معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش

اعتماد به نفس ندارید؟ فکر می‌کنید می‌توان راهکاری برای ترمیم آن پیدا کرد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، کتاب صوتی جرات داشته باش (میکروکتاب) اثر فردریک فانژه، به شما نشان خواهد داد که چگونه به خودسازی درونی برسید و بتوانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

درباره میکروکتاب کتاب صوتی جرات داشته باش:

کتاب جرات داشته باش (Oser: therapie de la confiance) در سال 2009 در کشور فرانسه منتشر شد. فردریک فانژه درباره علت نوشتن این کتاب می‌گوید که من یک روان‌پزشک هستم و نداشتن اعتماد به نفس دلیل اصلی تمامی افرادی‌ست که برای درمان به من مراجعه کرده‌اند. کمبود این احساس باعث می‌شود، رنج‌های عاطفی و شغلی فراوانی در انسان‌ها پدید بیاید؛ مانند ترس از قضاوت شدن توسط دیگران، ترس انجام کارهای غلط، ترس از دوست داشتن و دوست داشته شدن.

کتاب جرأت داشته باش با استفاده از داستان‌های واقعی از انسان‌های متفاوت، شما را با آن‌ها آشنا خواهد کرد تا حداقل با یکی از شخصیت‌ها احساس نزدیکی و همزاد پنداری کنید. این روش باعث می‌شود که راه‌حل نزدیک و مخصوص به خودتان را بیابید و به مرور به اعتماد به نفس خوبی برسید.

شما در این کتاب می‌آموزید که انسان‌ها به صورت کلی پنج نوع احساس اصلی را تجربه می‌کنند:

- احساس گناه
- ترس یا نگرانی
- احساس طرد شدن و جدایی
- شرمساری یا ترس از ناامید کردن دیگران
- اندوه، دلسردی، ناامیدی و احساس حقارت

همچنین با مکانیسم‌های اعتماد به نفس، تعریف خودشیفتگی، واکاوی نیازهای اساسی انسان و روش‌های درمانی بالا بردن اعتماد به نفس آشنا خواهید شد.

فردریک فانژه را بیشتر بشناسیم:

فردریک فانژه (Frederic Fanget) روان‌شناس، پژوهشگر و نویسنده فرانسوی است که در رشته عصب‌شناسی در دانشگاه لیون فارغ التحصیل شد. او در زمینه روش‌های درمانی رفتاری و شناختی مشهور است؛ مخصوصا برای کسانی که هراس‌های اجتماعی مرتبط با کار را دارند.

فانژه در دانشگاه‌های فرانسه، بلژیک و سوئیس فعالیت‌های درمانی می‌کند و بیش از 200 کارگاه و کنفرانس برای متخصصان را در زمینه‌های روان درمانی، ارتباط زوجین، استرس و اضطراب و افسردگی برگزار کرده است. این نویسنده در میان مردم فرانسه نیز محبوبیت و مقبولیت خاص خود را دارد و بارها به عنوان متخصص در کانال‌های رادیویی و تلویزیونی حضور پیدا کرده است.

میکروکتاب صوتی جرات داشته باش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید که به دنبال آرزوهای خود بروید و بدون ترس به اهداف‌تان برسید، مطالعه این کتاب روانشناسی و آموزنده به شما توصیه می‌شود.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب صوتی جرات داشته باش می‌شنویم:

وقتی بتوانید برای خودتان تصمیمات بزرگی بگیرید، یعنی دارای عزت‌نفس هستید. عزت‌نفس، بخش مهمی از اعتمادبه‌نفس افراد را تشکیل می‌دهد. در این نوع از اعتمادبه‌نفس شما ارزش‌های خودتان را داوری می‌کنید. مثلا می‌گویید: «من دارای ارزش هستم، اعتمادبه‌نفس بالایی دارم و به نقاط ضعف و قوت خودم آگاهی کامل دارم».

پایه و اساس عزت‌نفس از دوران کودکی شکل می‌گیرد. مهم‌ترین راهی که بتوانید به اعتمادبه‌نفس دست پیدا کنید، این است که ابتدا عزت‌نفس داشته باشید. در صورت نداشتن عزت‌نفس، حتی اگر از طرف دیگران مورد تشویق قرار بگیرید، باز هم احساس خوبی نخواهید داشت.

