دانلود کتاب صوتی یونان باستان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یونان باستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی یونان باستان

کتاب صوتی یونان باستان اثر دان ناردو از مجموعه کتاب‌های تاریخ جهان، به بررسی تاثیر تمدن یونان باستان در رشد فرهنگ انسانی و کمک قابل توجه این تمدن در رشد هنر، معماری، فلسفه در سده‌های ششم، پنجم و چهارم قبل از میلاد می‌پردازد.

هنگامی که به بررسی تمدن‌های شگفت‌انگیز تاریخ می‌پردازیم به آسانی می‌توانیم در شکوه و عظمت یونان باستان (Ancient Greece) غرق شویم. تمدنی که در دوران اوج خود از یونان تا مصر و تا کوه‌های هندوکش در افغانستان گسترده بود.

قصه‌های‌ پهلوانان‌ جنگ‌ تروا که‌ با شمشیرها و نیزه‌های‌ مفرغی‌ در برابر دیوارهای‌ سنگی‌ و سر به‌ فلک‌ کشیده‌ تروا می‌جنگیدند و هنوز هم‌ تخیل‌ مردم‌ را به‌ خود مشغول‌ می‌کند و... اما چنین‌ رخدادها و دستاوردهایی‌ تنها بخشی‌ از تاریخ‌ یونان‌ را تشکیل‌ می‌دهند. یونانیان‌ برای‌ فرهنگ‌های‌ بعدی‌ چیزی‌ بیش‌ از قصه‌ دور و دراز رخدادها و بازمانده‌های‌ رو به‌ زوال‌ هنر و معماری‌ شکوهمند بر جا گذاشتند. آرا و عقاید یونانی‌ در گذر قرن‌ها باقی‌ مانده‌اند. این‌ عقاید بخشی‌ از مفاهیم‌ بنیادی‌ علم‌، حکومت‌ و فلسفه‌ مدرن‌ را تشکیل‌ داده‌اند.

یونان باستان به تمدنی گفته می‌شود که متعلق به دوره‌ای از تاریخ یونان است که از دوره‌ی باستانی هشتم تا ششم قبل از میلاد مسیح شروع شده و تا عصر کلاسیک (حدود قرن ششم تا هفتم) به طول انجامید. بلافاصله بعد از این دوران، آغاز اوایل قرون وسطی و امپراتوری روم شرقی بود.

دان ناردو (Don Nardo)، مورخ، آهنگساز و نویسنده آمریکایی است. وی یکی از پرکارترین نویسندگان در ایالات متحده و نویسنده‌ای چیره دست در ادبیات کودک و نوجوان است که نزدیک به پانصد کتاب در زمینه‌های مختلف را به رشته تحریر در آورد. «ناردو» دوران کودکی خود را به همرا پدر و مادرش در سفر گذراند و به همین خاطر موفق به تحصیلات رسمی نشد و تنها در نوجوانی امکان تحصیل رسمی در زمینه تئاتر را به دست آورد. وی از سال 1980 شروع به نوشتن کتاب‌های تاریخی کرد.

از جمله آثار وی که توسط شرکت آوانامه صوتی شده است می‌توان به «جمهوری روم»، «ژولیوس سزار»، «تیکو براهه»، «میگل د سروانتس»، «امپراتوری آشور»، «امپراطوری ایران» اشاره کرد.

کتاب صوتی «یونان باستان»، را اکرم پریمون روایت‌ کرده است تا دوست‌دران تاریخ با این تمدن تاثیرگذار در فرهنگ انسانی به‌ویژه فلسفه آشنا شوند. کتاب‌های صوتی دیگر از این مجموعه مانند: «عصر وایکینگ»، «جنبش زنان در آمریکا»، «هند باستان» و... را می‌توانید بشنوید.

 ۴ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۲۷۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
پیشگفتار: برداشتی ساده و والا
۲۹ دقیقه
فصل اول: عصر پهلوانی: زایش تمدن یونانی
۷ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم: پیدایش دولت‌شهرها: پیش درآمد دوران باستان
۱۰ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۰ دقیقه
فصل سوم: غرب در برابر شرق: جنگ‌های یونان و باستان
۴ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: امپراتوری آتن: قدرت و گسترش‌یابی به رقابت‌ها
۱۰ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: جوشش فرهنگی: عصر طلایی آتن
۴ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۸ دقیقه
فصل ششم: یونانی در برابر یونانی: جنگ پولوپونزی
۷ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم: فتوحات اسکندر: پراکنش فرهنگ یونانی
۵ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۲۵ دقیقه
فصل هشتم: عصر یونانی مآبی: زوال یونانیان
۲ دقیقه
ضمائم فصل هشتم
۱۴ دقیقه
پسگفتار: روح یونانی باقی است

راهنمای دانلود کتاب صوتی یونان باستان

برای دانلود کتاب صوتی یونان باستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  یونان باستان
محی حسینی
۱۳۹۷/۱۰/۱۴
دان ناردو نویسنده عالی و محشریه! چند تا از آثارشو خوندم و خیلی لذت بردم؛ مطمئنم این یکی هم به همون اندازه تاثیرگذاره.
سمیرا حکمت پور
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
‌کتاب خوبیه کل روند یونان باستان رو ادم متوجه میشه
hamed farmani
۱۳۹۹/۱/۱۲
اثری شیوا و روان از تاریخ یونان باستان و شرحی مختصر و مفید به خصوص برای کسانی که قصد آشنایی جامع با فرهنگ یونانی را دارند.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)