معرفی و دانلود کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

عکس جلد کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند
قیمت:
۲۳۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند نوشته‌ی دلیا اونز، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2018 و 2019 به حساب می‌آید و داستان جنایی و گیرای دختری به نام کیا است که خانواده‌اش او را در کودکی تنها گذاشته‌اند، تا در دل طبیعت با پدر بداخلاقش زندگی کند.

کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند (Where the Crawdads Sing) حدود 60 هفته در صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان قرار گرفت و به عنوان داستان و افسانه‌ای بی‌نظیر شناخته شده است. این رمان احساسات شما را به شدت درگیر می‌کند و موضوعی تازه در ادغام انزوا و طبیعت از نظر یک نویسنده‌ی خانم در خلال عشقی را بیان می‌کند که اغلب حالت توفیق اجباری دارد.

اسم کیا فقط متشکل از سه حرف است، اما دردها و سختی‌هایی که او کشیده است در روح و جسم هیچ دختری گنجانده نمی‌شود. کلیه اهالی بارکلی کو، او را با عنوان دختر مرداب می‌شناسند، کیا از ارتباط با دیگر انسان‌ها تجربیات تلخ و شیرینی کسب کرده است. رویدادهای پیچیده‌ و گوناگونی قبل و بعد از کشف جسد معشوقه‌ی سابق او اتفاق می‌افتد که دلیا اونز (Delia Owens) به زیبایی و جذابی توانسته آن‌ها را روایت کند.

این رمان اولین اثر دلیا اونز به شمار می‌آید. او در این کتاب استعداد تصویرسازی خود را به رخ می‌کشد. وی با این داستان به زیبایی نشان می‌دهد که انزوا چگونه رفتار افراد را دگرگون می‌کند. در رمان «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» درمی‌یابید که طرد شدن از سمت انسان‌های اطرافتان، چه حالی دارد. کیا، شخصیت اصلی این کتاب داستان یک شیر زن فراموش نشدنی و ماندگار است.

این کتاب صوتی یک درام جنایی، عاشقانه و معمایی است که شما را شیفته‌ی خود می‌کند. این رمان شگفت‌انگیز به تار و پود طبیعت‌تان رسوخ می‌کند و پرسش‌های بی‌جواب می‌پرسد، پرسش‌هایی که قدمتی به اندازه‌ی مرداب دارند. این رمان دل‌نشین دغدغه‌هایی مانند تلاش برای زیستن، امید داشتن، عشق ورزیدن، تنهایی، نومیدی، غرور، تعصب و انعطاف پذیری را بیان می‌کند.

دلیا اونز نویسنده‌ی این کتاب اعجاب‌انگیز از کودکی عاشق نوشتن بود. او در پایه‌ی ششم مدرسه توانست عنوان برتر رقابت‌های نویسندگی منطقه‌ را در محل سکونتش دریافت کند و از همان جا بود که تصمیم گرفت نویسنده خوب و برجسته‌ای شود. از آن جا که خانواده‌ی دلیا تابستان‌های خود را در ارتفاعات کارولینای شمالی سپری می‌کردند، او توانست پیوند خاصی با حیات وحش آن‌جا ایجاد کند. این کتاب طبق شکوه مرداب‌های آن‌جا به نگارش درآمده است.

افتخارات رمان جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز
- پرفروش‌ترین کتاب سایت آمازون
- نامزد دریافت جایزه‌ی ادگار سال 2019
- نامزد دریافت بهترین داستان تاریخی گودریدز سال 2018

برخی نظرات درباره‌ی رمان هیجان‌انگیز جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند:

- رمانی فوق‌العاده با ترکیب جذاب عشق و معما. (نویسنده - Nicholas Sparks)
- همچون متن یک ترانه ... برخاسته از پیوندهای قلبی کیا با خانه و حیات وحش. (Booklist)
- داستانی عاشقانه متأثر از طبیعت که در بطن آن، یک قتل مبهم رخ می‌دهد.
- رمانی زیبا و گیرا تا مدت‌ها پس از مطالعه آخرین صفحه‌اش، محال است آن را از یاد ببرید... چون شما را به طرز سحرآمیز جذب خود می‌کند.
- جذاب، اصیل... یک درام رمزآلود از دادگاه جنایی، یک داستان عاشقانه‌ی گیرا. جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند، یک افسانه‌ی تمام عیار است. خوانندگان این کتاب، کیا را تا مدت‌های مدیدی به یاد خواهند داشت.

