معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم)

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم)
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم)

کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم) شاهکار لئو تولستوی و از آثار برتر ادبیات داستانی جهان است که به بررسی حمله ناپلئون بناپارت به روسیه و مقاومت روس‌ها در برابر ارتش فرانسه می‌پردازد.

این کتاب صوتی خلاصه‌ای از رمان جنگ و صلح (War and Peace) است و قهرمان واقعی آن ملتی‌ست که در مقابل ارتش متجاوز و نیرومند ناپلئون از وطن خود دفاع می‌کند. تصویری شایسته از آوردگاه زندگی و حیات بشری در کره‌ خاکی. و قلم سحرانگیز تولستوی (Leo Tolstoy) که با توصیف یگانه‌ نقاط ضعف شخصیت‌های رمانش بر پیچیدگی‌های روابط انسانی صحه می‌گذارد.

لئو تولستوی در این کتاب شرح حال پنج خانواده‌ی روسی به نام‌های واسیلی کوراگین، کنت رستوف، کنت بزوخف، کنت بالکونسکی بزرگ و آنا میخاییلونا، در زمان حمله‌ی ناپلئون به روسیه و جنگ و آتش‌سوزی در مسکو را روایت می‌کند. شخصیت‌پردازی قهرمان‌های بسیار زیاد این رمان برجسته با جزئیات و زیبایی حکایت از توانایی تولستوی در نوشتن یک شاهکار ادبی دارد.

«استراخوف» منتقد روسی که از دوستان تولستوی نیز هست، درباره «جنگ و صلح» اینگونه بیان کرده است: «جنگ و صلح، تصویر کاملی از زندگی بشری است. تصویر کاملی از روسیه آن زمان است، تصویر کاملی از همه‌چیزهایی است که در آن‌ها، مردم سعادت و عظمت، اندوه و خواری خود را می‌یابند. این است جنگ و صلح». این رمان چه به لحاظ ادبی و چه به لحاظ تاریخی جزء ارزشمندترین رمان‌های جهان است.

«جنگ و صلح» نوشته لئو ‏تولستوی در بستر دو جنگ بزرگ (1812 و 1805 م.) بین روسیه تزاری و ارتش فرانسه به سرکردگی ناپلئون بناپارت روایت می‌شود. این کتاب دو بخش دارد که هم‌زمان پیش می‌روند: جنگ و داستان خانوادگی.

داستان جنگ و صلح در یک مجلس اشرافی آغاز می‌شود که در آن صحبت از حمله قریب‌الوقوع ناپلئون به روسیه است. در حقیقت شخصیت‌های اصلی رمان جنگ و صلح اشراف هستند و سرگذشت شخصیت‌ها درهم‌تنیده پیش می‌رود. این داستان یک شخصیت اصلی ندارد.

پرنس آندره‌ی بالکونسکی یکی از شخصیت‌های اصلی داستان است که در ابتدای داستان با همسر زیبا و نجیب خود لیزا در انتظار فرزندی هستند. او همسرش را نزد پدر سخت‌گیر خود و خواهرش ماریا می‌گذارد و خود به جنگ می‌رود. همسرش بر سر زایمان از دنیا می‌رود و پسری به دنیا می‌آورد که نام او را نیکولای می‌گذارند. آندره‌ی یکی از سرداران پرافتخار و از شجاع‌ترین قهرمانان جنگ و صلح است.

ماریا بالکونسکایا دختری نه چندان زیبا اما با چشم‌های مشکی نافذ است که در نیکوکاری و کمک به فقیران و رعیت‌ها از همه سبقت گرفته است. او تحت سلطه پدر مستبدش قرار دارد، با این حال او را می‌پرستد.

شخصیت دیگر پی‌یر بزوخف است، جوان تحصیل کرده از فرنگ آمده، فرزند نامشروع کنت بزوخف در حال مرگ و وارث تمام اموال او است. او هدف طمع‌ورزی واسیلی و دخترش هلن قرار می‌گیرد. هلن موفق می‌شود با پی‌یر ازدواج کند و به اموال بی‌حساب دست پیدا کند اما در نهایت با هوسرانی و بی‌بند و باری سرنوشت خود را تیره و تار رقم می‌زند و در رنج و بیماری می‌میرد.

پرنسس ناتاشا روستوا زیباترین شخصیت جنگ و صلح و به عقیده برخی شیرین‌ترین شخصیت همه رمان‌های جهان است. دختری شاد و سرزنده که در دوره‌ای نامزد آندره‌ی بالکونسکی می‌شود. پس از مرگ آندره‌ی بر اثر جراحت جنگی، او با پی‌یر بزوخف ازدواج می‌کند.

