معرفی و دانلود کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

عکس جلد کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر یکی از مهم‌ترین آثار در حوزۀ ذن به شمار می‌رود که با توجه به سخنان استاد معنوی برجستۀ قرن بیستم شونریو سوزوکی گردآوری و نگاشته شده است. ذهن ذن جزء عبارات معماگونه‌ای است که استادان ذن از آن بهره می‌گیرند تا شما را متوجه خودتان سازند، تا از سخن جلوتر رفته و ذهن و هستی‌تان را دریابید.

دربارۀ کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر:

شونریو سوزوکی (Shunryu Suzuki) در کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر (Zen Mind, Beginner's Mind) بسیار رک و صریح از آیین بودیسم در جایگاه مذهب یا فلسفۀ راز زدایی می‌گوید و همواره توجه‌تان را به سوی تمرین ساده و کاملِ نشستن جلب می‌کند تا از این طریق ذهن‌تان را توسط مراقبه پاکسازی کنید. هر چند تمامی افراد با توجه به ویژگی‌های شخصی و فرهنگی خود روش‌های مختلفی را برای زندگی انتخاب می‌کنند، با این حال هدف‌های نهایی همۀ آن‌ها دارای اشتراک است: اینکه به راحتی خود را بروز دهند و از توهم دوری کنند.

چه مراقبه‌گر باشید چه نه، نویسنده در این کتاب صوتی مفاهیمی را بیان می‌کند که برای زیستن ذهن آگاهانه در این دنیای پرازدحام، سودمند و روشنی‌بخش راه‌تان خواهد بود. زمانی که موضوعی را کاملاً درک کنید، به این معناست که قادر خواهید بود تمام چیزها را درک کنید. اما اگر سعی کنید همه چیز را متوجه بشوید، هیچ چیز را متوجه نخواهید شد. بهترین راه برای این کار، درک خودتان است. آن‌گاه تمام چیزها قابل فهم می‌شود. از این رو اگر بسیار تلاش کنید روش خودتان را می‌آفرینید، به سایرین کمک خواهید کرد و آن‌ها نیز به شما یاری می‌رسانند.

«در ذهن آغازگر قابلیت‌ها فراوان‌اند، در ذهن آزموده ناچیز.»

این عبارت آغازگر پرمخاطب‌ترین کتاب ذن برای تمام مردم آمریکاست. شاید کمتر عبارتی بتواند همچون این جملۀ مشهور و آغازین، درس مهمی به شما بدهد. این یک عبارت ساده با بیانی قاطعانه این تمایل همه‌گیر را در کارآموزان از بین می‌برد که به قدری در ذن غرق شوند تا اینکه به کلی از خاطر ببرند که ذن در مورد چیست! این عبارت یک درس لحظه‌ای است در اولین صفحۀ کتاب، با این حال تازه آغاز کار شما خواهد بود.

سوزوکی مبانی این کار را از جزئیات حالات بدن و تنفس در ذاذن تا درک عدم دوگانگی به صورتی بیان می‌کند که نه تنها برای شما بسیار واضح و روشن است بلکه از صفحۀ نخست تا پایان، با شادمانی بینش و آگاهی برایتان به همراه است.

با وجود سپری شدن سالیان زیاد از نخستین چاپ ذهن ذن، این کتاب یکی از مهم‌ترین آثار کلاسیک در زمینۀ ذن مدرن به شمار می‌رود و در مقام کتابی قابل تأمل برای آموختن ذن، مخاطبان بسیاری دارد، بسیار مطالعه شده و بسیار توسط دیگران توصیه شده است. زیرا تمرین ذن، زیستن به شیوۀ ذن و دیدگاه‌ها و شناختی که از طریق تمرین ذن حاصل می‌شود را به شما می‌آموزد. بله این کتاب صوتی هر شنونده‌ای را ترغیب می‌کند تا با سرشت خویش و ذهن خود، آشنا شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر:

- یکی از بهترین و موجز‌ترین دیباچه‌ها در مورد تمرین ذن. (لایبرری ژورنال)
- هر بار که این کتاب را می‌خوانم برایم متفاوت است. در پس سادگی‌اش، لبریز از حکمت ذن است؛ حکمتی که در هر  بار خواندن کتاب برقش چون آذرخش می‌درخشد. (یان لبکفسکیل)
- این یکی از پنج کتاب بودیستی برتر تا به اکنون بوده است. (نشریۀ الفنت)

کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مراقبه و مدیتشن علاقه‌مند هستید و دوست دارید ذهن خود را مدیریت کنید، این کتاب صوتی بهترین اثر در این زمینه برای شماست.

