معرفی و دانلود خلاصه کتاب طلسم

عکس جلد خلاصه کتاب طلسم
قیمت:
11900 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب طلسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب طلسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب طلسم

بازخوانی یکی از مهمترین رخدادهای تاریخ... والتر اسکات در خلاصه کتاب طلسم، دریچه‌ی جدیدی از جنگ‌های صلیبی را به روی خوانندگانش می‌گشاید. این اثر حماسی، هیجان‌انگیز و البته تخیلی به شرح رخدادهای سومین جنگ صلیبی در اورشلیم می‌پردازد. خواندن این خلاصه کتاب به دوستداران ادبیات کلاسیک کمک می‌کند تا با یکی از برجسته‌ترین رمان‌های تاریخی آشنا شوند.

درباره‌ی خلاصه کتاب طلسم

جنگ‌های صلیبی به‌خاطر تأثیری که بر تجارت، فرهنگ و باورهای دینی مردم آسیا و اروپا داشتند، از مهمترین وقایع تاریخی مسلمانان و مسیحیان به شمار می‌روند. از قرن‌ها پیش داستان‌سرایی درمورد این سلسله جنگ‌ها بین نویسندگان غربی بسیار مورد توجه بوده که رمان طلسم از نمونه‌های درخشان آن به حساب می‌آید. سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) در خلاصه کتاب طلسم (The Talisman) با بهره‌گیری از تخیل نیرومند خود این جنگ‌ها و حواشی آن‌ها را به‌گونه‌ی دیگری روایت کرده است.

اثر حاضر داستان تقابل سِر کِنِت، شوالیه‌ی اسکاتلندی با صلاح‌الدین ایوبی است. خوانندگان این خلاصه کتاب به خاطر داشته باشند که اگرچه این رمان با لحن کوبنده و حماسی خود، اثری خواندنی به شمار می‌رود اما به لحاظ مستندات تاریخی چندان قابل اعتنا نیست. سِر والتر اسکات بیش از آنکه به واقعیت‌ها پایبند باشد، به وقایع خیالی توجه داشته و از آن‌جایی که بیشتر با جبهه‌ی سربازان مسیحی همراه است، به نظر می‌رسد که دیدگاه او نسبت به جنگ‌های صلیبی چندان بی‌طرفانه نباشد.

حتماً برای فارسی‌زبانانی که جنگ‌های صلیبی را با رشادت‌های صلاح‌الدین ایوبی به یاد می‌آورند، دشوار است که او را در مقام دشمن قهرمان اصلی ببیند اما بااین‌وجود، رمان طلسم به زعم منتقدان و خبرگان ادبیات کلاسیک، از آثار فاخر ادبی محسوب می‌شود و خواندن آن برای مخاطبان ایرانی و مسلمان نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد.

تأثیر و تأثر فرهنگی مسیحیان با مسلمانان در این داستان به‌خوبی دیده می‌شود. به‌گونه‌ای که بخش گسترده‌ای از این رمان به رویارویی سنت‌ها و آداب‌و‌رسوم دو گروه اشاره دارد. ضرباهنگ تند وقایع و جریان پرکشش داستان، مخاطب را به خود جذب خواهد کرد. اثر حاضر جزو مجموعه چکیده‌های پنجاه رمان کلاسیک بوده و تنها معرفی‌نامه‌ی کوتاهی برای متن اصلی رمان به شمار می‌رود. کلاید نهرنز گزینش و گردآوری این مجموعه را به عهده داشته است.