پرنس نیکولای روستوف برادر ناتاشا شخصیت دیگری است که اگرچه خوش‌قلب است اما خلق و خوی عصبی نظامی‌گری دارد. برخی می‌گویند تولستوی نیکولای را از روی شخصیت پدر خود آفریده است. نیکولای روستف در انتها با ماریا بالکونسکایا ازدواج می‌کند و در ملک اجدادی ماریا ساکن می‌شوند.

در مورد بخش تاریخی و حمله ناپلئون به روسیه، شکست مفتضحانه فرانسوی‌ها در روسیه نتیجه کار است. ناپلئون ابتدا با اقتدار وارد خاک روسیه می‌شود. از لحظات احساسی داستان آنجایی است که ناپلئون مسکو را اشغال می‌کند. روس‌ها از دور مسکو آتش گرفته را نگاه می‌کنند و به خاطر «مادر سفیدروی» خویش اشک می‌ریزند. در نهایت کمبود آذوقه و سرمای غیرقابل تحمل روسیه فرانسوی‌ها را از پای می‌اندازد و شجاعت مردم روسیه آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی و فرار می‌کند.

جنگ و صلح را، اگر نه بزرگ‌ترین رمان عصر ما، دست‌کم یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها دانسته‌اند: داستانی به‌ مانند جهانی که در آن شخصیت‌های بسیاری هر یک با شوری خاص در افت‌وخیزند. اقیانوسی انسانی، با جریان‌های بی‌شمار و درهم‌ پیچیده که در ورای آن روحی مقتدر طوفان‌ها می‌انگیزد و فرو می‌خواباند و باز به‌ پا می‌دارد. تالستوی در جنگ و صلح از نگارش داستان زندگی خصوصی افراد به شرح و روایت جنبش‌های ارتش‌ها و ملت‌ها می‌رسد و مسیر حرکت امواج عظیم انسانی را توصیف می‌کند که اراده میلیون‌ها نفر در آن مستحیل شده و بر آن اثر گذاشته است. جنگ و صلح را شعر روح روس دانسته‌اند که به صورت حماسه‌ای رنگین سروده شده است. اندیشه سرودن این حماسه از سال 1862 تالستوی را به خود مجذوب و مشغول می‌کند. کتاب با توصیف دریای راکد جامعه پیش از جنگ میهنی آغاز می‌شود. در ابتدا با دقتی چون‌وچرا ناپذیر و طعنی درخور، توخالی‌ بودن جامعه اشراف روسیه را باز می‌نماید. در خلال گفتگوهای پوک و تشریفاتیِ ضیافت‌ها و لابه‌لای بیان اندیشه‌ها و مطامع مسکین نجبا و جنب‌وجوش خوشباشان و نوش‌خواران احتمال جنگ نیز مطرح می‌شود و صورت‌ها به‌تدریج جان می‌گیرند و در ذهن مخاطب می‌نشینند.

مهم‌ترین ویژگی داستان‌های تولستوی درس‌های اخلاقی آن است. او شخصیت‌هایی را که از نظر اخلاقی وضعیت مناسب ندارند، به سزای اعمال خود می‌رساند. از طرفی شخصیت‌های پاکدامن و نیکوکار نیز پس از تحمل سختی و رنج در انتها به جایگاه ویژه خود می‌رسند. تولستوی عقیده دارد تاریخ تکرار می‌شود؛ عبرت از تاریخ یکی از دست‌آوردهای به پایان رساندن جنگ و صلح است.

لئو تولستوی نویسنده روسی که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان تاریخ شناخته شده است به خاطر نوشتن کتاب‌های واقع‌گرایانه خود «جنگ و صلح» و «آناکارنینا» در اواسط تا اواخر قرن 19 شهرت جهانی به دست آورد. اما زندگی بسیار ساده‌ای داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
بخش اول
14 دقیقه
بخش دوم
25 دقیقه
بخش سوم
29 دقیقه
بخش چهارم
19 دقیقه
بخش پنجم
21 دقیقه
بخش ششم
16 دقیقه
بخش هفتم
28 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم)
نویسنده
مترجممصطفی جمشیدی
گویندهمهیار ستاری
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم)

