معرفی و دانلود کتاب صوتی بیماری

عکس جلد کتاب صوتی بیماری
قیمت:
37500 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیماری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیماری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیماری

صحبت کردن از بیماری شهامتی خاص می‌طلبد؛ خصوصاً اگر پای بیماریِ خود فرد در میان باشد. هوی کرل، استاد دانشگاه بریستول، در کتاب صوتی بیماری با صداقتی کم‌نظیر ماجرای ابتلایش به عارضه‌ی نادری را شرح می‌دهد که زندگی او را از جنبه‌های گوناگون تحت تاثیر قرار داده است.

درباره کتاب صوتی بیماری:

بیماری یکی از پیچیده‌ترین موقعیت‌های بشری‌ست؛ جسم انسان که بنا به طبیعت خود میل به بقا و ادامه‌ی حیات دارد، در تعارض با نیروهای درونی و یا خارجی‌ای قرار می‌گیرد که به نحوی در ادامه‌ی موجودیت آن اختلال ایجاد می‌کنند؛ بر این اساس، بیماری بزنگاهی‌ حساسی‌ست که جسم و به تبع آن نفس، در مواجهه با عواملی که بقای‌شان را تهدید می‌کند، دست به کوشش و تقلا می‌زنند. این‌چنین است که نزاع بیماری با بیمار، به نوعی نزاع میان مرگ و زندگی‌ست.

احتمالا به این دلیل است که مسئله‌‌ی بیماری، صرف‌نظر از رویکردهای علمی و زیست‌شناسانه‌ی معطوف به آن، همواره موضوعی جذاب برای فیلسوفان و متفکران بوده است.

در کتاب صوتی بیماری (Illness: The Cry of the Flesh)، هوی کرل با جسارتی تحسین‌برانگیز تلاش کرده تا ماجرای ابتلایش به بیماری نادری (LAM، از امراضِ درگیرکننده‌ی ریه) را که سال‌ها با آن دست‌به‌گریبان بوده، از زوایای گوناگون مورد تأمل قرار دهد. در این اثر شنیدنی و جذاب، او از تمام آموخته‌های فکری و فلسفی خود یاری گرفته تا علاوه بر ارائه‌ی گزارشی شخصی از یک موقعیت خاص، از منظر فلسفی نیز به پدیدارشناسیِ بیماری به منزله‌ی یک موقعیت حاد بشری بپردازد. همین امر سبب شده که اثر او مملو از ارجاعاتِ به‌جا و آموزنده به آثار فیلسوفان مطرحی چون دکارت و مرلو پونتی باشد.

در این اثر همچنین، مسئله‌ی بیماری از منظر اخلاقی و اجتماعی نیز بررسی شده است. برای مثال، هوی کرل با نگاهی موشکافانه که عمدتاً حاصل تجربه‌ی شخصی اوست، به واکاوی معضلات خانوادگی‌ای پرداخته است که بیمار و نزدیکانش تجربه می‌کنند. و یا گسست‌هایی را بررسی کرده است که بیماری، میان فرد مبتلا و دوستانش پدید می‌آورد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بیماری:

- پاسخی به آن دسته از افراد که به سودمندی فلسفه باور ندارند. (Guardian)
- این کتاب بیانگر اندیشه‌های فیلسوفی‌ست که هر روز با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند... (Independent)

کتاب صوتی بیماری مناسب چه کسانی است؟

تمام افرادی که خود و یا عزیزانشان به نوعی درگیر بیماری‌های سخت و طولانی هستند، می‌توانند شنونده‌ی این کتاب صوتی باشند.

با هوی کرل (Havi Carel) بیشتر آشنا شویم:

وی نویسنده و استاد فلسفه‌ی دانشگاه بریستول است. موضوعات مورد علاقه‌ی کرل عمدتاً معضلات وجودی انسان، نظیر مرگ و فقر و بیماری‌اند. او در نوشته‌های خود لحنی گرم و صمیمی دارد، و مفاهیم پیچیده‌ی فلسفی را با زبانی نه چندان تخصصی بیان می‌‌کند. بیماری نادرِ ریوی‌ او نخستین بار در سال 2006 تشخیص داده شد. پس از این واقعه مسیر زندگی و اندیشه‌ی هوی کرل دچار دگرگونی‌های فراوانی گشت؛ او در کتاب بیماری، روند این تحولات فکری و شخصی را به زیبایی هرچه تمام‌تر توصیف کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی بیماری می‌شنویم:

اولین باری که فهمیدم نمی‌توانم کاری را انجام بدهم، غافلگیر شدم؛ احساس کردم به من توهین شده. انگار ناتوانی‌ام مهر تأییدی بود بر محدودیت امکانات وجودی‌ام. تازه به انگلستان برگشته بودم و به یکی از این کلاس‌های فشرده‌ی تناسب اندام می‌رفتم...چند دور اول مشکلی نداشتم، اما جلوتر که رفتیم نفس کم آوردم. اشکال از ریه‌هایم بود. نفسم در نمی‌آمد. مربی نگاه ترحم‌آمیزی به من داشت. لابد پیش خودش می‌گفته این زن تنبل به درد این کارها نمی‌خورد. در هر دور همینطور کند و کندتر می‌شدم و هر چقدر هم جان می‌کندم، نمی‌توانستم طناب بزنم... از کلاس که بیرون می‌آمدم، سرخورده و کوفته بودم. «چجوری است که همه از پس این کارها بر می‌آیند به جز من؟!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
1 دقیقه
عنوان
1 دقیقه
سرلوحه
63 دقیقه
مقدمه
59 دقیقه
فصل اول: بدن در بیماری
84 دقیقه
فصل دوم: دنیای اجتماعی بیماری
92 دقیقه
فصل سوم: بیماری به منزله‌ی کم‌توانی و سلامتی در عین بیماری
96 دقیقه
فصل چهارم: ترس از مرگ
46 دقیقه
فصل پنجم: زندگی در لحظه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیماری
نویسنده
مترجماحسان کیانی خواه
گویندهمریم لطفی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
37500 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیماری

Sh.a A A
۱۴۰۰/۳/۱۷
سلام، بنظرم خواندن این کتاب برای همه و مخصوصا بیماران بسیار عالی هست، راهنمایی و برخورد با بیماری و زندگی با مشکلاتش جالب بود، توصیه میکنم حتما گوش کنید، تشکر 📚🌺🙏
Ali Satariyan
۱۴۰۱/۵/۱
مفید بود و ارزش یکبار گوش دادن داره 👌
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیماری

برای دریافت کتاب صوتی بیماری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.