معرفی و دانلود کتاب صوتی آخرین انار دنیا

عکس جلد کتاب صوتی آخرین انار دنیا
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین انار دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین انار دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آخرین انار دنیا

کتاب صوتی آخرین انار دنیا اثر بختیار علی، روایت مردی است که 21 سال در زندان انفرادی محبوس بوده و تنها همنشین‌اش بیابان پشت پنجره سلولش است.

او پس از این سال‌های اسارت از سوی فرمانده سابقش آزاد و متوجه می‎شود که حزب مطبوعش پیروز شده اما کشورش درگیر جنگ داخلی است. حال، همرزمان سابقش که به قدرت رسیده‎اند فاسد شده‎اند و او با همه چیز بیگانه است. فرمانده‎اش او را به قصری می‌برد که در آن‌جا راحت زندگی کند اما او می‎خواهد فرزندش سریاس را پیدا کند.

مظفر صبحگاهی، شخصیت اصلی رمان، ما را با خود به کشف جهانی تازه می‌برد. زایش رنج و دردهای بشری. «خواهران سپید» از مهم‌ترین کاراکترهای رُمان‌اند. دخترانی که بر پایه‌ی پیمانی پوچ، زایش را بر خود حرام کرده‌اند و با بکارتی ابدی، به یکی از مهم‌ترین انشعابات داستان چندبُعدی بختیار علی بدل می‌شوند. رمان پر است از قصه و حکایت‎های جالب که از دل هم داستان‎های تازه‎ای بیرون می‎کشند. کتاب حاضر در سال 2002 در سلیمانیه منتشر شد و در سال 2003 برندهٔ جایزهٔ بهترین رمان از جشنوارهٔ ادبی گلاویژ شد.

کتاب صوتی آخرین انار دنیا (The Last Pomegranate of the World)، شاهکار ادبیات کرد و رمانی جهانیست. هر چه در دست‌تان هست را بگذارید کنار و به این رمان گوش فرا دهید. شاهکاری غیر منتظره، ظریف، معصومانه، عمیق با تخیلی شگفت‌انگیز و باور نکردنی. فرم اصلی رمان رئالیسم است اما گاه به گاه به رئالیسم جادویی پیوند می‌خورد و ما را یاد «صد سال تنهایی» مارکز می‎اندازد.

آخرین انار دنیا رمانی عظیم، با زیرساخت‌های سایکولوژیک که جابه‌جا بر ساحت انسان و غلتیدن آن در وادی قدرت و پایمالی عاطفه تأکید دارد. بختیار علی (Bachtyar Ali) در این کتاب به تمام مسائل بنیادی زندگی بشر از مرگ و تنهایی و خدا و زیبایی گرفته تا خیانت و تکثیر متشابه انسان‌ها در یکدیگر نیز پرداخته است.

توجه به تصاویر پس‌‌زمینه، تأکید بر زلالی جان‌های رنج‌ برده از جنگ و فوکوس بر تبعات آن، هم‌نهشتی خودآگاه و ناخودآگاه حاکمان و نگاه واپس‌گرایشان به انسان‌های پس از قیام، کم‌رنگ بودن هستار مرکزی انسانیت در مواجهه‌ی با قدرت، و بسیاری اِلِمان‌های دیگر از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در رمان آخرین انار دنیا است.

آخرین انار دنیا رمانی جهانی است چرا که تاکنون به زبان‌های آلمانی، روسی، انگلیسی، عربی، یونانی، ترکی و اخیراً هم اسپانیایی برگردان شده و هنوز هم در نشریات ادبی دنیا نقدهایی می‌خورد و اگر از پرگویی‌های گاه زائد بختیار علی و تناقض‌های کوچکی که کم‌وبیش در بعضی از شخصیت‌های قصه‌اش مثل «اکرام کوه‌نشین» وجود دارد، بگذریم با رمان فوق‌العاده قوی و تکنیکی روبه‌رو هستیم.

بختیار علی در کتاب آخرین انار دنیا، هرچند جنگ و تبعات آن را دست‌مایه‌ی اصلی داستانش کرده اما به تمام مسائل بنیادی زندگی بشر از مرگ و تنهایی و خدا و زیبایی گرفته تا خیانت و تکثیر متشابه انسان‌ها در یکدیگر نیز پرداخته و شگفتا که در انتهای داستان هم، هیچ انسانی را محکوم و مجرم یا عاری از خطا نمی‌داند. قالب داستان بر رئالیسم جادویی استوار است.