الناز محمدی
۱۴۰۱/۸/۱
🍁 بخش۲: به نظر من این کتاب نه تنها یک زمان هستش، بلکه میشه به عنوان یه کتاب تاریخی درمورد جنگ روسیه و فرانسه هم‌ بهش نگاه کرد! حالا تولستوی توی پس زمینه‌ی اصلی داستان که جنگ هستش، به زندگی چند خانواده اشرافی و تاثیر جنگ بر آن‌ها هم پرداخته و این جمع خانواده‌های و اشخاص هستن که خط شاخص داستانی کتاب رو پیش می‌برند. شخصیت‌های این رمان هم مثل همه عاری از خبط و خطا نیستند، اونها هم افرادی هستن شبیه به خود ما و آدم‌هایی که توی زندگی‌هامون می‌بینیم! به همین دلیله که برای ما باورپذیری ماجراها و اتفاقات خیلی راحتر شده. تولستوی تلاش کرده به شخصیت‌های داستانش توی سه حوزه‌ خانوادگی، اجتماعی و تاریخی-سیاسی بال ‌پر بده. اون افراد رو با ویژگی‌های خانوادگی و رفتاری خاص خودشون به ما معرفی می‌کنه و در ادامه روایتش رو به اتفاق‌های بزرگ سیاسی و تاریخی و حضور این آدم‌ها توی اون موقعیت‌ها می‌کشونه! اون در لابه لای داستان بخش‌هایی از تاریخ و اتفاق بزرگ جنگ فرانسه و روسیه رو نیز برای خواننده بازگو می‌کنه و مخاطب رو توی تمامی فرازوفرودهایی که توی این برزخ رخ می‌ده با خودش همراه میکنه! تولستوی موضوع‌های مختلفی رو توی بطن خودش جا داده و از هر حوزه‌ای که بخواهید از عشق و نفرت تا جنگ و آزادی، از خشم و انزجار تا عطوفت و مهربانی و از شکست‌ها تا پیروزی‌ها توی این رمان می‌شه دید و البته که تمامیت رمان در ستایش و تمجید از آزادی و صلح است و نگاه نویسنده، دنیا و آدم‌های اون رو ‌ ترکیبی از خیر و شر می‌بینه و معتقده که همه آدم‌ها نه سیاه مطلقند و نه سفید. اون آدم‌ها رو طیفی خاکستری‌ رنگ می‌بینه و با همین دیدگاه هیچ‌گاه هیچ قصوری رو تماما متوجه یه نفر نمی‌دونه.
زمرد 2020
۱۳۹۸/۲/۱
رمان خوبی هست. گوینده هم خوب است. اما به نظر دو مشکل داره:
۱. این ترجمه، نسبت به رمان اصلی بسیار خلاصه شده هست. رمان اصلی به روسی ۱۵۰۰ صفحه هست ولی این ترجمه فکر نکنم حتی یک سوم مطالب رمان اصلی رو داشته باشه. به علاوه نسخه کامل این رمان پر از دیدگاه‌های فلسفی نسبت به جنگ و... هست که در ترجمه، ظاهرا
عملا حذف شدن.
۲. اسامی کارکتر‌ها زیاد (و روسی) هست و کارکترها گاهی به نام و گاهی به نام خانوادگی ذکر شدن که باعث گیج شدن شنونده میشه.
مرضیه دردشتی
۱۴۰۱/۹/۲۲
سلام کتاب فوق العاده و عالی بود همانطور که انتظار می‌رفت از بهترین شاهکار‌های جهان. ولی حیف این کتاب بود که اینقدر خلاصه بشه و زیبایی‌های کتاب کمتر دیده می‌شد. خیلی از قسمت‌ها حذف شده بود.
حسن پورمحمد
۱۴۰۱/۲/۲۲
اختلافهای فرهنگی موجود در بین ملت روسیه در دورانی که داستان در بستر آن اتفاق می‌افتد، باعث میشود در جاهایی از رمان کمی برایمان نامفهوم و گنگ باشد ولی در کل اصول اخلاقی در تمامی انسانها مشترک هستند
نفیسه اربابی
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
ترجمه، خیلی‌خیلی‌خیلی بده. به معنی واقعی کلمه، "بد"!!!
پدر گوینده دراومده. بعضی اشتباه‌خوانی‌های گوینده رو درک می‌کنم. جمله‌ها انقدر زشت و بی‌منطق و طولانی هستن که لاجرم به اشتباه‌خوانی منجر می‌شن.
آرمین رجبی
۱۳۹۸/۷/۵
رمان خلاصه شده و گوینده نمی‌توانست داستان رو در خور شانش بیان نماید و ارتباط گرفتن برای شنونده سخت سخت تر می‌شد.
مجید محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
متوجه نشدم که کتاب خلاصه است و بعد دیگر گوش ندادم؛ به نظر من کتاب نباید خلاصه و از قشنگی و محتوای آن کم شود.
مریم همتی
۱۴۰۰/۸/۱۰
ازیک نابغه مانندتولستوی فقط میشه انتظارچنین کتابی روداشت
داود پقه
۱۴۰۱/۱/۲۴
عالی. بسیار آموزنده
Ellli Nemati
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
فوق العاده بود عالی
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم)

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی خلاصه کتاب جنگ و صلح (جلد دوم) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.