دانلود کتاب صوتی دزیره

عکس جلد کتاب صوتی دزیره
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 14.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دزیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دزیره

کتاب صوتی دزیره نوشته آن ماری سلینکو، عاشقانه‌ای است معروف از دل تاریخ؛ یکی از ده رمان برتر دنیا که زندگی دزیره کلاری، همسر پادشاه سوئد و نروژ و شخصیت‌های هم‌ عصر او و وضع انقلاب فرانسه را به تصویر می‌کشد.

رمان دزیره (desiree) داستان زندگی دختری فرانسوی تا رسیدن به مقام ملکه‌ی سوئد را روایت می‌کند. رمانی که از زبان خود برناردین اوژنی دزیره و به صورت خاطره‌هایی از 13 سالگی این دختر بیان می‌شود و برگرفته از وقایع و رویدادهای نیمه دوم قرن هجدهم و عصر ناپلئون است. دزیره کلاری ملقب به دزیدریا، ملکه سوئد و نروژ، دختر آقای فرانسیس کلاری تاجر ابریشم و اهل مارسی بود که در 8 نوامبر سال 1777 میلادی در مارسی فرانسه به دنیا آمد. پس از آشنایی دزیره با ژوزف بناپارت برادر ناپلئون بناپارت و ازدواج ژوزف با ژولی، خواهر دزیره، دزیره دل به عشق ناپلئون می‌سپارد. افسر جوانی که به او وعده‌ی ازدواج داده، افسری که بعدها همان ناپلئون بناپارت نامدار می‌شود. مدتی بعد دزیره با ناپلئون بناپارت نامزد شد، اما دو سال بعد ناپلئون نامزدی خود را با او به هم زد و با ژوزفین دوبوهارنه که زنی بیوه و دارای موقعیت و روابط اجتماعی بالایی در آن زمان بود ازدواج کرد. هنگامی که دزیره از این موضوع اطلاع یافت به ناپلئون نوشت که: «تو زندگی مرا به سوی بدبختی سوق دادی و من هنوز ناتوان از فراموش کردن توام.» اما بعد از این شکست عشقی زندگی دزیره دستخوش تغییرات بسیاری می‌شود.

بعد از این اتفاق او همراه با خواهرش به ایتالیا رفت. زمانی که به فرانسه برگشت با ژنرال ژان باتیست برنادوت آشنا شد و با او ازدواج کرد و مدتی بعد صاحب پسری به نام اسکار شد. ژنرال برنادوت فردی بود مدیر، با تجربه و کار آزموده، او جنگ‌های پیروزمندانه و افتخارآمیزی انجام داد و به خاطر خوشنامی خود از طرف مجلس ملی سوئد به ولایت عهدی آن کشور برگزیده شد و سپس رسما پادشاه آن کشور گردید. دزیره نیز چندین سال بعد تاج‌گذاری کرد و ملکه کشور سوئد گردید. علاقه‌ی ناپلئون به دزیره آن‌قدر شدید بود که زمانی که در حال آماده‌سازی ارتش خود برای شروع جنگ بود، دزیره در ملاقاتی توانست او را متقاعد کتد تا از جنگ دست بردارد و تسلیم شود. دزیره شوهرش را در سال 1844 از دست داد و بیوه شد و پسرش اسکار جانشین پدر گردید. او بعد از فوت شوهرش چندین بار سعی کرد که از مقام خود استعفا دهد تا به نزد خانواده خود که سال‌ها بود در ایالت لوئیزیانای آمریکا می‌زیستند برود. اما ملت سوئد اجازه این کار را به او ندادند. سرانجام او یک سال پس از مرگ تنها فرزندش اسکار که بعد از پدرش به عنوان اسکار اول بر تخت نشسته بود، در سال 1860 در سن 83 سالگی، بعد از بازدید از اپرا در قصر استکهلم دار فانی را وداع گفت و پیکرش را در کنار مزار همسرش در کلیسای لوتران به خاک سپردند.

آن ماری سلینکو (Annemarie Selinko) در این کتاب در کنار واقعیت‌های بخش حساس تاریخ فرانسه، صحنه‌های احساسی اثربخشی را به نمایش می‌گذارد. این اثر پس از انتشار به سرعت مشهور شد و به یکی از پرطرفدارترین و برجسته‌ترین رمان‌های جهان تبدیل شد، هنوز چندی از انتشار این کتاب نگذشته بود که به اغلب زبان‌های دنیا ترجمه شد و در سراسر جهان میلیون‌ها خواننده مشتاق پیدا کرد. در مجموع می‌توان این کتاب را یکی از کتاب‌های پرمخاطب و درخشان دسته‌ی رمان تاریخی دانست. در سال 1954 با اقتباس از این کتاب فیلم دزیره به کارگردانی «هنری کاستر» و بازی «مارلون براندو»، «جین سیمونز» و... بر روی پرده سینما به نمایش گذاشته شد.

