دانلود کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید

رابرت کیوساکی نویسنده‌ای برجسته و کارآفرینی موفق‌ در حوزه اقتصاد فردی در کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید، به این موضوع که چگونه می‌توانید با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه در زمینه‌های مختلف سرنوشت مالی‌تان را در دست بگیرید و در هنگام بازنشستگی با خیالی آسوده از زندگی خود لذت ببرید، پرداخته است.

جوان و پولدار بازنشسته شوید (Rich dad's retire young, retire rich) که از سری پنجم از کتاب‌های پدر پولدار است کتابی مناسب و مفید برای تمامی فعالان اقتصادی و کسانی‌ست که قرار است روزی، بازنشسته شوند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) در این کتاب راهکارهایی برای رسیدن به استقلال مالی ارائه می‌کند به طوری که مجبور نباشید برای تامین هزینه‌های زندگی و امرار معاش شب و روز کار کنید.

نویسنده در این کتاب قصد دارد به معرفی و آموزش انواع اهرم‌های طلایی و نحوه استفاده صحیح از آن‌ها در کسب ثروت بپردازد. حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چرا باید تمامی اهرم‌ها را تنها در یک کتاب معرفی کرد؟ به این دلیل که واژه اهرم واژه‌ای بسیار بزرگ است و از جهات مختلف، معانی متفاوتی را دربردارد و حتی می‌تواند مباحث و مسائل متفاوت و یا متناقض را در زندگی ما تحت پوشش قرار دهد و ما را به سمت موفقیت و کامیابی مالی رهنمون کند.

کتاب‌های قبلی و آثار پیشین رابرت کیوساکی همگی درباره گردش مالی و پول بود. پدر پولدار می‌گفت: "گردش مالی" مهم‌ترین واژه در دنیای پول است. دومین واژه مهم نیز "اهرم" است. همچنین به این مطلب اشاره می‌کرد که "اهرم تنها عاملی است که برخی از افراد را به پول و ثروت می‌رساند و در مقابل، اقشار ضعیف را به ورطه نابودی و فقر می‌کشاند." پدر پولدار برای توضیح این مطلب می‌گفت: اهرم می‌تواند به نفع شما و یا بر علیه شما کار کند. از آنجایی که این اهرم یک قدرت تلقی می‌شود برخی از افراد از آن بهره می‌گیرند و برخی دیگر به شکل آگاهانه و یا ناآگاهانه از آن سوء استفاده می‌کنند. حتی دیده شده است که بعضی از افراد از آن می‌ترسند و یا از آن ترس و واهمه در دل دارند. پدر پولدار می‌گفت: دلیل اینکه تنها کمتر از پنج درصد آمریکایی‌ها پولدار و ثروتمند هستند این است که فقط همین افراد معدود و انگشت‌شمار راه و روش استفاده از اهرم‌ها را به عنوان یک قدرت پایان‌ ناپذیر می‌دانند. خیلی از افراد درصدد آن هستند تا ثروتمند شوند اما خیلی زود بی‌آنکه کاری انجام داده باشند و یا قدمی بردارند شکست می‌خورند. زیرا از اهرم‌های موجود برای خود سوء استفاده می‌کنند. در این میان افراد بی‌شماری نیز هستند که قدرت پولدار شدن و کسب پول و سرمایه را ندارند زیرا از قدرت اهرم ترس دارند تا اطمینان.

در بخشی از کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید می‌خوانیم:

پدر بی‌پولم اغلب به من توصیه می‌کرد: "به مدرسه برو. خوب درس بخوان. نمرات خوب بگیر ‌تا بتوانی شغل خوبی پیدا کنی. سخت کار کن و پولهایت را پس‌انداز کن. او همچنین جملات بسیار مهم و مشهوری را همیشه به من گوشزد می‌کرد: "نه قرض بگیر و نه قرض بده. پس‌انداز تو بخشی از درآمد تو خواهد بود. یا اینکه اگر توانایی پرداخت هزینه‌ای را نداری، هرگز به آن فکر نکن. همیشه پول نقدت را پس‌انداز کن."

