دانلود کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو

کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو اثر مری هال، از مجموعه تاریخ جهان به شرح زندگی مارکوپولو تاجر و جهانگرد ونیزی قرن سیزدهم میلادی می‌پردازد.

کتاب سفرهای مارکوپولو (The Travels of Marco Polo) با ساختاری روایتی مخاطب را با وضع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مکان‌هایی که مارکوپولو به آن‌جا سفر کرده آشنا می‌کند و همچنین تاثیر او بر نسل‌های اروپایی را آشکار می‌سازد.

مارکوپولو (Marco Polo)، جهانگرد مشهور ونیزی در سال 1254 میلادی متولد شد. پدرش نیکولوپولو تاجری سرشناس بود که برای تجارت به سرزمین‌های دور دست سفر می‌کرد. سفرنامه مارکوپولو از جمله سفرنامه‌هایی است که پیش از عهد صفویه نگاشته شده است و حاوی اطلاعاتی غنی درباره ایران نیز است.

مارکو سفر خویش را در معیت پدر و عموی خود، نیکولو و مافئو در سفر دوم آنان به شرق، در حدود سال 1270 میلادی آغاز کرد. سفر مارکو در سرزمین‌هایی مانند فلسطین، ایران، ترکستان و سرانجام چین ادامه یافت و بازگشت وی نیز در سال 1292 میلادی از طریق سوماترا، جاوه، سیلان، سواحل هندوستان، ایران و بالاخره سواحل دریای سیاه، قسطنطنیه صورت گرفت و سرانجام به ونیز رسید. وقتی که مارکوپولو به اروپا برگشت، ونیز محل زندگی‌اش را در جنگ با جنوا دید و برای دفاع از وطنش جنگ کرد. اما در قرن سیزدهم بعد از زد و خورد نیروهای دو کشور در دریا، اسیر نیروهای جنوا شد و به زندان افتاد.

از مجموعه تاریخ جهان کتاب‌های دیگری مانند: «شناخت اساطیر ایران»، «جنگ جهانی دوم در اروپا»، «آمریکای باستان»، «مسابقه فضایی»، «امپراتوری مغول»، و... . نیز توسط آوانامه صوتی شده است.

علاقه‌مندان به کتاب صوتی می‌توانند با شنیدن کتاب «سفرهای مارکوپولو» با صدای اکرم پریمون با فضای حاکم بر عصری که مارکوپولو در آن می‌زیست بیشتر آشنا شوند.

در قسمتی از کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو می‌شنویم:

«در سال 1295، وقتی مارکوپولو به همراه پدرش نیکولو و عمویش مافئو پس از 24 سال به ونیز بازگشتند، در یافتن خانه قدیمی خویش به اشکال برخوردند. این سه ژنده‌پوشی که لباس تاتارها را در بر داشتند و سه سال و نیم، در دریا و خشکی، راه طی کرده بودند تا از چین به ونیز برسند، تقریبا زبان بومی شهر خود را فراموش کرده بودند و و پس‌ از سال‌ها صحبت‌ به‌ زبان‌های‌ خارجی‌ و لهجه‌های‌ بیگانه‌، سخن‌ گفتن‌ به‌ لهجه‌ و اصطلاحات‌ ونیزی‌ برایشان‌ دشوار بود. مارکوپولو در سال‌ 1271 به‌ اتفاق نیکولو و مافئو که‌ هر دو بازرگان‌ بودند از ونیز به‌ سوی‌ دربار قوبیلای‌ قاآن‌، امپراتور مغول‌ شتافت‌. سفر در دریا و خشکی‌ صورت‌ می‌گرفت‌. جاده‌ ابریشم‌ و سایر راه‌های‌ بازرگانی‌ در سراسر آسیای‌ مرکزی‌ در نور دیده‌ می‌شد. زمانی‌ که‌ مارکو ماجراجویی‌ طولانی‌ خود را با پدر و عمویش‌ آغاز کرد هفده‌ سال‌ بیش‌تر نداشت‌ اما...»

 ۴ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۲۵۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
پیشگفتار: پیشگامان دوران بین‌المللی
۲۴ دقیقه
فصل اول: جهانی در تحول
۹ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول - نخستین سفر پولوها
۱۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۸ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۱۸ دقیقه
فصل سوم - قسمت اول - سفر دوم پولوها
۲۰ دقیقه
قسمت دوم
۶ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۱ دقیقه
فصل چهارم: خانبالق: در دربار خان بزرگ
۶ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۱ دقیقه
فصل پنجم: فرار از خانبالق
۷ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۱۹ دقیقه
فصل ششم - قسمت اول - بازگشت به ونیز
۲۴ دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
۱۰ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۱۲ دقیقه
پی‌نوشت: میراث مارکو

راهنمای دانلود کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو

برای دانلود کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سفرهای مارکوپولو

نظرات کتاب صوتی سفرهای مارکوپولو

سعید سعید
۱۳۹۸/۹/۸
مارکو پولو (تاجر و جهانگرد منفور)، جاده صاف کن دوران استعمار که زمینه ساز چپاول و غارت کشورهای آسیایی توسط کشورهای اروپایی شد.
کوروش شیرعلیان
۱۳۹۹/۸/۲۵
سلام زحمت کشیدید خسته نباشید خیلی جالب بود. به قول ALI مختصر و مفید بود و همچنین با نظر سعید کاملا موافقم.
Azadeh Akbari
۱۳۹۹/۴/۲۳
جالب بود مرسی ارزش خواندن دارد و گویش ان هم خوب بود
مشاهد همه نظرات (۱۲)