دانلود کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

دیوید لینچ در کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت، برای اولین‌بار از سبک شخصی کار خود و چگونگی پرورش خلاقیتش در آثار هنری با استفاده از مراقبه صحبت می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی صید ماهی بزرگ:

دیوید لینچ (David Lynch) نویسنده‌ی خلاق و درخشان در کتاب صوتی صید ماهی بزرگ (Catching the big fish) گونه‌های هنری، سبک کار و بهره‌های خلاقانه‌ی خود را که از تجربیات مراقبه کسب نموده، در اختیار شما قرار می‌دهد. او در این کتاب صوتی به شما نشان می‌دهد که چگونه ایده‌ها را شکار نمایید و آن‌ها را برای صفحه تلویزیون، پرده سینما یا رسانه‌های دیگر مهیا کنید. او برای اولین‌بار در مورد تعهد سی و چند ساله‌‌ی خود نسبت به مراقبه و تأثیری که بر روی زندگی و خلاقیت درونی‌اش گذاشته می‌نویسد.

لینچ در فصل‌هایی کوتاه از چگونگی شکل‌گیری ایده‌های خود حرف می‌زند، اینکه آن‌ها را از کجا می‌آورد، چگونه به آن‌ها چنگ می‌زند و کدام یک بیشتر او را جذب کرده‌اند، ایده‌هایی که کمی بعد به داستان فیلم یا عنصری سورئال تبدیل می‌شوند و از آن‌ها در آثار خود استفاده می‌کند. او می‌گوید که افکارش را چگونه به عمل تبدیل و چطور با دیگران ارتباط برقرار می‌کند. او همچنین به تعمق و تفکر درباره خود و جهان پیرامونش می‌پردازد و اینکه چگونه شکار ماهی و شیرجه زدن به درون که بر حرفه او تأثیر به سزایی گذاشته، به طور مستقیم به دیگران نیز کمک می‌کند.

نویسنده برای رسیدن به ایده‌هایش شیوه‌های ویژه‌ای دارد. به اعتقاد او، هر چیزی که به حساب می‌آید از منبع نامحدودی سرچشمه می‌گیرد که با هوشیاری و آگاهی قابل دستیابی است. او ایده‌ها را ماهی‌هایی می‌پندارد که برای کسب‌شان باید هر چه بیشتر به آن‌ها نزدیک شد. به باور لینچ انسان هر چه بیشتر به این نکته توجه کند، ماهی‌های بهتر و بزرگ‌تری را می‌تواند شکار کند.

به باور نویسنده یک اثر هنری با کنار هم قرار دادن قطعات کوچک ایده آغاز می‌شود تا در نهایت این چینش قطعات کنار هم ایده‌ای خارق‌العاده را خلق کند. او درباره صبر نیز صحبت می‌کند و اینکه هنرمند باید هم‌چون یک ماهی‌گیر صبور، منتظر بنشیند تا ایده‌ها خودشان را به قلاب او بیاندازند.

جملات برگزیده کتاب صید ماهی بزرگ:

- بلایی را که هنوز نیامده دفع کن.
- چنانش دریاب که همه‌چیز را دریابی.
- شکلی را که در هشیاری ظهور می‌کند، باید در چارچوب هشیاری حفظ کرد.
- آدمی با مراقبه، بی‌کرانگی را درمی‌یابد. شادی در بی‌کرانگی است. شادی در محدودیت نمی‌گنجد.
- تمام آسمان را در دستمالی کوچک پیچیدن آسان‌تر است از رسیدن به شادی حقیقی بدون شناخت خود.
- به هوش باش که طبیعت تماشاخانۀ شعبده‌ است، مادر اعظمْ استاد شعبده‌باز آن است و تمامی این جهان آکنده است از نقش‌های متعدد او.
- آن که شادی‌اش از درون است، رضایت ‌اش از درون است، و روشنایی‌اش همه از درون، آن یوگی که با برهمن یکی می‌شود، با هشیاری معنوی به رهایی ابدی می‌رسد.

با دیوید لینچ بیشتر آشنا شویم:

دیوید لینچ کارگردان و فیلمساز درخشان و مطرح هالیوود در سال 1946 در خانواده‌ای از طبقه متوسط در شهر مونتانا چشم به جهان گشود. او تابه امروز سه بار نامزد جایزه اسکار شده است. از اوایل دهه 70 میلادی تاکنون پروژه‌های عامه‌پسند و منتقدپسند او هم‌چون نرد فیل‌نما، توئین پیکس، کله‌پاک‌کن، قلباً وحشی، مخمل آبی، اینلند امپایر و مالهالند درایو در جهان به آثاری شناخته تبدیل شده‌اند که دیوار بین سینمای هنری و فیلم‌سازی هالیوودی را برداشته‌اند.

