معرفی و دانلود کتاب صوتی اوبونتو: داستانی انگیزشی از سنت آفریقا با موضوع کار گروهی و همکاری

عکس جلد کتاب صوتی اوبونتو: داستانی انگیزشی از سنت آفریقا با موضوع کار گروهی و همکاری
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اوبونتو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اوبونتو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اوبونتو: داستانی انگیزشی از سنت آفریقا با موضوع کار گروهی و همکاری

کتاب صوتی اوبونتو نوشته‌ی باب نلسون و استفان سی. لاندین، یک داستان تأثیرگذار و انگیزشی از سنت آفریقایی روایت می‌کند. این سنت که درباره کار گروهی و همکاری‌ست، از نقش و اهمیت انسان بودن در ارتباطات فردی و گروهی سخن می‌گوید.

درباره کتاب صوتی اوبونتو:

اهمیتی ندارد که شما در کدام گوشه از دنیا زندگی می‌کنید، همه افراد از ارزش‌ها و خواسته‌های تقریباً مشابهی برخوردارند. تمامی انسان‌ها به فرزندان خود علاقه دارند، در پی احساس امنیت هستند، ارتباطات دوستانه با دیگران برایشان لذت‌بخش است، برای خانواده ارزش بسیاری قائل‌اند، دوست دارند زندگی‌شان را بسازند و در دنیای اطرافشان تفاوتی به وجود آورند و تأثیرگذار باشند.

باب نلسون و استفان سی. لاندین رویای زیبایی را در سر دارند: رویای جهانی که در آن انسان بودن یک واقعیت انکارنشدنی‌ست و قیاس کردن امری زشت و ناپسند شناخته می‌شود. جهانی که در آن کودکان جهت دستیابی به آمال و خواسته‌ها و اهداف باارزش‌شان کنار همدیگر رشد می‌یابند، جهانی که در آن نوع‌دوستی باوری ریشه‌دار و عمیق به شمار می‌آید و تنها، انسان بودن برای داشتن رفتاری محترمانه کافیست.

سالیان بسیاری سازمان‌هایی وجود داشتند که با غرور و فریاد اعلام می‌کردند کارکنان، ارزشمندترین دارایی‌شان هستند. اعلامیه‌ای که اغلب به صورت مأموریت، مکتوب یا گزارش سالانه یک سازمان انتشار می‌یافت. با این حال در حقیقت فقط تعداد کمی از این شرکت‌ها کاملاً به سخن خود پایبند بودند. این اختلاف بین حرف و عمل، علاوه بر پیامدهای انسانی پیامدهای مالی نیز در پی خواهد داشت.

بررسی‌ها نشان می‌دهند کارمندانی که از حرفه‌شان رضایت بیشتری دارند و متعهدتر هستند، در بهبود عملکرد سازمان نقش مهمی ایفا می‌کنند. اوبونتو به شرکت‌ها کمک می‌کند تا کارکنانِ خودشان را متعهدتر سازند و باعث موفقیت بیشتر آنان برای دستیابی به اهداف بلندمدتشان می‌شود.

اوبونتو (Ubuntu) فلسفه اجدادی در آفریقاست و از این واقعیت که همه افراد عضوی از خانواده انسان هستند، نشأت می‌گیرد. تمامی انسان‌ها همچون برادران و خواهرانی هستند که در کنار یکدیگر بر روی زمین زندگی می‌کنند. زمانی که انسانی دچار فقر غذایی شود، تمامی انسان‌ها گرفتار سوءتغذیه خواهند شد. هنگامی که از فردی سوءاستفاده شود، تمام انسان‌ها رنج می‌کشند. وقتی بچه‌ای درد می‌کشد، چشمان همه اشک‌آلود می‌شود. زمانی که به دیگری تنها به عنوان انسان بودن احترام بگذارید، یک زنجیره ناگسستنی را به رسمیت خواهید شناخت، پیوندی ناگسستنی با همه انسان‌ها. اوبونتو یعنی شما و ما همگی در این اتفاق کنار همدیگر هستیم.

