دانلود کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس

کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس برنده جایزه نوبل اثر هرتا مولر، درباره زندگی چهار جوان از اقلیت آلمانی کشور رومانی در زمان حکومت دیکتاتوری چائوشسکو است.

سرزمین آلوچه‌های نارس (the land of green plums) داستان گروهی از جوانان را روایت می‌کند که به امید یافتن وضعیت و ارتباطی بهتر، ولایت فقرزده خود را به مقصد شهر ترک می‌کنند. اما خیلی زود امیدشان درهم می‌شکند، چرا که شهر هم، درست مثل مناطق روستایی، ردپای ظلم و ستم حکومت دیکتاتوری کاملا هویداست. تمامی دوستان راوی به او خیانت کرده و یا خود را به نابودی می‌کشانند. 

با از هم پاشیدگی این اتحاد، می‌توان دید که چگونه یک حکومت مستبد و دیکتاتور به جزئی‌ترین حوزه‌های زندگی انسان‌ها سرک کشیده و چگونه همه‌ی افراد، حتی قوی‌ترین آن‌ها مجبور می‌شوند یا با ستمگران سازش کرده و یا در برابرشان مقاومت کرده و از بین بروند. بوی فقر، رنج، فساد و مرگ در جای جای داستان به مشام می‌رسد و حق انتخاب و آزادی مردم به حداقل رسیده. هرتا مولر، در این روایت زندگی جند جوان را به تصویر می‌کشد که از آزادی و وطن تهی شده‌اند.

سرزمین آلوچه های نارس رمانی از هرتا مولر رمان نویس آلمانی رومانیایی برنده نوبل 2009 است. این رمان نخستین بار در 1993 چاپ و منتشر شد. در پی اعلام اهدای جایزه نوبل ادبیات به هرتا مولر این رمان در فهرست پرفروش‌های سایت آمازون قرار گرفت.

هرتا مولر (Herta MUller) شاعر، نویسنده و مقاله‌نویس مشهور و منتقد برجسته‌ای است که در بیشتر آثارش، اثرات خشونت، ظلم و ترس را، به خصوص در کشور رومانی، با حاکمیت کمونیست‌ها، نشان می‌دهد. مولر که به دلیل خودداری از همکاری با سرویس امنیتی رژیم کمونیستی رومانی تهدید به مرگ شده بود در سال 1987 به آلمان مهاجرت کرد. مولر، تاکنون برنده جوایز معتبر ادبی ازجمله جایزه فرانتنس کافکا و نوبل شده است. رمان‌های «هرتا مولر» در لیست پرفروش‌های دنیا قرار دارند.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس می‌شنویم:

«آلوسق‌زن‌ها دهقانانی بودند که دیدن آلوچه آن‌ها را از خود بی‌خود می‌کرد. بر خلاف مقررات شروع به خوردن می‌کردند. به دوران کودکی بازگشته بودند، آن زمان که از درختان ده آلوچه می‌کندند و فرار می‌کردند. می‌خوردند نه از آن‌رو که گرسنه بودند، که مشتاق طعم ترش فقری بودند که بر زندگی کودکی‌شان سایه افکنده بود، به یاد پدر سختگیری که در برابرش سرها خمیده می‌شد و چشم‌ها به زیر می‌افتاد.»

«همه‌ی کلمات محکم به ذهنم بسته شده بود و هرگز هم باز نمی‌شد. می‌باید کلی با خودم کلنجار می‌رفتم تا کلامی‌ از دهانم خارج شود. دوست داشتم از لولا حرف بزنم اما دختران اتاقک مکعبی‌شکل می‌خواستند که ساکت شوم. دخترها دریافته بودند که بدون لولا ذهنشان آسوده‌تر است. در اتاقک مکعبی‌شکل، تخت لولا جای خود را به یک میز و صندلی داده بود. روی میز گلدانی کوچک قرار داشت با چند شاخه‌ی بلند از غنچه‌های کوتاه رز و برگ‌های ظریف و نوک‌تیز که از پارک آشفته چیده شده بود. ریشه‌ی سفید شاخه‌ها در آب بود. در اتاقک مکعبی‌شکل دخترها راه می‌رفتند و می‌خوردند و می‌خوابیدند و از این‌که در مقابل برگ‌های لولا آواز بخوانند هیچ واهمه‌ای نداشتند.»

 ۷ ساعت و ۵۷ دقیقه، ۴۴۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
بخش اول
۴۱ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم
۱۹ دقیقه
بخش پنجم
۲۰ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۲ دقیقه
بخش نهم
۲۱ دقیقه
بخش دهم
۲۴ دقیقه
بخش یازدهم
۲۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۲ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۲ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۵ دقیقه
بخش هفدهم
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم
۴۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۲ دقیقه
بخش بیستم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس

برای دانلود کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سرزمین آلوچه‌های نارس

نظرات کتاب صوتی سرزمین آلوچه‌های نارس

علی خواجه
۱۳۹۷/۱۱/۱۶
خیلی خسته کنندست. داستان خاصی رو دنبال نمیکنه که جذابیت رو توی شنونده ایجاد کنه
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۱۰/۹
بسیار عالی.
رامین امام
۱۳۹۷/۱۰/۹
عالی و تاثیرگذار
مشاهد همه نظرات (۴)