معرفی و دانلود کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی

عکس جلد کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی

کشته شدن خانم مک گینتی همه‌ی ساکنان روستا را به تکاپو برای یافتن قاتل او می‌اندازد. اما با قتل یکی دیگر از اهالی،‌ همه در شوکی عمیق فرو می‌روند. آگاتا کریسی در کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی روایت معمایی - جنایی شگفت‌انگیزی را به‌تصویر می‌کشد که کلید حل‌ آن به دست هرکول پوآرو، کارآگاه مشهور بلژیکی است.

درباره‌ی کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی

هرکول پوآرو کارآگاه مشهور بلژیکی که معماهای دشوار و پرونده‌های ویژه قتل را با هوش بی‌نظیرش حل می‌کند،‌ این بار با یک پرونده‌ی قتل روبه‌رو شده است که رمزگشایی آن چندان آسان نیست!

ماجرا با قتل خانم مک گینتی، پیرزنی که در یک روستای کوچک زندگی می‌کند آغاز می‌شود. پس از پخش شدن خبر قتل، همه‌ی اهالی روستا به مستاجر او شک می‌کنند و او را به‌عنوان قاتل خانم گینتی می‌شناسند! اما همه چیز به همین روشنی و آسانی نیست و ماجرای بسیار پیچیده‌تری در حال رخ دادن است! چرا که پس از مرگ پیرزن بیچاره، یکی دیگر از اهالی روستا نیز به قتل می‌رسد و این اتفاق پرونده‌های قدیمی را دوباره به جریان می‌اندازد. پرونده‌هایی که هرکدام به نوعی با این قتل‌ها در ارتباط هستند و هیچکس جز هرکول پوآرو از پس حل کردن آن برنمی‌آید!

آگاتا کریستی (Agatha Christie) جنایی‌نویس مشهور دنیای ادبیات، در کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی (Mrs. McGinty's Dead: A Hercule Poirot Mystery) داستان جدیدی را خلق می‌کند و شما را به دنیای جدیدی از معما، جنایت و شگفتی داستانی می‌برد. این رمان می‌تواند برای مدتی شما را از هیاهوی زندگی دور کند و به قلب هیجان و جذابیت ببرد.

درباره‌ی مجموعه داستان‌های هرکول پوآرو

هرکول پوآرو یکی از مشهورترین و جذاب‌ترین شخصیت‌ها و کارآگاهان بلژیکی است که آگاتا کریستی با هنرمندی خاص خود او را خلق کرده است. این کارآگاه تخیلی بلژیکی که امروزه در سراسر جهان بسیار مشهور است،‌ برای مدت‌ها شخصیت اصلی داستان‌ها و رمان‌های جنایی آگاتا کریستی بوده است. این نویسنده داستان‌ها و رمان‌های متعددی را با حضور خیالی پوآرو خلق کرده است که بیشتر شبیه به یک مجموعه داستان با قصه‌ها و معماهای جنایی متفاوت است. مجموعه داستان‌های هرکول پورآرو که برخی آن را با نام مجموعه داستان‌های راز هرکول پوآرو هم می‌شناسند در هر روایت خود، با یک ماجرا و معمای تازه روبه‌رو می‌شود که می‌بایست حقیقت را درباره‌ی آن آشکار کند. از این مجموعه داستان، می‌توانید قصه‌های متفاوتی از جمله «سرقت در گراند مترو» را بخوانید.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی

از این داستان شنیدنی و پرطرفدار سریالی با همین نام ساخته شده است که در سپتامبر سال 2008 پخش شد. سریال‌ داستان‌های پوآرو با بازی شگفت‌انگیز سِر دیوید کورتنی سوشِی به‌عنوان شخصیت اصلی داستان، یکی از پرطرفدارترین سریال‌های جنایی همه‌ی ادوار است.

کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی برای چه کسانی مناسب است؟

همه‌ی علاقه‌مندان به داستان و رمان‌های معمایی و جنایی خارجی از شنیدن این کتاب لذت می‌برند.

با آگاتا کریستی بیشتر آشنا شویم

آگاتا کریستی نویسنده‌ی چیره‌دست و بی‌نظیر انگلیسی است که تقریبا همه‌ی دنیا رمان‌های پررمز و راز او را خوانده‌اند. کریستی خالق شخصیت‌های ماندگاری همچون «هرکول پوآرو» و «خانم مارپل» و ازجمله نویسندگان تاثیرگذار و مطرح جهان در ژانر جنایی است. به‌همین دلیل به او لقب «ملکه‌ی جنایت» را نسبت داده‌اند و نامش به‌عنوان پرفروش‌ترین داستان‌نوس تاریخ در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. آنطور که گفته‌اند اولین و مهم‌ترین مشوق آگاتا برای شروع نویسندگی مادر او بوده و آموزش‌های لازم را نیز در منزل و توسط مادرش دریافت کرده است. او در سن شانزده سالگی به پاریس رفت و هنر آوازخواندن و نواختن پیانو را آموخت.

