معرفی و دانلود کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها

عکس جلد کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها

همه‌ی ما، روزی زندگی به عنوان یک نوجوان را تجربه کرده‌ایم. این برهه، چنان مالامال از چالش‌هاست که باعث تغییر در همه‌ی ابعاد زندگی ما می‌شود. النا فرانته، در کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها، این موضوع را در قالب رمانی جذاب و به شیوه‌ای دیگر روایت می‌کند. او در این اثر که در فهرست پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز قرار دارد، به رابطه‌ی یک نوجوان با والدین خود و تأثیر غیرقابل‌انکاری که این رابطه می‌تواند بر زندگی هر کدام داشته باشد، می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب زندگی دروغین آدم بزرگ‌ها

نوجوانی و آغاز دوران بلوغ، اگرچه مرحله‌ای از رشد انسان است، اما همواره آبستن مسائل و دغدغه‌هایی است که می‌توانند جریان زندگی را دچار تغییر کنند. در مقابل، بزرگسالان نیز از زندگی‌های پیچیده‌ای برخوردارند؛ آن‌ها همیشه مشغول گرفتاری‌های خود هستند و به همه چیز، به شیوه‌ای می‌نگرند که از دید یک نوجوان می‌تواند خیلی عجیب‌وغریب به نظر برسد.

کتاب زندگی دروغین آدم‌بزرگ‌ها (The Lying Life of Adults)، داستانی درمورد همین وضعیت درهم‌وبرهم و آشفته است. النا فرانته، با هنرمندی، زندگی نوجوانی به نام جووانا را به تصویر می‌کشد که با ورود به دوران بلوغ، دچار تغییر شده است؛ به خصوص چهره‌اش – که به زعم پدر جووانا، در حال زشت شدن است.

جووانا در زمانی از زندگی خود به سر می‌برد که باید با چالش‌های گوناگونی مواجه شود، در این میان جمله‌ای از زبان پدرش او را وارد دنیایی تاریک می‌کند؛ دنیایی که باعث می‌شود زندگی او، از بیخ و بن، تغییر کند. پدر جووانا با دیدن تغییرات چهره‌ی دخترش می‌گوید که او هر روز در حال زشت‌تر شدن است و بیشتر به عمه‌ ویتوریا شباهت پیدا می‌کند. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟ جووانا‌ اطلاعات زیادی از عمه‌اش ندارد و تنها یک چیز می‌داند: عمه ویتوریا فردی منفور در خانوده‌ است...

النا فرانته، در کتاب زندگی دروغین آدم‌بزرگ‌ها، ماجراجویی جووانا برای پیدا کردن هویت واقعی‌اش را به تصویر می‌کشد؛ اینکه او واقعاً چه کسی است و چه کسی خواهد بود.

این اثر ارزشمند، با ظرافت هرچه تمام‌تر، مسیر رشد انسان از کودکی به بزرگسالی را نشان می‌دهد و مسائلی را که هر یک از انسان‌ها در این مسیر می‌توانند با آن‌ها مواجه باشند را مقابل چشمان خوانندگان می‌گذارد.

اقتباس از کتاب زندگی دروغین آدم بزرگ‌ها

سریال «زندگی دروغین آدم‌بزرگ‌ها» اقتباس جذابی از این کتاب بی‌نظیر است که ادواردو دی آنجلیس کارگردانی آن را برعهده دارد. این سریال محصولی است که از نت‌فلیکس پخش می‌شود.

جوایز و افتخارات کتاب زندگی دروغین آدم بزرگ‌ها

- کتاب پرفروش ملی
- کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز
- نامزد جایزه Kirkus برای داستان (2020)
- بهترین کتاب سال 2020 از نظر رسانه‌هایی همچون واشنگتن‌پست، مجله اپرا، مجله تایم، گاردین، فایننشال‌تایمز، تایمز بریتانیا، آیریش‌تایمز و...

