معرفی و دانلود کتاب صوتی پخمه

عکس جلد کتاب صوتی پخمه
قیمت:
۳۷۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پخمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پخمه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پخمه

کتاب صوتی پخمه نوشته‌ی‌ عزیز نسین، درباره مردی است که می‌خواهد بدون هیچ خطا و جرمی کار کند و پول دربیاورد، اما هربار در شرایط ناگوار و ناخواسته‌ای قرار می‌گیرد که باعث زندان رفتن او می‌شود.

درباره کتاب صوتی پخمه:

فرید بگ مردی ساده و سالم است که تلاش می‌کند از راه درست و حلال کسب درآمدی داشته باشد، اما هربار به خاطر بروز مشکلاتی شکست می‌خورد و به جرم دزدی و گناه نکرده به زندان می‌افتد. عزیز نسین در کتاب پخمه (Ölmüş eşek) با به تصویر کشیدن زندگی تراژیک و کمی خنده‌دار فرید بگ، تمثیلی از جامعه‌ی کشورش ترکیه را ارائه دهد که شیوه زندگی و کار مردم با دروغ، تزویر و ریاکاری عجین شده و فردی ساده و بی‌شیله پیله نیز نمی‌تواند در چنین فضایی زندگی کند و مدام دچار دسیسه‌های دیگران می‌شود.

نویسنده با زبان طنز توانسته انتقادات خود را در قالب داستانی سرگرم‌کننده بیاورد و بسیاری از هنجاورها و باورهای غلط جامعه سنتی ترکیه را به چالش بکشد.

کتاب صوتی پخمه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به ادبیات طنز باشید و بخواهید واقعیت را از دریچه طنزی انتقادی ببینید، این کتاب جذاب برای شما مناسب است.

عزیز نسین را بیشتر بشناسیم:

عزیز نسین (Aziz Nesin) معتقد است: «تنها طنزی را طنز اصیل و واقعی می‌دانم که به نفع مردم باشد؛ چیزی که مرا به طنزنویسی کشاند، شرایط سخت و بد روزگار بود... درواقع طنز خشم فرو خورده‌ای را نمایش می‌دهد که در فقر و محرومیت ریشه دارد. »

شاید بتوان گفت خود عزیز نسین با این چند جمله، عقاید، زندگی و آثار خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کرده است و باید گفت اکثر آثار او طنزی رادیکال و اجتماعی دارد.

همسایه‌ها، آقای سوت زن، گور خانوادگی، دنیای وارونه، جایزه بزرگ، خاطرات یک تبعیدی، وظیفه ملی، مهمان آمریکایی و چنین بوده اما چنین نخواهد بود از جمله آثار ترجمه شده او در ایران به شمار می‌رود. البته نباید او را به نوشته‌هایش محدود کرد، چرا که از عزیز نسین بیش از ده دفتر شعر به ثبت رسیده و شاعری توانمند بوده است.

نسین در طول هشتاد سال عمر خود بیش از صد کتاب نوشته، به خاطر عقایدش سال‌ها به زندان رفته و 23 جایزه معتبر و بین‌المللی را نیز دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی پخمه می‌شنویم:

صبح فردا در اثر سر و صدای زیادی از خواب پریدم. عده‌ی زیادی توی راهرو بلند بلند حرف می‌زدند و شیشکی می‌بستند و هورا می‌کشیدند. پخمه متوجه شده بود یک واقعه غیرعادی اتفاق افتاده، از جاش بلند شد و لای در رو باز کرد. توی راهرو هنگامه عجیبی بود؛ مراد خرس خفه کن از جلو می‌دوید و قاضی عسگر هم در حالیکه دامن عباش رو بالا گرفته بود، دنبالش می‌دوید و داد می‌زد: بگیرید این پدر سوخته رو! نذارید فرار کنه. پشت سرشون هم چند نفر از مامورین زندان هم می‌دویدند و عده‌ی زیادی از قدیمی‌ها هم که شاهد این منظره بودند، با سر و صدا می‌خندیدند و مراد خرس خفه‌کن رو تشویق می‌کردند.

مراد خرس خفه‌کن وارد یکی از بندها شد و چون ورود قاضی عسگر به بندها قدغن بود، همانجا وسط راهرو ایستاد و شروع به فحش دادن کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۱ دقیقه
بخش اول
۳۶ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۳۱ دقیقه
بخش هفتم
۲۹ دقیقه
بخش هشتم
۳۱ دقیقه
بخش نهم
۲۹ دقیقه
بخش دهم
۳۱ دقیقه
بخش یادزهم
۳۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۷ دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پخمه
نویسنده
مترجمرضا همراه
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات نیماژ
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۷۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پخمه

