معرفی و دانلود کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا

عکس جلد کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا

کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا، داستان نویسنده‌ای مشتاق و مستعد را روایت می‌کند که در دهه‌های پایانی قرن نوزدهم می‌زیست؛ زمانه‌ای که کمتر زنی به تحصیل می‌پرداخت و امکان پرداختن زنان به مشاغل ادبی امری نادر و دست‌نیافتنی به شمار می‌رفت. گراتزیا دلدا از طریق این داستان شگفت‌انگیز زندگی‌نامه‌ی خودش را به تصویر کشیده است.

درباره کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا:

در این کتاب صوتی با گراتزیا دلدا (Grazia Deledda)، نویسنده‌ی برجسته‌‌ی ایتالیایی، همراه می‌شویم و در قالب داستانی قدرتمند و تأمل‌برانگیز به زندگینامه‌ی او گوش می‌سپاریم. کتاب کوزیما یا تقریبا گراتزیا (Cosima) یک سال پس از مرگ نویسنده‌اش و در سال 1938 منتشر شد. او در این اثر منحصربه‌فرد داستان زندگی خودش، از نوجوانی تا کمی پیش از ازدواج را به تصویر کشیده است. کوزیما نام دوم گراتزیا دلدا بود و سبب نام‌گذاری کتاب نیز همین امر است. نویسنده در این رمان با تمرکز بر زندگی خود، واقعیت را با تصورات و آرزوهای کوزیمای جوان در هم می‌آمیزد و دنیایی هم‌زمان وحشتناک و شگفت‌انگیز را برایمان ترسیم می‌کند.

تقریباً نام تمامی افرادی که دلدا در این اثر از آن‌ها یاد می‌کند واقعی‌ست و تنها نام چند شخصیت فرعی تغییر داده شده است. این دختر جوان عضوی از یک خانواده‌ی پرتراژدی بود: برادر بزرگ او الکلی شد، پدرش را از دست داد و برادر دیگرش به جای پرداختن به منافع خانواده، بیشتر درآمد را برای خود نگه می‌داشت. با وجود چنین شرایط دشواری گراتزیا دلدا ادامه داد، او رویای تحصیل و نویسنده‌ شدن در سر می‌پروراند و تلاش می‌کرد تا جایی در این جهان برای خود بیابد. شرایط سخت خانوادگی و محیط محدود زادگاهش هیچ‌کدام باعث نشد تا کوزیما از پا بیفتد. او اولین داستان خود را در یک مجله‌ی مد و فشن منتشر کرد. سرانجام، در سال 1926 به اولین زن ایتالیایی تبدیل شد که موفق به دریافت جایزه‌ی نوبل شده است.

کم‌لطفی‌ست اگر کتاب کوزیما یا تقریبا گراتزیا را تنها یک رمان و یا زندگینامه بدانیم. چرا که این اثر آیینه‌ای تمام‌نما از زمانه‌ای است که صدای زنان در میان هیاهوی مردانه‌ی روزگار محو شده بود و هیچ فرصتی برای ابراز و دیده شدن به آن‌ها داده نمی‌شد. ترجمه‌ی این داستان قدرتمند به زبان‌های گوناگون و انتشار آن به جبران غفلتی که از صدای زنانه وجود دارد، کمک فراوانی کرده است. مبارزه‌‌ی زنی جوان در برابر عدم تایید خانواده و جامعه، ناامیدی و تلاش برای رسیدن به رویاهای خلاقانه و بلندپروازانه‌اش شما را میخکوب خواهد کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا:

- پرتره‌ای منحصربه‌فرد و فوق‌العاده رضایت‌بخش از گراتزیا دلدا هنگامی که دختری جوان بود. (Belles Lettres)
- گراتزیا دلدا یکی از مهمترین نویسندگان زن قرن بیستم است. (Italica, AATI)
- این رمان مبارزه‌ی یک دختر جوان را برای شکستن سنت‌های خانواده و روستا، تحصیل کردن و نویسنده شدن به تصویر می‌کشد. (Ms., May)

کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی زندگی‌نامه‌ی شخصیت‌های برجسته علاقه‌مند هستید، بی‌تردید از طرفداران کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا خواهید شد.

با گراتزیا دلدا بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی نام‌آشنای ایتالیایی یکی از برجسته‌ترین نویسندگان زن در عرصه‌ی ادبیات است. او در سال 1896 نخستین رمانش به نام راه خطا را منتشر کرد. گراتزیا دلدا دویست و پنج داستان کوتاه، دو نمایشنامه برای اپرا و سی و پنج رمان تألیف کرده که از میان آن‌ها می‌توان به «وسوسه، آنالنا، رقص گردنبند و پیچک» اشاره کرد. او در سال 1926 برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

در بخشی از کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا می‌شنویم:

خانه بی‌آلایش ولی راحت بود. هر طبقه دو اتاق داشت. اتاق‌ها بزرگ بودند و سقفی چوبی و کوتاه داشتند. دیوارها را هم با گچ سفید کرده بودند. ورودیه از سمت راست راه‌پله باز می‌شد. راه‌پله از بتن و سنگ ساخته شده بود و چند پله هم به انبارهای پایین منتهی می‌شد.

در خانه محکم بود. یک قلاب فلزی داشت و کوبه‌اش مانند چکش ضربه وارد می‌آورد. کلید بزرگ آن هم به کلید قلعه شباهت داشت. اتاق سمت چپ ورودیه به چند درد می‌خورد. تخت‌خواب بلند و سفت،‌ میز تحریر، گنجه‌ی بزرگ لباس که از چوب گردو ساخته شده بود و صندلی‌های روستایی با نشیمنگاه‌‌های پر از کاه که با رنگ آبی شاد رنگ شده بودند. در سمت راست ورودیه هم اتاق ناهارخوری قرار داشت با یک میز از چوب بلوط و صندلی‌ای همچون دیگر صندلی‌ها.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
23 دقیقه
بخش اول
26 دقیقه
بخش دوم
19 دقیقه
بخش سوم
18 دقیقه
بخش چهارم
20 دقیقه
بخش پنجم
20 دقیقه
بخش ششم
18 دقیقه
بخش هفتم
10 دقیقه
بخش هشتم
12 دقیقه
بخش نهم
27 دقیقه
بخش دهم
11 دقیقه
بخش یازدهم
24 دقیقه
بخش دوازدهم
21 دقیقه
بخش سیزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهشبنم فرشادجو
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا

Mahsjan
۱۴۰۱/۲/۱۶
کتاب خوبی است اما دقت کنید این کتاب زندگی خود نویسنده یعنی گراتزیادلددا است در دوران نوجوانی و چگونگی نویسندگی او است... اگر کتابی از این نویسنده نخوندید شاید کتاب براتون کسل کننده باشه
کافینا فاطمی
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
این کتاب با روان دلنشین و بیانی ساده خیلی دلچسب بود ولی حیف که اتمام کتاب خیلی جالب نبود
مهران فانی
۱۴۰۰/۱۱/۷
رمان حاوی توصیفهای زیبا و استادانه بود.
صدای راوی هم خیلی به دل می‌نشست.
شیما شریفیان
۱۴۰۰/۹/۱۶
بشدت صدای شبنم فرشاد جو روی این کتاب بدل نشست😍
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا

برای دریافت کتاب صوتی کوزیما یا تقریبا گراتزیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.