دانلود کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری

کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری نوشته‌ی جیمز ای. استریکلر، از مجموعه تاریخ جهان، به شرح چگونگی تشکیل یکی از عظیم‌ترین امپراتوری‌های دنیا می‌پردازد.

جیمز ای. استریکلر (Jim Strickler) در کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری (Russia Of The Tsars) به تحلیل و بررسی قسمتی از تاریخ حکومت این کشور به نام روسیه تزاری می‌پردازد. روسیه یکی بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین کشور جهان در طول تاریخ است که دوران پیچیده و پر فراز و نشیبی از حکومت‌های پادشاهی تا حکومت‌های کمونیستی و دموکراتیک را طی کرده است. این امپراتوری سومین امپراتوری عظیم تاریخ از جهت وسعت، پس از امپراتوری بریتانیا و امپراتوری مغول به شمار می‌آید.

در قرن 15، سرزمینی به نام روسیه شکل گرفت که کشوری کوچک بود و مرکز فرمانروایی آن شهر مسکو بود. روسیه از قرن 15 تا 1917 در حال گسترش یافتن بود و تنوع قومی زیادی داشت.

یکی از قسمت‌های باارزش تاریخ این کشور حکومت تزاری‌‌ست که به نام روسیه‌ی تزاری مشهور است. حکومت قدرتمندی که از سال 1721 تا نابودی آن در سال 1917، به مدت 196 سال بر قسمت‌های بزرگی از اروپا، آسیا و آمریکا حکمرانی کرد. این کشور تحت فرمانروایی دیکتاتوری به نام تزار اداره شد و به کشوری با مردمی فقیر تبدیل شد. تزارها به دولت روسیه دستور می‌دادند و کشور را ملک شخصی خود می‌دانستند به طوری که گویا آن را خدا به آن‌ها هدیه داده بود.

سرانجام در قرن 19 دو گروه جدید در روسیه به وجود آمدند و توانستند بر نظام سیاسی و اقتصادی کشور غلبه کنند. یکی از این دو گروه کارگران کارخانه‌ها و دیگری دانشجویان و دانش‌آموختگان بودند. این دو گروه موجب ایجاد انقلابی در سال 1917 شدند که حکومت تزاری به کلی نابود شد.

در قسمتی از کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری می‌شنویم:

«کاترین، بسیار بیش از هر تزار دیگر پیش از او، جدا نگران تاثیر فقر بر دهقانان بود. او نخستین تزاری بود که مشاورانش را ترغیب می‌کرد راه‌هایی برای بهبود زندگی دهقانان پیدا کنند. مثلا، کاترین امیدوار بود وضع بد بهداشتی دهقانان بهبود یابد. او از نرخ بالای مرگ و میر در میان کودکان و از تاثیر آن بر تضعیف کشور وحشت داشت. او توضیح می‌داد به یک روستا بروید و از یک دهقان بپرسید چند بچه دارد. او پاسخ می‌دهد و... »

 ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه، ۲۷۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
پیشگفتار: چالش‌های بزرگ در روسیه
۱۷ دقیقه
فصل اول: پیدایش روسیه: تاریخ پیش از 1598 - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل اول- بخش دوم
۷ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم: رشد امپراتوری: 1598 تا 1725 - بخش اول
۱۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: فرمانروایی کاترین کبیر 1762 تا 1856
۹ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۰ دقیقه
فصل چهارم: مقاومت روسیه در برابر تغییر 1796 تا 1917 - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: اصلاح و رکود 1856 تا 1894 - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۰ دقیقه
فصل ششم: پایان حکومت تزاری 1894 تا 1917
۶ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۱۶ دقیقه
پسگفتار: روسیه از 1917 به بعد

راهنمای دانلود کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری

برای دانلود کتاب صوتی روسیه‌ی تزاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  روسیه‌ی تزاری