معرفی و دانلود کتاب جزیره درختان گمشده

عکس جلد کتاب جزیره درختان گمشده
قیمت:
۳۷۵۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جزیره درختان گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جزیره درختان گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جزیره درختان گمشده

یک درخت انجیر شاهد ملاقات‌های عاشقانه‌ی دو نوجوان است، پسری مسیحی و دختری مسلمان که مخفیانه اوقاتی را با هم سپری می‌کنند. اما جنگ آغاز می‌شود و همه‌چیز دگرگون می‌شود. الیف شافاک در کتاب جزیره درختان گمشده از تعلق، هویت و عشق سخن می‌گوید.

درباره‌ی کتاب جزیره درختان گمشده:

قبرسِ پسااستعمار است و دو نوجوان که دل به‌هم سپرده‌اند. کتاب جزیره‌ی درختان گمشده (The Island of Missing Trees) درباره‌ی پسری یونانی و مسیحی و دختری تُرک و مسلمان است که در حضور یک درخت انجیر همدیگر را مخفیانه ملاقات می‌کنند، اما جنگ درمی‌گیرد و آن‌ها مجبور به پرداخت بهای احساسی سنگینی می‌شوند؛ تا سال‌ها بعد، تنها چیزی که از عشق آن‌ها باقی می‌ماند همان تک‌درخت است.

الیف شافاک (Elif Shafak) در این کتاب، به‌طرزی هنرمندانه، زیبایی و خشونت را در کنار هم قرار می‌دهد. رمان جزیره‌ی درختان گمشده در زمان و مکان به جلو و عقب می‌رود و به سه روایت تقسیم می‌شود. بخشی از روایت را همان درخت انجیر برایمان تعریف می‌کند، درختی که تمام این سال‌ها شاهد بی‌طرف وقایع بوده است، قسمتی از داستان هم در اواخر دهه‌ی 2010 در لندن می‌گذرد که از زبان راوی دانای کل نقل می‌شود. راوی سوم شخص دیگری نیز اتفاقات سال 1974 قبرس را روایت می‌کند.

جزیره‌ی درختان گمشده، که بسیاری آن را بهترین اثر شافاک می‌دانند، داستانی جادویی و جذاب درباره‌ی عشق، تاریخ و طبیعت است و پرسش‌های مهمی را در مورد از دست دادن خانه و کنار آمدن با شرایط و رازها مطرح می‌کند. «مهاجران با گذشته‌شان چه می‌کنند و فرزندانشان چگونه تحت تأثیر درد آن‌ها قرار می‌گیرند؟» این پرسشی است که در خلال این رمان بارها ما را به فکر فرو می‌برد.

افتخارات کتاب جزیره درختان گمشده:

- کتاب منتخب باشگاه کتابخوانی ریز
- از کتاب‌های منتخب در حوزه‌ی داستان و ادبیات به انتخاب آمازون
- از کتاب‌های منتخب برای جایزه‌ی کوستا نول سال 2021

نکوداشت‌های کتاب جزیره درختان گمشده:

- الیف شافاک صدای یگانه و قدرتمند دنیای ادبیات است. (یان مک‌ایوان)
- رمانی هوشمندانه درباره‌ی عشق و اندوه، ریشه‌ها و شاخه‌ها، آوارگی و وطن، سرنوشت و باور. جزیره‌ی درختان گمشده مرهمی برای دوران تیره‌وتار ماست. (دیوید میچل)
- کاری برجسته با زیبایی خیره‌کننده. (لمن سیسی)
- چه کتاب درخشانی! این کتاب اشک مرا درآورد... آن هم به بهترین شکل. قوی و تندوتیز. (ریز ویترسپون)
- نویسنده‌ی رمان‌های مهم، زیبا، دردناک، واقعی. (ماریان کیز)

کتاب جزیره درختان گمشده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید اثر عاشقانه و رازآمیزی را بخوانید که شما را به فکر فرو برد، یا اگر از آثار دیگر الیف شافاک لذت برده‌اید، این کتاب شما را جذب خود خواهد کرد.

با الیف شافاک بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ترک-انگلیسی که بیش از هر چیز با کتاب ملت عشق شناخته می‌شود، دارای مدرک دکتری در رشته‌ی علوم سیاسی است. الیف شافاک تاکنون کتاب‌های بسیاری منتشر کرده که برخی از آن‌ها جوایزی را نیز نصیب خود کرده‌اند، از جمله جایزه‌ی بنیاد نویسندگان و روزنامه‌نگاران ترکیه، جایزه بهترین داستان از سوی انجمن نویسندگان ترکیه، و جایزه‌ی رومی. کتاب «10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب» او نیز برای دریافت جایزه‌ی بوکر انتخاب شده بود.

آثار شافاک تاکنون به 55 زبان منتشر شده‌اند و در بسیاری از کشورها از جمله ایران از کتاب‌های پرفروش بوده‌اند. «سه دختر حوا»، «شهری بر لبه‌ی آسمان» و «شپش پالاس» از دیگر آثار شناخته‌شده‌ی او هستند.