در بخشی از کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند می‌شنویم:

هر وقت کیا در حیاط خانه می‌نشست، به جاده خیره می‌شد و به این فکر فرو می‌رفت که اگرچه ویستریاهای وحشی در اواخر بهار از رنگ و رو می‌رفتند و مادرش، تابستان پارسال، منزل را ترک کرده بود، شاید هنوز امید ملاقات مجدد وی در آن جاده‌های سنگی، با آن کفش‌های پاشنه بلند از جنس پوست تمساح قلابی، وجود داشت. اما تمام دارایی او، پدر بود که با هم ماهی‌گیری و گه‌گاهی، صحبت می‌کردند. شاید آن‌ها می‌بایست خانواده‌ای جدید تشکیل می‌دادند. پدر در مواقعی که مست می‌شد، تمام اعضای خانواده را از خودش می‌راند. اخلاقش گاهی اوقات خوب می‌شد؛ به‌خصوص زمانی که کنار هم مرغ سوخاری می‌خوردند.

آن‌ها یک‌بار دوتایی به لب ساحل رفتند و بادبادکی را به دامان آسمان سپردند. بعد از آن نوشیدنی خوردند، فریاد کشیدند و از هوا لذت بردند. اما در هر صورت، صحنه‌های بدی از پدر در ذهن کیا ثبت شده بود. یک‌بار او، یقه‌ی مادر را گرفت و به دیوار کوبید و آن‌قدر کتکش زد که بی‌هوش و نقش بر زمین شد. کیا آن موقع ضجه می‌زد و به دامان پدرش متوسل می‌شد که مادر را رها کند، اما از سوی پدر محکوم به تمیز کردن میز آشپزخانه با لباس‌هایش شد. یک‌بار دیگر، پدر کمربندش را باز کرده بود تا کیا را با آن بزند. البته، او هیچ‌گاه درد پاهای برهنه‌ای که روی زمین داغ راه می‌رفتند را فراموش نمی‌کرد، اما می‌توانست جزئیات بیشتری از آن شلوار جین تنگی که در کنار ضربات متوالی کمربند، به اندام لاغرش فشار می‌آورد، در ذهنش مجسم کند. مگر می‌شود اندام مچاله‌شده‌ی مادر را که به گوشه‌ای از آشپزخانه می‌خزید، از یاد ببرد؟ کیا دلیل آن همه نزاع و بحث را نمی‌دانست.

اما اگر مادر بازمی‌گشت، وقتی پدر، رفتار مناسبی از خود نشان می‌داد، شاید کیا می‌توانست شاهد شکل‌گیری مجدد بنیان‌های خانواده‌اش باشد. او هیچ‌وقت به چنین موضوعی فکر نمی‌کرد که این مادر است که رفته و از طرف دیگر، پدرش مانده است. اما هرچه که بود، او می‌دانست که مادرش به هر نقطه‌ای از دنیا هم رفته باشد، باز خواهد گشت. کیا هنوز می‌توانست صحنه روشن کردن رادیو از سوی مادر را برای خودش تصور کند و جمله‌ی همیشگی را بشنود: «به صدای اورسن ولز گوش بده؛ اون داره مثل یه مرد باشخصیت حرف می‌زنه.»

مادر با رنگ روغن و آبرنگ، مصب و صحنه طلوع خورشید را به تصویر کشیده بود. او گاهی اوقات، نقاشی‌هایش را به روستا می‌برد و در کرس فایو به فروش می‌رساند. مادر گاهی اوقات، وسایل نقاشی را برای کیا می‌گذاشت تا هنرش را در بوته مورد آزمایش قرار دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۴۴ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم
۴۵ دقیقه
بخش چهارم
۳۰ دقیقه
بخش پنجم
۳۴ دقیقه
بخش ششم
۲۶ دقیقه
بخش هفتم
۳۱ دقیقه
بخش هشتم
۳۱ دقیقه
بخش نهم
۳۴ دقیقه
بخش دهم
۳۲ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۵ دقیقه
بخش پانزدهم
۴۶ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۱ دقیقه
بخش هفدهم
۳۸ دقیقه
بخش هجدهم
۳۶ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۷ دقیقه
بخش بیستم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند
نویسنده
مترجممحمدامین جندقیان بیدگلی
گویندهآیسا ماهوتچی
ناشر چاپینشر روزگار
ناشر صوتی ژرفا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۳۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

