معرفی و دانلود کتاب اصول تولید محتوای متنی: با تمرکز بر بلاگ‌ پست‌ نویسی ساختارمند و اثربخش

عکس جلد کتاب اصول تولید محتوای متنی: با تمرکز بر بلاگ‌ پست‌ نویسی ساختارمند و اثربخش
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اصول تولید محتوای متنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول تولید محتوای متنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول تولید محتوای متنی: با تمرکز بر بلاگ‌ پست‌ نویسی ساختارمند و اثربخش

کتاب اصول تولید محتوای متنی نوشته‌ی نیما شفیع‌‌ زاده، نوشتن بلاگ‌پست‌های مؤثر را آموزش می‌دهد. مخاطب‌های این اثر آموزشی می‌توانند با مطالعه‌ی آن، استراتژی صحیح تولید محتوا را یاد بگیرند و متن‌های خلاقانه و غیرکلیشه‌ای خود را با درنظرگرفتن سئوی نتیجه‌بخش، تسلط بر جزئیات تعیین‌کننده، بازنگری و بهینه‌سازی بلاگ‌پست‌های منتشرشده و چگونگی دیده‌شدن وبلاگ منتشر کنند.

درباره‌ی کتاب اصول تولید محتوای متنی

این روزها مهم‌ترین هدف هر شرکت یا گروه تولیدی و خدماتی، هرچه بیشتر دیده‌شدن و جلب نظر مشتری برای کسب فروش و سود بیشتر است. کارشناس‌های کسب‌وکارهای دیجیتال، اولین قدم در این مسیر را داشتن وبلاگ می‌دانند و معتقدند محتوای کارآمد، مهم‌ترین ابزار در فرایندهای بازاریابی دیجیتال است؛ زیرا هیچ شرکتی بدون داشتن وبلاگی با مطالب اثرگذار، سئوی اثربخشی نخواهد داشت، در جست‌وجوی گوگل دیده نمی‌شود و مشتریانش او را پیدا نخواهند کرد. اما چرا با وجود آگاهی صاحبان کسب‌وکارها از اهمیت وبلاگ‌نویسی، تیم تولید محتوا در اغلب موارد نمی‌تواند ورودی مناسبی برای وبلاگ خود به دست بیاورد؟ یا حتی اگر موفق شود، نمی‌تواند این ورودی‌ها را به مشتری تبدیل کند؟ به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل، نداشتن استراتژی مناسب و آشنا نبودن با اصول نوشتن محتوای خوب برای وبلاگ است. به‌ویژه آنکه وبلاگ‌نویسی، کاری کوتاه‌مدت نیست و برای آنکه به نتیجه برسد، نیازمند تداوم و ممارست است؛ بااین‌وجود یک مشکل دیگر هم وجود دارد: یافتن موضوعات جذاب و نوشتن درباره‌ی آن‌ها؛ که این کار نیز نیازمند یک برنامه‌ی محتوایی منسجم و مؤثر است، به‌گونه‌ای که امکان بررسی بازخورد از مشتری‌ها فراهم شود و بتوان رفته‌رفته با خواسته‌ها و نیازهای مخاطب آشنا شد.

به‌همین‌منظور نیما شفیع‌زاده، بر اساس تجربه‌های خود در کسب‌وکارهای ایرانی، کتاب اصول تولید محتوای متنی را نوشته است تا به تیم‌های تولید محتوا، چگونگی انتخاب موضوع مناسب و جذاب برای بلاگ‌پست‌ها، تکنیک‌ها و ابزارهای گوناگون بلاگ‌پست‌نویسی، به‌روزکردن بلاگ‌پست‌های قدیمی و نوشتن متن‌های کاربردی را آموزش دهد. او در این اثر آموزشی که با تمرکز بر بلاگ‌پست‌نویسی ساختارمند و اثربخش نوشته شده، ابتدا روایتی ساده از مفاهیم شبکه‌های اجتماعی را شرح می‌دهد و سپس به تاریخچه‌ی پیدایش بلاگ در دنیا و بلاگ‌نویسی در ایران می‌پردازد. نویسنده سپس موضوع‌های بلاگ‌های فارسی‌زبان را دسته‌بندی می‌کند و در ادامه، ساختار بلاگ، انواع و ویژگی‌های بلاگ‌پست و انتخاب شیوه‌ی بیان را توضیح می‌دهد. پس از آن، نیما شفیع‌زاده به معرفی پاراگراف می‌پردازد و انواع، ساختار و کارکردهای پاراگراف، اندازه، هم‌ترازی و ویژگی‌های پاراگراف‌های حرفه‌ای و روش‌ها و تکنیک‌های نوشتن آن را بیان می‌کند.