نکوداشت‌های کتاب زندگی دروغین آدم بزرگ‌ها

- کتابی طلسم‌کننده از داستان یک دختر، یک شهر و یک جامعه بسته و غیرقابل‌انعطاف (Kirkus)
- استعداد خاص فرانته برای داستان‌سرایی پرتعلیق و خلق صحنه‌های پرشور زبانزد است. (The Times)
- زندگی دروغین بزرگسال‌ها مانند یک اعتراف صمیمی است و خواننده را همزمان، متزلزل و نیرومند می‌کند. (Minneapolis Star Tribune)
- توانایی فرانته در جلب نظر خوانندگانش بی‌نظیر است. این رمان به‌خوبی ایده‌آل‌های غیرمنطقی جامعه در پذیرش زیبایی را نشان می‌دهد. (BookPage)
- خانم فرانته بار دیگر، با مهارت و جسارتی کم‌نظیر، داستانی را خلق می‌کند که این بار دختری جوان و در آستانه‌ی زنانگی قهرمان آن است. (Wall Street Journal)

کتاب زندگی دروغین آدم‌بزرگ‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به همه افرادی که به ادبیات ایتالیا و خواندن داستان و رمان‌های روان‌شناختی علاقه‌مندند، پیشنهاد می‌شود.

با النا فرانته بیشتر آشنا شویم

ازجمله نویسندگان مطرح و البته محبوب ایتالیایی که هویت او تا امروز مخفی مانده، النا فرانته است. این نویسنده از ابتدای شروع کار خود، هویت حقیقی‌‍‌اش را پنهان کرده؛ اما با همه این‌ها به ‌عنوان یکی از نویسندگان برتر بین‌المللی شناخته می‌شود.

او اولین رمان خودش را در سال 1992 منتشر کرد و پس از آن رمان‌های دیگری را به زبان ایتالیایی تالیف کرد که جزو آثار پرفروش به شمار می‌روند و به چندین زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند. از رمان‌های فرانته تاکنون اقتباس‌های سینمایی زیادی هم شده است که از آن جمله می‌توان به کتاب «عشق زجر‌آور» کرد. این کتاب توسط کارگردان مشهور ایتالیایی «ماریو مارتونه»، به یک فیلم موفق تبدیل شد و در چهل‌وهشتمین جشنواره‌ی فیلم کن به نمایش درآمد. از فرانته می‌توانید آثار دیگری را مانند «دختر گمشده»، «دوست نابغه‌ی من»، «ساحل شبانگاهی» و «اختراعات تصادفی» بخوانید.

فرانته، همچنین، نامزد جایزه‌ی بوکر بوده و یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌های جهان است.

در بخشی از کتاب زندگی دروغین آدم بزرگ‌ها می‌خوانیم

ارتباط بین نگرانی و زشتی برخلاف انتظار باعث آرامش خیالم شد. آنجلا و ایدا گفته بودند زشتی است که بستگی به اضطراب دارد و همین که اضطراب تمام شود خوشگلی برمی‌گردد. دلم می‌خواست باور کنم. سعی کردم بی‌خیال شوم، ولی مجبور کردن خودم به آرامش کار نکرد. ذهنم یک‌مرتبه قاتی می‌کرد و کابوس شروع می‌شد. از همه چیز کینه به دل می‌گرفتم که پس زدنش فقط با خوش‌خلقی ساختگی سخت بود. خیلی زود به این نتیجه رسیدم که نگرانی‌ها زودگذر نیستند. شاید حتی نگرانی هم نبودند بلکه احساسات بدی بودند که در رگ‌هایم بزرگ می‌شدند.

موضوع این نبود که آنجلا و ایدا به من دروغ گفته بودند. از عهدۀ چنین کاری برنمی‌آمدند. طوری تربیت شده بودیم که اصلاً دروغ نگویم. احتمالاً دو خواهر با ربط بین زشتی و نگرانی دربارۀ خودشان حرف زده بودند و تجربه‌ای که داشتند. موضوع‌های زیادی در سرمان داشتیم که از حرف‌هایی بود که از پدر و مادرمان می‌شنیدیم. آنجلا و ایدا هم از حرف‌های ماریانو استفاده کردند که در یک موقعیتی آن‌ها را توانسته بود آرام کند. ولی من آنجلا و ایدا نبودم. آن دوتا در خانواده‌شان یک عمه ویتوریا نداشتند که پدرشان بگوید قیافه‌شان دارد عینش می‌شود.

یک روز صبح در مدرسه یکهو احساس کردم هرگز دیگر دختری نمی‌شدم که پدر و مادرم دلشان می‌خواست، و ماریانوی بی‌انصاف متوجه این موضوع شده بود، و دوست‌هایم می‌رفتند سراغ دوستی با آدم‌های لایق‌تر، و من تنها می‌ماندم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها
نویسنده
مترجمسارا عصاره
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-622-7566-25-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها

برای دریافت کتاب زندگی دروغین آدم‌ بزرگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.