اولین کتاب این نویسنده در سال 1920 با نام «طلوع در استایلز؛ اسرار خانه‌ی ییلاقی» منتشر شد و برای اولین بار شخصیت هرکول پوآرو را به دنیا معرفی کرد. کریستی نخستین نویسنده‌ای است که توانست جایزه‌ی استاد اعظم از مجمع معمایی‌نویسان آمریکا را دریافت کند. او همچنین یکی از برندگان جایزه‌ی ادگارد است. ادگارد جایزه‌ای است که در روز بزرگداشت ادگار آلن‌پو، نویسنده‌ی سرشناس داستان‌های کارآگاهی، به آثار فرهنگی در این زمینه اهدا می‌شود. از این نویسنده‌ی مشهور انگلیسی، تاکنون 80 رمان و داستان کوتاه جنایی و معمایی به چاپ رسیده است. ازجمله بهترین کتاب‌های او می‌توان به کتاب‌های « قتل راجر آکروید»، «قتل در قطار سریع‌السیر شرق»، « قتل در کرانه‌ی نیل» و « قتل در خانه‌ی کشیش» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی می‌شنویم

پوآرو از تقاطع خیابان و راه‌آهن گذشت و به طرف در بزرگی در نزدیکی ایستگاه پیچید. زیر لب زمزمه می‌کرد و به خودش می‌گفت:«همه‌شون آدم‌های خیلی خوبی هستن.». تابلوی برنجی بزرگی روی نصب و رو آن با حروف درشت نوشته بود: «دکتر رندل، پزشک عمومی». دکتر رندل مرد خنده‌رو و درشت‌هیکلی بود که مشتاقانه از پوآرو استقبال کرد و با لحن افتخارآمیزی گفت: « تشریف‌فرمایی هرکول پوآروی کبیر برای روستای کوچیک ما افتخار بزرگیه!»

پوآرو از این حرف خوشحال شد. بااین‌حال،‌ از اینکه او را شناخت تعجب کرد و گفت: «اووو که اینطور! پس شما هم با نام من آشنایید.»

- آقای پوآرو مگه میشه کسی اسم شما رو نشنیده باشه؟

پوآرو می‌توانست جواب این سوال را بدهد ولی امکان داشت خدشه‌ای به شهرتش وارد شود. خیلی مودبانه فقط گفت: «خیلی خوشبختم. احساس می‌کنم در خونه‌ی خودم هستم». البته فقط تعارف بود! معلوم بود دکتر رندل عجله دارد. چون مشتاقانه گفت: «شما خیلی به موقع اومدین. چون یک ربع دیگه عمل دارم. خب بفرمایید چه کاری از دست من ساخته است؟ باور کنید کنجکاوی تمام وجود من رو فرا گرفته بود و خیلی میل دارم بدونم که چه انگیزه‌ای شما رو به این روستا کشونده؟ شاید می‌خواهید استراحت کنید! نکنه یکی از ما مرتکب قتلی شده؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۵ دقیقه
بخش اول
۳۷ دقیقه
بخش دوم
۴۱ دقیقه
بخش سوم
۲۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۲۷ دقیقه
بخش هفتم
۵۱ دقیقه
بخش هشتم
۵۰ دقیقه
بخش نهم
۴۴ دقیقه
بخش دهم
۴۹ دقیقه
بخش یازدهم
۶۳ دقیقه
بخش دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قتل خانم مک گینتی
نویسنده
مترجمجمشید اسکندانی
گویندهنگین خواجه نصیر
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی

نرمین صوفی
۱۴۰۱/۸/۱
من عاشق همچین ژانرجذابی هستم وهمیشه ازشنیدن یا خوندنش نهایت لذت رو میبرم و اما خوده داستان خیلی جذاب و تاثیرگذازبودبااینکه‌ی مقدارطولانی شد اما اصلا ازجذابیتش کم نکرد صدای راوی فوق العاده جذاب و رسا بودو اصلا قابل حدس نبود من تا پایان داستان سعی کردم حدس بزنم که قاتل و گناهکارواقعی کیه اما هربار که فهمیدم اشتباه میکردم و دراخر کسی قاتل ازاب دراومد که حتی یک درصد احتمالش رو نداده بودم بنظرم این یکی ازدلایلی بودکه این کتاب رو جذاب و لذت بخش میکردماجراهای هرکول پوارومثل داستانهای شرلوک هلمز همیشه برای من جذاب بوده من هیچ وقت فکرنکردم که این دوتا نابغه فقط کاراکتراهای داستانن همیشه دوست داشتم فکرکنم که‌ی همچین شخصیت‌هایی واقعا وجودداشتن و این داستانها جزو خاطراتشون بوده چندتا فیلم ازهرکول پوارو هم دیدم که خیلی کمک کرد تا قیافه شو تو لحظه به لحظه‌ی داستان تو ذهنم مجسم کنم ودقیقاهنرپیشه‌ای که برای فیلم انتخاب کردن واقع انتخاب عالی بودش شنیدن این کتاب فوق العاده رو توصیه میکنم به علاقه مندان این ژانر خالی ازلطف نیست
مینا زارعی
۱۴۰۱/۹/۲۸
فکر نمیکردم کتاب معماهای جنایی پوارو جالب باشه ولی خیلی خوب بود و نقش پوآرو عالی بود. درک حل مسائل از نگاه پوارو برای من جالبتر از شرلوک هلمز بود. شرلوک هلمز به جزئیات خیلی زیاد توجه داره و این یجورایی باعث عصبانی شدن من میشد که چرا این نکته به ذهن من نرسید اینکه خیلی ساده بود! ولی داستان پوآرو با چرا و چگونه حل میشد با توصیف و یافتن راه حل، سوال مطرح میکرد و دنبال پاسخ می‌گشت من این رو بهتر درک میکردم. خلاصه علاقه مند شدم بقیه کتابهای پوارو رو هم بخونم ببینم اونها هم به همین سبک هستن؟!
محمد اسائیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
کتابی جالب و صرفا سرگرم کننده که اوقات خوشی را به ارمغان میآورد. خانم کریستی بواقع ذهنی درخشان و وسیع داشته است. خلق شخصیتها به گونه‌ای که در نظر خواننده کاملا زنده و واقعی به نظر می‌آیند، نشان از نبوغ ایشان است.
باز هم گوینده بسیار شیوا و با احساس و قابل توجه کتاب را خواند که به عنوان یک کتاب صوتی و نه نمایشنامه رادیویی، بسیار زیبا و قابل توجه بود. سپاسگزارم
حمیدرضا صدرائی
۱۴۰۱/۱۰/۹
مثل اکثر کتاب‌های کریستی داستانی جذاب با پایانی تقریبا خارج از تصورات خواننده داشت، امری که کتاب‌های آگاتا کریستی را برجسته تر از سایر نویسندگان در این ژانر می‌نماید سبک خاص این نویسنده و غافلگیر نمودن خواننده در پایان هر داستان می‌باشد، امری که باعث میشود آثار او را بیش از یک بار بخوانی و هر چند جزو بهترین آثار کریستی نبود ولی جذابیت‌های خاص آثار او را داشت.
سیدمحمدرضا
۱۴۰۱/۸/۱۳
پوآرو خانم آگاتاکریستی با خلق این کارگاه معروف و باهوش شاهکاری در نشر کتاب‌های معمایی وجنایی را به نام خود ثبت کرده که حتی با گذشت زمان هم کهنه نمی‌شود تنها ایراد کوچکی که می‌توان گرفت این است که کاش از دو صدا استفاده می‌شد
مجید محمدی
۱۴۰۱/۸/۱۰
کتابی خوب، هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی‌ بود و مانند کتاب‌های دیگر آگاتا کریستی سرگرم کننده بود و با گویندگی خیلی خوب خانم خواجه نصیر از گوش دادن این کتاب بیش‌تر لذت بردم.
ندا احراری
۱۴۰۱/۹/۸
عاشق شخصیت پوارو و داستانهاش هستم، این داستان خیلی خوب بود، گویندگی خانم خواجه نصیر درین کتاب خیلی بهتر بود نسبت به کتاب قبلی (راز پرونده مختومه)،
مریم انوار
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
داستانی بی نظیر از آگاتا کریستی و شخصیت فوق العاده هرکول پوارو..... و البته با صدا و هنرمندی تحسین برانگیز خانم خواجه نصیر
عالی بود...
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۸/۴
داستانهای آگاتا کریستی و بخصوص قصه. های پوارو بی‌تردید عالی و جذاب هستند، اما به شخصه ترجیح میدم با صدای خانم خواجه نصیر نباشه
ممنون
پریسا صمدی
۱۴۰۱/۸/۳
صدای پوارو: زنونه و زیر ونازک؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تقریبا فاجعه صدا بود. 😶😶😶😶😶😶😶داستان خییییلی قشنگ وگیرا بود اما صدای پوارو اونم شخصیت اصلی😞😞😞😞
Reza Shahsavari
۱۴۰۱/۱۰/۷
کتابراهی‌های عزیز سلام...
مثل بقیه آثار آگاتا این اثر هم عالی بود و تا لحظه آخر هیجان رو داره..
ممنون از راوی کتاب..
HR
۱۴۰۱/۱۰/۵
بسیار جذاب و پر کشش. صدای راوی در هنگام صحبت بجای پوارو جالب نیست جز این مورد در بقیه موارد حقیقتا کتابی کم نقص
فاطمه نیک اندیش
۱۴۰۱/۹/۲۳
صدای خواننده خیلی جالب نبود و صدای شخصیت‌های مختلف خیلی نزدیک به هم بود. و البته صدای پوآرو چنگی به دل نمیزد.
Zohreh Barahooei
۱۴۰۱/۸/۲۹
عالی ودرجه یک البته کلا قلم آگاتا رو میپسندم والبته این کتاب صوتی با صدای گوینده بسیار جذاب و زیبا بود
نازنین ش
۱۴۰۱/۸/۱۰
داستان و لحن روایت عالی بود، ولی با احترام به کار گوینده عزیز، صدای زنونه برای هرکول پوارو خیلی عجیب بود، ممنون
مشاهده همه نظرات ۲۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی

برای دریافت کتاب صوتی قتل خانم مک گینتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.