دانلود کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها

کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها اثر روتگر برگمن، شما را به تفکری شگفت‌انگیز درباره‌ی درآمدها و ساعات کاری در طول هفته دعوت می‌کند و به عنوان پادزهری مناسب برای بدبینی‌های مربوط به جایگزینی نیروی کار انسانی با ربات‌هاست.

روتگر برگمن (Rutger C. Bregman)، با ارائه نمونه‌های عملی از یک شهر کانادایی که توانستند تماما فقر را از بین ببرند و برنامه درآمد همگانی رئیس جمهور نیکسون که قرار بود به میلیون‌ها آمریکایی پول داده شود، شما را به یک سفر تاریخی می‌برد که ایده‌ها و چالش‌های جدی و فراجناحی در خود دارد، ایده‌های چالش برانگیزی که به نظر می‌رسد زمان عملی کردن‌ آن‌ها رسیده است.

کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع‌گراها (Utopia for Realists)، جزو معدود کتاب‌هایی است که هم شما را حیرت‌زده می‌کند و هم اندیشه‌ها و ذهنیات‌تان را به چالش می‌کشد. یک توسعه‌های تمدن (از فرجام یافتن عصر برده‌داری تا دموکراسی)، تمام رویاهای نرسیدنی و آرمانشهر افرادی بود که نه چندان قبل‌تر از ما زندگی می‌کردند. کتاب برگمن، که هم کتابی چالشی و هم شورانگیز است، ایده‌های آرمانشهری جدیدی را شرح می‌دهد؛ افکاری مثل از بین بردن فقر و یک هفته کاری 15 ساعته، که گمان دارد هر چند در زمان زندگی ما هم به واقعیت بپیوندد. به نظر می‌رسد این ایده‌ها، تنها مسیر مانده برای رسیدن به یک دنیای حقیقی والا است.

همان‌طور که سیاست‌مداران و اقتصاددانان به دنبال بالا بردن بهره‌وری، تعهد استخدام تمام‌ وقت و کم شدن اندازه‌ی دولت هستند، روتگر برگمن نیز این پرسش را بیان می‌کند: چه چیزی موجب می‌شود زندگی اهمیت و ارزش پیدا کند و چطور می‌توانیم به آن‌جا برسیم؟ مشخص می‌شود که جواب‌های این پرسش موجود هستند و برگمن تحقیقات عمیق را با قوه‌ی تعقل خود ادغام کرده و ما را به چالش می‌کشد تا در مورد شیوه‌ی زندگی و آنچه می‌خواهیم به آن برسیم، تفکر کنیم.

روتگر برگمن، تاریخ‌شناس و نویسنده برجسته‌ی هلندی است. او تا به امروز 4 کتاب با موضوعات تاریخی، فلسفی و اقتصادی به نگارش درآورده است. مشهورترین اثر او، کتاب آرمان شهری برای واقع‌گراها است که به 21 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. ایده‌ها و تحقیق‌های برگمن پیوسته مورد توجه رسانه‌هایی مانند واشینگتون پست، گاردین و بی‌بی‌سی قرار گرفته است.

برخی نظرات درباره‌ی کتاب شگفت‌انگیز آرمان‌شهری برای واقع‌گراها:

- فوق‌العاده، جامع، واقعا روشنگر و بسیار خواندنی. هر کسی که درباره‌ی اشتباهات جامعه‌ی معاصر نگران است و دوست دارد به درمان آن یاری برساند، باید این کتاب را مطالعه کند. زیگمونت باومن، یکی از برجسته‌ترین نظریه‌پردازان‌ اجتماعی دنیا، نویسنده‌ی بیش از 50 کتاب.

