معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس
قیمت:
13900 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس

جورج الیوت شما را به قلب دوران ویکتوریایی انگلستان می‌برد تا در خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس رنج‌های عمیق یک دختر جوان را برایتان روایت کند. «مگی تولیور» دختری است که باید تصمیم بگیرد در دوراهی سخت زندگی، آیا رضایت خانواده‌اش را انتخاب می‌کند یا به دنبال آرزوهای دور و درازش می‌رود؟

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس

در حوالی رودخانه‌ی فلاس دختری زندگی می‌کند که روحیات پرشور او و البته جدالی که با سنت‌های اجتماعی دارد، شخصیتش را به جورج الیوت (George Eliot)، نویسنده‌ی کتاب آسیاب رودخانه فلاس (The Mill on the Floss) نزدیک می‌کند. این نویسنده‌ی مشهور انگلیسی تجربه‌های زیسته‌ی خود را در شخصیت «مگی» برای ما بیدار می‌کند و به این طریق گوشه‌ای از زندگی یک دختر هنجارشکن قرن نوزدهمی را به خوانندگانش نشان می‌دهد.

مگی دختر پرنشاطی است که با عشق به کتاب و یادگیری به دنیا آمده و برای شناخت دنیای اطرافش، اشتیاق سیری‌ناپذیری دارد. اما گویا زندگی برای او برنامه‌های دیگری چیده و آینده با آنچه که مگی در ذهن دارد، بسیار متفاوت است. از یک طرف برادر مگی، از طرف دیگر خواستگار او و نیز پسر دشمن خانوادگی آن‌ها، مثلث مردانه‌ای را می‌سازند که قرار است زندگی را برای این دختر جوان سخت و سخت‌تر کند. جورج الیوت با نمایش زندگی مگی در خلاصه کتاب آسیاب رودخانه فلاس، نه‌تنها سرگذشت خود، بلکه زندگی هزاران دختری را روایت می‌کند که در عصر ویکتوریایی راهی جز پذیرفتن سنت‌ها نداشتند. از آنجایی که هوش و شور جوانی مگی او را از اطرافیانش متمایز می‌کند، خواننده انتظار دارد که رفتار متفاوتی از این دختر ببیند؛ شجاعتی که او را به سنت‌شکنی وادار کرده یا سرنوشت او را از دختران هم‌سن‌و‌سالش جدا کند. آیا سرانجام مگی در جدال با خانواده‌اش، تسلیم می‌شود یا راه جدیدی برای زندگی انتخاب می‌کند؟

ورشکستگی پدر، فشارهای خانوادگی، وابستگی شدید به برادر و... فقط بخشی از زندگی پرهیاهوی مگی را می‌سازند. اگرچه خواننده‌ی امروزی فاصله‌ی زیادی با زمان نگارش این رمان دارد اما به‌خوبی می‌تواند با تصاویر ملموس و توصیفات احساسی جورج الیوت ارتباط برقرار کند. نویسنده در بیان روحیات و دغدغه‌های زنانه بسیار موفق بوده است.

خلاصه کتاب آسیاب رودخانه فلاس را موسی زمان‌‌زاده دربان به فارسی ترجمه کرده و نشر نوژین آن را به چاپ رسانده است.

در نکوداشت کتاب آسیاب رودخانه فلاس

  • وقتی کسی بعد از سال‌ها غیبت به کتاب‌های [الیوت] برگردد، کتاب‌ها برخلاف انتظارش، مملو از همان انرژی و گرمای سابق است، به طوری که دلمان می‌خواهد بیش از هر چیزی در این گرما وقت بگذرانیم. (ویرجینیا وولف)

خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس برای چه کسانی مناسب است؟

طرفداران رمان‌های کلاسیک عاشقانه، به‌خصوص داستان‌های تاریخی انگلیس حتما به چکیده کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس علاقمند خواهند شد.

با جورج الیوت بیشتر آشنا شویم

ماری آن ایوانس ملقب به جورج الیوت (George Eliot) در 22 نوامبر سال 1819 در چیلور کتون در ایالت ورکشایر انگلیس زاده شد. او که یکی از مهم‌ترین نویسندگان دوره ویکتوریایی به شمار می‌رود، پایه‌گذار روش آنالیز شخصیت رمان‌های مدرن نیز بوده است. کتاب‌های او با توجه به سبک قلم و همین‌طور دیدگاه‌های رئالیستی و روان‌شناختی و مطرح کردن واقعیت‌ها و مشکلات جامعه توانست توجه بسیاری از دوستداران ادبیات را به خود جلب کند. «آدام بید»، «افسانه جوبال»، «فلیکس هالت افراطی»، «سیلاس مارنر»، «میدل مارچ» و «دانیل دروندا» از جمله آثار او هستند. الیوت سرانجام در 22 دسامبر سال 1880 در لندن درگذشت.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس می‌شنویم

تام تنها شاگرد کشیش والتر استیلینگ است، با اینکه کشیش مهربان و خوش خلق‌وخوست اما نیم سال اول برای تام عذاب‌آور است. زبان لاتین برایش سخت دشوار است، هندسه اقلیدس برایش قابل فهم نیست و آقای استیلینگ فکر می‌کند او یک طفل خام یا پسر بچه‌ای سر تا پا پخمه است.

نقطه‌ی قوت آن نیم سال وقتی‌ست که مگی برای دیدن او می‌آید و دو هفته با او زندگی می‌کند. او با وجود مگی بهتر مطالعه می‌کند و هنگامی که مگی به خانه برمی‌گردد، دلتنگ او می‌شود. تام با رسیدن تعطیلات کریسمس خوشحال می‌شود اما روز کریسمس آن روز شاد همیشگی نیست. آقای تالیور در حال غریدن و یاوه‌گویی درباره‌ی اتفاقی‌ست که باعث نابود شدن آسیاب دورلکوت می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
29 دقیقه
آسیاب رودخانه‌ی فلاس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس
نویسنده،
مترجمموسی زمان زاده دربان
گویندهسحر بیرانوند
ناشر صوتیانتشارات نوژین
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
13900 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی آسیاب رودخانه فلاس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.