معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم

خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم یکی از آثار پرفروش دیپاک چوپرا به شمار می‌رود و به بررسی شناخت خداوند و شیوه مواجهه انسان‌ها با امور معنوی می‌پردازد؛ اینکه اگر خدایی وجود داشته باشد، می‌توان جلوه‌های آن را در امور مادی نیز مشاهده کرد. این کتاب محدود به آیین و دین خاصی نیست و از منظری متفاوت به این موضوع پرداخته است.

درباره خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم:

«برای تجربه خدا لازم نیست که به خدا ایمان داشته باشید.» این جمله از نویسنده مشهور کتاب هفت قانون معنویت، دیپاک چوپراست که این بار مهم‌ترین کتاب پرفروش خود با موضوع خداشناسی را منتشر کرده و باعث تجدید نظر در مورد مفهوم خدا در بسیاری از مخاطبان خود شده است. کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم (How to know God) با روشی جدید و علمی سعی در شناخت خدا و امور معنوی دارد.

به گفته چوپرا در کتاب چگونه خدا را بشناسیم، مغز برای شناخت خدا ساز و کار خاص خود را دارد و در واقع سیستم عصبی انسان هفت پاسخ بیولوژیکی نشان می‌دهد که با هفت سطح از تجربه الهی مطابقت دارد. این عوامل متعلق به یک دین خاص نیستند و همه شکل از ایمان و معنویت را شامل می‌شوند.

این هفت مورد عبارتند از:‏

- جنگ یا گریز (خدایی که می‌تواند ما را از خطر نجات دهد و پناه دهد)
- خدای قادر مطلق
- واکنش آگاهی غیرفعال (خدای آرامش و آشتی)
- شهودی (خدای ناجی)
- خلاقه (خدا به عنوان خالق)
- اسرار آمیز (خداوند متعال)
- مقدس (خدای کمال مطلق)

به عقیده چوپرا این مراحل شکلی صعودی دارند و هرکس به این هفت مرتبه برسد، با خداوند هماهنگی بیشتری دارد. همچنین شخصیت‌های مختلف، خدا را نیز متفاوت می‌بینند؛ برای مثال یک فرد مصمم که می‌خواهد سرنوشت خود را رقم بزند، خدایی خلاق را تصور خواهد کرد، در حالی که کسی که احساس می‌کند که روز سختی را گذرانده، به خدای جنگ یا گریز پناه می‌برد.

نویسنده در کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم به این موضوع واقف است که انسان‌ها اشتیاقی درونی برای ارتباط با موجودی والاتر و قوی‌تر از خود دارند و به همین خاطر هر فردی می‌تواند با این کتاب ارتباط برقرار کند.

دیپاک چوپرا را بیشتر بشناسیم:

پزشکی که می‌نویسد، شعر می‌گوید، به ادبیات عرفانی و معنوی آگاه است، مجله TIME او را یکی از 100 قهرمان برتر قرن توصیف کرده و بیش از 80 عنوان کتاب دارد، کسی جز دیپاک چوپرا (Deepak Chopra) نیست. آثار او همیشه جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده و به 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. تفکرات و آثار چوپرا شهرت جهانی دارد، چرا که او را از بنیان‌گذاران درمان معنوی می‌دانند و همواره به نقش مهم و اثرگذار معنویت و خودشناسی برای درمان بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی معتقد است.

او باور و عمل به قوانین معنوی را در دنیای مادی و ماشینی شده‌ی امروز الزامی می‌داند. همچنین دیپاک چوپرا معتقد است که انسان می‌تواند به سلامتی کامل و شرایطی عاری از بیماری برسد که هرگز احساس درد نکند، حتی پیر نشود و مرگ به سراغ او نیاید. چوپرا معتقد است که بدن انسان متشکل از ماده نیست، بلکه از انرژی و اطلاعات تشکیل شده است. به همین خاطر پیری انسان قابل تغییر می‌باشد؛ می‌تواند سرعت بگیرد، کند شود و حتی برای مدتی متوقف شود. همانطور که وضعیت روانی فرد تعیین می‌کند.