نویسنده در این اثر ناپلئون را گاهی ستمکار و خون‌ریز و گاهی حتی مهربان و دوس‌داشتنی‌ نشان می‌دهد. دزیره اما زنی پر قدرت، شجاع‌ و با اعتماد به نفس بالاست که تسلط زیادی بر احساساتش دارد. در این بین ژان باپتیست نیز شخصیتی جذاب است که ناچار می‌شود حقوق شهروندی فرانسوی خود را رها کند و به کشوری دیگر برود و در جنگ‌های زیادی حضور یابد. رمان دزیره قصه عشق است. عشق دختری نوجوان به ژنرالی گمنام و نام آشنا که با رخش روزگار و به لطف دست‌های ناپیدای تقدیر برجسته‌ترین و ماندگارترین چهره تاریخ سده‌های اخیر جهان می‌شود و نامی آشنا می‌یابد.

آن‌ماری سلینکو نویسنده‌ی اتریشی، آلمانی در سال‌های 1930 تا 1950 و با نگارش 4 رمان به نام‌های «من دختر زشتی بودم، همیشه فردا بهتر است، فردا عروسی شوهرمه و دزیره» توانست نام خود را در تاریخ ادبیات جهان به عنوان یکی از بهترین نویسنده‌های قرن 19 ثبت کند. آن ماریو یک خبرنگار نویسنده بود و فعالیت‌های سیاسی و آزادی خواهانه زیادی را در کشورش و در سوئد ادامه می‌داد تا اینکه بر حسب اتفاق در سوئد با یکی از نوادگان دزیره هم صحبت شد و شنیدن داستان زندگی دزیره از زبان اقوام او برای آن ماریو سوژه‌ای ناب در نگارش یک کتاب عاشقانه و تاریخی به حساب آمد و همین انگیزه باعث شد امروزه این کتاب را به عنوان یکی از 10 کتاب برتر ادبیات جهان بشناسیم.

در قسمتی از کتاب صوتی دزیره می‌شنویم:

«آخر به این هم می‌گویند نامه عاشقانه؟ آن‌قدر عصبانی شدم که تصمیم گرفتم در نامه‌ی بعدی چیزی در مورد کلاس‌هایم ننویسم. خدا می‌داند چه کسی این معلم رقص را معرفی کرده، معلوم نیست بالرین است یا واعظ! به من یاد می‌دهد به آدم‌های خیالی چه‌طور احترام بگذارم، از پشت و جلو حرکاتم را زیر نظر می‌گیرد. این مسیو مونته طوری با جدیت درس می‌دهد که انگار قرار است به دربار بروم. در صورتی که من یک جمهوری‌خواه هستم و شاید تنها مراسم رسمی که بروم مهمانی‌های پل باراس و ژوزف باشند.»

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
فصل اول: دختر یک تاجر ابریشم اهل مارسی - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش سوم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم - قسمت دوم
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۲۱ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۳۸ دقیقه
فصل اول - بخش هفتم
۹ دقیقه
فصل اول - بخش هشتم
۲۳ دقیقه
فصل اول - بخش نهم - قسمت اول
۱۶ دقیقه
فصل اول - بخش نهم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش دهم
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش یازدهم
۱۵ دقیقه
فصل دوم: خانم مارشال برنادوت - بخش اول - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش اول - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۱۸ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم - قسمت اول
۱۶ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم - قسمت اول
۱۹ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم - قسمت اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش نهم - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش نهم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش دهم
۳۴ دقیقه
فصل دوم - بخش یازدهم
۱۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوزادهم
۱۸ دقیقه
فصل دوم - بخش سیزدهم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل دوم - بخش سیزدهم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش چهاردهم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - بخش پانزدهم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش شانزدهم
۱۵ دقیقه
فصل دوم - بخش هفدهم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: بانوی فرانسه - بخش اول - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت سوم
۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۱۴ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۱۰ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۳۰ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
۱۹ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش هفتم
۱۰ دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم
۲۰ دقیقه
فصل سوم - بخش نهم
۱۳ دقیقه
فصل سوم - بخش دهم
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش یازدهم
۲۷ دقیقه
فصل سوم - بخش دوازدهم
۱۱ دقیقه
فصل سوم - بخش سیزدهم
۱۸ دقیقه
فصل سوم - بخش چهاردهم
۱۹ دقیقه
فصل سوم - بخش پانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل سوم - بخش شانزدهم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - بخش هفدهم
۱۰ دقیقه
فصل سوم - بخش هجدهم
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش نوزدهم
۳ دقیقه
فصل سوم - بخش بیستم
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و یکم - قسمت اول
۱۷ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و یکم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و یکم - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و دوم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و دوم - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و سوم
۱۵ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و چهارم
۱۴ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و پنجم
۱۲ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و ششم
۸ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و هفتم
۹ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و هشتم
۷ دقیقه
فصل سوم - بخش بیست و نهم
۲۳ دقیقه
فصل سوم - بخش سی‌ام - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش سی‌ام - قسمت دوم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: ملکه‌ی سوئد - بخش اول
۶ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
۲۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش هفتم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم - بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دزیره
نویسنده
مترجمکیوان عبیدی آشتیانی
گویندهشیما درخشش
ناشر چاپیانتشارات افق
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲۷ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۴۹۰۰۰ تومان - 14.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب صوتی دزیره

