دانلود کتاب صوتی ساندویچ ژامبون


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ساندویچ ژامبون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

چالز بوکوفسکی در کتاب صوتی ساندویچ ژامبون، با سبکی اتوبیوگرافی، بخشی از دوران کودکی خود را روایت می‌کند.

ساندویچ ژامبون (Ham On Ray) داستان بلند و جذابی است سرشار از طنز اما در پس طنز، به دغدغه‌ها و دردهای جوامع صنعتی و مدرنی می‌پردازد که به مرور زمان از روابط انسانی، عشق و عاطفه، مهرورزی و انسانیت تهی می‌شوند و روابط مکانیکی، سودجویی و بالا رفتن از مراتب اجتماعی به هر قیمتی جایگزین روابط انسانی می‌شود.

رمان ساندویچ ژامبون یک شبه اتوبیوگرافی است عده​‌ای معتقدند بوکوفسکی با این عنوان به زندگی خودش اشاره دارد که مانند تکه گوشتی میان دو نان گیر افتاده. در واقع این کتاب طنزی سیاه و تلخ است که در پس ظاهر خنده‌دار خود می‌تواند اشک به چشم خواننده بیاورد.

در این اثر شاهد سرنوشت پسر بچه‌ای می‌باشیم که داخل محله‌های فقیرنشین و تهی‌دست شهر دوران بحران‌های اقتصادی و جنگ با سختی‌ها درگیر خواهد بود. پدر و مادرش دلشان می‌خواهد که او به‌ جایی برسد، پدرش می‌خواهد او مهندس شود ولی هیچ زمان رفتار خوبی با او نداشته‌اند. پدرش به طور مرتب و پشت سر هم کتکش می‌زند.

این پسر که هنری چیناسکی نام دارد (نامی که بوکوفسکی برای خودش در کتاب‌ها برگزیده است.) تلاش می‌نماید بزرگ و خشن شود و اعتبار کسب کند. داخل مدرسه به سبب قیافه زشت و جوش‌های ناجورش شانس بسیاری نداشته و درس نمی‌خواند.

مثل تمام کارهای چارلز بوکوفسکی (Charles Bukowski) در طول کتاب طنز تلخ جلب نظر می‌کند. البته کمتر پیش می‌آید جایی این طنز بتواند شما را بخنداند، چرا که درگیری‌های زندگی هنری آنقدر زیاد و سخت است که بیشتر خواننده مشغول دلسوزی و همدردی می‌شود و کمتر فرصت می‌کند چیز دیگری حس کند. چارلز بوکوفسکی کتاب خود را «به همه پدرها» تقدیم کرده ولی در همان ابتدای کتاب می‌توان به طعنه‌آمیز بودن کارش پی برد.

چارلز بوکوفسکی شاعر و داستان‌نویس آمریکایی است. او را از قوی‌ترین نویسندگان معاصر آمریکا می‌دانند. وی صدها داستان کوتاه، 6 رمان و بیش از 50 کتاب نوشته و به چاپ رسانده است. کتاب ساندویچ ژامبون در سال 1982 منتشر شد.

از جمله رمان‌های او می‌توان به عامه‌پسند، پستخانه، هزار بیشه، زن‌ها، موسیقی آب گرم و هالیوود و... اشاره کرد. همچنین او شاعری چیره دست است و بیش از هزاران شعر نوشته است.

جملات برگزیده کتاب ساندویچ ژامبون:

- من همیشه هم‌نشین خوبی برای خودم بوده‌ام. 
- ثروت یعنی پیروزی و پیروزی تنها واقعیت موجود بود. 
- در این جهان زندگی کردن کار خسته کننده‌ای است. 
- نمی‌شد به آدم‌ها اعتماد کرد. هر طور حساب می‌کردی باز آدم‌ها ارزش اعتماد کردن نداشتند. 
- اغلب از پدرم بابت بیرون رفتن با فرنک کمی کتک می‌خوردم، اما فهمیدم که من به هر حال سهمیه کتکم را خواهم داشت پس بهتر است کارهایی که دوست دارم انجام بدهم. 
- در کتابخانه راه می‌رفتم و کتاب‌ها را نگاه می‌کردم. یکی یکی از قفسه در می‌آوردم. همه‌شان احمقانه و بی‌روح بودند. صفحه‌ها پر از کلمات بودند ولی چیزی برای گفتن وجود نداشت. اگر هم حرفی داشتند، آنقدر کش می‌دادند که وقتی به آن حرف می‌رسیدی دیگر حسابی از حوصله افتاده بودی. 
- چیزی به اسم جنگ خوب و بد وجود نداره. تنها چیز بد توی جنگ شکسته. تو همه جنگ‌ها هر دو طرف به خاطر انگیزه‌های خوب جنگیدن. اما توی تاریخ فقط انگیزه طرف پیروز انگیزه اصیل و شریف عنوان شده است. اهمیتی نداره که کی حقه و کی باطل، فقط مهم اینه که کدوم طرف ژنرال‌ها و ارتش بهتری داشته!
- مشکل اینجاست که همیشه انتخاب تو از بین دو تا بد است. مهم هم نیست که کدام را انتخاب کنی، هر کدام‌شان ذره‌ای از تو را می‌خورند تا آن جا که دیگر چیزی باقی نماند. بیشتر آدم‌ها در بیست و پنج سالگی تمام می‌شوند. بعد تبدیل می‌شوند به ملتی بی‌شعور که رانندگی می‌کنند، غذا می‌خورند، بچه‌دار می‌شوند، و هر کاری را به بدترین شکلش انجام می‌دهند. مانند رای دادن به کاندیدای ریاست جمهوری‌ای که آن‌ها را یاد خودشان می‌اندازد.

