معرفی و دانلود کتاب صوتی زن کش

عکس جلد کتاب صوتی زن کش
قیمت:
58000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زن کش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زن کش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زن کش

جسد، قتل، موش‌ها و جنون، عناصری هستند که داستان کتاب صوتی زن کش، اثر استیون کینگ را ساخته‌اند. نویسنده در این اثر خود نیز ما را با جنایتی هولناک و قاتلی هولناک‌تر روبه‌رو می‌کند. داستان زن کش، یکی از آثار کینگ در مجموعه‌داستان تاریکی مطلق است که ازجمله پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز محسوب می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی زن کش

«چهره و زیبایی یک زن، درواقع اثری است که مردان را به کندوی زنبورهایی با نیش دردناک می‌کشاند.» این عقیده‌ی ویلفرد، یکی از مزرعه‌داران نبراسکا است که به کاشت ذرت می‌پردازد. استیون کینگ (Stephen King) ویلفرد را به‌عنوان شخصیت اصلی داستان خود در کتاب صوتی زن کش (1922) برگزیده و تلاش کرده تا ما را با تاریک‌ترین، پنهانی‌ترین، عمیق‌ترین و هولناک‌ترین زوایای ذهن و روان او روبه‌رو کند. نام اصلی این داستان، 1922 است که در ایران با عنوان زن کش ترجمه شده است. داستان زن کش یا 1922، درواقع یکی از داستان‌های کتاب تاریکی مطلق (Full Dark, No Stars) اثر استیون کینگ است که شامل چهار داستان از این نویسنده می‌شود: زن کش (1922)، راننده بزرگ (Big Driver)، بهای عادلانه (Fair Extension) و ازدواجی خوب (A Good Marriage). استیون کینگ تمام این داستان‌ها، ازجمله 1922 را در ژانر وحشت به نگارش درآورده است.

معرفی و دانلود کتاب صوتی زن کش

کتاب صوتی زن کش، درواقع اعتراف‌نامه‌ی یک مزرعه‌دار به قتل همسر خودش است. همسر ویلفرد، آرلت، در روزهای آخر زنده بودنش، بر سر لج و لج‌بازی و اختلافات زناشویی، قصد داشته سهم خود را از مزرعه‌شان به یک شرکت سرمایه‌دار پرورش خوک بفروشد؛ که البته بخش قابل‌توجهی از مزرعه و حتی بیشتر از سهم ویلفرد بوده است. آرلت با این کار ویلفرد را نیز مجبور به فروش سهم خود و کنار گذاشتن حرفه‌ای می‌کرد که در تمام عمر به آن مشغول بوده. بنابراین افکاری جنون‌آمیز و هولناک شروع به رسوخ در ذهن ویلفرد می‌کنند. ویلفرد آن‌قدر از آرلت متنفر شده که تک‌تک رفتارها و حالات او را با دیدی تنفرآمیز نگاه می‌کند. اما او قصد ندارد در این تنفر و حس انزجار نسبت به آرلت تنها بماند.

جنون مرد فقط به طراحی یک نقشه برای قتل همسرش ختم نمی‌شود؛ بلکه او حتی تلاش می‌کند تا پای پسرشان را هم به این ماجرا باز کرده و پسر را شریک قتل مادر خودش کند و همه‌ی این‌ها درحالی‌ست که پسر تنها چهارده سال دارد! استیون کینگ تلاش‌های پدر را برای قانع کردن پسرش به این کار و درگیری‌های روانی این دو، به خوبی در کتاب صوتی زن کش به نمایش می‌گذارد. اما ماجرای اصلی کتاب، پس از شبی آغاز می‌شود که پدر به همراه پسر نقشه‌ی خود را عملی می‌کنند؛ درحالی‌که آرلت خواب است بالای سر او می‌روند، زن را می‌کشند و جنازه‌اش را هم در چاه مزرعه می‌اندازند.

