دانلود کتاب صوتی عصر پریکلس


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصر پریکلس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عصر پریکلس

کتاب صوتی عصر پریکلس اثر دان ناردو از مجموعه تاریخ جهان، روایتی ساده و مفید از عصر طلایی یونان باستان است که با نام سیاستمدار معروف آن دوران «پریکلس» گره خورده.

کتاب عصر پریکلس (The age of pericles) با نثری روان به جنگ‌های معروف بین یونان و ایران و چگونگی شکل‌گیری نخستین دموکراسی تمام عیار تاریخ جهان می‌پردازد.

«پریکلس» سیاستمداری بسیار تأثیرگذار بود که بیش از 30 سال بر سیاست‌های داخلی و خارجی آتن نظارت داشت. در قرن چهارم پس از میلاد، یونانیان به تدریج و از سر اشتیاق از بخشی از سده پیشین از آن از عصری نام می‌بردند که به آن عصر طلایی یا دوره پنجاه ساله می‌گفتند. این دوره از سال 431 تا سال 479 پس از میلاد ادامه داشت. در همین دوره کوتاه اما بسیار باشکوه بود که آتن یعنی بزرگترین و باشکوه‌ترین دولت‌شهر یونان به نقطه اوج سیاسی و فرهنگی خود رسید. دستاوردهای عظیم نسلی مستعد و منحصر به فرد از هنرمندان و نیز معماران، مجسمه‌سازان، نمایشنامه‌نویسان، فیلسوفان. مصلحان دموکراسی آتنی، تمام نسل‌های بعدی بشر را بهت زده کرده و به ایشان الهام بخشیده است.

نسل‌های بعدی این دوره پربار را برای قدردانی از پریکلس، سیاستمدار، دولتمرد و سرداری که در بیشتر این دوره پنجاه ساله بر دولت‌ شهر آتن فرمان راند، «عصر پریکلس» نامیده‌اند. هنگامی که او رهبر آتن می‌شود این شهر را به بزرگترین و ثروتمندترین شهرها تبدیل می‌کند. چنانکه در بخش عمده مطالعات امروزی پریکلس و عصرش را به منزله تحقق کامل تلاش بشری و هماهنگی فرهنگی دانسته‌اند.

پریکلس (Classical Athens) از یک سو فردی مدافع فرهنگ و مشوق هنرمندان بود و ساختمان‌های عمومی باشکوه برپا می‌کرد، و از سوی دیگر، توسعه‌طلبی دو آتشه بود که مایل بود قدرت آتن را به هزینه همسایگانش و با استفاده از همه ابزارهای ضروری همچون ارعاب، ارتشا و نیروی نظامی آشکار گسترش دهد. برخی پژوهشگران هم سوق دادن آتن به سوی عظمت را به او نسبت می‌دهند، و هم طی یکی از بازی‌های روزگار، وقوع جنگ پلوپونزی را که آتن و دیگر نقاط یونان را به نابودی کشاند. بنابراین، عصر پریکلس دوره‌ای از عظمت فرهنگی و همین‌طور عصری پیچیده و آشوب‌زده بود، عصری که بهترین و بدترین خصیصه‌های تمدن برجسته یونان باستان بر آن حاکم بود و ویژگی‌هایش را رقم می‌زد. در نور خیره‌ کننده بررسی‌های امروزین تاریخ، برای یافتن حقیقت و انصاف باید بدترین‌ها را در کنار بهترین‌ها دید.

دان ناردو (Don Nardo)، مورخ، آهنگساز و نویسنده آمریکایی است. وی یکی از پرکارترین نویسندگان در ایالات متحده و نویسنده‌ای چیره دست در ادبیات کودک و نوجوان است که نزدیک به پانصد کتاب در زمینه‌های مختلف را به رشته تحریر در آورد.

دوران کودکی «ناردو» در سفرهایی که پدر و مادر او به واسطه شغل خود داشتند گذشت. وی به خاطر سفرهای پیوسته‌ی والدینش تحصیلات رسمی نداشت و تنها در نوجوانی موفق به تحصیل رسمی در زمینه تئاتر شد و بعد از کارگردانی چند تله فیلم بود که یکی از تله فیلم‌هایش برنده‌ی جایزه از بنیاد هنرمندان ماساچوست شد. ناردو از سال 1980 شروع به نوشتن کتاب‌های تاریخی کرد.

در بخشی از کتاب صوتی عصر پریکلس می‌شنویم:

«آتن در سده ششم پ.م، گام‌هایی شجاعانه‌تر به سوی دموکراسی برداشت. در سال 594 پ.م اشراف‌زاده‌ای به نام سولون از افسران عالی رتبه‌ی شهر شد. همان زمان پلوتارک در زندگانی سولون چنین نوشت: "آتنی‌ها دگر بار به مشاجرات دائمیشان در مورد نوع اداره حکومت بازگشتند." بعضی برپایی دموکراسی و برخی بازگشت به الیگارشی را می‌خواستند. "در این مورد بیش‌تر آتنی‌های روشنفکر و منطقی طرفدار سولون بودند... و سرانجام از وی تقاضا کردند که به شیوه خود عمل کند و اختلافات را سامان دهد." سولون برای اجرای عدالت...»

 ۴ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۲۷۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
پیشگفتار: بدترین به همراه بهترین
۲۳ دقیقه
فصل اول: قسمت اول - بذر تلخ رقابت: سرآغازی طولانی بر عصر کلاسیک
۲۰ دقیقه
فصل اول: قسمت دوم
۴ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۵ دقیقه
فصل دوم: از اتحاد تا امپراتوری: اژه دریاچه‌ای آتنی می‌شود
۷ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم: نیرویی شگفت: تقلای آتنی‌ها برای حفظ برتری
۸ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۳ دقیقه
فصل چهارم: دموکراسی و توسعه‌طلبی: شهری که رو به دنیا گشوده شد
۷ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۲ دقیقه
فصل پنجم: دستاورد عالی: آتن به نقطه‌ی اوج فرهنگی‌اش می‌رسد
۹ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۰ دقیقه
فصل ششم: جنگی که هیچ کس خواستارش نبود: پایانی ناگهانی برای عصر شکوفایی
۴ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۳۴ دقیقه
فصل هفتم: سقوط آتن: نقطه‌ی عطف تمدن یونان
۵ دقیقه
ضمائم فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی عصر پریکلس

برای دانلود کتاب صوتی عصر پریکلس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عصر پریکلس
حسن بیرانوند
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
واقعا عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)