معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) شاهکار لئو تولستوی و از آثار برتر ادبیات داستانی جهان است که به بررسی حمله ناپلئون بناپارت به روسیه و مقاومت روس‌ها در برابر ارتش فرانسه می‌پردازد.

این کتاب صوتی خلاصه‌ای از رمان جنگ و صلح (War and Peace) است و قهرمان واقعی آن ملتی‌ست که در مقابل ارتش متجاوز و نیرومند ناپلئون از وطن خود دفاع می‌کند. تصویری شایسته از آوردگاه زندگی و حیات بشری در کره‌ خاکی و قلم سحرانگیز تولستوی که با توصیف یگانه‌ نقاط ضعف شخصیت‌های رمانش بر پیچیدگی‌های روابط انسانی صحه می‌گذارد.

لئو تولستوی (Leo Tolstoy) در این کتاب شرح‌حال پنج خانواده‌ی روسی به نام‌های واسیلی کوراگین، کنت رستوف، کنت بزوخف، کنت بالکونسکی بزرگ و آنا میخاییلونا، در زمان حمله‌ی ناپلئون به روسیه و جنگ و آتش‌سوزی در مسکو را روایت می‌کند. شخصیت‌پردازی قهرمان‌های بسیار زیاد این رمان برجسته با جزئیات و زیبایی حکایت از توانایی تولستوی در نوشتن یک شاهکار ادبی دارد.

«استراخوف» منتقد روسی که از دوستان تولستوی نیز هست، درباره «جنگ و صلح» این‌گونه بیان کرده است: «جنگ و صلح، تصویر کاملی از زندگی بشری است. تصویر کاملی از روسیه آن زمان است، تصویر کاملی از همه‌چیزهایی است که در آن‌ها، مردم سعادت و عظمت، اندوه و خواری خود را می‌یابند. این است جنگ و صلح». این رمان چه به لحاظ ادبی و چه به لحاظ تاریخی جز ارزشمندترین رمان‌های جهان است.

«جنگ و صلح» در بستر دو جنگ بزرگ (1812 و 1805 م.) بین روسیه تزاری و ارتش فرانسه به سرکردگی ناپلئون بناپارت روایت می‌شود. این کتاب دو بخش دارد که هم‌زمان پیش می‌روند: جنگ و داستان خانوادگی.

داستان جنگ و صلح در یک مجلس اشرافی آغاز می‌شود که در آن صحبت از حمله قریب‌الوقوع ناپلئون به روسیه است. در حقیقت شخصیت‌های اصلی رمان جنگ و صلح اشراف هستند و سرگذشت شخصیت‌ها درهم‌تنیده پیش می‌رود. این داستان یک شخصیت اصلی ندارد.

پرنس آندره‌ی بالکونسکی یکی از شخصیت‌های اصلی داستان است که در ابتدای داستان با همسر زیبا و نجیب خود لیزا در انتظار فرزندی هستند. او همسرش را نزد پدر سخت‌گیر خود و خواهرش ماریا می‌گذارد و خود به جنگ می‌رود. همسرش بر سر زایمان از دنیا می‌رود و پسری به دنیا می‌آورد که نام او را نیکولای می‌گذارند. آندره‌ی یکی از سرداران پرافتخار و از شجاع‌ترین قهرمانان جنگ و صلح است.

ماریا بالکونسکایا دختری نه چندان زیبا اما با چشم‌های مشکی نافذ است که در نیکوکاری و کمک به فقیران و رعیت‌ها از همه سبقت گرفته است. او تحت سلطه پدر مستبدش قرار دارد، با این حال او را می‌پرستد.

شخصیت دیگر پی‌یر بزوخف است، جوان تحصیل‌کرده از فرنگ آمده، فرزند نامشروع کنت بزوخف در حال مرگ و وارث تمام اموال او است. او هدف طمع‌ورزی واسیلی و دخترش هلن قرار می‌گیرد. هلن موفق می‌شود با پی‌یر ازدواج کند و به اموال بی‌حساب دست پیدا کند اما در نهایت با هوسرانی و بی‌بند و باری سرنوشت خود را تیره و تار رقم می‌زند و در رنج و بیماری می‌میرد.

پرنسس ناتاشا روستوا زیباترین شخصیت جنگ و صلح و به عقیده برخی شیرین‌ترین شخصیت همه رمان‌های جهان است. دختری شاد و سرزنده که در دوره‌ای نامزد آندره‌ی بالکونسکی می‌شود. پس از مرگ آندره‌ی بر اثر جراحت جنگی، او با پی‌یر بزوخف ازدواج می‌کند.

