معرفی و دانلود کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم: داستانی درباره‌ی رشد، سقوط، و رشد مجدد سازمان‌ها

عکس جلد کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم: داستانی درباره‌ی رشد، سقوط، و رشد مجدد سازمان‌ها
قیمت:
23000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم: داستانی درباره‌ی رشد، سقوط، و رشد مجدد سازمان‌ها

کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم نوشته‌‌ی جان پی. کوتر و هولگر راتگبر، در قالب داستانی جذاب درمورد مسائلی مثل رشد، سقوط و رشد دوباره در شرکت‌ها و سازمان‌ها صحبت می‌کند. این کتاب به تیم‌ها کمک می‌کند تا با بزرگ‌ترین چالش‌های خود روبه‌رو شوند و آن‌ها را تبدیل به موقعیت‌های شگفت‌انگیز در حرفه‌ی خود کنند.

درباره کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم:

جان کاتر پیش از این در کتاب پرفروش خود یعنی «کوه‌یخ‌مان آب می‌شود» داستانی جذاب و تمثیلی درباره پنگوئن‌ها تعریف می‌کند که هدف آن هدایت و راهنمایی افرادی‌ست که تغییرات بزرگ و غیرقابل پیش‌بینی را تجربه می‌کنند. کتاب ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم (That's Not How We Do It Here) ده سال بعد از این کتاب نوشته شد که داستان دیگری را درمورد این موضوع روایت می‌کند.

داستان از جایی شروع می‌شود که یک گله از موجوداتی که انسان‌ها به آن‌ها «دم عصایی» می‌گویند در صحرایی در آفریقای جنوبی زندگی می‌کردند. آن‌ها بعد از سال‌ها رشد و پیشرفت ناگهان دچار خشکسالی می‌شوند و این اتفاق تمامی منابع‌شان را از بین می‌برد و موجب افزایش حملهٔ کرکس‌ها می‌شود. سرانجام اوضاع روبه وخامت می‌رود و هماهنگی میان اعضای گله به‌مرور از بین می‌رود.

در چنین شرایطی یکی از آن دم عصایی‌هایی که مشتاق ماجراجویی است و «نادیا» نام دارد، روزی دل به جاده می‌زند تا بتواند راه نجاتی برای گله‌اش پیدا کند. درواقع نویسنده شرایطی را توصیف می‌کند که در آن انتخاب بهترین راه‌حل توسط تیم‌های مسئول، تبدیل به کاری دشوار شده و حتی ایده‌هایی که از سوی کارگرها شنیده می‌شود، مورد استقبال قرار نمی‌گیرد و حتی در جواب آن ایده‌ها این جمله را به زبان می‌آورند: «ما هیچ‌وقت چنین کاری نمی‌کنیم.»

نادیا در مسیر خود با گلهٔ بسیار کوچک‌تری روبه‌رو می‌شود. آن‌ها با کار گروهی تیم خود را اداره می‌کنند و ظاهراً هیچ مشکلی ندارند. راه‌حل خلاقانه‌ای که آن‌ها در پیش گرفتند موجب شده تا بتوانند غذا پیدا کنند و دستهٔ کرکس‌ها را نیز از خود دور نگه دارند. اما به‌مرور همه چیز تغییر می‌کند و دیگر به‌خوبی قبل پیش نمی‌رود. حالا نادیا باید راهی پیدا کند که بتواند بهترین ایده‌ها از هر دو گروه را با یکدیگر ادغام کند و یک‌دنیای قانونمند و الهام‌بخش را بسازد.

کاتر طی سال‌ها تجربه و تحقیقات توانست این کتاب را به رشتهٔ تحریر در آورد. او قصد دارد نشان دهد که چرا سازمان‌ها رشد می‌کنند و چرا بعد از مدتی سقوط را تجربه می‌کنند و در نهایت راه‌حل پیشرفت دوباره چیست. می‌توان گفت موضوع این کتاب در زندگی همهٔ ما در جریان است و ما همه حداقل یک‌بار آن را تجربه کرده‌ایم.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم:

- این کتاب تمثیلی منحصربه‌فرد است که به ما نشان می‌دهد که چگونه در زمان‌های نوآوری ایمن‌تر هستیم. (اسپنسر جانسون - پزشک و نویسنده آمریکایی)

