معرفی و دانلود کتاب صوتی سراسر پنجره

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سراسر پنجره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سراسر پنجره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سراسر پنجره

کتاب صوتی سراسر پنجره، دربردانده‌ی مجموعه‌ای از داستان‌های منتخبی است که در سال 1387 جایزه ادبی طهران را دریافت کرده‌اند.

مجموعه داستان سراسر پنجره شما را به جهانی انباشته شده از صدا‌ها و رنگ‌های گوناگون هدایت می‌کند. در این اثر چند صدایی ادبی وجود دارد که امکانی برای انتخاب و مقابله با دنیاهای جدیدی را فراهم می‌کند که حتی اگر در حیطه‌ی انتخاب و سلیقه ادبی شما نیز نباشد، اما به واسطه قرار گرفتن در یک مجموعه، فرصتی جدید برای‌تان ایجاد شود تا به قضاوت دست پیدا کنید.

سراسر پنجره ساختار و محتوای تازه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد، انتخاب و چینش داستان‌ها هم به گونه‌ای طراحی شده است که تلفیقی از قصه‌های ساختار‌محور و معناگرایانه را به نمایش می‌گذارد. اگر چه می‌توان گفت در همه داستان‌های مجموعه، تلاشی برای آزمودن فرم‌های جدید در روایت داستان، چه به لحاظ انتخاب راوی و چه به لحاظ نثر دیده می‌شود. اوج این فرم‌گرایی در داستان مقامات رندی نوشته داوود حسنوند دیده می‌شود که به سبک ادبیات کلاسیک روایت می‌شود، سبکی که در مقابل لحن عامیانه راوی در داستان زال نوشته نظام حقی قرار می‌گیرد.

داستان «ناجی» نوشته سروش رهگذر از جمله‌ داستان‌های بومی این مجموعه هستند، داستانی که اتفاقاتش در روستا رخ می‌دهد و متعهد به مضامینی بومی است. داستان «قرارگاه متروکه» از آیت دولتشاه را می‌توان از داستان‌های متفاوت این مجموعه به شمار آورد؛ داستان‌هایی که تعلیق و کشش در کنار فضای تازه داستان، جذابیت خاصی به آن‌ها می‌دهد.

سراسر پنجره از لحاظ انتخاب موضوعات ویژه، نمونه‌های مثال‌زدنی دیگری نیز دارد. سجاد بنکدار در داستان «اشک، عرق، خون»، داستانی شنیدنی از رابطه پسری جوان با خروس جنگی‌اش را بیان می‌کند و در داستان بعدی خود یعنی «برسد به دست...»، به فضایی کاملا متفاوت از داستان قبلی خود روی می‌آورد و زنی تنها را در انتظار بازگشت شوهرش از سر کار و در محاصره نشانه‌های روزمره زندگی مدرن از جمله تلویزیون و موبایل قرار می‌دهد.

در قسمتی از کتاب صوتی سراسر پنجره می‌شنویم:

تنگ شیشه‌ای از دستش رها شد، زمین خورد و شکست. خاک از طعم سرد سرکه سیاه شد. با دستی بر دماغ فرار کرد؛ پابرهنه. مادر جیغی کشید و فحشی بدرقه پاهای برهنه او نمود. دو قطره خون سرخ کنار تکه شکسته تنگ در زمین فرو می‌رفت. خاک گرم و نرم کوچه زیر قدم‌های تند و پی در پی او به هوا برمی‌خاست و ردی از غبار او را تعقیب می‌کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
تو ضمیر همیشه غایب نوشته وحید ابراهیم زاده
۲۸ دقیقه
تاپو نوشته بهاره اله بخش
۲۵ دقیقه
اشک، عرق، خون نوشته سجاد بنکدار
۲۵ دقیقه
برسد به دست نوشته سجاد بنکدار
۳۰ دقیقه
سنگ لحد نوشته الناز حسن‌زاده
۲۲ دقیقه
مقامات رندی نوشته داوود حسنوند
۲۶ دقیقه
مقامات رندی - بخش دوم
۲۶ دقیقه
زال نوشته نظام حقی آبی
۲۳ دقیقه
قرارگاه متروکه نوشته آیت دولت‌شاه
۳۰ دقیقه
ناجی نوشته سروش رهگذر
۲۴ دقیقه
سراسر پنجره نوشته محمدرضا زمانی
۲۶ دقیقه
ساعت خواب نوشته سید علی موسوی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سراسر پنجره
نویسنده، ، ، ، ، ، ، ، ،
گویندهمهرداد مهمان دوست، افسانه محمدی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سراسر پنجره

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سراسر پنجره

برای دریافت کتاب صوتی سراسر پنجره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.