با شونریو سوزوکی بیشتر آشنا شویم:

شونریو سوزوکی در واقع به عنوان بنیان‌گذار اصلی ذن در آمریکا شناخته می‌شود. او یک کاهن اهل ژاپن و از مکتب سوتو است که از سال 1959 تا زمان مرگش در آمریکا به شغل معلمی مشغول بود. سوزوکی همچنین بنیان‌گذار مرکز ذن در سان‌فرانسیسکو و مرکز ذن مانتن در تساجارا محسوب می‌شود. از آثار دیگر او می‌توان به کتاب نهرهای منشعب در تاریکی جاری‌اند اشاره کرد.

جملات برگزیدۀ کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر:

- بخشش نچسبیدن است، یعنی همین‌که به چیزی نچسبیده باشی بخشش کرده‌ای.
- افرادی که حالت خلأ را می‌شناسند همواره با پایداری می‌توانند مسائل خود را حل کنند.
- وقتی کاری انجام می‌دهی، باید خودت را به‌طور کامل بسوزانی، مثل یک آتش‌سوزی تمام و کمال، هیچ رد و نشانی از خودت به‌جا مگذار.
- زندگی و مرگ ما یک چیزند. هرگاه این حقیقت را دریابیم، دیگر نه هراسی از مرگ خواهیم داشت و نه مشکلی واقعی در زندگی.

در بخشی از کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر می‌شنویم:

خوشوقتم که در روزی اینجا هستم که بودا زیر درخت بو به روشن‌ضمیری رسید. او در آن لحظه چنین گفت: «دیدن سرشت بودا در هر چیز و هر فردی حیرت‌انگیز است!» منظورش این بود که وقتی تمرین ذاذن می‌کنیم، سرشت بودا را داریم، و هر یک از ما خود بودا هستیم. هدف او از تمرین صرفاً نشستن زیر درخت بو یا به حالت چهارزانو نشستن نبود. درست است که این حالت بدن حالتی اساسی و روشی اصیل برای ماست، ولی منظور بودا به‌واقع این بود که کوه‌ها، درختان، آب‌های جاری، گل‌ها و گیاهان همه‌چیز از آن‌گونه که هست همان‌طور است که بودا هست. یعنی هر چیزی به سیاق خودش فعالیت بودا را انجام می‌دهد.

ولی نباید هر چیزی را آن‌طور که وجود دارد به‌خودی‌خود در قلمرو هشیاری‌اش درک کرد. آنچه می‌بینیم یا آنچه می‌شنویم صرفاً بخشی یا تصور محدودی است از آنچه هستیم. اما وقتی فقط هستیم هر ىݬݔک صرفاً به شیوۀ خودمان بودا را بیان می‌کنیم. به بیان دیگر، وقتی چیزی نظیر ذاذن را تمرین می‌کنیم، آنگاه روش یا سرشت بودا تبلور می‌یابد. وقتی بپرسیم سرشت بودا چیست، محو می‌شود؛ اما وقتی فقط ذاذن تمرین کنیم از درک کامل آن بهره‌مند می‌شویم. تنها راه درک سرشت بودا تمرین ذاذن است، فقط همان‌طور باشیم که هستیم. پس منظور بودا از سرشت بودا این بود که همان‌طور باشد که بود، ورای قلمرو هشیاری.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۸ دقیقه
پیشگفتار: ذهن آغازگر - بخش اول: تمرین درست
۲۷ دقیقه
کنترل
۲۵ دقیقه
نه به ثنویت
۲۸ دقیقه
بخش دوم: نگرش درست
۳۱ دقیقه
بدون هیچ رد و نشانی
۲۸ دقیقه
فعالیتت را محدود کن
۳۴ دقیقه
پایداری
۲۶ دقیقه
بخش سوم: درک درست
۳۴ دقیقه
طبیعی بودن
۲۷ دقیقه
چسبیدن، نچسبیدن
۳۹ دقیقه
ورای هشیاری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر
نویسنده
مترجمعلی ظفر قهرمانی نژاد
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات بیدگل
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

