معرفی و دانلود کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود: شش جستار درباره زندگی در کنار ادبیات و هنر

عکس جلد کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود: شش جستار درباره زندگی در کنار ادبیات و هنر
قیمت:
38000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود: شش جستار درباره زندگی در کنار ادبیات و هنر

مجموعه‌ای از درخشان‌ترین مقالات یکی از محبوب‌ترین نویسندگان بریتانیایی... کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود به قلم زیدی اسمیت، از شش جستار ادبی تشکیل شده که درباره ادبیات، هنر، خانواده و مسائل روز اجتماعی صحبت می‌کند. این اثر در سال 2018 برنده جایزه ملی منتقدان کتاب شد.

درباره کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود:

زیدی اسمیت تقریبا از دو دهه گذشته، یعنی زمانی که با نوشتن اولین رمانش به شهرت رسید، همواره توانسته خودش را به عنوان یک نویسنده دغدغه‌مند و برجسته معرفی کند که علاوه‌بر نوشتن داستان، عقاید و جهان‌بینی خود را در قالب مقاله و جستار نیز نشان می‌دهد. اسمیت قلمی ساده، تیزبین و پرشور دارد و همواره بینش و تفکرات خود را به گونه‌ای طنازانه و دقیق ارائه می‌دهد. کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود (Feel Free) نیز از چنین ویژگی‌ای برخوردار است. با اینکه از شش جستار با موضوعات گوناگون تشکیل شده اما همگی از زیبایی و ظرافت خاص نویسنده‌اش برخوردار هستند.

شش جستار منتخب در این کتاب از دو مجموعه موفق این داستان‌نویس انتخاب شده که به ترتیب در سال 2009 و 2018 منتشر شده بودند. نکته جذاب کتاب «ماجرا فقط این نبود»، آن است که علاوه‌بر پرداختن به هنر و ادبیات و جهان کتاب‌ها، اسمیت نگاهی به سیاست و فرهنگ نیز داشته و حتی از تجربیات شخصی و خانوادگی خود نیز سخن می‌گوید.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود:

- برنده جایزه ملی منتقدان کتاب در سال 2018
- کتاب تحسین شده نیویورک تایمز
- نامزد فهرست کوتاه جایزه PEN/Diamonstein-Spielvogel برای هنر مقاله‌نویسی در سال 2019

نکوداشت‌های کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود:

- مشاهدات تفکر اسمیت در صفجات کتاب بسیار لذت‌بخش است. با این حال هر چند مقالات او شلوغ و پراکنده است اما همگی ریشه در حساسیت‌ها و شیوه نگاه او دارد. چیزی که الیزابت هاردویک آن را «امضای شخصیِ تک نوازی که در متن اثر جریان دارد» می‌خواند. (The New York Times Book Review)

- آنچه مجموعه را به هم متصل می‌کند، صدای اسمیت است؛ صریح، روشن و کنایه آمیز. فرو رفتن در این قطعات (به هر ترتیبی) مانند راه رفتن با یک دوست پر جنب‌وجوش، کنجکاو و با ظرافت است.( San Francisco Chronicle)

- در هر چیزی که مربوط به کتاب‌ها، زبان و تجربیات خانوادگی‌ست، زیدی اسمیت تیزبین، شهودی و طنازانه عمل می‌کند. (Seattle Times)

- سرشار از شور و شوق گسترده... نگرش باز و آزادانه اسمیت به کتاب ماجرا فقط این نبود، وجهه‌ای بازیگوشانه می‌دهد... اثری مسحور کننده. (USA Today)

- قوی‌ترین مقالات اسمیت که مهارت او به عنوان یک منتقد ادبی، هنری و فرهنگی را به نمایش می‌گذارد. (Houston Chronicle)

- نویسنده‌ای صادق، اغلب پرشور و همیشه هوشیار... مشاهدات اسمیت بی‌انتهاست. (Kirkus)

کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به مقالات و جستارهای ادبی از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

زیدی اسمیت را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس و جستارنویسی انگلیسی‌ست که در سال 1975 در شهر لندن به دنیا آمد و تا پیش از 25 سالگی و نوشتن اولین شاهکار خود با نام «دندان‌های سفید»، به خوانندگی جَز و رقص علاقه‌مند بود. زیدی اسمیت (Zadie Smith) پس از آنکه در سال 2000 خودش را به عنوان نویسنده‌ای آتیه‌دار و خوش ذوق معرفی کرد و توانست برنده جایزه اورنج شود، فعالیت‌های ادبی خود را ادامه داد و به همین خاطر در سال 2006 نامش در فهرست 100 نفر از پرنفوذترین افراد قرار گرفت. به غیر از این افتخارات اسمیت در سال 2002 به عنوان یکی از اعضای انجمن سلطنتی ادبیات انتخاب شد و در سال 2003 و بار دیگر در سال 2013، در فهرست بیست رمان‌نویس جوان مجله ادبی گرانتا بریتانیا جای گرفت.