بختیار علی در هر ژانری که به فعالیت پرداخته، تحسین منتقدان را برانگیخته است. فعالیت‌های بختیار علی، خط بطلانی است بر این ادعا که نویسنده را تنها به وجه کاری خودش محدود می‌کند و هرگونه شاخه‌پری دیگر را مساوی با هدر رفتن انرژی و انحراف از معیار اصلی می‌خواند. بختیار در سال‌های فعالیتش همواره تئوری‌پردازی بزرگ و مقاله‌نویسی برجسته بوده است. در فعالیت‌های سیاسی‌اش همچون یک مصلح اجتماعی عمل کرده است. اشعارش به‌ شدت مورد توجه بوده و به‌ لحاظ ساختار و داشتن پس‌زمینه‌های فلسفی، جریان‌ساز بوده است و در کعب آخر کاراکتر چند وجهی‌اش، داستان‌نویسی (رمان‌نویسی) خلاق و جهانی است. رمان‌نویسی که درازگویی را با رمان، اشتباه نمی‌گیرد و همچون یک ناظر بی‌طرف، تنها به مختصات انسان در جغرافیایی بی‌مرز و تکثیر شده می‌پردازد. بختیار علی، رئالیسم جادویی را برای رمانش برگزیده است.

«آخرین انار دنیا» رمان عامه پسندی نیست ولی جذابیت‎ آن به حدی است که به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است.
برخی منتقدان، بختیار علی را حرفه‌ای‌ترین داستان‌نویس کرد زبان می‎دانند. این رمان تحسین بسیاری از کارگردان‌ها و نویسندگان مطرح دنیا همچون دیوید لینچ را برانگیخته است.

در قسمتی از کتاب صوتی آخرین انار دنیا می‌شنویم:

مظفر صبحگاهی پس از 21 سال اسارت در وسط بیابان، به دنبال پسرش سریاس صبحگاهی آمده‌ است. در این فاصله حزب وی به قدرت رسیده و در حالی‌ که جنگ داخلی کشور را دربر گرفته‌ است، از حزبی انقلابی به جریانی فاسد تبدیل شده‌ است. وی با سه سریاس صبحگاهی مواجه می‌شود سریاس اول در میدان گاری‌چی‌ها به قتل می‌رسد. سریاس دوم سرباز است و پس از سال‌ها جنگ اسیر می‌شود. سریاس سوم در کودکی در آتش یک بمب دچار سوختگی شده‌ است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
32 دقیقه
بخش اول
23 دقیقه
بخش دوم
26 دقیقه
بخش سوم
42 دقیقه
بخش چهارم
32 دقیقه
بخش پنجم
18 دقیقه
بخش ششم
37 دقیقه
بخش هفتم
31 دقیقه
بخش هشتم
25 دقیقه
بخش نهم
33 دقیقه
بخش دهم
22 دقیقه
بخش یازدهم
24 دقیقه
بخش دوازدهم
25 دقیقه
بخش سیزدهم
28 دقیقه
بخش چهاردهم
24 دقیقه
بخش پانزدهم
33 دقیقه
بخش شانزدهم
23 دقیقه
بخش هفدهم
19 دقیقه
بخش هجدهم
21 دقیقه
بخش نوزدهم
28 دقیقه
بخش بیستم
29 دقیقه
بخش بیست و یکم
37 دقیقه
بخش بیست و دوم
45 دقیقه
بخش بیست و سوم
34 دقیقه
بخش بیست و چهارم
38 دقیقه
بخش بیست و پنجم
26 دقیقه
بخش بیست و ششم
27 دقیقه
بخش بیست و هفتم
33 دقیقه
بخش بیست و هشتم
34 دقیقه
بخش بیست و نهم
27 دقیقه
بخش سی‌ام
29 دقیقه
بخش سی و یکم
34 دقیقه
بخش سی و دوم
35 دقیقه
بخش سی و سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آخرین انار دنیا
نویسنده
مترجممریوان حلبچه ای
گویندهبهرام ابراهیمی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آخرین انار دنیا