Nazgol N
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
بسیار خوب، هم موضوع هم گوینده... ممکنه مطالب برای کسانی که در راه آگاهی و بیداری هستند کمی تکراری و ساده باشه، در کل ذن همون تمرین حضور در لحظه با تمرکز بر تنفس هست، که خیلی خوب نویسنده آموزش میده، در عین سادگی موضوع بسیار سخت است... توصیه میکنم همه چنین کتاب‌هایی رو بخونند و انجام بدهند... تنها از خواندن کافی نیست... کتابراه هم تشکر و امیدوارم کتاب‌هایی در چنین زمینه‌هایی بیشتر در دسترس علاقه مندان به این مطالب قرار بده
Mehdi Arab
۱۴۰۱/۱/۱۰
این کتاب برای آگاهی‌های بیشتر نیست بلکه برای تقویت آگاهی است چون آگاهی در درون ما هست و نیاز به جرقه برای فعال کردن داره...
این کتاب رو دوست داشتم و برای دوستانی که در مسیر معنویت حرکت میکنن بسیار جذاب خواهد بود💯💯💯
mojgan taghavi
۱۴۰۰/۱۰/۶
گویندگی، متن کتاب، موزیک همگی فوق العاده بودن، متن کتاب بسیار قابل تامل و عمیق بود و حتما چندباری باید خونده بشه و واقعا ارزش گوش کردن داره، این کتاب به کسانی که سالهاست مطالعه میکنن پیشنهاد میشه، مرسی که هستین❤️🌹
Art Rasa
۱۴۰۰/۱/۱۲
عالی. نمیدونم تا الان چند دفعه گوش دادم و چند بار دیگه گوش خواهم داد فقط میدونم هر بار بیشتر برام جذابیت داره و اصلا برام تکراری نمیشه و آرامش بخشه. مخصوصا صدای دلنشین گوینده.
maryam yazdani
۱۴۰۱/۲/۲۱
باید هر فصل رو دو بار گوش کنی تا مطلب رو کامل درک کنی، کمی بدلیل واژه‌های متفاوتش، درک مطلب سنگین هست ولی چند بار گوش کنی خوب هست
علیرضا رضائیان
۱۴۰۰/۸/۷
مسخره بود بیشتر مطالب نویسنده توی ذهنش نگهداشته و فرض کرده اطلاعات همه ما در این موضوع خاص به اندازه خودش و بعد شروع به نوشتن کرده متاسفم
negar bahmaee
۱۴۰۰/۱/۱۵
کتابی فوق العاده برای کسانی که علاقه به ذهن و معنا و درون انسان دارند.. با راهنمایی‌ها، مدل حرکات و طرز فکر کردن جدیدی اشنا میشوید
کاربر TB
۱۴۰۰/۶/۲۹
کتاب بسیار عالی و نثری شیوا دارد البته برای کسانی که با مفهوم ذن هیچ اشنایی ندارند کتاب بسیار سنگینی است
davood rahimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
من سنت و روش‌های ژاپنی را خیلی دوست دارم، واقعا مردمان موفقی هستن، این کتاب عالی است.
مریم بیاتى
۱۴۰۰/۶/۲۱
برای من اکثر بخشها نامفهوم بود، شاید هم من سواد کافی برای درک مطالب کتاب رو نداشتم
ف غفاری
۱۴۰۰/۶/۳
صدای گوینده عالی است کتابی اینچنینی را با تبحر زیادی خوانده این به یکی از سوالات من جواب داد
sam sal
۱۴۰۰/۳/۱۹
کتاب خوبی هست مخصوصا برای عزیزانی که با مدیتیشن اشنایی دارن خیلی تو این راه کمکشون میکنه🌼
M M
۱۴۰۱/۱/۱۵
صدای استاد عمرانی اونقدر دلنشینه و رسا هستش آدم‌ متن کتاب یادش می‌ره
احسان مقدم
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
کتابی عالی برای تقویت ذهن و پاکسازی افکار مزاحم و پرورش قدرت‌های درونی
علیرضا عروه
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
وقتی خواندمش به نظرم‌ کتاب فوق العاده‌ای امد بیشتر تکنیک هاش تصویر سازی هستند
مشاهده همه نظرات ۳۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر

برای دریافت کتاب صوتی ذهن ذن، ذهن آغازگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.