Negar Book
۱۳۹۹/۶/۲۰
کتاب واقعا خوبیه من صدای راویشم دوست داشتم. اولش شک داشتم چون بعضیا از صداش ناراضی بودن ولی حالا خوشحالم که خریدمش. پیشنهاد میکنم که حتما بخونیدش البته توصیفاتش از محیط و اطراف زیاده ولی من بدم نیومد اصلا و حتی خیلی وقتا دوس داشتم. تا روزها ذهنم درگیر این کیای متفاوتِ جذاب بود و دلم واسه دختر مرداب تنگ میشه❤بین امتیاز ۴ و ۵ شک داشتم ولی خب آخرش ۴ امتیاز بهش دادم🤔
Saahar M
۱۳۹۹/۵/۱۵
ابن کتاب خیلی سلیقه ایه به نظرم. یک چیزی بین مرز واقعیت و خیال بافی. داستان نمیتونه خیلی واقعی به نظر برسه و نمادینه اما توصیفات بسیار دقیق و گاهی حتی علمی هستند و این سردرگمی یه حس جالبی بود. اما درکل میتونم بگم از اواسط داستان فقط میزدم جلو که زودتر تموم شه چون صدای راوی از یه جایی به بعد خسته کننده شده بود و صدای قورت دادن آب دهان اذیتم میکرد. بازم ممنون از شما
شبنم محمدی
۱۳۹۹/۴/۳۰
واقعا عالی بود. یه کتاب زیبا و دلنشین و جذاب از زندگی یه دختر تو دل طبیعت، اینکه برای موفقیت و زندگی تمام تلاشش رو می‌کنه زیبا بود. نویسنده خیلی خوب و دلنشین و کاملا ملموس محیط داستان رو به تصویر کشیده طوری که خواننده می‌تونه خودش رو توی اون فضا تصور کنه. صدای گوینده هم واقعا دلنشین بود. حتما بخونیدش، بعد متوجه میشید که چرا پر فروش‌ترین بوده توی آمازون و نیویورک تایمز
آروینا محمدی
۱۳۹۹/۲/۴
برای نظر دادن هنوز زود چون تازه بخش چهارم هستم. فقط کاش در انتخاب گوینده کمی بیشتر دقت میشد. حالت خواندن کتاب خیلی مهمه. نباید صدا یک نواخت باشه. و اینکه گوینده موقعی که اب دهانش را قورت میدهد صداش خیلی مشخص است. من کتابهای صوتی بسیاری را از این برنامه گوش کرده ام. مثل دزیره. رمان پر. و.... . . همگی خوب بودند و گوینده بسیار ماهرانه حس نویسنده را انتقال میداد.
الهه عبداللهی
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
عالی بود.. به تصویر کشیدن لحظات دختری که برای زنده بودن و زندگی کردن تلاش میکرد، تنهایی‌اش چقدر سخت بود اما چقدر قوی زندگی ساخت و چقدر دوست داشتم این قدرت زنانه‌اش که زانو خم نمیکرد در مقابل زورگویی و ستمی که در برابر عشق و احساستش بهش روا شده بود..
Fariba Beigi
۱۳۹۹/۶/۱۹
در کل خود کتاب رو دوس داشتم ولی مثل یه سریال کش داره یجاهایی خیلی دیگه کند پیش میره خسته کننده میشه از بخش ۷ و ۸ به بعد هم تازه صدایه راوی بهتر میشه و قورت دادن آب دهانش که رو مخه بهتره میشه ولی در کل وقتی خود راوی داره داستان رو میگیره خشک و روزنامه واری حرف میزنه با اینکه توصیفات قشنگی از منظره و طبیعت تو کتاب داره شاید اگر میخوندمش بیشتر خوشم میومد.
fardad rafizadeh
۱۳۹۹/۴/۵
به تصویر کشیدن دختری که تنهایی را به بدترین شکل تجربه کرده بود، با خانواده‌ای از هم پاشیده، زندگی باپدری که بویی از داشتن دختر نبرده بود و تنها یک انسان سوء استفاده چی و گویا روباهی بیش نبود. دختری که تمام مسائل خصوصی‌اش را از یک پسر بشنود، غیر قابل تحمل است. صدای گوینده گلی به مزرعه‌ی گلها اضافه میکرد🙏🙏
