ها، سگ‌های وحشی، قاتلان تشنه‌ی خون، ارواح و… را می‌توان یافت. وی جوایز ادبی بسیاری را در طول سال‌های فعالیتش دریافت نموده و به عنوان یکی از پرکارترین، پردرآمدترین و محبوب‌ترین نویسندگان حال حاضر امریکا شناخته می‌شود. وی در رابطه با اهتمامش نسبت به نویسندگی این موضوع را مطرح می‌نماید که روزانه زمان مشخص و نسبتا طولانی را به این کار اختصاص می‌دهد و به آن به عنوان یک شغل واقعی می‌نگرد.

به جرأت می‌توان گفت که تقریبا تمامی کتاب‌های او حداقل یک جایزه ادبی را از آن خود کرده‌اند و یا نامزد دریافت جایزه شده‌اند، در مجموع وی تا‌کنون بیش از شصت عنوان جایزه ادبی کسب کرده است. از کتاب‌های وی که در ایران نیز ترجمه و چاپ شده‌اند می‌توان به آتش افروز، آهنگ آخر دنیا، ابلیس، اتاق شماره چهار کالبد شکافی، احیا، از نوشتن، امیدهای جاودان بهاری، انتخاب سوم، انتخاب سه در جادویی، بلیز، بی خوابی، بیوک مرموز، تابستان تباهی، تفنگدار اشاره نمود.

برخی نظرات دربارۀ رمان چالش‌برانگیز بیگانه:

- یک جنایت وحشتناک درجه یک. (The Guardian)
- من شما را به چالش می‌کشم این کتاب را در یک نشست بی‌نفس نخوانید. (The Guardian)
- این رمان پر از هیولاهای جهش یافته‌ی اسطوره‌های باستانی مکزیکی است؛ عجیب و الهام بخش است. (Victor LaValle, New York Times Book Review)
- یک داستان با طراوت که در افزایش ترس‌های فعلی ما مؤثر است و رمان‌های اولیه کینگ را به یاد خوانندگان می‌آورد. (Kirkus Reviews)
- در این رمان پیوند ژانر معمایی و ژانر وحشت توسط کینگ به بهترین نحو انجام شده و شما شاهد یک سفر جهنمی هستید. (Karin Slaughter, The Washington Post)
- وقتی به مرحله‌ی گرفتن گلوی یک تماشاچی می‌رسد و شانس دیگری به او جز ادامه‌ی مطالعه داستان نمی‌دهد، کنیگ مشابه ندارد. (The Guardian)
- کاملا پر پیچ و خم... یکی دیگر از ترسناک‌ترین کتاب‌های سیاه که برای طرفداران قدیمی که میلیون‌ها نفر هستند، نوشته شده است. (Booklist)
- رمان جدید استیون کینگ پر است از سایه، کرم‌های ماورالطبیعی و رانندگی در جاده‌ها. و بعد چیزهای مبهم‌تر می‌رسند که سویه‌ی هیولایی طبیعت انسان را به خواننده‌ای که حریصانه در حال بلعیدن کتاب است نشان می‌دهد و باعث می‌شود که او احساس عجیبی پیدا کند. (Brian Truitt, USA Today)

در بخشی از کتاب بیگانه می‌خوانیم:

جسد روی چمنِ کنار نیمکت افتاده بود. سرش به سمت من بود، چشماش باز بودند، گلوش بریده شده بود. اونجا هیچی نبود جز یک سوراخ قرمز. شلوار جین و شورت‌ش تا روی قوزک‌ پاهاش پایین کشیده شده بود، و چیزی دیدم... یک شاخه خشک، حدس می‌زنم... از بدن او بیرون زده بود... اونجاش... خوب، شما که می‌دونید.

کارآگاه اندرسون: می‌دونم، اما آقای ریتز برای ثبت در پرونده شما هم باید بیانش کنید...

ریتز: او روی شکم‌ش قرار داشت، و شاخه از توی باسن‌ش بیرون زده بود. اون هم خونی بود. اون شاخه. پوست قسمتی از شاخه خراشیده شده بود، اثر انگشت روش بود. مثلِ روزِ روشن اون رو دیدم. دیو دیگه پارس نمی‌کرد، زوزه می‌کشید، بیچاره، و من نمی‌دونم چه کسی می‌تونه همچین کاری رو انجام بده. بایستی که یک دیوونه باشه. کارآگاه اندرسون شما اون رو می‌گیرین؟