زیدی اسمیت مهم هم‌اکنون استاد ادبیات داستانی و نویسندگی خلاق در دانشگاه نیویورک است و به عنوان یکی از اعضای آکادمی هنر و ادبیات آمریکا شناخته می‌شود. همچنین این داستان‌نویس انگلیسی توانسته فینالیست جایزه من بوکر شود و یکی از رمان‌هایش عنوان کتاب اول گاردین را دریافت نماید.

در بخشی از کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود می‌شنویم:

تولد خواننده باید به بهای مرگ مولف باشد. (رولان بارت، مرگ مولف)

کنجکاوانه که نگاه کنی، آدم نمی‌تواند کتاب‌ها را بخواند. آدم فقط می‌تواند بازخوانی‌شان کند. خواننده خوب، خواننده جدی، خواننده فعال و خلاق بازخوان است. (ولادیمیر ناباکوف، عقاید محکم)

تمام رمان‌هایی که بیش از همه می‌شناسیم، معماری دارند. نه فقط دری که از آن داخل شوی و در دیگری که از آن بیرون بیایی؛ بلکه اتاق دارند، سرسرا، راه‌پله، باغچه‌های کوچک و بزرگ در جلوی ساختمان، در مخفی و راهروهای پنهان و کلی چیز دیگر.

بازخوان‌های خوش اقبال شاید در طول زندگی‌شان به پنج، شش رمان با چنین کیفیتی بربخورند. من یکی می‌شناسم، پنین. پنج، شش باری خواندمش. وقتی چندین بار داخل رمان محبوب‌تان می‌شوید، ممکن است حس کنید از آن شماست و هیچکسی تا به حال آنجا زندگی نکرده. سعی می‌کنید دار و دسته گردشگران بی‌حوصله‌ای را نادیده بگیرید که فوج فوج به آشپزخانه می‌ریزند. در مسیر دره لولیتا پنین جاذبه بصری جزئی دارد یا ارتش دانشگاهیان سرگردان را که در صفوفی به هم فشرده و بی‌نقص، سنجابی را یا بسته به روش‌شناسی‌شان گروهی از سنجاب‌ها را در حیاط پشتی رصد می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
10 دقیقه
پیشگفتار
17 دقیقه
سخن مترجم
1 دقیقه
پشت کتاب - بخش اول
1 دقیقه
پشت کتاب - بخش دوم
1 دقیقه
پشت کتاب - بخش سوم
23 دقیقه
جستار اول: خوشی
34 دقیقه
جستار دوم: آن احساس چموش؛ چطور رمان می‌نویسم
43 دقیقه
جستار سوم: بازخوانی بارت و ناباکوف
31 دقیقه
جستار چهارم: ده یادداشت درباره آخر هفته اسکار
26 دقیقه
جستار پنجم: حمام؛ خانواده واقعه‌ای خشونت‌بار
50 دقیقه
جستار ششم: مرد مرده می‌خندد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماجرا فقط این نبود: شش جستار درباره زندگی در کنار ادبیات و هنر
نویسنده
مترجممعین فرخی، احسان لطفی
گویندهمریم لطفی
ناشر چاپینشر اطراف
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
38000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود

ترانه کمالی
۱۴۰۲/۷/۱۸
راوی به متن مسلط بود و شنیدن خوانش‌اش برای من بسیار لذت‌بخش بود. متن محتوای ادبی خوب، ساده و روانی داشت. (جز جستار سوم که درباره تقابل کارهای ناباکوف و بارت بود و به شخصه بخاطر عدم مطالعه آثار ولادیمیر ناباکوف، برایم صد در صد قابل لمس نبود)
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود

برای دریافت کتاب صوتی ماجرا فقط این نبود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.