کتاب صوتی اوبونتو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب‌های انگیزشی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید فرهنگ سازمانی‌تان را بهبود بخشید این کتاب برای شماست.

با نویسندگان کتاب صوتی اوبونتو بیشتر آشنا شویم:

استفان سی. لاندین (Stephen C. Lundin) اندوخته‌ای را که در زمان نگارش کتاب «ماهی» کسب کرد، به محل کار خودش و سازمان‌های بسیاری در 56 کشور جهان انتقال داد. اکنون او کارهایش را محدود کرده و بر امور عام‌المنفعه تمرکز کرده است و به سازمان‌هایی که به وسیله افراد میانسال یا آسیب‌پذیر اداره می‌شوند کمک می‌کند.

باب نلسون (Bob Nelson) ریاست و رهبری یک شرکت آموزش مدیریت و مشاوره به نام Nelson Motivation را به عهده دارد و کتاب‌های فراوانی در مورد چگونگی مدیریت و رهبری نوشته است. مجموعه سه‌جلدی کتاب‌های هزار و یک راه، پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های او هستند.

در بخشی از کتاب صوتی اوبونتو می‌شنویم:

چهار روز بعد گروه مدیران، برندگان و مهمان‌هایشان در لیست پرواز فلای-اِوی برای آتلانتا قرار گرفتند. جایی که با پرواز مستقیم به ژوهانسبورگ وصل می‌شد. در این پرواز گروه با مهمان مخفی سفر یعنی دکتر بت‌آنلینگ آشنا شد که سیلوانا آن را دعوت کرده بود. او استاد رفتار سازمانی و مدیریت تغییر و ارتباطات بین فرهنگی از دانشگاه ایلینویز شمالی بود. مشاور مقیم بولزای نیز بود. حدود 26 ساعت بعد به ژوهانسبورگ رسیدند.

افراد در این جابه‌جایی شبیه زامبیاها شده بودند. آن‌ها وقتی سوار ون شدند بلافصله تصمیم گرفتند تا قبل از هر چیزی بخوابند. وقتی به هتل رسیدند راهشان را جدا کردند. قرار شد موقع صبحانه ساعت 9 یکدیگر را ببینند.

صبح روز بعد پس از آنکه صبحانه‌ای را در آرامش میل کردند، وسایلشان را جمع کرده و از هتل خارج شدند. منتظر ون ماندند تا آن‌ها را به اولین ایستگاه ماجراجویی‌شان در آفریقا برساند.

جان پشت صندلی راننده نشسته بود. بعداً فهمید که چقدر بابت این اتفاق خوش‌شانس بوده زیرا راننده کارل و دستیارش برتا یکریز صحبت می‌کردند و درباره فرهنگ نژادی آفریقای جنوبی اطلاعات می‌دادند. مسیر به سمت باکوبنگلوج که در مجاروت پارک ملی پیلانسبرگ قرار داشت آن‌ها را یکباره از فضای ژوهانسبورگ جدا کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
پیشگفتار
55 دقیقه
فصل اول: بخش اول - مشکلی که در کار به وجود آمد
47 دقیقه
فصل اول: بخش دوم - صبح سه‌شنبه
44 دقیقه
فصل دوم: جست‌وجوی فرزانگی در آفریقا
43 دقیقه
فصل سوم: بخش اول - آوردن اوبونتو به خانه
36 دقیقه
فصل سوم: بخش دوم - جان سخت‌ترین بخش کارش را شروع کرد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اوبونتو: داستانی انگیزشی از سنت آفریقا با موضوع کار گروهی و همکاری
نویسنده،
مترجمطاهره مهرانی
گویندهگروه گویندگان
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اوبونتو

پریا رمضانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
درباره مفهوم ابونتو که برخاسته از آفریقاست و در رابطه با محیط کسب و کار هست توضیحات کاملی ارائه کرده است.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اوبونتو

برای دریافت کتاب صوتی اوبونتو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.