- اگر از مناقشات پیش‌ پا افتاده و کلیشه‌های قدیمی جناح راست و جناح چپی خسته شده‌اید، شاید بتوانید از تفکر جسورانه، ایده‌های نوین، نثر زنده و مباحثات مستند کتاب آرمان‌شهری برای واقع‌گراها لذت ببرید. (استیون پینکر، استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد و نویسنده‌ی کتاب‌های «لوح خالی» و «فرشتگان بهتر ذات ما»)

- یک فراخوان جسورانه برای تفکر آرمانی و دنیایی بدون نیاز به کار، چیزی که در عصر یأس و بدبینی و فقدان جاه‌طلبی، بیش از پیش لازم است. به‌ شدت توصیه می‌شود.»، نیک سرنیچک، یکی از نویسندگان «اختراع آینده: پساسرمایه‌داری و دنیایی بدون کار».

- این کتاب در هلند، تاثیری شگرف داشت. نه‌ تنها روتگر برگمن یک مباحثه‌ی بسیار موفقیت‌آمیز و طولانی را در رسانه‌ها به وجود آورده، بلکه الهام‌بخش جنبشی در سرتاسر کشور بوده که می‌خواهند اندیشه‌های او را عملی کنند. هم‌اکنون وقت حرکت سایر بخش‌های دنیا است.» (یوریس لویندیک، نویسنده‌ی کتاب پرفروش «شنا با کوسه‌ها: سفر من به دنیای بانکدارها».)

- روتگر برگمن با یک ندای به خصوص می‌نویسد. او دانش عمیقی را درباره‌ی تاریخ و جنبه‌های فنی درآمد همگانی نشان می‌دهد و می‌تواند به‌ گونه‌ای معنادار و اغوا کننده حرف بزند، حتی برای افرادی که خیلی با این موضوع آشنایی ندارند.» (کارل ویدرکوئیست، استادیار دانشگاه جورج‌ تاون در قطر و از کرسی‌نشین‌های «شبکه‌ی درآمد همگانی در کره‌ی زمین».)

- اگر انرژی، اشتیاق و پند و موعظه بتواند دنیا را بهتر کند، پس کتاب روتگر برگمن نیز این توانایی را دارد. حتی در ترجمه‌ی این کتاب از آلمانی نیز با یک نثر قدرتمند، روان... و به شکل شگفت‌انگیزی خوب طرف هستیم.» (ایندیپندنت.)

جملات برگزیده کتاب صوتی آرمان‌شهری برای واقع‌گراها:

- پول داشتن بهتر از فقر است، البته صرفاً به دلایل مالی.
- هدف ما در آینده، بی‌کاری کامل است تا بتوانیم تفریح کنیم.
- توان پر کردن هوشمندانه‌ی اوقات فراغت، آخرین محصول یک تمدن است.
- کار، یک پناهگاه برای افرادی است که چیز بهتری برای انجام دادن ندارند!
- آن‌هایی که نمی‌توانند گذشته را به خاطر بیاورند، محکوم به تکرار آن هستند.
- مشکل نه در اندیشه‌های جدید، بلکه در رهایی از شر اندیشه‌های قدیمی است!
- تولید ناخالص داخلی، همه‌چیز را می‌سنجد... جز آنچه زندگی را ارزشمند می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی آرمان‌شهری برای واقع‌گراها می‌شنویم:

به‌عبارت‌دیگر، باید ورود به سرزمین فراوانی را خوش‌آمد بگوییم.

به زندگی خوب. به عشرتگاهی که تقریباً همه ثروتمند، امن و سالم هستند. جایی که تنها فقدان یک چیز احساس می‌شود: دلیلی برای برخاستن صبحگاهی از رختخواب. چون به‌هرحال وقتی در بهشت هستید، دیگر جای پیشرفت آن‌چنانی نیست. در سال 1989، فرانسیس فوکویاما26، فیلسوف آمریکایی، اشاره کرد: به عصری رسیده‌ایم که در آن، زندگی به «محاسبات اقتصادی»، حل مداوم مشکلات فنی، نگرانی‌های زیست‌محیطی و برآورده‌سازی تقاضاهای پیچیده‌ی مصرف‌کنندگان تنزل یافته است.