حامد سعیدی فرد
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
کتاب آخرین انار دنیا را شاید بتوان بهترین رمان کوردی نام برد، از نویسنده بزرگ بختیار علی. در پشت کتاب نقل قولی از دیوید لینچ آمده: اگر بخواهم ده کتاب برتری را که خوانده‌ام نام ببرم، چهارتایش را بختیار علی نوشته است.
روایتی زیبا و عاشقانه در ژانر رئالیسم جادویی، با الهام از قومی که سالها در رژیم
صدام حسین رنج کشید.
بعد از شنیدن چند فصل اول کتاب با کاراکتر‌های داستان بیشتر آشنا خواهید شد، و تا آن زمان شاید داستان بنظرتان رازآلود و کمتر جذاب بیاید اما بعد از آن نمیتوانید از شنیدن ادامه داستان دست بکشید.
مظفر صبحگاهی مبارز انقلابی که ۲۱ سال در زندان بوده، داستان زندگیش را درحالیکه بر روی عرشه‌ای سرگردان است برایمان توضیح میدهد...
سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۹/۷
کتاب بی‌نظیریه... توصیفاتش محشر... خیلی خیلی با روح ادم بازی میکنه و اینقدر جذاب که نمیتونی کنارش بزاری اما کاش گوینده‌ای درخورش میخوند خیلیی. خیلی باتحکم خونده یجاهایی اصلا اشتباه گفت کلمات را بنظرم. میخاسته هیجان بیشتری بده ولی بدترش کرده بخصوص پارت. اول کاملا باید اروم خونده بشه اینقدر هیجان و بلندی برای زندانی با ٢١سال تو زندان بودن متضاد
امیرحسین
۱۴۰۱/۱۲/۱
کتابی عالی با رگه‌های تخیل با پند‌های فراوان لذت بردم. گویندگی عالی
Roya Tabatabai
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
داستان زمان و مکان خاصی ندارد ولی نویسنده به بیانی بسیار زیبا به شرح مفاهیمی از قبیل مبارزه ‌، انقلاب، اسارت و ازادی و...... می پردازد خوانش اقای ابراهیمی هم فوق العاده است یکی از بهترین کتابهایی است که گوش داده ام
mahsa hosseini
۱۳۹۷/۱۱/۴
واقعا عالیهه! جایزه جشنواره گلاویژو رو برده و ازش یه نمایشنامه تئاتر ساختن! بهترین نویسنده کورده در نوع خودش!
Kurd
۱۴۰۱/۳/۲۱
این کتاب واقعا یک شاهکاره
فوق العادس
البته زیبایی و ظرافتش بیشتر تو همون زبان اصلی کتابه ک کوردیه
بنظر من باید کورد باشی تا با تمام وجود این کتاب رو بفهمی و درکش کنی
مصطفی داداشی
۱۳۹۹/۸/۱۸
رمان خوبی بود در رسته رمان‌های ضد جنگ. با روایت لطیف و روان. و تصویرسازی‌های قوی. انتخاب موسیقی و صدای ساز باغلاما و خوانش بسیار قوی، این اثر رو شنیدنی تر کرد. ممنونم.
زینب سپهری
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
سبکی متفاوت و خاص، خیلی زیبابود، اوایل کتاب شاید سرشار از ابهام باشد ولی بعد از خواندن چند فصل اول ابهامات برطرف میشه و زیبایی کتاب دو چندان می‌شود.
هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
از متن کتاب:
"در دنیا هیچ چیز به اندازه شجاعت و ناامیدی به هم نزدیک نیست؛ انسان شجاع، کسی است که ناامید است. همه آن کسانی که آرزویی دارند، ترسو هستند! "
Zohre R
۱۳۹۸/۵/۲۱
ای کاش خوانش این اثر بی‌نظیر رو صدایی مناسبتر بعهده می‌گرفت.
زیر و بم‌ها و هیجانهای زورکی و بیجایی که راوی به لحنش میده با جریان داستان همخوانی نداره.
فرزین رستمی
۱۳۹۸/۱/۱۳
این کتاب فوق العاده ست. یک درام عاشقانه به تمام معنا، اصلا کلیشه‌ای نیست و واقعا خوندنش لذت بخشه.
صنم میهن زاده
۱۴۰۲/۱/۱۶
با درود به شما. کتابی بسیار تآثیر گذار و قابل تعمق بود من که با گوش دادن به آن با صدای زیبای آقای ابراهیمی لذت بردم دستتون درد نکنه
Hamid Karimi
۱۳۹۸/۳/۱۲
واقعا کتاب درام عاشقانه به تمام معنا است. من اصل کتاب را به زبان کُردی خوانده‌ام بسیار زیبا هم ترجمه شده است.
mamad salar
۱۴۰۰/۲/۴
نثری عالی و روان. دردهایی سیال و در هم. و داستانی که در نقاط عطفی آرام و عمیق به هم پیوند میخورد. اثری عمیق و عالی
آرزو زمانی
۱۳۹۸/۵/۳۰
چند سال قبل کتابش رو خوندم. و انقدر برام جذاب بود که دوست داشتم کتاب صوتیش روهم گوش کنم
مشاهده همه نظرات 30

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آخرین انار دنیا

برای دریافت کتاب صوتی آخرین انار دنیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.