دانلود کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد

کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد نوشته‌ی عبدالحسین زرین کوب، رویدادهای جذاب و ماندگاری که در دوره‌ی نظامی گنجوی اتفاق افتاده را برای شما به تصویر می‌کشد. هم‌چنین درباره‌ی زندگینامه و آثار نظامی این شاعر درخشان، اطلاعات مفیدی ارائه می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد:

عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده‌ای درخشان و توانمند در زمینه‌ی تاریخ ایران است که نامش در ذهن تمام دوستداران تاریخ شکل گرفته است. نویسنده‌ای که با قلم برجسته و منحصر به فردش تاریخ ایران را در برهه‌های مختلفی به نمایش گذاشته و به بررسی تاریخ ایران در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و هنری پرداخته است.

کتاب صوتی «پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد» وضعیت و اوضاع شهر گنجه در دوران نظامی گنجوی را که به عنوان خط مرزی بین اسلام و مسیحیت بود به نمایش می‌گذارد.

در این سرزمین همیشه افراد زیادی آماده برای پیکار بودند چون بین اسلام و مسیحیت کشمکش‌های بسیاری وجود داشت. نویسنده شهر گنجه را از جهات مختلفی هم‌چون قومیت، دین و... بررسی می‌کند و حقایق جذابی را از این شهر فاش می‌نماید؛ در بخش دیگری از این کتاب صوتی نیز شما را به اندر احوالات نظامی گنجوی می‌کشاند و درباره‌ی خمسه نظامی یا همان پنج گنج نظامی اطلاعاتی مفیدی می‌دهد.

شنیدن کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به افرادی که به تاریخ به ویژه تاریخ ایران علاقمند هستند، توصیه می‌شود.

عبدالحسین زرین کوب را بیشتر بشناسیم:

عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده، مترجم و تاریخ‌نگار در سال 1301 در بروجرد چشم به جهان گشود. او در حوزه‌های مختلفی هم‌چون تاریخ، الهیات، حقوق، ادبیات عرب و ادبیات فارسی، از خود کتاب‌های درخشانی به یادگار گذاشته که تعدادی از آن‌ها به عنوان منابع درسی و پژوهشی استفاده شدند. زرین‌کوب برای دوستداران ادب و فرهنگ چهره‌ای آشنا و برجسته است. او چندین دهه در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان هم‌چون دانشگاه تهران، آکسفورد، سوربن و... به تدریس پرداخته است. او علاوه بر کتاب‌های برجسته، مقاله‌های ارزشمند بسیاری نیز نوشته است. این نویسنده‌‌ی بزرگوار در سال 1378 در تهران درگذشت.

کتاب‌های او در زمینه‌های ادبیات عبارت‌اند از: «فلسفه‌ی شعر»، «با کاروان حله»، «پله پله تا ملاقات خدا»، «شعر بی‌دروغ شعر بی‌نقاب»، «از کوچه رندان»، «بحر در کوزه»، «نقد ادبی» و... . از آثار او در زمینه‌ی تاریخ نیز می‌توان به «تاریخ ایران بعد از اسلام»، «روزگاران»، «تاریخ مردم ایران»، «بامداد اسلام»، «کارنامه‌ی اسلام» و... اشاره کرد.

همچنین زرین‌کوب آثار ارزشمندی در زمینه‌های تحقیق، پژوهش، بررسی و ترجمه دارد که می‌توان کتاب‌های «ارزش میراث صوفیه»، «فرار از مدرسه»، «جست‌وجو در تصوف در قلمرو وجدان»، «شعله‌ی طور»، «بنیاد شعر فارسی»، «ادبیات فرانسه در قرون وسطی»، «ادبیات فرانسه در دوره‌ی رنسانس» و... را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد می‌شنویم:

داستان این جنگجوی عشرت‌پرست شکاردوست و زنباره در روایت شاعر از ماجرای ولادت او آغاز می‌شود چون پدرش یزدگرد را فرزند نمی‌زیست منجمان حکم کردند که این پسر باید در دیار عرب پرورش بیابد و شاه ناچار فرزند را به نعمان پادشاه عرب سپرد او به همراه پسرش منذر در سرزمین یمن به پرورش شاهزاده همت گماشت. درست است که در واقع یزدگرد غیر از بهرام فرزندان دیگر هم پیدا کرد و فرزند وی برای آنکه زنده بماند حاجت به پرورش در دیار عرب نداشت.

 ۱۳ ساعت و ۵۷ دقیقه، ۷۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
مقدمه
۲۹ دقیقه
فصل اول: شهربند گنجه - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل دوم: راز گنج - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: قصه خسرو و شیرین - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: عشق و جدایی - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم: گنبد پریان هفت پیکر - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۲۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
۲۹ دقیقه
فصل ششم: ردپای قهرمان - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل ششم - بخش سوم
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: نغمه در خلوت - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: زبان و قصه - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۴ دقیقه
فصل هشتم - بخش سوم
۳۱ دقیقه
فصل نهم: اندیشه - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل نهم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
ناکجا آباد - بخش اول
۲۹ دقیقه
ناکجا آباد - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد

برای دانلود کتاب صوتی پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد
Abbas goli
۱۳۹۹/۱۱/۵
خیلی خوبه ممنونم
FAZEL HAJIQASEMI
۱۳۹۹/۷/۱۱
حرف‌های ما هنوز ناتمام...
تا نگاه می‌کنی:
وقت رفتن است
باز هم همان حکایت همیشگی!
پیش از آنکه باخبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌شود
آی...
ای دریغ و حسرت همیشگی!
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!
مریم پرتوی
۱۳۹۹/۱۲/۲
چقدر زیبا و روان به نقد و بررسی داستانها واشعار نظامی پرداخته شده و ناگفته‌های داستانها بیان شده. من واقعا لذت بردم. اگر به وقایع تاریخی ادبی علاقه مند هستید حتما کتابو بشنوید مشعوف خواهید شد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)