Shirin Raad
۱۳۹۸/۷/۱۹
اینکه خانم گوینده میتونن به جای هر شخصیتی صداشون رو تغییر بدن واقعا حیرت انگیزه صدای بچه صدای پیرزن صدای دختر جوان مرد جوان مرد سالخورده. خانم گوینده فوق العاده هستند. داستان هم خیلی جذاب و خوندنی هست حرف زدن از مدل لباسها و موها گویی که آدم داره فیلم میبینه از جنبه تاریخی هم کتاب قشنگیه فقط اینکه نمیدونم چرا نویسنده شخصیت دزیره رو خیلی مثبت جلوه داده مثلا دزیره هرگز از کسی بدگویی نمیکنه یا حسادت نمیکنه و یا از ملکه شدن خوشش نمیاد به نظرم این مثبت بودن قهرمان داستان یکم تصنعی هست. ممنون از کتابراه که بهترین کتابها رو در اپلیکیشن قرار میده.
زهرا علی بابایی
۱۳۹۹/۱/۲۰
کتاب رمان تاریخی است. خیلی دوست دارم. این داستان مربوط به 2 قرن پیش یعنی مربوط به دوره ناصرالدین شاه که به یکباره 4 زن صیغه میکرد و همیشه داماد بود درحالی که درفرانسه زنها قدرت داشتن و عزل ونصب میکردن و صاحب اختیار بودن و توی قرنطینه شوهرها نبودن. باید کتاب خوند تا نگاهمون و دیدگاهمون به خانواده زندگی عوض بشه و هر حرفی را راحت قبول نکنیم و به راحتی دروغ پردازی رسانه‌ها راباور نکنیم
Behnaz Arjangi
۱۳۹۸/۷/۲۵
خانم گوینده بسیار عالی اجرا کردند و واقعا با تغییر صدا شخصیت رو به زیبایی نشان دادند آفرین
حالا بعد از ۲۴ روز که تمام داستان را گوش دادم متوجه شدم که واقعا دلنشین است و از آن جا که حقیقت دارد بیشتر لذتبخش است و به عنوان یک انسان معمولی پای به دربار و زنگی اشرافی آن زمان فرانسه و سوید میگذاری و مجددا هزار آفرین به سرکار خانم شیما درخشش ⁦👏🏼⁩⁦👏🏼⁩⁦👏🏼⁩⁦👏🏼⁩
Kian Tehranchi
۱۳۹۸/۶/۳
واقعا کتاب عالیه یکی از بهترین رمان هاست. به خصوص اینکه صوتیه و بیان راوی هم خیلی خوب و جذابه
K Poorreshid
۱۳۹۹/۷/۲۴
محشره واقعا کتاب خوبیه البته من این کتاب رو به صورت pdf نخوند و از بیرون تهیه کردم. باید بگم شب‌ها تو رختخواب وسوسه می‌شدم که بخونمش. برای اونایی که می‌خوان به دونن که این کتاب با سلیقه شون جوره یا نه باید بگم که این کتابی عاشقانه در قالب تاریخه. داستان با آشنایی دزیره با ناپلئون بناپارت و شروع شدن رابطه‌ی آن‌ها شروع می‌شه و با مرگ ناپلئون و تبدیل دزیره به ملکه دزیره تموم میشه
مشاهده همه نظرات ۱۹۲