اکسیر، بازتاب سایه، جاده عشق، چگونه خدا را بشناسیم، جوان‌تر بمانید، عمر طولانی تری داشته باشید، در شادی پایدار زیستن، ذهن بی انتها، جسم پردوام و هفت قانون معنوی موفقیت و ... از معروف‌ترین کتاب‌های ترجمه شده‌ی چوپرا در ایران هستند.

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم:

- من به دکتر دیپاک چوپرا برای این کتاب شگفت انگیز تبریک می‌گویم که با رویکردی علمی درمورد معنویت با مخاطبان زیادی صحبت کرده است. (دالایی لاما)

- مهم‌ترین کتاب درباره خدا در زمان ما! این کتاب یک پله جادویی برای صعود به یک تجربه مقدس است و زندگی را تغییر می‌دهد. (رابرت تورمن، استاد دین ​​دانشگاه کلمبیا)

- فقط وقتی فکر می‌کنم دیپاک چوپرا نمی‌تواند عمیق‌تر و بهتر شود، همان موقع این کار را می‌کند. (ماریان ویلیامسون، نویسنده کتاب بازگشت به عشق)

- این کتاب آگاهی از خداوند را افزایش می‌دهد و درواقع نقشه‌ای از عمیق‌ترین قسمت‌های درونی خود شماست. (کن ویلبر، نویسنده حوزه روانشناسی، فلسفه و عرفان)

خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به دنبال رویکردی متفاوت درباره موضوع خداشناسی هستید و می‌خواهید دغدغه‌های معنوی خود را پاسخ دهید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم می‌شنویم:

با وجود انعطاف‌پذیری‌های سیستم عصبی، ما به عادت‌ها و الگو‌های تکراری تمرکز می‌کنیم، چون نسبت به تأثیر و تأثیرهای پیش تکیه می‌کنیم. این امر بیش از هر چیز در مورد باور‌های ما صدق می‌کند. روزی در یکی از خیابان‌های قسمت قدیمی قاهره راه می‌رفتم که ناگهان مردی سر رسید و با گستاخی و تندخویی برای رهگذران سخنرانی کرد. من چون عربی نمی‌دانستم متوجه حرف‌های او نمی‌شدم، اما از روی آزردگی و خشمی که در چهره‌اش نمایان بود معلوم شد که حرف‌های پرخاش‌جویانه او درباره ترس از خداوند است. در تمام ادیان وقتی فرد مطمئن است که جهان در معرض تهدید و خطر و گناه است، این‌ نوع گرایش‌ها پیش می‌آید. در عین‌ حال در هر دینی وقتی جهان سرشار از نیکی‌ها و مهربانی‌های پرورش دهنده باشد، رگه‌ای از مهر و عشق هم وجود دارد. همه این‌ها نوعی فرا‌فکنی است. من در هیچ ‌کدام از آن‌ها اشکالی نمی‌بینم. ما حق داریم عشق، محبت، همدردی، حقیقت و عدالت را در مراتب متعالی، تحسین و ستایش کنیم، همان ‌طور که حق داریم، از داوری و عذاب الهی بترسیم. اگر شما بپذیرید که جهان به همین صورت است که ما می‌بینیم و تجربه می‌کنیم، کاملا منطقی است که بپذیریم خدا هم همین‌ طور است که ما هستیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۱۳ دقیقه
خدایی خوب و واقعی
۷ دقیقه
رسیدن به آنچه که می‌خواهید
۷ دقیقه
هفت مرحله‌ خداوند
۵ دقیقه
مرحله اول
۵ دقیقه
مرحله دوم
۵ دقیقه
مرحله سوم
۳ دقیقه
مرحله چهارم
۵ دقیقه
مرحله پنجم
۶ دقیقه
مرحله ششم
۷ دقیقه
مرحله هفتم
۴ دقیقه
ارتباط با خداوند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم
نویسنده
مترجمشهرزاد فتوحی
گویندهفرزانه فائزی
ناشر صوتیانتشارات اژدهای طلایی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم

