دانلود کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟

کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟ نوشته جان آرمسترانگ، به مفهوم خوشبختی و زیبایی‌شناسی در زندگی و درون انسان می‌پردازد و به این عبارت معروف تأکید می‌کند که زیبایی در نگاه انسان است.

کتاب قدرت پنهان زیبایی (The Secret Power of Beauty) یک سفر هیجان‌انگیز و جذاب میان تفسیرهای متفاوت گفته شده از مفهوم زیبایی است و از تعریف زیبایی توسط ویلیام هوگارت تا نظریه‌های کانت درباره معنای لذت، شما را با خود همراه می‌کند.

به عقیده استاندال زیبایی، نویدبخش خوشبختی است. با این حال هیچ‌کس به طور دقیق نمی‌داند مفهوم زیبایی چیست. ارائه‌ی یک تعریف از زیبایی و یا حتی توضیح علت بااهمیت بودن آن برای انسان، کار ساده‌ای نیست. به راستی راز و قدرت زیبایی در چیست؟

این پرسش‌ها یک پاسخ یکسان دارند و آن این است که زیبایی در چشم بیننده نهفته است. شاید این تعریف سؤال‌های دیگری را در ذهن ایجاد کند، مثلاً زمانی که چیزی به چشم فردی زیبا به نظر می‌رسد، چه اتفاقی می‌افتد؟ و یا چه چیزی سبب می‌شود شخصی در چیزی که بر دیگران هیچ تأثیری نگذاشته، زیبایی را پیدا کند؟

انسان هنگام تعریف زیبایی و واکنش نشان دادن به آن، بین مفاهیم عینی و انتزاعی گیر می‌افتد. از یک سو می‌خواهد زیبایی را طبقه‌بندی کند و بخش‌های مختلف آن را شناسایی کند، اما از سوی دیگر از روبه‌رو شدن با اسرارآمیز بودن و قدرت ماورایی آن نیز لذت می‌برد.

همه انسان‌ها به چیزی که آن را زیبا می‌پندارند عشق می‌ورزند، اما وقتی تلاش می‌کنند تا در مورد این عشق با دیگران حرفی بزنند، زبانشان قفل می‌شود.

جان آرمسترانگ (John Armstrong) در اثر خود سعی می‌کند تا درک شما از زیبایی و خوشبختی را عمق ببخشد و نشان دهد که هر چه بیشتر زیبایی‌های اطرافتان را درک کنید، از زندگی لذت بیشتری خواهید برد.

کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی با این جملات آغاز می‌شود: «جذبه انسان یا مکان زیبا بی‌واسطه و بلافصل است؛ تصور ما از موفقیت در زندگی در کُنهِ خویش آبستن تجربه زیبایی است: ما خوشبختی را در جذابیت حسی جست‌وجو می‌کنیم.»

جان آرمسترانگ در اثر خویش تلاش دارد به سؤال‌هایی مثل آیا کیفیت در اشیاست یا در نگاه تماشاگر؟، زیبایی چیست؟، چه قدرتی در زیبایی پنهان است؟ و... پاسخ دهد. او در این اثر با زبانی روان و ساده و با بهره‌گیری از مثال‌های مختلف، به بیان اهمیت و جایگاه زیبایی در زندگی انسان می‌پردازد و شما را به دقت در دنیای اطرافتان و بازنگری در چیزهایی که شاید به سادگی از کنارشان می‌گذرید، دعوت می‌کند.

با جان آرمسترانگ بیشتر آشنا شویم:

جان آرمسترانگ نویسنده و فیلسوف بریتانیایی در سال 1966 در گلاسکو متولد شد. او در دانشگاه آکسفورد و لندن به تحصیل پرداخت و بعد از فارغ‌التحصیلی به عنوان مدیر دوره‌های فلسفه در یکی از دانشکده‌های دانشگاه لندن به کار مشغول شد. وی تا به حال چندین کتاب فلسفی به رشته تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی می‌شنویم:

با توجه به وضعیت معیوب و آمیخته به نقصان جهان، تعجبی ندارد که بشر همواره خود را با تصور مکانی عالی و کامل و بی‌نقص تسلی داده است و این امر اغلب در قالب اصطلاحاتی کاملاً زیبایی‌شناختی درک و دریافت شده است.

