معرفی و دانلود کتاب صوتی بالکان اکسپرس

عکس جلد کتاب صوتی بالکان اکسپرس
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بالکان اکسپرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بالکان اکسپرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بالکان اکسپرس

کتاب صوتی بالکان اکسپرس مجموعه‌ای از مقالات و خاطرات اسلاونکا دراکولیچ نویسنده و روزنامه‌نگار برجسته کروات است که به بررسی جنگ استقلال کرواسی می‌پردازد و جنبه‌های انسانی و تاثیر مخرب این پدیده را بر زندگی روزمره مردم عادی توصیف می‌کند.

درباره کتاب صوتی بالکان اکسپرس:

همواره تصویری که از جنگ‌ها به مردم نشان داده شده، از طریق رسانه‌ها بوده است اما اسلاونکا دراکولیچ نویسنده و روزنامه‌نگار برجسته کروات در کتاب صوتی بالکان اکسپرس (The Balkan express) با دیدگاه و بینشی جدید بخش‌های مختلف جنگ یوگسلاوی (1991 تا 1992) را به تصویر می‌کشد و داستان‌هایی را تعریف می‌کند که نشانگر واکنش‌های مردم عادی به وضعیت وحشتناک و ناامن آن دوران است.

درواقع کتاب بالکان اکسپرس زندگی روزمره مردم کرواسی را بررسی می‌نماید و به خوبی روابط از هم پاشیده انسانی را تحلیل می‌کند؛ اینکه جنگ ممکن است بسیاری از دوستان صمیمی را به دشمنانی خونین تبدیل کند و حتی نویسنده این پرسش را مطرح می‌کند که آیا همه انسان‌ها مسئول این چنین جنگ‌هایی هستند یا خیر.

مجموعه خاطرات و مقالات دراکولیچ توانسته جنبه‌ای بسیار واقعی و انسانی را از جنگ بالکان به نمایش بگذارد و نشان دهد که چگونه این درگیری‌های خونین بر اعضای خانواده و نزدیک‌ترین دوستان و همکاران صرب و کرواتش تاثیر گذاشته است.

کتاب صوتی بالکان اکسپرس به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تاریخ اروپای شرقی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید روایت‌ها و تجربیات انسان‌های جنگ زده را بشنوید، این کتاب جذاب برای شما مناسب است.

اسلاونکا دراکولیچ را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان و روزنامه‌نگاران مهم اروپایی اسلاونکا دراکولیچ (Slavenka Drakulić) نام دارد. او در سال 1949 در کشور کرواسی به دنیا آمد و در رشته ادبیات تطبیقی و جامعه‌شناسی در دانشگاه زاگرب به تحصیل مشغول شد.

او سال‌ها برای نشریات مختلف می‌نوشت و آثار داستانی و غیرداستانی متعددی را نیز از خود بر جای گذاشته است؛ به همین خاطر او در سال 2004 موفق شد جایزه نمایشگاه اروپا (Award for European Understanding) را در لایپزیگ آلمان دریافت کند. همچنین دراکولیچ در گردهمایی نویسندگان بین‌المللی در شهر پراگ در سال 2010، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان اروپایی دوران معاصر معرفی شد.

این روزنامه‌نگار کروات در اوایل دهه 90 میلادی به خاطر مشکلات سیاسی کشور خود را ترک کرد و به سوئد رفت اما همواره به عنوان یک نویسنده مستقل شناخته می‌شود که آثارش در مطبوعات بین‌المللی چون The New Republic، The New York Times Magazine و The New York Review Of Books و لا استامپا، فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ، نیشن و یوروزین منتشر شده است.

اسلاونکا دراکولیچ همواره در داستان‌های خود به موضوعاتی نظیر بیماری، ترس از مرگ، قربانیان جنگ و تجاوز، ظلم به زنان و مسائل فمنیستی می‌پردازد.