سبک مفهوم‌گرای آثار او همراه با نمادهای سوررئالیستی باعث شده تا فیلم‌هایش به فیلم‌های اروپایی شباهت بیشتری داشته باشد. او تا به امروز جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن و جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز را اخذ نموده است.

شنیدن کتاب صید ماهی بزرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شنیدن این کتاب صوتی به افرادی که نمی‌دانند خلاقیت‌شان را چطور پرورش دهند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی صید ماهی بزرگ می‌شنویم:

آدم‌ها باورشان شده که نمی‌توانیم صلح داشته باشیم و حالا دیگر صلح به یک شوخی شبیه است. آن که دختر شایستۀ سال می‌شود، در کمال مسخرگی آرزوی صلح جهانی می‌کند و همه قاه‌قاه به او می‌خندند. هیچ‌کس به صلح باور ندارد. ایدۀ قشنگی  است، همین و بس آرزوی ننه نقلی‌هاست. امر مُهملی است که هیچ‌گاه عملی نمی‌شود. ما در چنین جهنم دره‌ای به سر می‌بریم و تصور می‌کنیم غیر از این نیست.

ولی اگر در اشتباه باشیم چه؟ بدیهی  است که اگر در یک فرد هشیاری را نور وحدت را تقویت کنی، چیزهای منفی محو می‌شوند. خواهی دید که هوش، خلاقیت و سعادت او بیشتر و بیشتر می‌شود، منفی گرایی رخت برمی‌بندد و تأثیر مثبت او به جهان سرایت خواهد کرد. بسیار زیباست اگر افراد زیادی مراقبه گر شوند. ولی اگر چنین هم نباشد، گروه‌های کوچکی از مراقبه‌گرانِ پیشرفته نیز می‌توانند تحول عظیمی ایجاد کنند.

به لحاظ نظری، اگر مجذور یک درصد از جمعیت دنیا، یا هشت هزار نفر، تکنیک‌های پیشرفتۀ مراقبه را به‌صورت گروهی تجربه کنند، طبق پژوهش‌های منتشرشده، قدرت این گروه نسبت به همان تعداد، اما به‌صورت پراکنده، به توانِ دو خواهد بود.

چنین گروه‌های مُصلحی با هدف پژوهش‌های کوتاه‌مدت شکل گرفته‌اند. هر بار که مراقبه‌گران پیشرفته گرد هم آمده‌اند، تأثیر چشمگیری بر اطراف خود گذاشته‌اند. آنان آشکارا جرم و خشونت را کاهش داده‌اند. اما چگونه آنان موفق به این کار می‌شوند؟
درون هر فرد میدان واحدی وجود دارد. این میدان همواره وجود داشته است. بیکران، نامحدود و ابدی  است. مرتبۀ ازلی حیات است. هست و برای همیشه خواهد بود. قابل احیاست. اگر فردی این میدان را در خود احیا کند، به روشن‌ضمیری، به قابلیت کامل خویش، دست خواهد یافت. اگر گروهی مُصلح نیز وحدت را احیا کنند، صلح واقعی زمین را فرا خواهد گرفت.

 ۲ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۵۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۱۸ دقیقه
بخش سوم
۱۳ دقیقه
بخش چهارم
۱۸ دقیقه
بخش پنجم
۱۵ دقیقه
بخش ششم
۱۱ دقیقه
بخش هفتم
۱۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۱ دقیقه
بخش نهم
۱۴ دقیقه
بخش دهم
۱۹ دقیقه
بخش یازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

برای دانلود کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

نظرات کتاب صوتی صید ماهی بزرگ: مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

سروش آقایی
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
برای دوستان علاقه مند به سینمای لینچ حتما بخوانید
درک فیلمهای دیوید لینچ بدون شناخت مولفه‌ها و منابع الهام او امکان پذیر نیست.
لینچ در این کتاب به وضوح ایده‌ها و روشهای قصه گویی و فیلم سازی خود را بیان میکند
Hiva Hiedari
۱۳۹۹/۸/۱۰
این کتاب فوق العادست و میتونه زندگی خیلی‌ها رو عوض کنه از جمله فیلم سازان ولی فصل یک صدای موسیقی افتضاح که نمیشه رو صدای گوینده تمرکز کرد اگه بشه فصل یک اصلاح کرد فوق العادست.
امین فرهودی
۱۴۰۰/۱/۶
یکی از بهترین کتاب‌هایی که باعث باز شدن ذهنتون و شروع یک مکاشفه‌ای در جهان میشه
مشاهد همه نظرات (۴)