کارآگاه اندرسون: آه، بله، ما می‌گیریم‌ش.
پارکینگ استلا بارگا تقریباً به بزرگی پارکینگِ فروشگاه کروگر بود جایی که رالف و همسرش شنبه عصرها آن جا خرید می‌کردند، و در این عصرِ جولای پر از ماشین بود. روی خیلی از سپرها برچسب تیمِ گلدن دراگنز نصب شده بود، و روی تعدادی از شیشه‌های عقب با صابون شعارهای روکم‌ کنی نوشته شده بود: ما شما رو می‌کشیم؛ اژدهاها بزها رو می‌سوزونن؛ کیپ سیتی ما اومدیم؛ امسال نوبتِ ما است. از درون زمین بازی جایی که نورافکن‌ها روشن شده بودند (هر چند مدت زیادی از بازی در روشنایی روز برگزار می‌شد)، صدای شادی و تشویق همراه با آهنگ شنیده می‌شد.

تروی راماج، یک کهنه سربازِ با بیست سال سابقه، پشت فرمان ماشین بدون نشان نشسته بود. و در حالی که در ردیف‌ ماشین‌های پارک شده به سمت بالا و پایین رانندگی می‌کرد گفت: «هر موقع اینجا میام، از این در تعجب‌م که استلا بارگا کی بوده.»

 ۶۴۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-853-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۶۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
بازداشت: چهاردهم جولای
تأسف: چهاردهم جولای - پانزدهم جولای
تفهیم اتهام: شانزدهم جولای
ردپاها و طالبی‌ها: هجدهم تا بیستم جولای
زرد: بیست‌ و‌ یکم تا بیست‌ و ‌دوم جولای
هالی: بیست‌ و‌ دوم تا بیست ‌و‌ چهارم جولای
ملاقات: بیست‌ و‌ پنجم جولای
مِی‌سیز به گیمبلز می‌گوید: بیست‌ و‌ پنج جولای
پایانی برای جهان نیست: بیست‌ و‌ ششم جولای
به تگزاس خوش آمدید: بیست‌ و ‌ششم جولای
تونل ماریس‌ ویل: بیست‌ و‌ هفتم جولای
فلینت سیتی: بعد
درباره‌ی مترجم

راهنمای دانلود کتاب بیگانه

برای دانلود کتاب بیگانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیگانه

نظرات کتاب بیگانه

Vahid amroudi
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
با درود خواهشاً در نقد انصاف داشته باشید وهرگز داستان رو لو ندید. اما در خصوص رمان بیگانه... فضا، ساختار، دیالوگ‌ها وموضوع پرماجرای رمان بیگانه تا اواسط داستان، خیلی خوب وتاحدودی جذاب پیش رفت، اما به نظراین حقیر از نیمه کتاب کاملاً گسیخته شد ونتوستم اون ارتباط برقرار کنم، برخی شخصیت‌ها وجریان‌ها از پیچیده وسردرگم شدند، الان فصل اخر کتاب هستم وبسختی بایدتمامش کنم. شاید رمان نظر بعضی دوستان عالی تر یا ضعیف تر باشه، اما بطورکل انتظار من رو برآورده نکرد. امتیاز از 20-15-با سپاس از زحمات برنامه وزین وعالیه کتابراه
nika g
۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کتاب، با هیجان زیادی شروع میشه و هربار که خواننده فکر میکنه میتونه قاتل رو حدس بزنه، نویسنده چالش جدیدی رو مطرح میکنه!اونقدر که حتی حدس زدن، کار دشواری میشه! داستان اونقدر هیجان انگیز و وسوسه کننده است، که نمیشه کتاب رو رها کرد!اما در فصول پایانی، نویسنده زیادی به حاشیه می‌پردازه و از هیجان داستان کم میکنه!و اوج ناامیدی و ناخرسندی برای من، اونجابود که قاتل رو یک چیزی بین انسان و افسانه معرفی میکنه!چیزی که انتظارش رو نداشتم!این پایان، به شدت از ارزش داستان کم کرد و من اصلا انتظار نداشتم با همچین پایانی روبرو شم!
melika ahmadi
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اگه کتاب‌های معمایی با تم ترسناک رو دوست دارین، این کتاب میتونه انتخاب خوبی براتون باشه.. البته که بعضی از داستان‌های ترسناک اندکی از تخیل هم در خودشون دارن. مثل داستان‌های ومپایر و گرگینه‌ها و دراکولا.. ولی خب به قول جمله‌ای در کتاب، برای جهان پایانی نیست.. کتاب بخوینین و لذت ببرین.
مشاهد همه نظرات (۶۴)