- این مثال ساده از پستانداران خزدار که با چالش سازگاری و تهدید روبرو هستند، بینش واقعی از سفری را که بسیاری از ما انجام می‌دهیم، ارائه می‌دهد. درخشان است! (استنلی مک کریستال - ژنرال چهار ستارهٔ ارتش ایالات متحده آمریکا)

- بسیار تأثیرگذار برای همه. (Gaëtan Thomas)

- استفاده جان کاتر از استعاره و داستان به خوانندگان کمک می‌کند تا به الزامات اساسی برای یک سازمان با عملکرد بالا پی ببرند. یعنی استفاده از قلب و ذهن اعضای تیم در خدمت به یک هدف والا... قدرت رهبری این امکان را می‌دهد و با این کار خلاقیت و پتانسیل فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند. (Leigh Morgan)

- توانایی کاتر و راتگبر برای ارائه درس‌ها و آموزه‌های خود از طریق داستان، مانند همیشه قوی است. (TD Magazine)

کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم مناسب چه کسانی است؟

اگر در حوزه کسب‌وکار فعالیت می‌کنید یا قصد دارید در شغل خود پیشرفت کنید، شنیدن این کتاب می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

نویسندگان کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم را بیشتر بشناسیم:

جان پی. کوتر (John Kotter) متخصص برجسته جهان در زمینه رهبری تابه‌حال کتاب‌های زیادی در این زمینه نوشته است. او نویسنده فارغ‌التحصیل MIT در هاروارد است و بعد از آن در سمت استاد رهبری در مدرسه بازرگانی هاروارد شروع به فعالیت کرد.

او همچنین یکی از بنیان‌گذاران Kotter International است.این شرکت در زمینه مدیریت تغییر و اجرای استراتژی تغییر در سازمان‌ها فعالیت می‌کند و به مدیران آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند جنبشی برای ایجاد تغییرات و رسیدن به نتایج پایدار در کارکنان خود ایجاد کنند. از دیگر کتاب‌های کاتر که به فارسی ترجمه شده است می‌توان به «کوه یخ‌مان آب می‌شود» اشاره کرد که در زمان خودش بیش از میلیون نسخه از آن به فروش رسید.

هولگر راتگبر نیز (Holger Rathgeber) مدیر سابق یک شرکت محصولات پزشکی و یکی از مدیران Kotter International است.

در بخشی از کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم می‌شنویم:

نادیا و آیو تصمیم گرفتند شبا تا جایی که می‌تونستند سریع راه برن و روزا توی تونل‌های متروکه بخوابن. اینطوری کمی آهسته‌تر می‌رفتن اما امن‌تر بود. دو شب طول کشید تا گله‌ای رو پیدا کنن. موقع طلوع رسیده بودن و صبر کردن تا دم عصایی‌ها بیدار بشن. وقتی دم عصایی‌ها از لونه‌هاشون بیرون اومدن، دو مسافر حدس زدن که جمعیت گله شصت یا هشتاد نفر باشه.

- «عجیبه! انگار هیچکس متوجه ما نشده.»

- «نگهبان‌های بی‌مصرف.»

اونا نشستن. گله رو زیر نظر گرفتن. تصویر زیبایی نبود. اضطرابی که در اعضای این گله دیده می‌شد به حدی زیاد بود که وضعیت گله‌ی خودشون آروم‌تر به نظر می‌رسید. با این که بیشتر دم عصایی‌ها درحال دویدن بودن، به نظر نمیومد تقلاشون نتیجه‌ای داشته باشه. اونایی که رئیس بودن، مثل رئیسای گله‌ی خودشون دستور می‌دادن و بیشتر کارشون فریاد زدن بود. مشخص بود که حتی کارهای ساده‌ای مثل غذا دادن به بچه‌ها و تعمیر کردن لونه‌ها هم به درستی انجام نمی‌شد. وقتی نادیا می‌خواست با اعضای گله صحبت کنه، همه‌ی اونا می‌گفتن که عجله دارن.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
مقدمه
23 دقیقه
فصل اول
23 دقیقه
فصل دوم
27 دقیقه
فصل سوم
12 دقیقه
فصل چهارم
49 دقیقه
فصل پنجم
20 دقیقه
نظراتی درباره‌ی رشد، سقوط و رشد دوباره‌ی سازمان‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم: داستانی درباره‌ی رشد، سقوط، و رشد مجدد سازمان‌ها
نویسنده،
مترجممعصومه ولی پور
گویندهگروه گویندگان
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
23000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم

برای دریافت کتاب صوتی ما هرگز چنین کاری نمی‌کنیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.