نیما شفیع‌زاده در ادامه‌ی کتاب اصول تولید محتوای متنی، بررسی مرحله‌ی بازنگری پیش از انتشار می‌پردازد و به‌عنوان‌مثال ویراستاری، درست‌نویسی، شکسته‌نویسی و کاربرد صحیح علائم نگارشی را شرح می‌دهد. نویسنده در فصل بعدی به بخش‌های فنی بلاگ مانند بهینه‌سازی برای موتور جست‌وجو (توجه به SEO)، برچسب‌ها (انتخاب Tag) و نشانی وب (انتخاب URL) اشاره می‌کند و در فصل پایانی کتاب نیز به بررسی انتشار و بهینه‌سازی، بازنگری بعد از انتشار، انواع دیدگاه و شیوه‌ی پاسخ‌گویی به آن‌ها و شاخص‌های اندازه‌گیری می‌پردازد. کتاب اصول تولید محتوای متنی، نوشته‌ی نیما شفیع‌زاده، یک اثر آموزشی با تمرکز بر بلاگ‌پست‌نویسی ساختارمند و اثربخش به‌حساب می‌آید و انتشارات برآیند آن را منتشر کرده است.

در نکوداشت کتاب اصول تولید محتوای متنی

  • باور دارم هرآنچه نیما شفیع‌زاده در کتاب اصول محتوای متنی بیان کرده، نه‌فقط بر اساس تجربه‌های او، بلکه نتیجه‌ی آفرینش با مصالحی بوده که تجارب پربارش در این چند سال در اختیارش گذاشته‌اند. آنچه در این کتاب می‌خوانید، نه‌تنها مهارت نوشتن بلاگ‌پست را در شما بهبود می‌بخشد، بلکه با بیان ضرورت‌های پس از نوشتن، در این مراحل نیز شما را یاری می‌دهد. (شکیبا شاملو، بلاگر، مترجم و مدیر محتوای نیماتودِی)

کتاب اصول تولید محتوای متنی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به تیم‌های تولید محتوای بلاگ، و بلاگرهایی که می‌خواهند کیفیت کارشان بهبود یابد پیشنهاد می‌شود.

با نیما شفیع‌زاده بیشتر آشنا شویم

نیما شفیع‌زاده متولد 1374 است و به‌عنوان یکی از بلاگرهای شناخته‌شده در حوزه‌ی محتوا شناخته می‌شود. او تاکنون کتاب‌هایی در زمینه‌ی شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا در فضای وب منتشر کرده که از جمله بهترین آن‌ها می‌توان به «نکات زیرپوستی درباره‌ی لینکدین»، «نکات زیرپوستی درباره‌ی توییتر»، «آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟» و کتاب حاضر اشاره کرد.

در بخشی از کتاب اصول تولید محتوای متنی می‌خوانیم

هر نوشته‌ای ساختار خاص خود را دارد. همان طور که مقاله‌های علمی، کتاب‌ها، نامه‌های اداری یا قالب‌های دیگر محتوایی، مثل ویدئوهای مستند و فیلم‌های‌ سینمایی، ساختار مختص خود را دارند، بلاگ‌پست‌ها هم ساختار مخصوص خودشان را دارند.

شناخت ساختار بلاگ‌پست، در درجۀ نخست، به ذهن کمک می‌کند آمادۀ نوشتن شود و در درجۀ دوم، با داشتن ساختار درست می‌توانیم بر اساس آن فکر کنیم؛ به این ترتیب که ذهن اطلاعات را دسته‌بندی می‌کند و پویاتر عمل می‌کند. در ادامه، می‌خواهم دربارۀ ساختار بلاگ‌پست بنویسم.

ساختار پیشنهادی که در ادامه می‌آید، مدلی ‌علمی و مستند نیست؛ ولی نتایج خوبی داشته و همواره برنده بوده است. پیشنهادم این است که به ترکیب برنده دست نزنیم و شما هم از این ترکیب استفاده کنید. همچنین، می‌توانید آن را گوشۀ ذهنتان داشته باشید و با استفاده از آن، برای خودتان کم‌کم ساختاری جدید درست کنید.

مدل پیشنهادی من برای شروع به شما دیدی کلی دربارۀ ساختار بلاگ‌پست می‌دهد. شما می‌توانید امتحانش کنید، چکش‌کاری‌اش کنید، اجزای متنوعی به آن بیفزایید و در نهایت، ساختار برندۀ خودتان را بیافرینید.

