دانلود کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام

کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام، مجموعه‌ای است از بهترین داستان‌های طنز عزیز نسین که با صدای دل‌نشین آرمان سلطان زاده روایت می‌شود.

«مَحمَت نُصرَت» معروف به عزیز نسین (Aziz Nesin)، مترجم و طنزنویس توانای اهل ترکیه است. او نویسندگی را از سال 1945 با مقاله‌نویسی در مجلات شروع کرد. بدون شک طنزنویسی یکی از مشکل‌ترین رشته‌های ادبیات جهانی است که کمتر نویسنده‌ای می‌تواند در این راستا به طور کامل موفق عمل کند اما عزیز نسین با قلم خود سال‌های زیادی علیه ظلم و استبداد نوشت و ظالمان را به سخره گرفت. او با آثار جاودانه‌اش مرزها را در هم نوردید و به نویسنده‌ای فراملیتی تبدیل شد.

بیشتر آثار او، هجویه‌ای است در برابر نابرابری‌های جامعه ترکیه و دشواری‌های زیستی مردم، او موفق به دریافت بیش از ۲۳ جایزه در طول عمر خود شده و کتاب‌هایش به بیش از ۳۰ زبان نیز ترجمه شده ‌است. دیوانه‌ای بالای بام به همراه دو عنوان دیگر، مجموعه‌ای از بهترین آثار و داستان‌های کوتاه اوست، که به زبانی طنز قدرت حاکمان را نشانه گرفته است.

عزیز نسین می‌گوید: برای من هیچ حد و مرزی متصور نیست و با قلم خود در هر جای دنیا ناله‌ای از انسان‌ها بشنوم آن را به قلم خواهم کشید و به گوش همه جهانیان خواهم رساند.

در قسمتی از کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام (Damda Deli Var) می‌شنویم:

نمی‌تونستم جلو خودمو بگیرم. دست و پاهام تیریک‌تیریک می‌لرزید. بغل دستم یه پسره نوشابه‌ فروش وایستاده بود. شیشه نوشابه‌ها رو ورداشتم و به طرف داور پرت کردم. حالا خوبه کنارم شیشه نوشابه بود و چیز دیگه‌ای نبود. مثلاً اگه نارنجک بود، طرف داور نارنجک پرت می‌کردم. بلبشویی شد که بیا و ببین. تماشاچی‌ها افتادن به جون همدیگه. یه عده می‌گفتن گل بود، یه عده می‌گفتن گل نبود. خوب همدیگه رو لت و پار کردیم. منم تو اون هیر و ویر یه بچه ده‌ساله رو گرفته بودم و داشتم خفه‌ش می‌کردم. واسه خاطر هیچ و پوچ کم مونده بود آدم بکشم. خدا رو شکر بچه‌هه گفت: «عمو جون، به خدا منم از طرفدارای تیم شمام.» اینو که گفت ولش کردم. تا بچه‌هه رو ولش کردم، یه یارو مثل غول بیابونی یقه‌مو گرفت؛ حالا نزن، کی بزن... همون جور که زیر مشت و لگد بودم، با چشم دنبال پسرم گشتم... پسر کجا بود؟! دیدم پریده وسط زمین چمن و داره حق داورو می‌ذاره کف دستش.

 ۵ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۳۰۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
فصل اول: دیوانه‌ای بالای بام
۱۶ دقیقه
فصل دوم: خب، این مسئله‌تون هم که حل شد
۲۵ دقیقه
فصل سوم: آدم‌های شوخ
۹ دقیقه
فصل چهارم: عرق جبین
۱۳ دقیقه
فصل پنجم: چه کشور خوبی
۱۹ دقیقه
فصل ششم: کله گنده‌ها
۲۱ دقیقه
فصل هفتم: نمایشگاه آپونا
۸ دقیقه
فصل هشتم: شعبه حزب تشکیل شد
۱۱ دقیقه
فصل نهم: شک دارم
۱۲ دقیقه
فصل دهم: می‌خواست خانه بسازد
۱۲ دقیقه
فصل یازدهم: صاحب آپارتمان ما
۸ دقیقه
فصل دوازدهم: ازدواج کردیم
۸ دقیقه
فصل سیزدهم: پیرمرد عصبانی
۱۱ دقیقه
فصل چهاردهم: غلغله نیست؟
۱۲ دقیقه
فصل پانزدهم: کوکو، کوکو
۱۰ دقیقه
فصل شانزدهم: آدم خیلی باهوش
۱۴ دقیقه
فصل هفدهم: همه‌مون کاسبی می‌کنیم
۱۶ دقیقه
فصل هجدهم: کتک‌کاری مزه می‌ده
۱۵ دقیقه
فصل نوزدهم: پس من چی بگم؟
۱۶ دقیقه
فصل بیستم: همین جا وایستا، جلدی می‌آرم
۱۶ دقیقه
فصل بیست و یکم: صورت جلسه کلاه سبز
۸ دقیقه
فصل بیست و دوم: یه پاتونو بلند کنین تیمسار
۲۰ دقیقه
فصل بیست و سوم: آبوی سرعمله
۱۶ دقیقه
فصل بیست و چهارم: پرونده باز که بشود

راهنمای دانلود کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام

برای دانلود کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دیوانه‌ای بالای بام

نظرات کتاب صوتی دیوانه‌ای بالای بام

سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۷/۱۴
بی نظیییییر بود... تازه دارم با جناب عزیز نسین أشنا میشم و چقدر خوشحالم از این اشنایی... قلم طنز تلخ بسیار قوی و صدای بی‌همتای اقای أرمان معجون لذتبخش لحظهای منه، .... ممنونم از کتابراه 😇😇🙏🏻🙏🏻
مهرداد براتی
۱۳۹۷/۱۰/۱۴
مانند همیشه عالی ست.. اکثر نوشته‌های عزیز نسین رو خوندم، واقعا جهان سوم رو خوب ترسیم می‌کنه، انگار توی ایران اتفاق افتاده،،، کاشکی کتاب موخوره رو هم صوتی آماده می‌کردید، خواهشمندم
Arash Kiarasi
۱۳۹۸/۹/۲۳
به نظر من تنها و بزرگترین عیب این کتاب موزیک بلند در ابتدا و انتهای داستان هاست. که باید صدای موزیک کمتر و‌موزیک‌ها لایت تر‌انتختب میشد
مشاهد همه نظرات (۹)