دانلود کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم

کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم از پنج جستار یا مقاله ادبی تشکیل شده که هر کدام از زاویه دید آرتور کریستال نامزد جایزه ادبی پن فاکر در سال 2003 نوشته شده و وضعیت نویسندگی و فعالان این حوزه را به خوبی موشکافی کرده است.

درباره کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم:

آرتور کریستال به عنوان یک مقاله نویس مشهور آمریکایی، جستارهای برجسته و محبوب فراوانی دارد که در نشریات مختلف دنیا منتشر شده‌اند. به همین خاطر در کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم، پنج جستار روایی از این نویسنده انتخاب شده که همه‌ی آن‌ها درباره خواندن و نوشتن است و دوست‌داران کتاب حتما از شنیدن آن لذت خواهند برد.

کتاب روزهایی که می‌نویسم مملو از اطلاعات ادبی‌ست و کریستال با لحن بی‌پروا، طناز و صمیمی خود به خوبی توانسته جنبه‌های مختلف نویسندگی را شرح دهد و شخصیت‌های داستان نویسان بزرگ دنیا را موشکافی کند.

این پنج مقاله از چهار کتاب آرتور کریستال انتخاب شده که عناوین آن‌ها عبارتند از: «Agitations: Essays on Life and Literature 2002، Except When I Write 2011، The Half-Life of an American Essayist 2007 و This Thing We Call Literature 2016»

مقاله سوم کتاب فقط روزهایی که می‌نویسم با نام «وقتی نویسنده حرف می‌زند» در سال 2010 میلادی از سوی The New York Times Book Review به عنوان بهترین مقاله آمریکایی شناخته شد.

کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به جستار روایی و مقاله‌های ادبی و اجتماعی علاقه دارید و می‌خواهید تجربیات یک نویسنده و کتاب خوان حرفه‌ای را بشنوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

آرتور کریستال را بیشتر بشناسیم:

منتقد و مقاله نویس مشهور ادبی آرتور کریستال (Arthur Krystal) یکی از جستارنویسان برتر در دنیاست که در سال 2010 میلادی جایزه بهترین جستار آمریکایی را از آن خود کرد و برای اولین کتابش تحت عنوان «مقالاتی درباره زندگی و ادبیات (2002)» توانست نامزد نهایی جایزه PEN 2003 برای بخش مقاله نویسی شود.

از کریستال اطلاعات زیادی وجود ندارد و به نظر می‌رسد که چندان علاقه‌ای به معرفی زندگی شخصی خود ندارد. با این حال او در طول زندگی خود علاوه بر کارهای جانبی، به عنوان منتقد، ویراستار و فیلمنامه نویس فعالیت کرده و در نشریات و وبسایت‌های مشهوری همچون The American Scholar، The New Yorker، The New York Times Book Review، The Wall Street Journal، the Washington Post Book World، New York Newsday، New Yorker Village Voice، Los Angeles Review of Books و... می‌نویسد.

والدین کریستال هر دو در ورشو لهستان در زمان جنگ جهانی دوم کشته شدند اما خود آرتور توانست به آمریکا مهاجرت کند و در سال 1965 در دانشگاه ویسکانسین در مدیسون و در سال 1970 در دانشگاه کلمبیا درس بخواند.

همچنین او از نویسندگان فیلم HBO Thick as Thieves در سال 1998 و نویسنده مستند Secrets of the Code در سال 2006 بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم می‌شنویم:

به عنوان یک مرد سفیدپوست آمریکایی که شرایط جسمانی مناسبی و مدرک خوبی از یکی از دانشگاه‌های آیویلیک دارد، من در بیست و پنج سال گذشته پول ناچیزی در آورده‌ام و وقتی می‌گویم ناچیز، منظورم واقعا ناچیز است. تا همین پنج سال پیش درآمد خالص بهترین سال مالی من حدود 16 هزار دلار بود و بیشتر سال‌ها پس از کسر مالیات چیزی در حدود 8 تا 10 هزار دلار برایم باقی می‌ماند.

واقع بین باشیم؛ نویسنده بودن فقط بخشی از این کارنامه اقتصادی اسفناک را توجیه می‌کند. سوال این نیست که چطور با این پول سر کرده‌ام، سوال این است که چرا تن به چنین زندگی فقیرانه‌ای داده‌ام؟ در حالی‌که سلایق و علایقم درست خلاف آن بوده است.

دوستانی که سبک زندگی من خیلی وقت‌ها برایشان منشا و موضوع گفت‌وگوهای اندوه بار و خنده دار بوده، زیاد به این سوال فکر کرده‌اند و این‌ها بعضی از جواب‌هاییست که به آن‌ها رسیده‌اند؛ در دهه شصت بالغ شده، اصلا بالغ نشده، با مقامات مشکل دارد، مغزش معیوب است، در ده سالگی بی‌مادر شده، تک فرزند بوده، تک فرزند والدین جنگ زده اروپایی بوده، زودتر از موقع و بیشتر از اندازه کتاب خوانده، یک آپارتمان واقعا ارزان با اجاره ثابت پیدا کرده، اصولا آدمی دمدمی مزاج، بی انگیزه و خودشیفته‌ایست.

 ۲ ساعت و ۵۹ دقیقه، ۱۶۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
پیشگفتار
۹ دقیقه
سخن مترجم
۲۷ دقیقه
فصل اول: سنخگوی تنبل‌ها؛ چرا موفق نبودن آسان نیست؟
۳۵ دقیقه
فصل دوم: لذت‌های گناه آلود؛ آیا دعوای داستان ادبی و داستان ژانر رو به پایان است؟
۳۰ دقیقه
فصل سوم: وقتی نویسنده حرف می‌زند
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: زندگی و نویسندگی؛ چرا زندگی و حرفه نویسنده از هم جدا نیست
۴۵ دقیقه
فصل پنجم: دیگر کتاب نمی‌خوانم؛ آیا خواننده واقعی آخر داستان معلوم می‌شود؟

راهنمای دانلود کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم

برای دانلود کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فقط روزهایی که می‌نویسم

نظرات کتاب صوتی فقط روزهایی که می‌نویسم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.