حسام دانشور
۱۴۰۰/۱/۱۹
حسابی لذت بردم بسیار موجز و مفید، به دور از تکلف و کاملا ساده همه افکار ما رو در مورد خداوند با هر نوع باوری که داریم منسجم میکنه. دیپاک چوپرا به واقع شخصیه که همه توانش رو صرف کمک به انسانها میکنه
حسین عاشوری
۱۴۰۰/۷/۱۵
من شخصا یه مدت انسان بی خدا بودم، اعتقاداتم رو از دست داده بودم، اما خوندن کتاب‌های درمورد افرینش و خدا بهم کمک کرد، امیدوارم مفید باشه این کتاب
فاطمه کمرروستا
۱۴۰۰/۵/۴
سلام... تشکر میکنم... و من هر گونه اطلاعات و مطالعه در مورد خداوند را دوست دارم و از زحمت‌هایی که میکشید نهایت تشکر را از شما دارم عالی بود.
مریم 🦋💙✨
۱۴۰۱/۴/۲۵
بسیار عالی بود کتابهای دیپاک چوپرا همیشه متفاوت و نگرششون بسیار عمیقه ممنون از کتابراه برای صوتی در اختیار قرار دادن این کتاب عالی
abbas masjedian
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
بطور کلی کتابهای دیپاک چوپرا بی نظیرند... با این قسم کتابها باید زندگی کرد.. راه رسیدن به کمال را میتوان در این‌کتابها یافت
Samira Zamani
۱۴۰۰/۶/۱۶
دیپاک چوپرا هرچی بنویسه من میخونم همیشه حرف تازه‌ای برای گفتن داره، خیلی کتاب خوبیه هرچند خلاصه ست ولی بازم آرامش بخش و جذابه
Aynaz
۱۴۰۰/۵/۲۲
از نظر من کتاب خوبی بود که به لین اشاره داشت که هر کس خدارا به گونه‌ای مبیند که خودش است و همیشه خدا همراه ماست.
مهدی احتساب
۱۳۹۹/۹/۸
خیلی عالی واگرکتابهای صوتی دینی راپیشترکارکنیدخیلی خوب میشه
Yalda B
۱۴۰۱/۱/۴
دیپاک چوپرا در این کتاب، کوتاه، مختصر و مفید در هفت مرحله از خدا و چگونگی درک و شناخت ما از مبحث خدا می‌گه...
محبوبه ملکی
۱۴۰۰/۱/۱۰
این کتاب زمانی قسمت من شدکه نیاز داشتم خدا را همانطور که با دل شناختم به دیگران بشناسانم
طلا طالبی
۱۴۰۱/۵/۲۴
کتاب خوبی بود اما کتاب‌هایی که با فرهنگ ایرانی هماهنگ است برای ایرانی‌ها ملموس تر و هماهنگ تر است
Maniya Aghakhani
۱۴۰۱/۴/۱۳
کتاب قشنگی بود برای ارتباط بهتر با زات پاک والهی خودمون ورابطه‌ی عمیق تر با پروردگار مون عالیه
Mahtab Yarahmadi
۱۳۹۹/۱۰/۳
خداوند متعال بهترین موجود کمک کننده به بشریت است
سموئیل خانی
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
کتاب خوبی است ولی در مورد خدا شناسی کامل نبود درمورد خدا شناسی فقط کتاب جول اوستین
حسین مجرد
۱۴۰۰/۱۱/۴
باسلام... برای افرادی که تازه میخوان راه خداپرستی رو پیش بگیرن خیلی خوبه...
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی چگونه خدا را بشناسیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.