پرنس نیکولای روستوف برادر ناتاشا شخصیت دیگری است که اگرچه خوش‌قلب است اما خلق و خوی عصبی نظامی‌گری دارد. برخی می‌گویند تولستوی نیکولای را از روی شخصیت پدر خود آفریده است. نیکولای رستف در انتها با ماریا بالکونسکایا ازدواج می‌کند و در ملک اجدادی ماریا ساکن می‌شوند.

درمورد بخش تاریخی و حمله ناپلئون به روسیه، شکست مفتضحانه فرانسوی‌ها در روسیه نتیجه کار است. ناپلئون ابتدا با اقتدار وارد خاک روسیه می‌شود. از لحظات احساسی داستان آنجایی است که ناپلئون مسکو را اشغال می‌کند. روس‌ها از دور مسکو آتش گرفته را نگاه می‌کنند و به خاطر «مادر سفیدروی» خویش اشک می‌ریزند. در نهایت کمبود آذوقه و سرمای غیرقابل تحمل روسیه فرانسوی‌ها را از پای می‌اندازد و شجاعت مردم روسیه آنها را مجبور به عقب‌نشینی و فرار می‌کند.

جنگ و صلح را، اگر نه بزرگترین رمان عصر ما، دست‌کم یکی از بزرگترین آن‌ها دانسته‌اند: داستانی به‌مانند جهانی که در آن شخصیت‌های بسیاری هر یک با شوری خاص در افت‌وخیزند. اقیانوسی انسانی، با جریان‌های بی‌شمار و درهم‌ پیچیده که در ورای آن روحی مقتدر طوفان‌ها می‌انگیزد و فرو می‌خواباند و باز به‌پا می‌دارد. تولستوی در جنگ و صلح از نگارش داستان زندگی خصوصی افراد به شرح و روایت جنبش‌های ارتش‌ها و ملت‌ها می‌رسد و مسیر حرکت امواج عظیم انسانی را توصیف می‌کند که اراده میلیون‌ها نفر در آن مستحیل شده و بر آن اثر گذاشته است. جنگ و صلح را شعر روح روس دانسته‌اند که به صورت حماسه‌ای رنگین سروده شده است. اندیشه سرودن این حماسه از سال 1862 تالستوی را به خود مجذوب و مشغول می‌کند. کتاب با توصیف دریای راکد جامعه پیش از جنگ میهنی آغاز می‌شود. در ابتدا با دقتی چون‌وچراناپذیر و طعنی درخور، توخالی‌بودن جامعه اشراف روسیه را باز می‌نماید. در خلال گفتگوهای پوک و تشریفاتیِ ضیافت‌ها و لابه‌لای بیان اندیشه‌ها و مطامع مسکین نجبا و جنب‌وجوش خوشباشان و نوش‌خواران احتمال جنگ نیز مطرح می‌شود و صورت‌ها به‌تدریج جان می‌گیرند و در ذهن مخاطب می‌نشینند.

مهمترین ویژگی داستان‌های تولستوی درس‌های اخلاقی آن است. او شخصیت‌هایی را که از نظر اخلاقی وضعیت مناسب ندارند، به سزای اعمال خود می‌رساند. از طرفی شخصیت‌های پاکدامن و نیکوکار نیز پس از تحمل سختی و رنج در انتها به جایگاه ویژه خود می‌رسند. تولستوی عقیده دارد تاریخ تکرار می‌شود؛ عبرت از تاریخ یکی از دست‌آوردهای به پایان رساندن جنگ و صلح است.

لئو تولستوی نویسنده روسی که به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان تاریخ شناخته شده است به خاطر نوشتن کتاب‌های واقع‌گرایانه خود «جنگ و صلح» و «آناکارنینا» در اواسط تا اواخر قرن 19 شهرت جهانی به دست آورد. اما زندگی بسیار ساده‌ای داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۵ دقیقه
بخش اول
۲۹ دقیقه
بخش دوم
۲۳ دقیقه
بخش سوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)
نویسنده
مترجممصطفی جمشیدی
گویندهمهیار ستاری
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

