دانلود کتاب صوتی امپراتوری بیزانس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی امپراتوری بیزانس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی امپراتوری بیزانس

کتاب صوتی امپراتوری بیزانس اثر جیمز آ. کوریک، به بررسی تاریخ امپراتوری بیزانس از ابتدای شکل‌گیری تا افول آن، می‌پردازد.

در کل تاریخ بشری، امپراتوری‌ها و حکومت‌های بی‌شماری بر سرکار آمده‌اند، که بعد از مدتی به اوج شکوفایی خود رسیده، در آخر افول کرده و حکومت دیگری بر جای آن‌ها مسقر شده است. امپراتوری بیزانس (The Byzantine Empire) نیز از این قائده مستثنی نبوده است.

شروع امپراتوری بیزانس را می‌توان از سال« 330 م» دانست؛ زمانی که «کنستانتین اول» امپراتور روم، شهر قسطنتتنیه را، در جای شهر باستانی یونانی «بیزانتیوم» بنا کرد؛ و آن را روم جدید نامید. کنستانتین پس از تکمیل شهر جدید، پایتخت امپراتوری را از روم به قستنطنیه انتقال داد. امپراتوری بیزانس بعدها توانست، محدوده خود را تا خاورمیانه، آفریقا و اروپا گسترش دهد؛ و در طی سال‌های حکومت خود، رشد چشم‌گیری داشته و دست‌آوردهای بیشماری را برای روم به ارمغان آورد.

در سال‌ 476 میلادی‌ رومولوس‌ آوگستولوس‌ سرنگون‌ شد و نخستین‌ پادشاه‌ از یک‌ سلسله‌ پادشاهان‌ غیر رومی‌ جای‌ او را گرفت‌ و بدین‌ ترتیب‌ به‌ امپراتوری‌ روم‌ پایان‌ داد. هر چند این‌ سقوط‌ پادشاهی‌ تنها نیمه‌ غربی‌ امپراتوری‌ را تحت‌ تأثیر قرار داد. بخش‌ شرقی‌ که‌ امپراتور خود را داشت‌ یک‌ هزار سال‌ دیگر دوام‌ آورد. این‌ امپراتوری‌ روم‌ شرقی‌ را بعدها تاریخ‌نویسان‌ امپراتوری‌ بیزانس‌ نامیدند.

 امپراتوری‌ بیزانس‌ در تمام‌ دورۀ قرون‌ وسطی‌ تداوم‌ یافت‌. دوره‌ای‌ در تاریخ‌ اروپا که‌ از حدود سال‌ 500 تا تقریباً 1500 به‌ طول‌ انجامید. تنها در سال‌ 1453 بود که‌ ترک‌های‌ عثمانی‌ با تسخیر این‌ امپراتوری‌ به‌ عمر آن‌ پایان‌ دادند. این‌ امپراتوری‌ در بیش‌تر دوران‌ موجودیت‌ طولانی‌ خود عمده‌ترین‌ قدرت‌ اروپایی‌ بود. در زمانی‌ که‌ جنگ‌ سالاران‌ بَربَر برای‌ ایجاد پادشاهی‌های‌ خود در امپراتوری‌ از هم‌ پاشیده‌ روم‌ غربی‌ می‌جنگیدند و زورآزمایی‌ می‌کردند، امپراتوری‌ بیزانس‌ در اوج‌ شکوفایی‌ بود که‌ مرکز هنر و دانش‌ و معرفت‌ باقی‌ ماند.

جیمز آ.کوریک (James A Corrick) کتاب‌های تاریخی زیادی را به رشته تحریر در آورده که می‌‌توان به جنگ داخلی آمریکا، قرون وسطای اولیه، انقلاب صنعتی، رنسانس اشاره کرد. در کتاب «امپراتوری بیزانس» دستاوردهای این امپراتوری و پیامدهای آن به تصویر کشیده شده است.

در بخشی از کتاب صوتی امپراتوری بیزانس می‌شنویم:

بیزانسی‌ها در سرتاسر تاریخ‌شان خود را رومی می‌نامیدند چون همواره قلمرو خود را امپراتوری روم می‌دانستند. به همین سیاق، امپراتوران بیزانس عقیده داشتند که وارثان مستقیم امپراتوری روم هستند. با این حال، از نظر پادشاهی‌های اروپای غربی، این امپراتوری یونانی بود، و در واقع هم در قرن هفتم میلادی زبان رسمی بیزانسی‌ها یونانی بود، نه لاتین...»

 ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه، ۲۳۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
پیشگفتار: میراث امپراتوری
۲۴ دقیقه
فصل اول: از روم تا بیزانتیوم
۷ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۳ دقیقه
فصل دوم: جامعه بیزانسی
۹ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۵ دقیقه
فصل سوم: مسیحیت بیزانسی
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: فرهنگ بیزانسی
۴ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: شورش‌ها، قوانین و فتوحات
۷ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۱۹ دقیقه
فصل ششم: اسلاوها، آوارها، ایرانیان و مسلمانان
۳ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۸ دقیقه
فصل هفتم: بلغار‌ها، بدعت‌گذاران و اربابان زمین‌دار
۷ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۲۵ دقیقه
فصل هشتم: جنگجویان صلیبی و امپراتوران لاتینی
۵ دقیقه
ضمائم فصل هشتم
۱۰ دقیقه
نتیجه‌گیری: شبح امپراتوری

راهنمای دانلود کتاب صوتی امپراتوری بیزانس

برای دانلود کتاب صوتی امپراتوری بیزانس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  امپراتوری بیزانس

نظرات کتاب صوتی امپراتوری بیزانس

سید امیرحسین میرهاشمی
۱۳۹۹/۷/۲۵
مهم‌ترین دلیلی که شما نباید این کتاب رو بخرید ناقص بودنش هست (فصل هفتم) بخش وسیعی از اطلاعات این کتاب دقیقا کپی بخش‌هایی از کتاب‌های قرون وسطی اولیه و پسین هست. موسیقی مورد استفاده هم خیلی قشنگ نیست. به نظرم قرون وسطی اولیه و قرون وسطی پسین رو گوش کنید تقریبا به اطلاعات کافی در مورد بیزانس می‌رسید.
Ali . A
۱۴۰۰/۱/۲۷
بزرگترین نقطه ضعف کتاب عدم به هم پیوستگی مطالب ذکر شده و ناتوانی در ارائه تصویری یکپارچه از موضوع مورد بحث میباشد. خیلی برام مفید نبود.
مشاهد همه نظرات (۲)