در بخشی از کتاب جزیره‌ی درختان گمشده می‌خوانیم:

یاد موعظه‌ای افتاد که شاید در کلیسا آن را شنیده بود و شاید هم در یک مسجد، چون در مراحل مختلف زندگی‌اش، برای مدت کوتاهی، به کلیسا و مسجد رفته بود. وقتی روح کالبد را ترک می‌کند، به‌سوی آسمان بالا می‌رود و طی مسیر، توقف می‌کند و هر آنچه را پایین پایش قرار دارد تماشا می‌کند، بی‌حرکت، بی‌حس و بی‌درد. آیا اسقف واسیلیوس این را گفته بود یا شیخ محمود؟ شمایل نقره‌ای، شمع‌های مومی، نقاشی‌هایی با چهرۀ قدیسان و حواریون، جبرئیل با یک بال گشوده و یک بال بسته، نسخه‌ای قدیمی از کتاب مقدس ارتدکس که صفحاتش تا خورده بودند و عطفش کج شده بود... جانماز ابریشمی، تسبیح کهربایی، کتاب احادیث، جلد قدیمی تعبیر رؤیا از دیدگاه اسلام که بعد از هر رؤیا یا کابوس به آن رجوع می‌شد... هر دو روحانی سعی کرده بودند آدا را متقاعد کنند دین آن‌ها را برگزیند و او را به‌سمت خود بکشانند. آدا بیشتر به نظرش می‌رسید که پوچی را انتخاب کرده است. نیستی. صدف بی‌وزنی که هنوز او را در خود اسیر کرده بود و از دیگران جدا می‌کرد. اما در حالی که در آخرین ساعت آخرین روز مدرسه جیغ می‌کشید، چیزی متعالی را حس کرد، گویی وجود نداشت، گویی هرگز وجود نداشته و اسیرِ تخته‌بند تن نبود.

سی ثانیه گذشت. یک ابدیت.

صدایش شکست، اما ادامه پیدا کرد. وقتی صدای جیغ خودت را می‌شنوی، چیز عمیقاً تحقیرآمیز و به همان اندازه مسحورکننده‌ای وجود دارد شکستن، درهم خرد شدن بی‌اختیار و بدون قید و بند، بدون اینکه بدانی تا کجا می‌تواند تو را بکشاند، این قدرت افسارگسیخته‌ای است که از درون تو برخاسته است. یک ویژگی حیوانی است. یک ویژگی وحشیانه. در آن لحظه، هیچ حالتی از او به خویشتن سابقش تعلق نداشت. همه چیز ورای آن صدا بود. این می‌توانست صدای جیغ بلند یک شاهین، زوزۀ هولناک یک گرگ یا فریاد گوش‌خراش یک روباه قرمز هنگام نیمه‌شب باشد. هر یک از آن‌ها می‌توانست باشد، اما نمی‌توانست جیغ یک دخترمدرسه‌ای شانزده‌ساله باشد.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: چگونه درختی را دفن کنیم
بخش دوم: ریشه‌ها
بخش سوم: تنۀ درخت
بخش چهارم: شاخه‌ها
بخش پنجم: اکوسیستم
بخش ششم: چگونه درختی را از زیر زمین بیرون بیاوریم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جزیره درختان گمشده
نویسنده
مترجمعلی سلامی
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۲
زبانفارسی
شابک978-622-7566-40-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۷۵۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جزیره درختان گمشده

فرانک حبیبی
۱۴۰۱/۲/۲۸
امروز خوندنش رو تموم کردم حتما تهیه‌اش کنید و بخونیدش کتابی در مورد عشق اصالت سرزمین طبیعت سرزمین مادری مذهب و خرافات و تعصبات مذهبی و هر چیز دیگه ایی که از یه کتاب انتظار دارید
بهاره رحیمی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
بی نظیر بود. الیف شافاک هوشمندانه و رمانتیک داستان یک سرزمین رو از زبان انسان‌های عاشق و درختان و موجودات زنده اون سرزمین روایت کرد. لذت بردم.
Ashraf Aaseyedbagher
۱۴۰۰/۱۲/۴
مثل بقیه کتابهای خانم شافاک عااالی بود. بسیار ماهرانه وقایع تاریخی یا مسائل عرفانی و فلسفی را در داستانهای عاشقانه می‌گنجاند
اعظم آشوری
۱۴۰۱/۴/۳
بسیار عالی بود پیشنهاد میکنم حتماً بخونید بین کتابهایی که از الیف شافاک خوندم بعداز ملت عشق که به نظرم بهترین هست
سارا سوری
۱۴۰۱/۵/۷
نتونستم کتاب رو تموم کنم. برام جذابیت نداشت ‌ شاید سر یه فرصت مناسب بتونم تمومش کنم
مرضیه گرانمایه
۱۴۰۱/۱/۲۲
عالی بود، آدم‌ها دیر به هم می‌رسند ولی مهم رسیدن به همه حتی اگر دو نسل متفاوت باشه
رضا کشاورزی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
ممنون از کتابراه که تخفیف گذاشتی. تعریف این کتابو خیلی شنیدم 🏅🏅❤
فاطمه زمان ابادی
۱۴۰۱/۲/۹
حوصله سر بر بود برام، داستانش اصلا کشش نداشت نصفه بیخیالش شدم
محبوبه حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
الف شافاک بی نظیره یادم نمیاد از این نویسنده کتابی خونده باشم ک عالی نبوده
Narges Assadpour
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
رمان‌های الیف شافاک عالی هستن مخصوصا رمان اسکندر رو پیشنهاد میکنم بخونید
samira ghafary
۱۴۰۱/۵/۱۲
عالی بود لذت بردم
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب جزیره درختان گمشده

برای دریافت کتاب جزیره درختان گمشده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.