مهران نشیبی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
ترجمه‌ی افتضاح این کتاب را گویندگی ضعیف و مبتدیانه‌ای تکمیل کرد. باور بفرمایید آدم باسواد تو این مملکت کم نیست. خواهش می‌کنم باقیمانده ادبیات ما رو نابود نکنید. حاضرم طی یک تماس یا جلسه‌ی حضوری به شما نشون بدم تو این کتاب چه خبره. حیف از چنین اثر بزرگی که با این تلخیص ناشیانه و ترجمه و اجرایی در حد این ناشیانه، تا این حد تخریب بشه. التماس میکنم کمی احساس مسئولیت کنید. نوجوانانی که هنوز به استحکام ادبی نرسیده‌اند این کتاب‌ها رو میشنوند و به عنوان مرجع از اون برداشت می‌کنند. براتون آرزوی تندرستی و شادکامی دارم.
مهران نشیبی
زمرد 2020
۱۳۹۸/۲/۱
رمان خوبی هست. گوینده هم خوب است. اما به نظر دو مشکل داره:
۱. این ترجمه، نسبت به رمان اصلی بسیار خلاصه شده هست. رمان اصلی به روسی ۱۵۰۰ صفحه هست ولی این ترجمه فکر نکنم حتی یک سوم مطالب رمان اصلی رو داشته باشه. به علاوه نسخه کامل این رمان پر از دیدگاه‌های فلسفی نسبت به جنگ و... هست که در ترجمه، ظاهرا
عملا حذف شدن.
۲. اسامی کارکتر‌ها زیاد (و روسی) هست و کارکترها گاهی به نام و گاهی به نام خانوادگی ذکر شدن که باعث گیج شدن شنونده میشه.
مجتبی اسکندری
۱۳۹۹/۱۱/۵
من متن کتاب رو کامل خوندم و بقدری زیبا بود که تصمیم گرفتم دوباره بشنومش اما کاش اینکار رو نمیکردم این محصول بقدری ضعیف و نامطلوب است که نگرانم کسانی که اثراصلی رو نخوندن وقراره با شنیدن این اثرتصمیم بگیرن (که مطمئناپشیمون میشن) نتونن درست انتخاب کنن... ازنظر محتوا اینقدرخلاصه شده که درواقع ب متن با اصلی لطمه خورده... ازنظر گویندگی وقتی دیگر گویندگان اثار صمعی مقایسه میکنم بسیار بسیار ضعیف و ملالت انگیزه... درکل اثر ضعیفی شده...
borzou farshad
۱۳۹۸/۶/۹
من به خاطر اینکه خیلی تعریف این کتاب را شنیدم گرفتمش ولی واقعا خوند یا بهتر بگم گوش دادنش سخته.... انگار دارم مقاله یا کتاب تاریخ گوش میدم بسیار سخته تا وسطای کتاب که زجر کشیدم و همینطور شخصیتهای ماست و بی‌مزه داستان خسته ات میکنه انشالله که اخرش خوب بشه تا اینجا که من گوش کردم بسیار بی‌روح و یخ بود
فرشته ش
۱۳۹۹/۱/۲۵
این رمان برای کسی که حوصله کتاب قطور نداره توصیه نمیشه داستانی عاشقانه در دل وقایع جنگی و روابط پیچیده انسانها
عیاری بکتاش
۱۳۹۸/۸/۲۰
اصلا خوب نبود اصلا ارزش گوش دادن نداره. به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم گوش بدید. صدای گوینده هم اصلا خوب صداش نعشه هست.
حیف یک ستاره
davod pagheh
۱۳۹۸/۸/۱۲
اصلا نمیشه گوش بدی.. جذب نمیکنه آدمو... گوینده هم که اصلا وارد نیست
ارغوان دهقان
۱۳۹۹/۸/۱۹
جنگ و صلح جزء کتابهایی است که حتما باید خوانده شود.
علی برج بار هنرمند
۱۳۹۹/۸/۹
آشغال به تمام معنا.. خیلی پشیمون شدم از خریدش
Ellli Nemati
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
عالی یکی از بهترین رمان‌هایی بود که خوندم
بهمن مقدم پور
۱۴۰۰/۹/۷
دوست داشتم همچین شاهکاری کامل باشه به جای تلخیص
مسلم رسایی
۱۴۰۰/۸/۱۸
با وجود اینکه کمی گنگ بود بخاطر شخصیت‌های زیاد درکل خوب بود
محمد زواره
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
اون قدر که انتظار داشتم جذاب نبود
شبنم وصفی
۱۴۰۰/۳/۱۷
گوینده بسیااااار ضعیفه.
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول)

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.