برخی از آثار داستانی و غیرداستانی این نویسنده اروپایی عبارتند از: «هولوگرام‌های هراس، طعم مرد، پوست شیشه‌ای، تختخواب فریدا، اس یک رمان درباره بالکان، کافه اروپا، آزارشان به مورچه هم نمی‌رسد، راهنمای بازدید از موزه‌ی کمونیسم و...»

در بخشی از کتاب صوتی بالکان اکسپرس می‌شنویم:

مدارک و کامپیوترم را برداشتم و با دو تا سگم از زاگرب رفتم. یک روز آفتابی پاییز بود؛ سه شنبه هفده سپتامبر. سومین روزی که جنگ در کرواسی بالاخره به اینجا به پایتخت هم رسید. بالاخره رسید بعد از ماه‌ها و ماه‌ها ترس و دلهره، حدس و گمان، شنیدن اینکه نبرد دارد نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و وحشتی که روز به روز بیشتر می‌شد.

ما بی‌هیچ دلیل روشنی تصور می‌کردیم امکان ندارد جنگ به زاگرب برسد. زاگرب با ووکوار، اوسیک، پترینیا و حتی شهرهای قدیمی حاشیه دریای آدریاتیک مثل اسپیلیت، شینبیک یا زادار فرق داشت. زاگرب فقط یک شهر یک میلیون نفری نبود، پایتختی بود که زندگی کل جمهوری را سر و سامان می‌داد. مطمئن بودیم این ساز و کار عظیم نمی‌تواند به این راحتی نابود شود؛ کارکردهای حیاتیش از کار بیفتد؛ رشته‌هایش از هم بگسلد. با اینکه بمباران اوسیک را دیده بودیم، نمی‌توانستیم تصور کنیم که هر شهری ممکن است همان قدر بی دفاع و آسیب پذیر شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
مقدمه
۱۲ دقیقه
فصل اول: شام در باشگاه هاروارد
۱۷ دقیقه
فصل دوم: هفت تیر پدرم
۱۱ دقیقه
فصل سوم: یک فنجان کاپوچینو تلخ
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: سکوت مرگ بار شهر
۱۶ دقیقه
فصل پنجم: پناه جور شدن
۱۸ دقیقه
فصل ششم: بالکان اکسپرس
۲۰ دقیقه
فصل هفتم: پاریس، روکوبار
۱۰ دقیقه
فصل هشتم: زیر سلطه ملیت
۱۹ دقیقه
فصل نهم: بوی استقلال
۲۲ دقیقه
فصل دهم: آدم کشتن سخت است
۲۳ دقیقه
فصل یازدهم: مادرم در آشپزخانه نشسته و با نگرانی سیگار می‌کشد
۲۶ دقیقه
فصل دوازدهم: بازیگری که وطنش را از دست داد
۲۵ دقیقه
فصل سیزدهم: اگر پسری داشتم
۲۴ دقیقه
فصل چهاردهم: حرف‌های ایوان
۲۰ دقیقه
فصل پانزدهم: قهوه خوردن رئیس جمهور در میدان یلاچیچ
۲۶ دقیقه
فصل شانزدهم: زنی که یک آپارتمان را دزدید
۳۴ دقیقه
فصل هفدهم: نامه‌ای به دخترم
۲۷ دقیقه
فصل هجدهم: کفش‌های پاشنه بلند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بالکان اکسپرس
نویسنده
مترجمسونا انزابی نژاد
گویندهمریم لطفی
ناشر چاپیانتشارات گمان
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بالکان اکسپرس

زینب زمانی
۱۴۰۱/۱/۸
این کتاب رو در همون هفته اول جنگ اوکراین و روسیه خوندم…واقعا حس بودن در جنگ رو تداعی میکرد.
M .
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
دردناک تمام قسمتهاش برای ما‌ها قابل درک هست
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بالکان اکسپرس

برای دریافت کتاب صوتی بالکان اکسپرس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.