از آن شب به بعد است که تازه درگیری‌های ذهنی شخصیت اصلی کتاب صوتی زن کش، آغاز می‌شود. زندگی این پدر و پسر، مدام درگیر اتفاقات شومی می‌شود که به آن‌ها می‌قبولاند روح آرلت در حال انتقام گرفتن از قاتلان خود است. در نهایت کینگ، شخصیت ویلفرد را به جایی می‌کشاند که دچار فروپاشی روانی و عصبی شده و تعادل خود را از دست می‌دهد. استیون کینگ در کتاب صوتی زن کش نیز مانند دیگر آثار خود قادر است افکار وقیحانه و ترسناک یک جانی را به نحوی بسیار طبیعی و قابل درک به ما ارائه کند. او قادر است در طول یک داستان، توجیهات روانی و فکری یک قاتل را برای ارتکاب به عملش به نحوی کاملاً اقناع‌کننده به نمایش بگذارد و پس از ارتکاب جنایت نیز، ترس‌ها و پشیمانی‌های او را نمایان سازد.

کتاب صوتی زن کش را نشر صوتی موج کتاب با صدای سبحان اکرامی و براساس ترجمه‌ی محمدعلی مهمان نوازان منتشر کرده و نسخه‌ی متنی کتاب را نیز انتشارات مروارید به چاپ رسانده است.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی زن کش

زک هیلدیچ (Zak Hilditch)، کارگردان استرالیایی، با اقتباس از داستان کتاب صوتی زن کش، فیلمی را به نام «1922» ساخت که در سال 2017 اکران شد. این فیلم که متعلق به ژانر وحشت و تریلر است، با استقبال بالای منتقدان روبه‌رو شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زن کش

  • استاد ژانر وحشت اغلب، ترسناک‌ترین داستان‌هایش را وقتی می‌نویسد که به ترس‌های نهفته در زندگی واقعی می‌پردازد. شاید این داستان باعث نشود شما دچار کابوس‌های زیادی شوید که متأثر از وقایع آن است، اما باز هم تنها خواندن آن در شب ایده‌ی خوبی نیست. چراکه تأثیر این روایت که بسیار آزاردهنده است، تا مدت‌ها پس از خاموش کردن چراغ‌ها با شما خواهد ماند. (کالین اودی، روزنامه‌ی Asbury Park Press)

  • استیون کینگ داستان خود را با کلمه‌ی خشن توصیف می‌کند و بهتر است که حرف او را باور کنیم. ایده‌ی اصلی او این است که همه‌ی ما قادریم مانند این مزرعه‌دار چنین اعمال وحشتناکی را مرتکب شویم و تنها برایمان دشوار است که این حقیقت را قبول کنیم. (نشریه‌ی People)

  • این نمایش سریع و وحشیانه‌ی کینگ، مخاطبان او و متقاضیان وجود سطح بالایی از ترس و وحشت در داستان را راضی خواهد کرد. (Library Journal)

  • روایتی فوق‌العاده وحشتناک... (یواس‌ای تودی)

کتاب صوتی زن کش برای چه کسانی مناسب است؟

گوش سپردن به کتاب صوتی زن کش، برای تمام علاقه‌مندان به کارهای استیون کینگ لذت‌بخش خواهد بود. اگر می‌خواهید شنونده‌ی ماجرایی ترسناک و روایتی جنایی باشید و درعین‌حال از اثری باکیفیت و عمیق لذت ببرید، این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی زن کش می‌شنویم

در کتاب مقدس آمده: فرزند ناسپاس همچون نیش افعی است. همسر ناسپاس و همیشه ناراضی، نیشی به مراتب گزنده‌تر است.

من هیولا نیستم. تلاش کردم او را از دست دسیسه‌گر درون نجات دهم. به او گفتم اگر به توافق نرسیم، باید برود پیش مادرش در شهر لینکلن که در هشتاد-نود کیلومتری غرب اینجاست. مسافتی مناسب برای جدایی که هنوز به طلاق منجر نشده بود و بااین‌حال بر ابطال پیمان زناشویی دلالت داشت.

«لابد زمین پدرم هم بذارم واسه تو؟!» این را پرسید و سری تکان داد. چقدر از این سر تکان دادن گستاخانه‌اش که بسیار شبیه حرکت اسبی سرکش بود و بینی بالا کشیدن مختصری که با آن حرکت توأم می‌شد، متنفر شده بودم.