1. باید توجه کنید که نوشتن بلاگ‌پست لزوماً از عنوان شروع نمی‌شود. گاهی بلاگ‌پستی را می‌نویسیم و بعد برایش عنوان انتخاب می‌کنیم.

2. برای شروع نوشتن بلاگ‌پست، اگر از بدنه شروع کنیم، احتمالاً کارمان راحت‌تر خواهد بود. انتخاب عنوان و نوشتن پاراگراف اول، معمولاً کار سخت‌تری است.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
پیشگفتار
مقدمه
نیماتودِی؛ روایتی ساده از مفاهیم شبکه‌های اجتماعی
فصل اول: پیدایش بلاگ در دنیا
تاریخچۀ بلاگ و بلاگ‌نویسی در ایران
روز وبلاگستان فارسی
تعداد بلاگ‌های فارسی‌زبان
دسته‌بندی موضوع‌های بلاگ‌های فارسی‌زبان
آیندۀ بلاگ و بلاگ‌نویسی در ایران
اصطلاحات بلاگ و بلاگ‌نویسی
فصل دوم: چطور بلاگ داشته باشم؟
ساختار بلاگ
انواع بلاگ‌پست
ویژگی‌های بلاگ‌پست
انتخاب شیوۀ بیان
ساختار بلاگ‌پست حرفه‌ای
عنوان
شش دستۀ کلی عنوان‌ها
قدم اول: انتخاب عنوان
قدم دوم: نوشتن عنوان
پاراگراف اول
پاراگراف چیست؟
انواع پاراگراف
ساختار پاراگراف
کارکردهای پاراگراف
اندازۀ پاراگراف‌ها
هم‌ترازی پاراگراف
ویژگی‌های پاراگراف حرفه‌ای
روش نوشتن پاراگراف
ویژگی‌های پاراگراف اول
چهار تکنیک برای نوشتن پاراگراف اول
بدنه
1. عنوان‌های داخلی
2. نوشتۀ اصلی
3. لینک‌های داخلی و خارجی
4. منبع‌دهی
پاراگراف جمع‌بندی
پاراگراف فراخوان
تصاویر
انواع تصاویر
ویژگی‌های تصاویر
انتخاب تصاویر
فصل سوم: بازنگری پیش از انتشار
مرحلۀ اول: قرمه‌سبزی!
مرحلۀ دوم: سین‌جیم‌کردن!
مرحلۀ سوم: پنج اصل مهم!
اصل اول: بررسی املای کلمه‌ها
اصل دوم: ویراستاری
اصل سوم: درست‌نویسی
اصل چهارم: شکسته‌نویسی
اصل پنجم: کاربرد درست علائم نگارشی
فصل چهارم: قسمت فنی بلاگ‌پست
1. بهینه‌سازی برای موتور جست‌وجو (توجه به SEO)
2. برچسب‌ها (انتخاب Tag)
3. نشانی وب (انتخاب URL)
انتشار و بهینه‌سازی
بازنگری بعد از انتشار
دیدگاه
انواع دیدگاه و شیوۀ پاسخ‌گویی به آن‌ها
شاخص‌های اندازه‌گیری
سخن پایانی
کتابنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول تولید محتوای متنی: با تمرکز بر بلاگ‌ پست‌ نویسی ساختارمند و اثربخش
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات برآیند
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات94
زبانفارسی
شابک978-600-6466-75-0
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اصول تولید محتوای متنی

مهدی ابراهیم‌نژاد
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
یه مشکلی که در اکثر کتابهای موجود در ایران وجود داره، اینه که ترجمه شده‌اند. و برای تطبیق با فضای ایران مشکل داشتم. وقتی دیدم نویسنده ایرانی داره، تصمیم به خوندن این کتاب کردم. خودم در حوزه محتوا و سئو فعالیت میکنم البته در تخصص خودم. اگر با این فضا آشنایی دارید از صفحه ۱۸ شروع به مطالعه کنید، رفته رفته که جلو برید برای شما جذاب میشه. من در حوزه محتوا ۴ کتاب دیگه خوندم ولی این کتاب در حین مطالعه ایده‌هایی رو به من داد که راحتتر می‌نوشتم. تشکر از نویسنده این کتاب
حتما به سایت نویسنده هم برای اطلاعات بیشتر خواهم رفت.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب اصول تولید محتوای متنی

برای دریافت کتاب اصول تولید محتوای متنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.