انتشارات نوژین خلاصه کتاب طلسم را با ترجمه‌ی امیر حبیبی به چاپ رسانده است.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های نوولا

برای اینکه با طیف متنوعی از شاهکارهای ادبی آشنا شوید، سری کتاب‌های نوولا بهترین گزینه است. هر یک از کتاب‌های این مجموعه یکی از رمان‌های مشهور را به صورت خلاصه در اختیارتان قرار می‌دهند. کتاب‌خوان‌هایی که فرصت زیادی برای مطالعه ندارند، می‌توانند با مراجعه به این کتاب‌ها، به کلیت داستان‌ها و رمان‌های برتر تاریخ پی‌ ببرند. کافی است نگاهی به برخی عناوین مجموعه کتاب‌های نوولا بیندازیم: «قلعه حیوانات»، «لورنا دون»، «بلندی‌های بادگیر»، «دکتر جکیل و آقای هاید» و... برخی از آثار درخشان این سری کتاب‌ها هستند. انتشارات نوژین چاپ این مجموعه را به عهده داشته است.

خلاصه کتاب طلسم مناسب چه کسانی است؟

خواندن این خلاصه کتاب را به تمامی علاقمندان ادبیات کلاسیک، آن هم از نوع تاریخی و حماسی پیشنهاد می‌کنیم.

با سر والتر اسکات بیشتر آشنا شویم

سر والتر اسکات، زاده‌‌ی 15 اوت 1771 در شهر ادینبورگ، نویسنده‌، شاعر و رمان‌نویس اسکاتلندی است. او به سبب خلق رمان‌هایی با درون‌مایه‌ی تاریخی، پدر رمان تاریخی لقب گرفته است. والتر اسکات ابتدا شعر می‌سرود. او به زبان آلمانی تسلط داشت و شعرهایی را از شاعران بزرگ آن دوران مانند یوهان ولفگانگ فون گوته و گوتفرید آوگوست بورگر به انگلیسی ترجمه کرده بود. اما پس از اینکه شاعر جدیدی به نام لرد بایرن به روی کار آمد، توجه و علاقه به کارهای او کمتر شد. در همین دوران بود که والتر اسکات نوشتن شعر را کنار گذاشت و به نوشتن داستان روی آورد. کتاب‌های «آیوانهو» و «ویورلی» از کارهای شناخته‌شده‌ی این نویسنده است. والتر اسکات سرانجام در 21 سپتامبر 1832 درگذشت.

در بخشی از خلاصه کتاب رمان طلسم می خوانیم

دو ساعت از نگهبانی او گذشته که صدایی می‌شنود. نکتابانوس، همان کوتوله‌ای که در انگاندی ملاقات کرده بود را می‌بیند که از سایه‌ها بیرون می‌آید. او به سر کنت می‌گوید که از طرف ادیث فرستاده شده تا او را به ملاقات سریع خود بخواند و در اینکار نباید تأخیر کند. او به اکراه از وظیفه خود سر باز می‌زند و روزوال را در کنار بیرق می‌گذارد تا هنگام دیدن مزاحم شروع به خبر دادن کند. او کوتوله را دنبال می‌کند و به خیمه ملکه می‌رسد. او به طور پنهانی از ملکه و خدمتکارانش هنگام استهزا درباره ترک وظیفه معشوق ادیث سخن‌هایی می‌شنود. او شرمسار و رنجیده شده است و قصد دارد فرار کند و به محل وظیفه‌اش بازگردد. ادیث وارد خیمه ملکه می‌شود. وقتی ملکه در مورد گول‌خوردن سر کنت و ترک وظیفه‌اش به ادیث می‌گوید، او آزرده می‌شود. نکتابانوس به آن‌ها می‌گوید که سر کنت در همین نزدیکی است و احتمالاً تمام سخنانشان را شنیده، ادیث پرده را کنار می‌زند و کنت پنهان شده را می‌بیند از او درخواست می‌کند که به محل وظیفه‌اش برگردد. او بر می‌گردد ولی بیرق انگلیس را دزدیده شده و روزوال را کشته شده می‌یابد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب طلسم
نویسنده،
مترجمامیر حبیبی
ناشر چاپیانتشارات نوژین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات27
زبانفارسی
شابک978-622-287-042-3
موضوع کتابخلاصه کتاب داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
11900 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب طلسم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب طلسم

برای دریافت خلاصه کتاب طلسم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.