معرفی و دانلود کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

عکس جلد کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

سرسپردگی دربرابر تقدیر و سرنوشت چگونه ممکن است؟ هاکان منگوچ در کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست در قالب داستانی عرفانی این پیام را به شما می‌رساند که از تغییراتی که در زندگی‌تان پیش می‌آید استقبال کنید و تسلیم سرنوشت شوید.

درباره کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست:

شاید تا به حال این تجربه را پشت سر گذاشته باشید که چیزهایی را که زمانی هیچ علاقه‌ای به آن نداشتید، ناگهان دوست می‌دارید یا شرایطی که روزی فکرش را نمی‌کردید بتوانید تحمل کنید، می‌پذیرید. زندگی نیز همین است و هر لحظه تقدیر نویی برای شما رقم می‌زند و این شمایید که باید در مقابل این تغییرات واکنش انطباق پذیری از خود نشان دهید.

هاکان منگوچ در کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست (No Encounter is by Chance) داستانی را برای شما روایت می‌کند و در قالب آن درس‌های معنوی به شما می‌دهد. قصه از جایی آغاز می‌شود که یک جوان صوفی و دوستش برای یافتن معنا و هدف زندگی راهی سفری دور و دراز می‌شوند. آن‌ها به جز ایمان و باور قلبی به خدا هیچ وسایلی همراه خود نمی‌برند و در پی چیزی هستند که خود نمی‌دانند چیست.

این سفر پرماجرا برخوردهای اعجاب‌انگیزی را برای آن‌ها رقم می‌زند و به آن‌ها کمک می‌کند تا زاویه دید جدیدی را برای هر چیزی در زندگی پیدا کنند. این دو همسفر در ماجراجویی یک هفته‌ای خود بدون هیچ غذا، لباس یا پولی از شهری به شهر دیگر می‌روند و در پایان به همان‌جایی بازمی‌گردند که سفرشان را شروع کرده بودند؛ با این تفاوت که هیچ کدام آن‌‌‌‌‌‌ها آدم سابق نیستند...

با شنیدن کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست قادر خواهید شد تا روح و ذهنتان را در یک سفر هفت روزه به جایی ناآشنا و ناشناخته ببرید. نویسنده در این مسیر به شما تسلیم شدن را یاد می‌دهد. او با اشاراتی به داستان شمس و مولانا در طول داستان، پیام‌هایی نیز به شما منتقل می‌کند. در نهایت کاری می‌کند که بتوانید به راحتی تنش‌ها و درگیری‌های ذهن خود را کنار بگذارید و از روش‌های جدیدی که سر راهتان می‌آیند استقبال کنید.

کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به کتاب‌های صوفیانه و عرفانی علاقه‌مند هستید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

با هاکان منگوچ بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده برجسته در بورسا ترکیه به دنیا آمد و در دانشگاه اولوداغ به تحصیل پرداخت. او در دوره نوجوانی به موسیقی علاقه پیدا کرد و در هنرستان هنرهای زیبا درس خواند و بعد آن را نیمه‌کاره گذاشت. هاکان منگوچ (Hakan Mengüç) بعد از آشنایی با نی، وارد دنیای تصوف و فلسفه صوفی شد.

وی بعد از آن زبان عثمانی را یاد گرفت و سالیان بعد در سرزمین شمس تبریزی در مورد صوفیسم دوره‌ای آموزشی را پشت سر گذاشت، از صوفیان آموزش‌های شفابخشی آموخت و زبان مثنوی فارسی را فراگرفت. منگوچ زمانی که به دهه دوم زندگی‌اش رسید، سمینارهایی در دانشگاه‌های مختلف برگزار کرد. ذهن نیمه‌هوشیار، خودت را بشناس، انگیزه‌های بالقوه و صحبت در جمع، موضوعات این سمینارها را تشکیل می‌دادند.

نوشته‌ها، گفته‌ها و داستان‌های این نویسنده و سخنران مشهور به کمک شبکه‌های اجتماعی به گوش میلیون‌ها ‌نفر رسید. در سال 2014 به دلیل علاقه فراوانش به حیوانات، راهی آفریقای جنوبی شد و در کنار شیر و ببرهای بنگال زندگی کرد و درباره نگهداری و توان‌بخشی آنان چیزهایی یاد گرفت.

در تمجید از هاکان منگوچ:

- کتاب‌های هاکان منگوچ را به‌عنوان نسخه برای بیمارانم تجویز می‌کنم. (پروفسور دکتر زینب دمیرچی)

- هاکان منگوچ شخصیتی دارد که بسیار مناسب کاری است که انجام می‌دهد... صبور... بردبار و نسبت به تفکر خوش‌بین است. به نظر من هاکان هر تکنیکی را که بیان می‌کند ابتدا خودش درونی کرده و به‌تمامی در خود هضم کرده است و این مسئله باعث می‌شود او خاص و منحصربه‌فرد باشد. (متخصص روان‌شناسی بالینی، اسرا ازمجی)

- وقتی اولین بار هاکان منگوچ را در سمینار دیدم، با خودم گفتم حقیقتاً نوری الهی در وجود اوست. با این نور راه انسان‌ها را روشن می‌کند و قلب تک‌تکشان را لمس می‌کند. (فرهاد آکیف، نویسنده و کارگردان)

- هاکان منگوچ یکی از پیشگامان فلسفۀ صوفی در قرن بیست‌ویک است. (سرهات آکپینار، رئیس و مؤسس دانشگاه امریکایی گیرنه)

در بخشی از کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست می‌شنویم:

اگر شانس دوباره زندگی کردن داشتم، بیشتر استراحت می‌کردم. در سفر زندگی نه با جدیت یک فرد بالغ که با بی‌خیالی یک کودک جلو می‌رفتم. در سایهٔ تجربیاتم با ندای درونم حرکت می‌کردم. ساعت به دستم نمی‌بستم اما وقتی بیدار می‌شدم حس می‌کردم که زمان مناسبی است. خورشید طلوع نکرده بود. هوای بیرون سرد و خنک بود.

