دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب صوتی پیرمرد و دریا آخرین اثر مهم داستانی ارنست همینگوی، نویسنده مشهور آمریکایی است که توانست جایزه ادبی نوبل و جایزه پولتیزر را برای او به ارمغان بیاورد. این داستان روایتگر تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی به نام سانتیاگو است که در دل دریاهای دور، برای به دام انداختن یک نیزه‌ ماهی بسیار بزرگ، با آن وارد مبارزه‌ی مرگ و زندگی می‌‌شود.

سانتیاگو با وجود تمام خستگی‌ها هر روز امیدوارتر از قبل به دریا می‌رود اما نه به جایی که بقیه ماهیگیرها می‌روند، زیرا او به دنبال چیز دیگریست. سانتیاگو شاگردی به نام مانولین دارد. والدین مانولین از اینکه او به سانتیاگو کمک می‌کند راضی نیستند اما هر شب زمانیکه پیرمرد از ماهیگیری برمی‌گردد، مانولین برایش غذا می‌آورد و وسایل ماهیگیری‌اش را تمیز و مرتب می‌کند.

یک روز که ماهیگیر در آب‌های عمیق خلیج منتظر است، ناگهان یک نیزه ماهی بزرگ طعمه را می‌بلعد اما پیرمرد توانایی بالا کشیدن این ماهی بزرگ را ندارد. پس صبر می‌کند تا نیزه ماهی خسته شده و از حرکت باز ایستد. اما پس از دو روز فشار طناب ماهیگیری پیرمرد را خسته و زخمی می‌کند. اما در روز سوم بالاخره نیزه ماهی خسته می‌شود و با اینکه پیرمرد بسیار خسته و بی‌رمق است، به سختی و با فرو کردن نیزه‌ای در بدن نیزه ماهی او را می‌کشد.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) در کتاب پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) قصد دارد از ماهیگیری ساده، انسانی والا بسازد، شخصیتی که به دنبال دگرگونی است تا نشان دهد با وجود سن زیاد هنوز هم تواناست. در همین راستا جدال دیرپای انسان و طبیعت را به تصویر کشیده. جدالی که در نهایت پیروز آن، انسان است.

همینگوی فاصله میان جنگ‌ها و نگارش کتاب‌هایش را به سفر می‌گذراند و در کنار آن به شکار و ورزش‌ها‌ی دیگر می‌پرداخت. ورزش گاوبازی از جمله ورزش‌هایی بود که بسیار مورد توجه او قرار گرفته بود و همین علاقه به داستان «مرگ در بعد از ظهر» انجامید. سفر اکتشافی او در 1934 به آفریقا، مضمون داستان‌های «برف‌های کلیمانجارو» و «تپه‌های سبز آفریقا» را فراهم ساخت. سبک ویژه‌ی او در نوشتن، او را نویسنده‌ای بی‌همتا و بسیار تأثیرگذار کرده بود. در سال 1925 نخستین رشته داستان‌های کوتاهش، منتشر شد که به خوبی گویای سبک خاص او بود.

این کتاب از جمله مهم‌ترین رمان‌های همینگوی محسوب می‌شود که با آفرینش قهرمان این کتاب به نام سانتیاگو به مرتبه تازه‌ای از آگاهی می‌رسد. پیش از این او از ضعف و زخم‌پذیری آدم‌های سرسخت سخن می‌گفت اما حال از سرسختی یک پیرمرد ضعیف سخن می‌گوید.

این کتاب برای نخستین بار به صورت کامل در شماره یکم مجله لایف (Life) منتشر شد و طی مدت 2 روز بیش از 5 میلیون نسخه از این مجله به فروش رفت.

در قسمتی از کتاب صوتی پیرمرد و دریا می‌شنویم:

پس از روشن شدن هوا با خود گفت: «من روی این طعمه‌ی چهل پایی کار می‌کنم. اونو می‌برم و به طناب‌های ذخیره‌‌ام اضافه‌اش می‌کنم. دویست متر طناب و دام و قلاب و طعمه رو از دست خواهم داد. اونو میشه جایگزین کرد اما اگه من چند تا ماهی بگیرم و ماهی بزرگ خودشو خلاص کنه کی میتونه جایگزینش کنه؟ نمی‌دونم این ماهی که همین الان قلابو گرفت چیه! میتونه یه نیزه ماهی، لاک پشت بزرگ یا کوسه باشه. تا حالا حسش نکردم. باید هر چه زودتر از شرش خلاص بشم.

 ۲ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۱۶۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۸ دقیقه
بخش اول
۴۳ دقیقه
بخش دوم
۴۸ دقیقه
بخش سوم
۴۷ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا

برای دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پیرمرد و دریا
صبا .
۱۳۹۹/۱/۱۱
من دوست داشتم پیشنهاد میکنم بخونید😊
morteza naderi
۱۳۹۸/۸/۱۸
شنیدن نظرات استاد ملکیان درخصوص این کتاب شنیدنی است.
Alireza Azimzadeh
۱۳۹۹/۴/۱۴
خوب بود. توصیه میکنم بشنوید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)