معرفی و دانلود کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار

عکس جلد کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار

یک داستان پلیسی و در عین حال غم‌بار، درباره‌ی این که انسان به چه قیمتی حاضر است از گناه خود فرار کند. ژرژ سیمنون در کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار ماجرای افسر پلیسی را روایت می‌کند که در پی کشف حقیقت یک مرگ مشکوک، به زنجیره‌ای بزرگ‌تر از جرم‌ها و جنایات می‌رسد.

درباره‌ی کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار

مگره و یکصد چوبه‌ی دار (Maigret and the Hundred Gibbets) درباره‌ی یک افسر پلیس کارکشته‌ی فرانسوی است که در بروکسل به مورد مشکوکی برمی‌خورد: مردی ژولیده که مشغول شمردن مقدار زیادی اسکناس و ارز است اما انگار حالت طبیعی ندارد. غریزه‌ی پلیسی مگره به او می‌گوید اتفاقی بزرگ‌تر در شرف وقوع است. او در جریان تعقیب و گریز این مرد، به آلمان سفر می‌کند و در طول سفر خود مجموعه‌ای دومینووار از حقایق برای او روشن می‌شوند.

اما این افسر پلیس باهوش و سابقه‌دار، در جریان سفر پرپیچ‌وخمش، که هم سفری فیزیکی است و هم سفری در جست‌وجوی حقیقت، ناخواسته در شرایط خاص و عجیبی قرار می‌گیرد. شم پلیسی مگره و سرنخ‌هایی که به‌دست آورده، او را به یک رستوران در مرز آلمان می‌رساند. اما در آنجا هیچ چیز طبق برنامه‌ی او پیش نمی‌رود. مگره متوجه می‌شود که مرد مشکوک با دیدن چمدان خود دست به خودکشی زده است و با بررسی صحنه‌ی خودکشی، می‌بیند که محتویات چمدان فقط و فقط شامل یک کت‌وشلوار مندرس است. این حادثه برای مگره تبدیل به یک علامت سؤال بزرگ می‌شود و او را مصمم‌تر می‌کند که به دنبال کشف راز این چمدان برود.

تحقیقات و سرنخ‌ها مگره را به گروهی از مردان بلژیکی می‌رساند. او متوجه می‌شود که این مردان ده سال است که در تلاشند جنایت بزرگی را از همه پنهان کنند. اما این جنایت چه خط‌وربطی به آن سه مرد بلژیکی و آن مرد مشکوک که در ابتدای داستان خودکشی کرد دارد؟ ژرژ سیمنون (Georges Simenon) در این اثر درگیرکننده به این پرسش‌ها پاسخ خواهد داد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار

- مجموعه‌ی کتاب‌های مگره به اندازه‌ی خود پاریس جاودانه هستند. (واشنگتن پست)
- مگره به همراه هلمز و پوآرو مثلث جاودانه‌ی کارآگاه‌های تخیلی را تشکیل می‌دهند. (people)

کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به شنیدن داستان‌های پلیسی و جنایی و کارآگاهی علاقه‌مند هستید، با شنیدن این کتاب می‌توانید به‌اندازه‌ی کافی هیجان‌زده شوید.

با ژرژ سیمنون بیشتر آشنا شویم

این نویسنده‌ی بلژیکی بیشتر بابت خلق شخصیت ژول مگره شناخته می‌شود. مگره شخصیت ثابت تعدادی از آثار جنایی و کارآگاهی ژرژ سیمنون است. نخستین بار در رمان «مسافری که با ستاره‌ی شمال آمد» بود که سیمنون این شخصیت را خلق کرد. این افسر پلیس خیالی را می‌توان پس از شرلوک هلمز، مشهورترین و محبوب‌ترین کارآگاه جهان ادبیات معاصر دانست. از میان حدود 500 اثری که از سیمنون منتشر شده است، در 103 اثر شامل رمان‌ها و داستان‌های کوتاه، این کاراکتر محبوب حضور دارد.

دلواپسی‌های مگره، تردید مگره، مگره و شاهدان خاموش، شکیبایی مگره، مگره از خود دفاع می‌کند، کارآگاه در کاباره، شبی در چهارراه، دیوانه‌ای در شهر، مسافری که با ستاره‌ی شمال آمد، مشتری شنبه‌ها و نامزدی آقای ایر از جمله آثار ژرژ سیمنون هستند که به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار می‌شنویم

زن همین که تونست به خودش مسلط بشه و حرف بزنه گفت: «خیلی رنج کشید؟»

- نه مادام، می‌تونم خیالتون رو راحت کنم که مرگش آنی بود.

به روزنامه‌ای که تو دستش بود نگاهی انداخت. معلوم بود برای ادای هر کلمه داره از جونش مایه می‌ذاره.

- ت... توی دهن؟

همین که بازرس سری تکون داد، ناگهان آرامشی وجود زن رو فرا گرفت و همون‌طور که به زمین خیره شده بود، با حالت جدی اما با لحنی که انگار داره درباره‌ی پسرکی شیطون حرف می‌زنه گفت: «انگار نمی‌تونست مثل باقی مردم باشه.» به زن نمی‌خورد معشوقه‌ی کسی باشه. چه برسه به این که همسری داشته باشه. هنوز سی سالش نشده بود؛ با این حال عطوفتی مادرانه داشت. و آرامشی توام با تعنی راهبه‌ها. فقرا عموماْ استیصالشون رو به کسی بروز نمی‌دن. چون زندگی، کار و مطالبات هر روز و هرساعته‌ی زندگی چنان مشغولشون می‌کنه که وقت ناامیدی براشون نمی‌مونه.

با دستمال گوشه‌ی چشماش رو پاک کرد. بینیش که اندکی قرمز شده بود، اجازه نمی‌داد جذاب به نظر بیاد. بعضی وقتا به بازرس نگاه می‌نداخت و یه زمان لب‌هاشو از زور ماتم به هم فشار می‌داد و زمان دیگه طرح لبخندی روی صورتش نمایان می‌شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۵ دقیقه
یک: بازرس مگره دست به جنایت می‌زند
۲۷ دقیقه
دو: مسیو وندام
۲۶ دقیقه
سه: مغازه‌ی عطاری خیابان پیک‌پوس
۲۳ دقیقه
چهار: مهمان ناخوانده
۲۶ دقیقه
پنج: فروپاشی در لوزانسی
۲۴ دقیقه
شش: اعدامی‌ها
۲۷ دقیقه
هفت: گروه سه‌نفره
۲۵ دقیقه
هشت: امیل کلن کوچک
۲۳ دقیقه
نه: یاران آخرالزمان
۲۱ دقیقه
ده: شب کریسمس در خیابان پوتونوآر
۱۸ دقیقه
یازده: شمع سوخته

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار
نویسنده
مترجمشهریار وقفی پور
گویندهآرش راسخ
ناشر چاپینشر کتاب هرمس
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار

Hani Khodadadian
۱۴۰۱/۶/۱۰
صدای آقای راسخ بسیار عالی ودلنشین بود امیدوارم کتابهای بیشتری با صدای ایشون گذاشته بشه 👏🏽👏🏽
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار

برای دریافت کتاب صوتی مگره و یکصد چوبه‌ی دار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.