باغ عدن، مزارع ملکوتی، بهشت. این‌ها اسامی مکان‌هایی هستند که بستر زیبایی کامل جسمانی‌اند. اما این نام‌ها هر یک به طریقی با آرمان‌های پاکی، معصومیت، پاداش و رستگاری قهرمان نیز مرتبط‌اند. اینکه این مفاهیم اخلاقی ظاهراً برای تحقق خود بستری زیبا می‌طلبند، حقیقت عمیقی را در مورد ساختار ذهن انسان فاش می‌کند.

از دیدگاه تخصصی معصومیت در فلاکت ممکن است معنا داشته باشد و پاداش فضیلت را با چیزهایی غیر از زیبایی می‌توان داد. بهشت و معادل‌هایش فضای خیالی‌ای است که در آن زیبا و خوب همواره بر هم منطبق و در هم ادغام می‌شوند و همدیگر را تقویت می‌کنند. کاری که متأسفانه بر روی زمین انجام نمی‌دهند اما بشر همواره تمایل داشته که این آرزو و اشتیاق به آن مکان عالی و بی‌نقص را از زمینه دینی و سیاسی‌اش جدا کند. تمایلی که احتمالاً انگیزه‌اش ناشکیبایی به دلیل ماهیت آن جهانی این مکان و بی‌تابی از به تعویق افتادن آن تا پس از مرگ یا انقلاب یا انتخابات بعدی است.

 ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه، ۳۷۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
بخش اول - راز - یک: دلیل پنهان
۲۸ دقیقه
دو - شکم دیوید گریک
۲۲ دقیقه
سه - هماهنگی حوزه‌ها
۱۶ دقیقه
چهار - قانون کل
۲۱ دقیقه
پنج - هم‌نشینی اجزاء
۱۷ دقیقه
بخش دوم - قدرت - شش: چشم تماشاگر
۳۲ دقیقه
هفت - معنای لذت
۲۹ دقیقه
هشت - چرا زیبایی چشمانمان را تر می‌کند؟
۱۵ دقیقه
نه - آنچه باید باشیم
۱۸ دقیقه
ده - بهشت
۲۳ دقیقه
بخش سوم - رد و انکار - یازده: جامعه‌شناسی سلیقه
۲۴ دقیقه
دوازده - دیدگاه تکامل
۹ دقیقه
سیزده - ترس
۲۴ دقیقه
بخش چهارم - کشف - چهارده: جست‌وجوی معیار سلیقه
۱۱ دقیقه
پانزده - تربیت چشم
۱۵ دقیقه
شانزده - تربیت قلب
۳۴ دقیقه
هفده - سبک‌های خوشبختی
۳۲ دقیقه
هجده - هنر هستی

راهنمای دانلود کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟

برای دانلود کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟

نظرات کتاب صوتی قدرت پنهان زیبایی: چرا خوشبختی در نگاه تماشاگر نهفته است؟

Hamid Mahdian
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کتاب فوق‌العاده گیرا و پر باری هست. به کسانی که از کتابهای عمیق و البته با مفهوم خوششون میاد حتمن پیشنهاد میکنم (با خودشناسی و درک هستی هم بی‌ارتباط نیست)، گو اینکه ترجمه و صدای خوش گوینده هم در بالا بردن درک و دریافت متن به خواننده خیلی کمک کرده...
ممنون
نعمتی رامین
۱۳۹۹/۳/۱
نگاهم بسیار تغییر کرد. واقعاً چه زوایای پنهانی در پدیدۀ زیبایی وجود دارد که ما از آن‌ها بی‌خبریم.
حانیه ابراهیمیان
۱۳۹۹/۲/۲۰
بسیار کتاب عمیق و هنری و همه جانبه‌ای هست بعد از خواندن کتاب دیدت نسبت به همه اجسام و ارتباطات و زیبایی تغییر میکنه فوق العاده 👌
مشاهد همه نظرات (۶)