معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی خاک بکر

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی خاک بکر
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خاک بکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی خاک بکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی خاک بکر

کتاب صوتی خاک بکر نوشته‌‌ی ایوان تورگنیف، یکی از برجسته‌ترین آثار کلاسیک در جهان به شمار می‌رود که علاوه بر داشتن داستانی عاشقانه، تصویری از جامعه امپراطوری روسیه نیز ارائه می‌دهد و از فعالیت‌های سیاسی و سوسیالیستی جوانان روسی در آن دوران سخن می‌گوید.

درباره کتاب صوتی خاک بکر:

ایوان تورگنیف از میان تمامی رمان نویسان بزرگ قرن نوزدهم روسیه یکی از دغدغه‌مندترین و با صلاحیت‌ترین انسان‌هایی بود که نگرانی‌های زیادی نسبت به وضعیت کشور و مردمش داشت و این علاقه و توجه را در یکی از بهترین و بزرگ‌ترین آثارش یعنی کتاب خاک بکر (Virgin Soil) بازتاب داد.

این رمان تصویری دقیق و روشن از جوانان روسی ارائه می‌دهد که در اواخر قرن نوزدهم روسیه زندگی می‌کردند و می‌خواستند آداب و رسوم و استانداردهای فرهنگی زمانه‌شان را رد کنند و چیزی بر طبق میل خود بیافرینند. آن‌ها خواهان آن بودند که به میان مردم عادی یعنی کارگران و دهقانان بروند و همچون آنان به دور از تجمل و اشرافی‌گری زندگی کنند.

اما داستان کتاب خاک بکر روایتی عاشقانه و البته سیاسی دارد و قصه مرد و زنی جوان را به تصویر می‌کشد که می‌خواهند در هیاهوی عشق، قدرت و سیاست، زندگی خود را بسازند و تسلیم استبداد و ظلم اشراف زادگان و نظام ارباب رعیتی روسیه تزاری نشوند. به بیان دیگر آن‌ها تمایلات مارکسیستی داشتند و خواهان نظامی برابری‌خواه بودند.

شخصیت‌های اصلی داستان پسری به نام الکسی دیمیتریویچ نژدانوف یک اشراف زاده نامشروع است که به عنوان یک دانشجو فعالیت‌های سیاسی و انقلابی انجام می‌دهد و در این بین با دختری از طبقه ثروتمند و اشراف به نام مارینا آشنا می‌شود و به او دل می‌بازد.

کتاب صوتی خاک بکر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

بسیاری از کتاب‌های کلاسیک و مشهور دنیا از حجم بالایی برخوردارند و در جهان پرسرعت امروز همه‌ی مردم نمی‌توانند تمامی داستان‌ها را مطالعه کنند، به همین سبب مجموعه خلاصه رمان‌های برجسته، مهم‌ترین آثار ادبیات جهان را برای شما خلاصه کرده تا بتوانید در مدت زمانی کم، کتاب‌های زیادی بخوانید و بشنوید.

رمان خاک بکر نیز برای کسانی که به داستان‌های روسی و عاشقانه علاقه مند هستند، توصیه می‌شود.

ایوان تورگنیف را بیشتر بشناسیم:

او رمان نویس، داستان نویس، شاعر، نمایشنامه نویس و مترجم محبوب روسی بود که تاثیر شگرفی بر ادبیات روسیه گذاشت و هم اکنون از او به عنوان یکی از چهره‌های برجسته ادبیات جهان یاد می‌کنند. ایوان سرگیویچ تورگنیف (Ivan Turgenev) با نویسندگان بزرگی همچون تولستوی و داستایوفسکی هم عصر بود و در آن دوران که آن‌ها درباره وضعیت کلیسا و دین می‌نوشتند، ایوان به فکر اصلاحات اجتماعی در کشورش بود.

همچنین ایوان تورگینیف در بیشتر آثارش تصویری واقع گرایانه و پرمحبت از زندگی دهقانان روسی نشان می‌داد و طبقه روشنفکر جامعه روسیه را با نگاهی تیزبین و انتقادی بررسی می‌کرد.

او علاوه بر نوشتن شاهکار «پدران و پسران» در سال 1862 که به عنوان یکی از بزرگترین رمان‌های قرن نوزدهم شناخته می‌شود، آثار برجسته‌ی دیگری نیز از خود برجای گذاشته که برخی از آن‌ها عبارتند از: «مجموعه داستان کوتاه شکارچی در سایه‌روشن (1852)، رمان‌های «رودین (1856)، آشیانه نجبا (1859) در شرف وقوع (1860)، زمین دست نخورده (1877)»

در بخشی از کتاب صوتی خاک بکر می‌شنویم:

عده‌ی زیادی به شام دعوت شده بودند. وقتی شام تمام شد، نژدانوف از شلوغی استفاده کرد و به اتاق خود خزید. می‌خواست با افکار خود خلوت کند. یکی از مهمانان شام کالیماتزوف بود؛ این شخص برجسته گستاخی و غرور اعیان نمایی از خود نشان داد که هرگز پیش از این نشان نداده بود اما نژدانوف به سادگی او را نادیده گرفت.

نوعی مه نژدانوف را در بر گرفته بود. زود به رختخواب رفت ولی نتوانست بخوابد. روز بعد اندکی بعد از اینکه درس را تمام کرد و در اتاق بیلیارد نشست، خانم سیپیاگین وارد اتاق شد. والنتینا میخائولونا دختر ژنرالی بود که در زندگی‌اش نه عقل زیاد به کار بسته بود و نه فعالیت شایان توجهی کرده بود. دسیسه‌‌باز و آب زیرکاه بود و مثل بسیاری از هم میهنانش از ظاهری ساده و حتی احمقانه برخوردار بود و می‌دانست که چگونه از آن حداکثر استفاده را بکند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۴ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۴۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۴۰ دقیقه
بخش ششم
۳۲ دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی خاک بکر
نویسنده
مترجممصطفی جمشیدی
گویندهسروش کشاورز
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی خاک بکر

صفورا امیری
۱۴۰۰/۲/۲۱
کتاب. برای من جذاب نبود گویندگیش خیلی ابتدایی و بی روح بود روخوانی بود گویندگی و داستان گویی نبود گویندگی کتاب رو از لطف انداخته
واهه یوسفی
۱۴۰۱/۲/۱۹
خسته کننده. کسالت اور بدون هیجان. در حد کتاب‌های دیگر همین نویسنده هم نیست.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی خاک بکر

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی خاک بکر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.