عزت‌نفس متعلق به خودتان است و باید آن را در اعماق وجودتان پیدا کنید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند آن را درون شما پیدا کند. عزت‌نفس هر کسی خاص خودش است و انسان‌های دیگر نباید در مورد آن حرف بزنند.

این احساس به این برمی‌گردد که آیا شما می‌توانید بهترین عملکرد را در شرایط دشوار از خود نشان دهید؟ قابلیت‌های شما با اعتمادبه‌نفس‌تان ارتباط مستقیمی دارد. هر کاری که انجام می‌دهید با این موضوع در ارتباط است.

یعنی خوب بتوانید آشپزی کنید، درس بخوانید، بازی کنید، به تنهایی به سفر بروید، سفر کردن با قطار را تجربه کنید، تنهایی به مغازه بروید و بتوانید تخفیف بگیرید. عملکردهای شما نباید به دیگران وابسته باشند. همه این کارها را باید به تنهایی و بدون همراهی دیگران انجام دهید. همه ما می‌توانستیم خیلی سریع به اعتمادبه‌نفس برسیم، اگر از کودکی این موضوع را به ما یاد می‌دادند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
میکرو کتاب چیست؟
۲ دقیقه
درباره کتاب و نویسنده
۳ دقیقه
مقدمه
۵۰ دقیقه
فصل اول: ساز و کارهای اعتمادبه‌نفس
۴۰ دقیقه
فصل دوم: پیش‌داوری‌ها، عامل اصلی کمبود اعتمادبه‌نفس
۲۰ دقیقه
فصل سوم: درمان مشکل کمبود اعتمادبه‌نفس
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش

SoBhAn Rezaei
۱۴۰۱/۷/۶
کمبود اعتماد به نفس، مشکل اصلی تمام افرادی است که اقدام به درمان کرده‌اند. رنج‌های عاطفی یا شغلی بی شماری از این کمبود اعتماد به نفس ناشی می‌شود: ترس از انجام کارهای اشتباه، ترس از قضاوت شدن، ترس از دوست داشتن و دوست داشته شدن.»
فانژه معتقد است که اگر روزی و بر اثر اتفاقی اعتماد به نفس شخصی از به
بین برود، آسیب‌های زیادی شخص وارد می‌کند. او می‌گوید: «اعتماد به نفس پیش‌تر یک ویژگی ذاتی تلقی می‌شد، امروزه دیگر سرنوشتی گریزناپذیر نیست: اکنون امکان تغییر وجود دارد، می‌توانید اعتماد به نفس خود را به‌دست آورید حتی اگر تاکنون احساس می‌کردید که آن را نداشته‌اید.»
فردریک فانژه در مقدمه‌ی کتاب جرات داشته باش توضیح می‌دهد که این کتاب درباره‌ی تجربه‌ی مشترک مراجعینش است. «این کتاب را نوشته‌ام تا به آن‌ها کمک کنم که خودشان را از این کمبود اعتماد به نفس ظالمانه رها کنند و به این ترتیب این امکان را به آن‌ها بدهم تا از دورِ باطل شکست خارج شوند. امیدوارم که آن‌ها با خواندن این کتاب، یاد بگیرند که خودشان را بیشتر دوست بدارند، این جرات را پیدا کنند که دست به عمل بزنند و شهامت زندگی کردن در مقابل دیگران را به دست آورند. اغلب آنچه از دست می‌رود، اندکی احترام به خود است و کمی هم تحمل خویشتن.»
یکی از نکاتی که در کتاب جرات داشته باش دارای اهمیت است، استفاده‌ی فانژه از نمودارها، جدول‌ها و آزمایش‌هایی است که به خواننده کمک می‌کند تا میزان تغییرات اعتماد به نفسش را هنگام مطالعه‌ی کتاب متوجه شود. استفاده از این نظرسنجی‌ها یکی از روش‌هایی است که خواننده را درگیر کتاب می‌کند در نتیجه مطالعه‌ی کتاب برای خواننده لذت‌بخش‌تر می‌شود.
احمد کتافی
۱۴۰۱/۱/۲۵
این کتاب ارزش ۴ستاره رو داره اما من برای افزایش فرهنگ کتابخونی و به خاطر تمام کسانی که در این کتاب دخالت داشتن ۵ستاره رو دادم
این کتاب خوب بود اما کتاب جامعی در مورد اعتماد به نفس نبوده یخورده ناقصه و خیلی چیزای دیگه رو میشه در این کتاب گنجاند در حالی که بسیار سطحی به موضوعات اشاره شده است...
حسین عباسی
۱۴۰۱/۱/۴
آقای دادبه دادمهر عالی هستن صدای گرم و دلنشین ایشون باعث ادای کامل مطلب میشه
کتاب در حوزه افزایش اعتماد به نفس هست و راهکارهای جالبی درمورد نوع رفتار در چگونگی برخورد با موقعیت‌ها بهتون میده
حسین معصومی
۱۴۰۰/۷/۲۷
نویسنده در کتاب تکنیک‌ها و راهکارهای را ارائه کرده که میتونی به راحتی به کار بگیری و اعتماد به نفست را افزایش بدی
پیشنهاد میکنم حتما این کتابو بخونی و تمرینات این کتابو انجام بدی تا زندگی بهتری رو تجربه کنی
Mobina Amirsoleymani
۱۴۰۰/۴/۱۳
صدای گوینده خواب آور و زیادی آروم بود.. به نظرم در کتاب‌هایی به خصوص تو این محور و موضوع اگر تلاش بشه که پر انرژی تر خوانده شه خیلی بهتر هست و میتونه کمک کنه که انرژی لازم برای موثر دیدن و انجام کار‌های ذکر شده در کتاب تامین شه
Samaneh Beygi
۱۳۹۹/۹/۷
بسیار عالیییییییییییییییییییی حرفی رو میزنه که باهاش مواجه هستم و تونستم با راهکار‌های خوبی که داده خودمو پیدا کنم و به فردی با ارزش و با نفس زیاد تبدیل شدم
امین سپهوند
۱۴۰۱/۵/۹
کتاب خوبی بود برای من. البته به نظر من ماها هرکدوم از این کتابها رو که می‌خونیم اگه فقط یکیش رو به مرحله اجرا در بیاریم کفایت میکنه برامون. صدای گوینده هم عالی بود.
پریس ادیبی
۱۳۹۹/۱۱/۱۰
کتاب فوق العاده‌ای هست. کتابی هست که باید بارها و بارها شنید تا نکات ضعف خودمون رو شناسایی و اصلاح کنیم.
Amir Jafarkhani
۱۳۹۹/۸/۵
کتاب واقعا خوبی اگه اعتماد به نفستون ضعیف
بخریدش کمکتون می‌کنه بهتر واقع شید
علی رحمانی
۱۴۰۱/۶/۲۵
این کتاب عالیههه
دقیقا چیزهایی رو میگه که ما تو زندگیمون باهاش مواجه هستیم
و راهکارهایی رو میده که خیلی ساده و عملی اند
امیرحسین فراهانی
۱۴۰۰/۱۰/۱۶
با این کتاب ترس هاتون و از بین ببرید
برای یه بار هم که شده جرات داشته باشید
عالی بود
Marzeih Yazdani
۱۳۹۹/۹/۵
واقعا کتاب عالی بود ومن توانستم با راهکاراش جلوی ترس و واهمه در برابر دیگران بگیریم.
زیور یارمحمدزهی
۱۴۰۱/۶/۲۷
پخش کتاب مثل بقیه کتابها نبود به محض خروج از صفحه یا قفل صفحه نمایش قطع میشه مشکل داشت
مهری دهقادنی
۱۴۰۰/۱/۳۱
من از کتاب‌هایی با محتوای افزایش اعتماد به نفس بسیار لذت می‌برم از این کتاب هم بسیار لذت بردم
Saeedeh S
۱۳۹۹/۱۱/۱۶
مقصود کتاب اینه که شجاعت داشته باش خودت باشی
در کل کتاب خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۶۹

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی جرات داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.