مژگان درفشی
۱۳۹۹/۴/۱
یک رمان قوی با توصیف‌های زیبا و بجا. رمان عاشقانه جنایی که هم هیجان دارد هم سکون. به نظر من عالی بود. و دست خانم ایسا ماهوتچی گوینده کتاب رو به گرمی میفشارم و متشکرم از بابت اینکه با گویندگی عالیشون لحظه لحظه کتاب را زندگی کردم همراه با کیا🌹🙏☘ممنونم از کتابراه و مترجم خوب. پاینده باشین
نرگس حجازی کیا
۱۴۰۰/۲/۲۸
کتابی با گویش عالی، داستانی زیبا جذاب و دارای کشش که شمارو مجذوب شخصیت قوی و قدرتمند کیا میکند.
خواندن این کتاب سرشار از امید و زندگی حس قدرتی که گاهی نیاز داریم به ما یادآوری کنند که در درون ما وجود داره و برای سر و سامان دادان به اوضاع تنها به خودمان نیاز داریم
سارا بینام
۱۳۹۹/۶/۲۱
کسانیکه دوست دارند در نویسندگی قدرت دقت در جزییات را در خود تقویت کنند میتوانند از این کتاب بهره بگیرند. کتاب داستان دختری است که تنها زیستن را به انسانها می‌اموزد.
گوینده چنان قوی این کار را اجرا کرده که شما متوجه حجم زیاد و طولانی بودن کتاب نمیشوید.
نرگس میری
۱۳۹۹/۱/۴
این کتاب بی‌نظیر، این کتاب فوق العااده، نمی‌تونم احساسم رو بعد از اتمام این کتاب بیان کنم، الان دیگه احساس می‌کنم جزیی از اون مردابم و دارم با کیا قد میکشم و با دردش با خوشحالیش رنج میکشم و اشک شوق میریزم
مجید محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند، رمانی فوق‌العاده و جذاب است که شخصیت داستان برای مدت‌ها در ذهن و قلب‌تان باقی خواهد ماند؛ دختری در تار و پود طبیعت که نویسنده به زیبایی هر چه تمام‌تر شخصیت او را در داستان شکل می‌دهد و داستانی ماندگار خلق می‌کند.
بتول صدیقی پور
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
من خیلی کتاب و صدای راوی رو دوست داشتم و در کل لذت بردم. ولی کاش در تلفظ بعضی کلمات اشتباه نمیکردن. مثل کلمه خلفی که دو بار با دو تلفظ مختلف و اشتباه ادا شد. یا اینکه چون از رو میخوندن گاها در گذاشتن یا نگذاشتن کسره روی کلمات اشتباه میکردن.
فاطمه قنبری
۱۳۹۹/۷/۱۱
فوق العاده بود.... به زیبایی و ظرافت زندگی و احساس دخترک به تصویر کشیده شده بود... به خوبی اون فضا و اون کلیه رو میشد حس کرد... از فرط زیبایی داستان یه روز کامل پای گوش دادن داستان نشستم تا تمام شد... از نویسنده و گوینده متشکرم
مهرناز جباری
۱۳۹۹/۴/۲۵
کتاب قشنگیه توصیف‌های خوبی داره، میشه صحنه رو تجسم کرد. صدای گوینده خوبه نقش افرینی صداها هم خوبه ولی صدای قورت دادن اب دهان جذابیت گوش دادن رو از بین میبره. موزیک پس زمینه داستان در بعضی قسمت‌ها هم خیلی بده تمرکز رو برای شنیدن از بین میبره
مشاهده همه نظرات ۹۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

برای دریافت کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.