در بخشی از کتاب صوتی ساندویچ ژامبون می‌شنویم:

کم‌کم داشت از پدر بدم می‌آمد. همیشه چیزی بود که به خاطرش عصبانی باشد. هرجا که می‌رفتیم با کسی جر و بحث می‌کرد. البته او به قصد دعوا نمی‌رفت؛ دیگران اغلب به آرامی شروع می‌کردند به مخالفت، و او ناگهان خونش به جوش می‌آمد. به رستورانی اگر می‌رفتیم، که به ندرت هم پیش می‌آمد، همیشه چیزی بود که بهانه بگیرد، و دلیلی که پول ندهد.
- تو این بستنی خامه‌ای گه مگس هست! اینجا دیگه چه جای کوفتی‌ایه؟
- خیلی عذر میخوام قربان، شما لازم نیست پول بدید، فقط تشریف ببرید.

 ۱۰ ساعت و ۴۶ دقیقه، ۵۹۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
فصل اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم الی چهارم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم الی هفتم
۳۳ دقیقه
فصل هشتم الی دوازدهم
۲۷ دقیقه
فصل سیزدهم الی پانزدهم
۲۱ دقیقه
فصل شانزدهم و هفدهم
۲۷ دقیقه
فصل هجدهم و نوزدهم
۲۴ دقیقه
فصل بیستم و بیست و یکم
۲۱ دقیقه
فصل بیست و دوم و بیست و سوم
۲۷ دقیقه
فصل بیست و چهارم الی بیست و ششم
۳۳ دقیقه
فصل بیست و هفتم الی بیست و نهم
۲۹ دقیقه
فصل سی‌ام الی سی و دوم
۳۰ دقیقه
فصل سی و سوم الی سی و ششم
۱۸ دقیقه
فصل سی و هفتم و سی و هشتم
۲۷ دقیقه
فصل سی و نهم و چهلم
۳۰ دقیقه
فصل چهل و یکم و چهل و دوم
۲۱ دقیقه
فصل چهل و سوم و چهل و چهارم
۳۲ دقیقه
فصل چهل و پنجم و چهل و ششم
۲۶ دقیقه
فصل چهل و هفتم و چهل و هشتم
۳۵ دقیقه
فصل چهل و نهم الی پنچاه و یکم
۳۰ دقیقه
فصل پنجاه و دوم و پنجاه و سوم
۳۳ دقیقه
فصل پنجاه و چهارم و پنجاه و پنجم
۲۸ دقیقه
فصل پنجاه و ششم و پنجاه و هفتم
۲۴ دقیقه
فصل پنجاه و هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

برای دانلود کتاب صوتی ساندویچ ژامبون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ساندویچ ژامبون

نظرات کتاب صوتی ساندویچ ژامبون

Pejman Pirmoradi
۱۳۹۷/۶/۱۶
بسیار زیاد شکفت زده شدم از نوع نگاه و نگارش این کتاب و باید بگم بعد از شنیدنش پیگیر کارهاى نویسنده هستم و باور کردم به تعداد نفوس بشریت از بدایت تا نهایت سبک و صدا وجود داره و اگر بنا باشه فقط یک قصه رو تمام انسانها تعریف کنن به هیچوجه شبیه هم نخواهد شد.
موسیقى عاااالى
اجرا بسیار صحیح و متنوع و و
تاثیرگذار...
قصه داراى توالى بى پرده کثیف
☝️راستى اى کاش در بخش توضیحات کتابها منبع موسیقى استفاده شده ذکر میشد...
زهرا یقطین
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ممنون از آقای سلطان زاده که مثل همیشه با صدای گرم و شخصیت پردازی فوق العاده‌شون سنگ تموم گذاشتن🙏
من هرگز زندگی رو از دیدگاه یک پسر نوجوان و جوان ندیده بودم. این کتاب خیلی خوب تونست همچین دیدگاهی رو به تصویر بکشه.
اما داستان خشن و ناملایمی بود.. خبری از امید یا عشق یا اراده نبود. که این هم به شرایط سخت زندگی در اون دوران برمیگرده.
در کل شنیدنش تجربه‌ی جالبی بود
ممنون از کتابراه
Meys. M
۱۳۹۹/۱/۲۳
درونمایه کتاب خوب و جالب بود برام. و اما موسیقی و روایت صوتی داستان که واقعا بی‌نظیر بود. خیلی خیلی آدم رو جذب میکرد. دمتون گرم. و لطفا اگر امکانش هست موسیقی رو جدا هم به اشتراک بگذارید یا حداقل معرفی کنید.
مشاهد همه نظرات (۳۶)