پدر بی‌پولم اگر خودش به توصیه‌هایی که به من می‌داد گوش می‌داد زندگی بهتری داشت. اما او نیز همانند بسیاری از مردم تصور می‌کرد هر آنچه که خودش فکر می‌کند و یا می‌گوید حقیقت محض است. در حالی که همه دروغ و یا توهمی بیش نبودند. او برای خرید خانه و اتومبیلش از این و آن پول قرض می‌گرفت و هرگز در سرمایه‌گذاری‌ها شرکت نمی‌کرد و همیشه می‌گفت: سرمایه‌گذاری خطرناک است و بهتر است به جای آن پول خود را پس‌انداز کند. هرگاه که او در شرایط سخت و دشوار قرار می‌گرفت از پس‌انداز خود خرج می‌کرد. او دقیقاً برای کارهایی از دیگران پول قرض می‌گرفت که به شدت او را فقیر و نیازمند می‌کردند اما در مقابل برای کارهایی که برای او سودآور بودند هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌داد. همین مسئله بسیار کوچک شرایط زندگی او را به کلی تغییر داده بود. از این رو او قادر نبود حتی ‌تا سن شصت و پنج سالگی بازنشسته شود. حتی او مجبور بود در روزهایی که بیماری سرطانش شدت یافته بود سخت کار کند و زحمت بکشد. او شبانه‌روز سخت کار می‌کرد و در شش ماه آخر زندگی‌اش از سرطان رنج می‌برد. او مرد بسیار خوبی بود و تلاش و کوشش فراوانی از خود نشان می‌داد و سعی می‌کرد از قرض و بدهی دوری کند و با خرده‌های درآمد ماهانه‌اش پس‌اندازی برای خود داشته باشد اما او بزرگترین درس زندگی را با عقاید و افکارش به من آموخت.

 ۴۹۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-99645-8-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش 1: اهرم ذهن شما
فصل 1: چگونه در جوانی پولدار بازنشسته شویم؟
فصل 2: تا آن جا که می‌توانید، هر چه سریع‌تر بازنشسته شوید
فصل 3: چطور پیشی گرفتم؟
فصل 4: چگونه می‌توان در جوانی بازنشسته شد؟
فصل 5: اهرم ذهن: چرا برخی از افراد می‌توانند و برخی دیگر نمی‌توانند؟
فصل 6: به نظر شما چه کارهایی خطرناک و ریسک‌پذیر هستند؟
فصل 7: چگونه کمتر کار کنیم و بیشتر بدست آوریم؟
فصل 8: مطمئن‌ترین روش برای ثروتمند شدن بهره‌گیری از اهرم ذهن است
فصل 9: برنامه شما با چه سرعتی پیش می‌رود؟
فصل 10: اهرم پیش‌بینی آینده‌ای درخشان
بخش 2: اهرم برنامه‌ریزی
فصل 11: اهرم یکپارچگی
فصل 12: اهرم داستان‌های پندآموز
فصل 13: اهرم بخشندگی: حریص واقعی چه کسی است؟
بخش 3: اهرم رفتار شما
فصل 14: اهرم عادت‌ها
فصل 15: اهرم پول شما: چه کسی سخت‌تر کار می‌کند، شما یا پول؟
فصل 16: اهرم املاک و مستغلات: سرمایه‌گذاری با پولی که بانک به ما می‌دهد
فصل 17: اهرم سرمایه‌های کاغذی: چگونه با ریسک کمتر و سود بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم؟
فصل 18: اهرم خانۀ B در جدول چهارراه پولسازی
فصل 19: توصیه‌های طلایی: کارهایی که شما برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن باید انجام دهید
فصل 20: حقایق متفاوت
بخش 4: اهرم اولین گام
فصل 21: چگونه ادامه دهیم؟

راهنمای دانلود کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید

برای دانلود کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جوان و پولدار بازنشسته شوید

نظرات کتاب جوان و پولدار بازنشسته شوید

aref farokhzade
۱۳۹۸/۱۱/۷
کتاب خوبیه. درسته در ایران هم با توجه به تورم شاید بهترین سرمایه گذاری املاک و مستقلات باشه ولی در اینجا در صورتی ممکنه که سرمایه اولیه قابل قبولی داشته باشی. متاسفانه سیاست‌هایی که در کتاب گفته شده یعنی درخواست وام از دولت و بانک در وضع فعلی کشور و در این حکومت منزوی و رانت پرور قابل اجرا نیست. و البته راه‌های دیگه سرمایه گذاری ممکنه اگه دیدت مثبت باشه تلاش کنی. راحت‌ترین راه در وضع فعلی رانت و پارتی است مرحله بعدش هم فرار به کانادا.
موفق باشید
شینا یوسفی
۱۳۹۹/۴/۷
آموزش مستقیمی تو این کتاب وجود نداره به جز بخش آخر کتاب. بیشتر سعی کرده طرز فکر و دیدگاهمون رو تغییر بده. برای دونستن دقیق تر ما رو به شرکت در سمینارهاش و خوندن کتابهای دیگه ش مثل "راهنمای سرمایه گذاری پدرپولدار"و "کودک ثروتمند کودک باهوش"ارجاع میده. در کل مثل اینکه نویسنده در حال گپ زدن باماست و و بارها موضوعات تکراری رو مطرح میکنه این کتاب از نظر محتوا تفاوتی با کتاب "پدر پولدار و پدر بی پول "نداره
اسماعیل حاجی وندی
۱۳۹۸/۱۰/۱
با سلام، این شب یلدای گذشته شب خوبی بو چون توانستم کتابهای خوبی را هم بخرم و هم هدیه بگیرم که یکی همین کتاب می‌باشد. چون مطالب جالبی در خصوص نکات مالی بیان می‌کند. متشکرم
مشاهد همه نظرات (۲۳)