این‌که بتوانیم قدرت خریدمان را یک درصد بالاتر ببریم یا مقداری از درصد انتشار کربن را بکاهیم یا گجت جدیدی بسازیم، به دورنما و چشم‌انداز ما تبدیل شده است. در عصری زندگی می‌کنیم که ثروت و فروانی وجود دارد، اما چقدر بی‌روح شده است. فوکویاما می‌گوید «نه هنری و نه فلسفه‌ای». تنها چیزی که برایمان باقی مانده، «مراقبت دائمی از موزه‌ی تاریخ بشریت» است.

بنا به گفته‌های اسکار وایلد27، نویسنده‌ی ایرلندی، پس از رسیدن به سرزمین فراوانی، باید بار دیگر نگاهمان را به افق‌های دوردست‌تر بدوزیم و بادبان‌ها را مجدداً برافرازیم. او می‌نویسد «پیشرفت در تشخیص آرمان‌شهرهاست». اما افق دوردست خالی باقی می‌ماند. سرزمین فراوانی در مه پوشانده می‌شود. دقیقاً همان زمانی که باید وظیفه‌ی تاریخی سرمایه‌گذاری بر روی این وجود غنی، ایمن و سالم را به شکلی معنادار انجام دهیم، آرمان‌شهرمان را مدفون می‌کنیم. هیچ رویای جدیدی برای جایگزینی آن نداریم، زیرا وقتی به دنیای بهتر مدنظرمان می‌رسیم، دیگر نمی‌توانیم بهتر از آن را تصور کنیم. در واقع، اکثر افراد در کشورهای ثروتمند اعتقاد دارند که کودکان بدتر از والدینشان می‌شوند.

اما بحران واقعی زمانه‌ و نسل ما، این نیست که خوبی‌ها را در اختیار نداریم یا حتی در آینده وضعیتمان بدتر خواهد شد. خیر، بحران واقعی‌مان آنجایی است که نمی‌توانیم به چیزی بهتر از حال حاضر فکر کنیم.

 ۷ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۴۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۱ دقیقه
فصل 1: بازگشت آرمان‌شهر
۴۸ دقیقه
فصل 2: چرا باید به همه افراد پول مفت بدهیم
۴۶ دقیقه
فصل 3: پایان فقر
۴۳ دقیقه
فصل 4: داستان عجیب رئیس‌جمهور نیکسون و لایحه‌ی درآمد همگانی‌اش
۵۰ دقیقه
فصل 5: ارقام جدید، برای عصر جدید
۴۶ دقیقه
فصل 6: یک هفته‌ی کاری 15 ساعته
۴۴ دقیقه
فصل 7: چرا صرف بانکدار بودن، کافی نیست
۴۶ دقیقه
فصل 8: مسابقه علیه ماشین
۵۳ دقیقه
فصل 9: پشت دروازه‌های سرزمین فراوانی
۳۸ دقیقه
فصل 10: چگونه اندیشه‌ها، دنیا را تغییر می‌دهند

راهنمای دانلود کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها

برای دانلود کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آرمان شهری برای واقع گراها

نظرات کتاب صوتی آرمان شهری برای واقع گراها

Laleh Gandali darapuor
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
عالی بود واقعاً کتابی با استفاده از اندیشه‌ها و باورهای صحیح و غلط از اندیشمندان بزرگ تاریخ که آینده رو به تصویر میکشه..... خیلی دوستش داشتم دستتون درد نکنه ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۴/۵
کتاب بسیار غنی و پربار است کتاب دارای استقلال فکری و بیشتر نشان دهنده تجربه‌های پراکنده بوده و وام دار هیچ مکتب یا ایدیولوژی خاصی نیست.
صدرا پورحقانی
۱۳۹۹/۷/۲۴
این کتاب دیدتون را نسبت به زندگی عوض میکنه حتما بخرینش عالیه❤❤❤❤
مشاهد همه نظرات (۴)