دانلود کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن

کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن اثر لیدیا بجورنلوند از مجموعه تاریخ جهان به روایت چگونگی شکل‌گیری قانون‌ اساسی آمریکا و تغییرات آن می‌پردزاد.

بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن (The Constitution and the founding of America) در سال 1776 توسط رهبران سیاسی این کشور شکل گرفت و اعلامیه استقلال ایالات متحده در آن زمان به امضا رسید. این بنیانگذاری در پی شرایطی بود که پیش از آن بسیاری از مهاجران اروپایی و بازرگانان که از کنترل سیاسی و اقتصادی بریتانیا بر همه ارکان این کشور ناراضی بودند، هرگونه استبداد مطلقه را نفی کردند و برابری، البته برابری سفید پوستان، را سرلوحه روابط اجتماعی خود قرار دادند.

در نتیجه، بنیانگذاران آمریکا تلاش کردند تا سر حد امکان در اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا و هم‌چنین در سند قانون اساسی، نظام حکومتی جدید را به گونه‌ای طراحی نمایند که از قدرت گرفتن فرد یا گروهی جلوگیری به عمل آورد و اجازه ندهد آزادی‌های فردی و اجتماعی شهروندان خدشه‌دار شود. این اصول در منشور حقوق تجلی یافت. به‌علاوه حفظ وحدت میان مستعمرات سیزده‌گانه و نفی سلطه دولت فدرال بر دولت‌های ایالتی نیز یکی دیگر از دغدغه‌های بنیانگذاران کشور جدید بود. این موارد بخش عمده‌ای از اصول و بندهای سند قانون اساسی آمریکا را بر خود اختصاص داده‌ است.

«مجموعه تاریخ جهان» سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی،‌ اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست. هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخ را به خواننده ارائه می‌کند.

 ۵ ساعت و ۵۹ دقیقه، ۳۳۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
پیشگفتار: تجربه آمریکایی
۳۳ دقیقه
فصل اول: برپایی دنیای جدید
۶ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۰ دقیقه
فصل دوم: روح آمریکایی - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم: روح آمریکایی - بخش دوم
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: تلاش برای خود مختاری - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل سوم: تلاش برای خود مختاری - بخش دوم
۷ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: راه فیلادلفیا
۸ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۳ دقیقه
فصل پنجم: مجمع قانون اساسی
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۴ دقیقه
فصل ششم: تولد قانون اساسی
۳ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۳۵ دقیقه
فصل هفتم: مبازره برای تصویب
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۳۶ دقیقه
فصل هشتم: میراثی ماندگار
۸ دقیقه
ضمائم فصل هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن

برای دانلود کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن

نظرات کتاب صوتی بنیانگذاری آمریکا و قانون اساسی آن

Ali . A
۱۴۰۰/۱/۱۳
بیان تلاش نخبگان یک سرزمین برای تشکیل یک جامعه واحد و تعریف اهداف و ارزشهای مشترک. مطالعه کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا اثر جیمز کوریک را در ادامه این کتاب به علاقه مندان توصیه میکنم.
سید ناصر سید اسماعیلی
۱۳۹۷/۵/۱۴
کتاب تاریخ تلاش ملتی برای ملت شدن
ملتی که انقلابش نه بر پایه احساسات که بر پایه عقلانیت و احترام به عقاید و منافع همدیگر است
بسیار آمیزنده و مفید
seyed alavi
۱۳۹۷/۳/۲۵
کتابهای دارای مضمون سیاسی را بهتر بود در یک دسته بندی مستقل قرار می‌دادید
مشاهد همه نظرات (۶)