«هرگز همچین اتفاقی نمی‌افته ویلف.» به او گفتم که اگر بر حرفش اصرار داشته باشد، زمینش را می‌خرم. گفتم مدتی زمان می‌برد. هشت سال، شاید ده سال؛ اما تا سنت آخرش را می‌پردازم. دومرتبه سری جنباند و فین‌فین کرد و در جواب گفت:

«هه هه هه... سیلی نقد، به از حلوای نسیه است. هر زنی این رو می‌دونه. شرکت فارینگتون کل پول رو یه‌جا می‌ده. قیمت پیشنهادیشون هم خیلی سخاوتمندانه‌تر از پیشنهاد توئه. در ضمن، من هیچ‌وقت توی لینکلن زندگی نمی‌کنم. اون‌جا شهر نیست که. روستاییه که کلیساهاش بیشتر از خونه‌هاشه.»

متوجه وضعیت من شدید؟ شرایطی که او مرا دچارش کرده بود را درک نمی‌کنید؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
بخش اول
20 دقیقه
بخش دوم
17 دقیقه
بخش سوم
26 دقیقه
بخش چهارم
15 دقیقه
بخش پنجم
15 دقیقه
بخش ششم
22 دقیقه
بخش هفتم
26 دقیقه
بخش هشتم
31 دقیقه
بخش نهم
18 دقیقه
بخش دهم
26 دقیقه
بخش یازدهم
24 دقیقه
بخش دوازدهم
14 دقیقه
بخش سیزدهم
18 دقیقه
بخش چهاردهم
26 دقیقه
بخش پانزدهم
17 دقیقه
بخش شانزدهم
30 دقیقه
بخش هفدهم
24 دقیقه
بخش هجدهم
20 دقیقه
بخش نوزدهم
17 دقیقه
بخش بیستم
13 دقیقه
بخش بیست‌ویکم
20 دقیقه
بخش بیست‌ودوم
8 دقیقه
بخش بیست‌وسوم
3 دقیقه
بخش بیست‌وچهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زن کش
نویسنده
مترجممحمدعلی مهمان نوازان
گویندهسبحان اکرامی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زن کش

دکتر محمد صادقی
۱۴۰۲/۶/۱۱
داستان مهیج شاید گاهی گفت ترسناک یا چندش آور در بعضی از مواقع با یک نثر روان و کاملاً خودمانی ولی در کل از نگاه دیگه‌ای میشه گفت در یک کلام شناسنامه دیگه‌ای برای استیون کینگ شناسنامه که با نگاه اول در یکی دو فصل اول و آغازین کتاب متوجه می‌شین که هیچ کس دیگه‌ای نمی‌تونه این داستان رو نوشته باشه مگر استیون کینگ این یعنی تالیف این یعنی مولف بودن
هومن محمودی
۱۴۰۲/۷/۲
کتاب در حال و هوای نیمه اول قرن بیستم است و شنونده را با خود به فضای آن دوران آمریکا می‌برد. داستان تغییر شخصیت انسانها را پس از یک تصمیم اشتباه نشان می‌دهد. داستان پر کشش و جذاب است و بسیار خوب ترجمه شده. صداگذاری بسیار حرفه‌ای و عالی است.
Naz Gol
۱۴۰۲/۶/۲۷
داستان مهیج و در بعضی جاها چندش آور بود. از عبارت " مگه نه؟ "" بیش از حد استفاده شده بود. در کل برای کسانی که به داستان‌های پلیسی علاقه دارند خوبه، راوی هم خوب بود.
Leila Arefi Arefi
۱۴۰۲/۶/۲۸
کتابی ترسناک و جنایی و چندش آور. همکاری پدر و پسری در قتل داستان رو حسابی مهیج کرده. آخر و جمع بندی نهایی کتا بهم بنظرم خوب بود
Faeghe Aghili
۱۴۰۲/۶/۱۸
کتابی فوق العاده بود و برای کسانی مثل من که برای خودشون تصویر سازی ذهنی هم میکنند در بعضی جاها بسیار تهوع اور
Leyla A
۱۴۰۲/۶/۱۷
واقعا رمان قشنگی بود من عاشقش شدم کلی توش هیجان داره حتما تجربش کنید😍
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زن کش

برای دریافت کتاب صوتی زن کش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.