سیدجعفر سیدزاده ساران
۱۴۰۱/۱/۳۱
من سعی میکنم نظر خودم را طبق راهنمای ثبت نظر بنویسم. عزیز نسین آنقدر برای نسل پدرم و من که 49 سال دارم شناخته شده است که فکر میکنم در مورد وی همه بهتر میدانند. سبک کتاب طنز اجتماعی و کمی طنز سیاسی است. عزیز نسین در کتاب پخمه به جنگ معضلات جامعه ترکیه رفته که به طرز عجیبی خیلی شبیه مسائل ما در ایران است کتاب پرسشهای زیادی در ذهن شنونده و خواننده ایجاد میکند و برای همین من بارها و بارها برخی بخش‌ها را گوش دادم و البته لذت بردم. وقتی میبینی خیلی از مسائل مطرح شده در کتاب در جامعه امروز ایران هنوز وجود دارد، این سوال ایجاد می‌شود که راه چاره چیست؟ گاهی هم فکر میکنی که گویی تاریخ مداری با محتوای یکسان و ظواهر متفاوت است. من خواندن این کتاب را به دوست داران طنز اجتماعی و سیاسی پیشنهاد میکنم. من کتاب آه ما الاغها را هم تهیه کردم تا بعد از این کتاب گوش دهم.
Davoud Tofighipour
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
بادرود فراوان بر شما، من کلا عاشق این طنز پرداز سیاسی اجتماعی هستم نصر صریح وروشن وساده او همیشه برایم جذاب بود کار اقای عمرانی هم که حرف نداشت بعد چهل سال دوباره این کتاب خواندم ولذت بردم، همیشه شرایط را طوری بتصویر میکشه که کاملا ملموس وقابل درک است، نمیدونم شاید علت اصلی تطابق فرهنگی واجتماعی ما با ترکهاست که هردو از کشورهای جهان سوم هستیم وقرنهاست که درحال توسعه!؟
انگود انگوری
۱۴۰۰/۲/۳۱
کتاب جالب و سرگرم کننده آیه. داستان خیلی خیلی نزدیک به فرهنگ ماهاست. تجربیات شخصیت داستان خیلی واقعی هست و صدای گوینده بسیار مناسب انتخاب شده. نتیجه می‌شه که اولا شرایط در بیشتر کشورهای جهان سوم شبیه دوما این جوامع بعلت نابسامانی باعث تولید مجرمان می‌شه توصیه می‌کنم بخوانید.
مسعود صالحی
۱۴۰۰/۲/۲۸
واقعا عالی و پند اموز وگیرا عجب ذهن خلاقی داره عزیز نسین خیلی حال کردم و صدای اقای عمرانی هم که مثل همیشه گیرا و منطبق با شخصیت‌های داستان یه کم در داستان قلو شده بود ولی شنیدنش رو پیشنهاد میکنم
ممنون از تمام عوامل کتابراه مخصوصا جناب عمرانی عزیز
عیاری بکتاش
۱۴۰۰/۲/۹
رمان عالی هست از طنز مناسبی برخوردار هست که اونو جالب و خاص کرده از نظر فرهنگی به ما خیلی نزدیک هست که فکر میکنید یه رمان ایرانی هست. صدای راوی خیلی گرم و مناسب هست. به دیگران شنیدنش پیشنهاد میکنم%
باتشکرازکتابراه
★★★★★۵ستاره
mahdi rashidzadeh
۱۴۰۰/۴/۱۹
بد نیست من خیلی نپسندیدم چون به نظر من اتفاقاتی که تویه داستان میوفته خیلی غیر واقعی و مصونوعی نوشته شده و خیلی با عقل جور در نمیاد و با توجه به اینکه ژانر داستان تخیلی نیست من دوست نداشتم!!
لیلا قیصرخواه
۱۴۰۰/۵/۳
مهران مدیری سریال مرد هزار چهره رو از روی این کتاب ساخته البته نویسنده سریال از روی این کتاب اقتباس کرده.
کتاب جالب و شنیدنی.
صفورا امیری
۱۴۰۰/۲/۲۶
کتاب عالی بود من قبلاً هم کتابهای عزیز نسین رو خونده بودم نویسنده قدرتمندیست و گوینده هم خیلی خیلی خیلی عالی بود من این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم
علیرضا جاجرمی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
فوق العاده جذاب این کتاب باید دست نویسنده رو بوسید همچنین گوینده محشر بود تا الان بهترین گویندگی بود که شنیدم
نارملا فرمند
۱۴۰۰/۱/۲۹
خیلی عالی بود و من واقعا لذت بردم
گوینده هم سنگ تمام گذاشته بودند. نکات بسیار جالبی هم به شکل زیبایی مطرح شده بود
سمانه منصور
۱۴۰۰/۷/۷
خیلی باحال بود حتما گوش کنین
عزیز نسین واقعا نویسنده بزرگیه
گویندگی صدا هم بی نقص وعالی بود
Elham Zand
۱۴۰۰/۴/۱۶
کتاب جالبی بود و در زمان خودش خاص و بی نظیر
پیشنهاد میکنم به دوستان بالای ٤٠ سال
بهار محمدی
۱۴۰۰/۲/۱۲
عاااااالیییییییییه من که کلی لذت بردم، راوی محشره، داستان و تصویر سازی هم همینطور
جواد موسوی موسوی
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
فقط باید گوش کنید تا لذت شنیدند یک داستان زیبا را درک کنید. تمام
golnoosh arefi
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
خیلی اغراق امیزبود اما در کل بد نبود. خیلی داستان رو کش میداد.
مشاهده همه نظرات ۳۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پخمه

برای دریافت کتاب صوتی پخمه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.