با خودم گفتم الان درست وقتش است. یک راست به اتاق دنیز رفتم و در زدم. راستش را بگویم بیدار کردن او کار راحتی نبود. خوشحال بودم که شب اول سفر را در تختخواب مشابه تختخوابی که عادتش را دارد خوابیده بود. اگر در چادر می‌ماندیم خیلی سخت می‌توانست سرحال باشد. موهایش به هم ریخته بود.

با صورتی پف کرده و چشمانی نیمه باز در را باز کرد. گفت: «من خیال کردم تو خواب در میزنن. نگو تو منو تو خواب دیدی اومدی در می‌زنی.» گفتم: «زود حاضر شو بریم.» گفت: «کجا؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۴ دقیقه
بخش اول/ بخش دوم
۲۶ دقیقه
بخش سوم / بخش چهارم
۵۰ دقیقه
بخش پنجم / بخش ششم
۵۸ دقیقه
بخش هفتم / بخش هشتم
۵۷ دقیقه
بخش نهم / بخش دهم / بخش یازدهم
۴۰ دقیقه
بخش دوازدهم / بخش سیزدهم / بخش چهاردهم
۵۱ دقیقه
بخش پانزدهم / بخش شانزدهم / بخش هفدهم
۴۳ دقیقه
بخش هجدهم / بخش نوزدهم / بخش بیستم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و یکم / بخش بیست و دوم / بخش بیست و سوم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و چهارم / بخش بیست و پنجم / بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست
نویسنده
مترجمفائزه پورعلی
گویندهبهادر ابراهیمی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

مریم مهدی
۱۴۰۰/۹/۴
برام عجیبه که یک کتابی با محتوای غنی‌ای مثل این کتاب، چرا انچنان که باید، مورد استقبال قرار نگرفته.
فوق العاده بود، پر از افشای راز و رمزهای جهان هستی و توشه‌ای پر بار برای سفری معنوی.
باعث شد صوفی بزرگی مثل هاکان منگوچ رو هم بشناسم و برای هزارمین بار هم به عظمت وجود شمس و مولانا فکر کنم.
احتمالا از کتاب‌هایی خواهد بود که دوباره خواهم خوند.
ممنون از کتابراه و ماه آوا🌙📚
Farah rostami
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
کتاب خوبیه، پیشنهاد میکنم. فقط صدای راوی به شخصیت‌ها نمیومد. بنظرم حالت صدای هاکان خودپسندانه بود، ولی شخصیت هاکان اینطور نبود. حالت صدای دنیز هم خوب نبود، بیش از حد لوس بود بنظرم. به هر حال زحمت کشیدن و ممنون ازشون.
Shadi Asadi
۱۴۰۰/۱۰/۵
این کتاب رو ۳ روزه تمام کردم واقعا داستان مجذوب کننده‌ای داشت صدای راوی بسیار روان و دلنشینی داشتند
داستان بسیار آموزنده و قشنگ پر از تجربیات معنوی بود خیلی دوسش داشتم ممنون از تجربیات و نظرات دوستان و کتابراه عزیز
مینا غلامی
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
داستان سفر یک صوفی با فردی تازه کاره، در ضمن سفر نکات اخلاقی و صوفیانه رو به خواننده آموزش میده، کمک می‌کنه بیشتر به دنیای معنویت نزدیک بشیم، همین طور شخصیت مولانا رو بررسی‌ می‌کنه
saman mehrabi
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
لحن راوی اصلا حرفه‌ای نیست، گوش دادن به لحن آماتور گوینده ادامه شنیدن رو برام بغرنج کرده، و خیلی بد و زنندست که جای شخصیت خانم این کتاب هم مرد صحبت می‌کنه. از ماه آوا بعید بود چنین کیفیت نازلی.
مرجان حمزه نژاد
۱۴۰۰/۸/۲۱
در غالب داستانى ساده و جذاب به خودشناسى و درک اتفاقات زندگى از دیدگاه عرفان مولانا میپردازد. و گوینده با مهارت خاصى احساسات و عواطف شخصیتها را القأ میکند. سپاس
محمد حاج نجفی
۱۴۰۰/۸/۲۷
این که سفر یک هفته‌ای به چند کیلومتر دورتر از خانه را سفر حج نامیده و به خودسازی رسیدند و این تجربه ملموس در این دوره زمانه خیلی جالب و قشنگ بود.
zohreh sharifi
۱۴۰۰/۱۱/۳
کتاب بسیار خوبی است و گوینده با روان خواندن و رعایت نکات گویندگی جذابیت این کتاب را دو چندان کرده است. توصیه میکنم حتما این کتاب را مطالعه کنید.
مشاهده همه نظرات ۳۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

برای دریافت کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.