معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم
قیمت:
۱۵۰۰۰ ۱۰۵۰۰ تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم

آیا می‌دانید چگونه می‌توانیم در موقعیت‌های لازم خشم خود را کنترل کنیم تا واکنش بدی از خود نشان ندهیم؟ ویلیام دویل جنتری در خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم که بخش اول کتاب «مدیریت خشم» است، با ارائه راهکارها و اطلاعاتی به شما کمک می‌کند تا در زمان‌هایی که خشمگین می‌شوید با کنترل احساسات خود وضعیت را به‌خوبی مدیریت کنید.

درباره خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم:

اگر بخواهیم تعریف درستی از خشم بدهیم، باید بگوییم نوعی احساس هیجانی به شمار می‌آید که همه افراد آن را تجربه می‌کنند. اما میزان و شدت آن در هرکسی می‌تواند متفاوت باشد. شاید بتوان گفت هر فردی قادر است شدت خشم خود را تعیین کند. اما نحوه محاسبه میزان این احساس چگونه است؟

دکتر ویلیام دویل جنتری در خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم که براساس سه فصل اولیه کتاب مدیریت خشم (Anger management for dummies) تدوین شده، به شما یاد می‌دهد تا میزان خشمتان را محاسبه کنید. او به شما می‌گوید تنها با پاسخ‌دادن به این دو سؤال ساده، می‌توانید احساسات خود را به شکل بهتری کنترل و مدیریت کنید:

- با چه فاصله‌هایی خشمگین می‌شوید؟
- خشم شما چه شدتی دارد؟

پس اگر به دنبال راهی برای حذف احساس خشم در درون خود هستید باید گفت این کار غیرممکن است. خشم در سیستم عصبی انسان جای‌گذاری شده و در برخی مواقع حتی واکنشی ضروری به شمار می‌آید. اما چیزی که اهمیت دارد، مهارت در مدیریت و کنترل آن برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی است. با شنیدن این کتاب صوتی یاد می‌گیرید تفاوت واکنش هیجانی و پاسخ هیجانی چیست و کدام را می‌توان مهار کرد.

خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید اطلاعات خود را در زمینه خشم و نحوه کنترل آن افزایش دهید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برایتان مفید باشد.

با ویلیام دویل جنتری بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و روان‌پزشک بالینی عضو انجمن روان‌شناختی آمریکا و سردبیر مجله پزشکی هسته‌ای ژورنال آو نوکلیر مدیسین نیز بوده است. او در طی چهار دهه فعالیت خود آثار زیادی در زمینه مدیریت خشم، طب رفتاری و روان‌شناسی بهداشت منتشر کرده است. ویلیام دویل جنتری (W. Doyle Gentry) همچنین مدتی در دانشکده مرکز پزشکی دانشگاه دیوک و دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس در گالوستون کار می‌کرد.

وی سمینارهای تربیتی زیادی برای افراد تازه‌کار و حرفه‌ای در تمام ایالات متحده، کانادا و اروپا برگزار کرده است. از جمله آثار دیگر جنتری می‌توان به کتاب‌های «بدون خشم» و «وقتی کسی که دوستش دارید خشمگین می‌شود» اشاره کرد.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم می‌شنویم:

از کجا می‌فهمید که مشکل خشمگین شدن دارید؟ ممکن است بعضی‌ها بگویند هر بار خشمگین شدن خود یک مسئله است. شاید دیگران با این گفته مخالف باشند و بگویند خشم تا آنجا که وجود مشکلی در زندگی را بیان می‌کند، هیچ مسئله‌ای نیست. استون آمد مرا ببیند. چون خانم و همین‌طور پزشک معالجش فکر می‌کرد که او به‌قدر کافی احساساتی نیست.

خانمش می‌خواست که استون احساسات او را بهتر درک کند تا در روابط زناشویی صمیمیت بیشتری داشته باشند. خب خانم به آرزویش رسید. استون خیلی زود شروع به حرف‌زدن دربارهٔ همهٔ هیجان‌هایی کرد که در طول سال‌ها روی آن‌ها پرده کشیده بود. بعد یک روز خانمش خواست در جلسه‌ای پیش ما باشد. استون موافقت کرد و همسرش پیش ما آمد.

درست بعد از جلسه خانم با عصبانیت به من اطلاع داد که چقدر از چگونگی پیشرفت درمان استون ناراضی بود. وی توضیح داد: «فقط یاد گرفته به من بگه وقتی با منه چقدر رنج می‌بره. این حال منو بهم میزنه!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
مقدمه
۲۴ دقیقه
پایه‌‌های خشم
۴۶ دقیقه
خشم کی یک مسئله است؟
۳۰ دقیقه
خشم زندگی را زهرآلود می‌کند؟
۳۴ دقیقه
خشم راه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم
نویسنده
مترجمعزیزالله سمیعی، سعید گرامی
گویندهمصطفی هرآیینی
ناشر چاپیانتشارات آوند دانش
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ۱۰۵۰۰ ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم

ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۶/۲۹
مردان از زنان خشمگین تر نیست اما مدتش زیادتر است.
همه خشم داریم، از سرکوبهای احساساتی که بیان نشده یا فروخورده شده است.
اینکه با پیرشدن در برابر خشم بهتر مدیریت میتونیم بکنیم، نکته خوبیه. 👉
خشم یک هیجان جهانی است و جهانشموله.
این برابری تمام افراد در این احساس، نشان میده.
ناتوانی در بیان
احساسات، خشم ایجاد میکنه.
اینکه انسانهای بزرگ خشمگین بودند اما خشمگین هدایت کردن، نکته خوبیه برای اینکه دیگه نگین: " من اجدادم هم عصبیه! چکارکنم؟! "🙄✅
اما، این کتاب، به علل خشم نمی‌پردازد، برخی متولدین سالها، ویژگی عصبیت دارن که این کتاب میگه که این‌ها هم باید کنترل خشم، بشن و توجیه این ویژگی برای عدم رهایی از خشم پذیرفته نیست. 😱😭
این کتاب آشنایی ضمنی درمورد خشم میگه و خودت رو با معیارهای خشم می‌سنجد که تو چه مرحله از خشم یا خشمگینی هستین.
اما تراپی و کمک از درمانگر یا راهکار و پیداکردن رفع اون رو به عهده خودت میذاره، که بدو برو آروم شو و خودت مداوا کن.
آرامش و شادی قرین لحظات زندگیتون🤲👌💯
HERMIONE
۱۴۰۱/۶/۲۶
شاید اگر گوینده با بیان شیواتر و آکسان گذاری‌های درست و مکث‌ها و وصل‌های بجا کتاب رو می‌خوند؛ کتاب جذاب تر می‌شد. ب شخصه برا کنترل خشم کتابو گوش دادم ولی از اشتباه خوانی‌ها کلافه شدم 😅
ب هر حال زحمت شونو کشیدن ⚘
ان شاءالله کتب بعدی با صدای دلنشین ایشون ولی با فن بیان درست و کامل تر ⚘
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
خشم معمولا از احساسات سرکوب شده نشات میگیره و زیر بناش همون حرف‌هایی ک باید با کسی میزدی و دربارشون صحبت میکردی ک بر اثر اشتغال فکری و یا روزمرگری نتونستی درباره اون احساسات صحبت کنی و الان جمع شده و تبدیل ب رنجش و خشم و کینه شده، کتاب خوبی بود ممنون از کتابراه
Tαɾα 𝘎𝘩𝘰𝘳𝘣𝘢𝘯𝘪
۱۴۰۱/۷/۳
اینکه نویسنده اعتقاد داشت خشم گاهی مفیده جالب بود. اما حد اقل برای من چندان کتاب مفیدی نبود. اگه دنبال تعریفی از خشم و مضرات اون هستین شاید براتون مفید باشه.
اما اگه دلتون میخواد که راه‌های کنترل خشم رو یاد بگیرین به هیچ وجه این کتاب خواستتونو برآورده نمیکنه.
المیرا مهدوی
۱۴۰۱/۶/۳۱
خیلی ابتدایی بود شخصی که این کتاب رو برای مطالعه انتخاب میکنه به باور و معنای خشم رسیده است در این کتاب این که آدم خشمگین هستید یا خیر را اطلاع می‌دهد و گویش راوی پر از استرس و تنش هست.
ارزش زمانی رو که اختصاص می‌دهید را ندارد.
Pouya.H
۱۴۰۱/۷/۶
دیده کلی به ژرفای خشم، جوانبش و تبعاتش (نه کنترل و مدیریتش، کتاب "مدیریت خشم" از همین سری، ادامه این خلاصس) داره. صوتی کامل این کتابچه مثل پادکسته، برای وقتایی که بیکارین گوش کنید.. کلا سری دامیز عالیه.
سمیه درودیان
۱۴۰۱/۶/۲۸
کتاب خوبی و واقعا ارثی در محیط پیرامون و خانواده و احساسات سر کوب شده و مخصوصا در ایران با این اوضاع بد اقتصادی جامعه همه عصبی و خشم و کنترل ندارن حتی در لحن صحبت کردن قشنگ تعریف شده
man manam
۱۴۰۱/۶/۲۷
سلام، شما چیزی در اوردین از این کتاب؟ چیزی آیدتون شد؟ یا فقط من نتونستم نکته‌ی درست درمونی پیدا کنم؟؟؟
Mahdiye Rezai
۱۴۰۱/۶/۲۷
کتاب خوبی با این شرایط جامعه و نواساناتی که هست با روش‌های که اموزش داده میشه برای کنترل خشم کتاب کاربردی و به درد بخوری میتونه باشه
نسیم
۱۴۰۱/۷/۴
سلام. درتمام فصل‌ها به شیوه‌های گوناگون خشم را تعریف کرده بود اصلن به راه‌های کنترل خشم اشاره‌ای نکرده بود😑
زیور یارمحمدزهی
۱۴۰۱/۷/۴
بنظر من خیلی خوب وجالب شگفت انگیز ودلچسب نبود میشد بهتر باشد ولی به هر حال پیشنهاد میکنم مطالعه کنید.!!!
دیانا شاهین مهر
۱۴۰۱/۶/۲۹
من از این کتاب بنا به سلیقه‌ام خوشم اومد چون همه‌ی جوانب خشم و عواقب و راه‌های مقابله و... را به خوبی شرح داده بود.
Emilia Jackson
۱۴۰۱/۶/۲۸
خیلی خوبه که کتاب‌های روانشناسی آنقدر خوب ذهن رو تحلیل می‌کنند مثل این کتاب پیشنهاد برای کسایی که زود عصبانی می‌شن
Hamid Reza Sadeghi
۱۴۰۱/۶/۲۷
سلام ودرود
جهت غلبه بر خشم خود یادگیری اساس و پایه‌های اون الزامی است حتما خرید کنید
نگار صادقی
۱۴۰۱/۱/۶
خیلی خوب و تاثیر گذار بود کمک میکنه آدم خودشو بشناسه و خشمشو کنتزل کنه
مشاهده همه نظرات ۳۰

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی پایه‌های خشم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.