دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر

کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر نوشته‌‌ی ایوان تورگنیف، یکی از برجسته‌ترین آثار کلاسیک در جهان به شمار می‌رود که علاوه بر داشتن داستانی عاشقانه، تصویری از جامعه امپراطوری روسیه نیز ارائه می‌دهد و از فعالیت‌های سیاسی و سوسیالیستی جوانان روسی در آن دوران سخن می‌گوید.

درباره کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر:

ایوان تورگنیف از میان تمامی رمان نویسان بزرگ قرن نوزدهم روسیه یکی از دغدغه‌مندترین و با صلاحیت‌ترین انسان‌هایی بود که نگرانی‌های زیادی نسبت به وضعیت کشور و مردمش داشت و این علاقه و توجه را در یکی از بهترین و بزرگ‌ترین آثارش یعنی کتاب خاک بکر (Virgin Soil) بازتاب داد.

این رمان تصویری دقیق و روشن از جوانان روسی ارائه می‌دهد که در اواخر قرن نوزدهم روسیه زندگی می‌کردند و می‌خواستند آداب و رسوم و استانداردهای فرهنگی زمانه‌شان را رد کنند و چیزی بر طبق میل خود بیافرینند. آن‌ها خواهان آن بودند که به میان مردم عادی یعنی کارگران و دهقانان بروند و همچون آنان به دور از تجمل و اشرافی‌گری زندگی کنند.

اما داستان کتاب خاک بکر روایتی عاشقانه و البته سیاسی دارد و قصه مرد و زنی جوان را به تصویر می‌کشد که می‌خواهند در هیاهوی عشق، قدرت و سیاست، زندگی خود را بسازند و تسلیم استبداد و ظلم اشراف زادگان و نظام ارباب رعیتی روسیه تزاری نشوند. به بیان دیگر آن‌ها تمایلات مارکسیستی داشتند و خواهان نظامی برابری‌خواه بودند.

شخصیت‌های اصلی داستان پسری به نام الکسی دیمیتریویچ نژدانوف یک اشراف زاده نامشروع است که به عنوان یک دانشجو فعالیت‌های سیاسی و انقلابی انجام می‌دهد و در این بین با دختری از طبقه ثروتمند و اشراف به نام مارینا آشنا می‌شود و به او دل می‌بازد.

کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

بسیاری از کتاب‌های کلاسیک و مشهور دنیا از حجم بالایی برخوردارند و در جهان پرسرعت امروز همه‌ی مردم نمی‌توانند تمامی داستان‌ها را مطالعه کنند، به همین سبب مجموعه خلاصه رمان‌های برجسته، مهم‌ترین آثار ادبیات جهان را برای شما خلاصه کرده تا بتوانید در مدت زمانی کم، کتاب‌های زیادی بخوانید و بشنوید.

رمان خاک بکر نیز برای کسانی که به داستان‌های روسی و عاشقانه علاقه مند هستند، توصیه می‌شود.

ایوان تورگنیف را بیشتر بشناسیم:

او رمان نویس، داستان نویس، شاعر، نمایشنامه نویس و مترجم محبوب روسی بود که تاثیر شگرفی بر ادبیات روسیه گذاشت و هم اکنون از او به عنوان یکی از چهره‌های برجسته ادبیات جهان یاد می‌کنند. ایوان سرگیویچ تورگنیف (Ivan Turgenev) با نویسندگان بزرگی همچون تولستوی و داستایوفسکی هم عصر بود و در آن دوران که آن‌ها درباره وضعیت کلیسا و دین می‌نوشتند، ایوان به فکر اصلاحات اجتماعی در کشورش بود.

همچنین ایوان تورگینیف در بیشتر آثارش تصویری واقع گرایانه و پرمحبت از زندگی دهقانان روسی نشان می‌داد و طبقه روشنفکر جامعه روسیه را با نگاهی تیزبین و انتقادی بررسی می‌کرد.

او علاوه بر نوشتن شاهکار «پدران و پسران» در سال 1862 که به عنوان یکی از بزرگترین رمان‌های قرن نوزدهم شناخته می‌شود، آثار برجسته‌ی دیگری نیز از خود برجای گذاشته که برخی از آن‌ها عبارتند از: «مجموعه داستان کوتاه شکارچی در سایه‌روشن (1852)، رمان‌های «رودین (1856)، آشیانه نجبا (1859) در شرف وقوع (1860)، زمین دست نخورده (1877)»

در بخشی از کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر می‌شنویم:

عده‌ی زیادی به شام دعوت شده بودند. وقتی شام تمام شد، نژدانوف از شلوغی استفاده کرد و به اتاق خود خزید. می‌خواست با افکار خود خلوت کند. یکی از مهمانان شام کالیماتزوف بود؛ این شخص برجسته گستاخی و غرور اعیان نمایی از خود نشان داد که هرگز پیش از این نشان نداده بود اما نژدانوف به سادگی او را نادیده گرفت.

نوعی مه نژدانوف را در بر گرفته بود. زود به رختخواب رفت ولی نتوانست بخوابد. روز بعد اندکی بعد از اینکه درس را تمام کرد و در اتاق بیلیارد نشست، خانم سیپیاگین وارد اتاق شد. والنتینا میخائولونا دختر ژنرالی بود که در زندگی‌اش نه عقل زیاد به کار بسته بود و نه فعالیت شایان توجهی کرده بود. دسیسه‌‌باز و آب زیرکاه بود و مثل بسیاری از هم میهنانش از ظاهری ساده و حتی احمقانه برخوردار بود و می‌دانست که چگونه از آن حداکثر استفاده را بکند.

 ۳ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۲۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۴۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۴۰ دقیقه
بخش ششم
۳۲ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر

برای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خلاصه کتاب خاک بکر

نظرات کتاب صوتی خلاصه کتاب خاک بکر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.