معرفی و دانلود کتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن

عکس جلد کتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن
قیمت:
70000 تومان - 12.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خالکوب آشویتس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خالکوب آشویتس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن

هدر موریس در کتاب صوتی خالکوب آشویتس، روایتی‌ عاشقانه و تکان‌دهنده را در دورانی آکنده از رنج و وحشت ارائه می‌دهد و خاطرات مردی یهودی را به تصویر می‌کشد که در اردوگاه آشویتس نازی‌ها زندانی شده و وظیفه خالکوبی شماره بر ساعد تازه واردان را برعهده دارد. این رمان پرفروش نیویورک تایمز موفق شد در سال 2018 نامزد جایزه گودریدز شود.

درباره کتاب صوتی خالکوب آشویتس:

در آوریل 1942 لالی سوکولوف یک یهودی اسلواکی به زور به اردوگاه‌های کار اجباری در آشویتس - بیرکناو منتقل می‌شود. زمانی که زندان‌بان‌های نازی متوجه می‌شوند او می‌تواند به چندین زبان صحبت کند، لالی را به عنوان خالکوب اردوگاه انتخاب می‌کنند تا هر زندانی جدیدی که وارد شد، بر روی دست‌شان شماره شناسایی خاص‌شان را خالکوبی کند.

لالی بیش از دو سال و نیم زندانی بوده و شاهد قساوت‌های وحشتناک و وحشیگری‌های فراوان بوده است اما تلاش می‌کند با شجاعتی شگفت‌انگیز دوام بیاورد و حتی زندگی خود را برای نجات دیگر زندانیان به خطر بیندازد؛ چرا که او به خاطر داشتن موقعیت ممتازی که در اردوگاه داشت می‌توانست از طریق تبادل جواهرات و پول کشته شدگان یهودی، با غذا، دیگر انسان‌های در بند را از گرسنگی و مرگ نجات بدهد.

سرانجام یک روز در ژوئیه 1942، لالی با زنی جوان ملاقات می‌کند که از ترس در صف انتظار می‌لرزد و منتظر است که شماره 34902 بر روی بازویش خالکوبی شود. نام آن زن گیتاست و این دیدار سبب رابطه‌ای عاطفی و زیبا میانشان می‌شود و حتی با هم قرار می‌گذارند که در صورت جان سالم بردن از اردوگاه، با هم دیگر ازدواج کنند.

کتاب خالکوب آشویتس (The Tattooist of Auschwitz) را می‌توان یک بازآفرینی زنده، دلهره‌آور و در نهایت امیدوارکننده از تجربیات لالی سوکولوف دانست که گواهی‌ است بر استقامت عشق و انسانیت در تاریک‌ترین شرایط ممکن.

این داستان زیبا که در سال 2018 منتشر شد و توانست تا اکتبر 2019 بیش از سه میلیون نسخه در سراسر جهان بفروشد، به خوبی توانسته وحشیگری‌ها و افراطی بودن رفتارهای انسانی را به نمایش بگذارد و بخشی از جنایات تاریخ جنگ جهانی دوم را نشان بدهد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی خالکوب آشویتس:

- شماره یک پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- شماره یک پرفروش‌ترین آثار بین‌المللی
- برنده جایزه Audie برای داستان (2019)
- نامزد جایزه Goodreads Choice برای داستان های تاریخی و برای بهترین نویسنده (2018)

نکوداشت‌های کتاب صوتی خالکوب آشویتس:

- این یک داستان قدرتمند و دردناک است که به سختی از یاد می‌رود. (Kirkus Reviews)

- خالکوب آشویتس داستان امید و بقا در برابر اجتمالات باورنکردنی و قدرت عشق است. (Popsugar)

- این کتاب براساس داستانی واقعی، دلخراش و در عین حال پر اضطراب نوشته شده و عزم لالی برای زنده ماندن در در اردوگاه همراه با گیتا را به خوبی نشان می‌دهد که شاهدی بر قدرت مهربانی، نبوغ و امید است. (People)

- اگرچه ممکن است که گذشته‌ای که در اینجا نشان داده می‌شود، کاملا واقعی نباشد، با این حال بسیاری از پیچیدگی‌های داستان لالی باعث جذابیت هرچه بیشتر می‌شود و حتی با اینکه می‌دانیم لالی زنده خواهد ماند، موریس تعلیقی قابل توجه در رمان به وجود می‌آورد. (Booklist)

- خالکوب آشویتس سندی خارق‌العاده است و تصور کسی که مجذوب این اثر نشود و با آن همراهی نکند، بسیار سخت است. من آن را بدون هیچگونه قید و شرطی به هرکسی توصیه می‌کنم! (گرام سیمسیون، نویسنده پرفروش بین‌المللی کتاب پروژه‌ی رزی)

- این چه کتاب خارق‌العاده و مهمی است. ما همچنان نیاز داریم که خاطرات هولوکاست را حفظ کنیم. این اثر یک داستان هیجان‌انگیز در میانه جنگ است که عشق و وفاداری و دوستی را به طرز روح‌انگیزی نمایش می‌دهد. (جیل منسل، نویسنده پرفروش بریتانیایی)

کتاب صوتی خالکوب آشویتس برای چه کسانی مناسب است؟

آثار ادبی و هنری فراوانی درباره هولوکاست و جنگ جهانی دوم تولید شده است، با این حال همچنان این ژانر طرفداران خاص خود را دارد. پس اگر شما هم تاریخ این دوره از اروپا برایتان جذابیت دارد و می‌خواهید طعم انسانیت، عشق و امید را در دل تاریک‌ترین و سخت‌ترین لحظات بچشید، کتاب پرفروش خالکوب آشویتس به شما پیشنهاد می‌شود.

هدر موریس را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ی اهل نیوزلند است که با نوشتن رمان خالکوب آشویتس به شهرت رسید. هدر موریس (Heather Morris) پیش از آنکه نویسنده‌ای تمام وقت شود، در بیمارستان بزرگ دولتی در ملبورن کار می‌کرد و در کنار آن به مطالعه و نوشتن فیلمنامه مشغول بود. حتی یکی از فیلمنامه‌هایش توسط یک فیلمنامه نویس برنده اسکار در ایالات متحده انتخاب شد. موریس رمان دیگری به نام «سفر سیلکا» را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی خالکوب آشویتس می‌شنویم:

زندگی روزانه لالی و لئون هنوز براساس رسیدن انتقالی‌ها از سراسر اروپا مشخص می‌شود. بهار به تابستان می‌رسد اما انتقال متوقف نمی‌شود. امروز جفت آن‌ها روی صف‌ها طولانی زنان زندانی کار می‌کنند. فرآیند جداسازی همان نزدیکی پیش می‌رود؛ آن‌ها آنقدر مشغولند که توجهی به آن نمی‌کنند. یک دست و یک تکه کاغذ جلوی آن‌ها قرار می‌گیرد و آن‌ها هم کارشان را انجام می‌دهند؛ بارها و بارها.

این اسرا به طرز غیرعادی خموش هستند؛ شاید شرارت را در هوا احساس می‌کنند. ناگهان لالی احساس می‌کند که کسی سوت می‌زد، آهنگ آشناست. شاید یک اپرا باشد. صدای سوت اوج می‌گیرد و لالی به سمت صدا نگاه می‌کند. مرد پالتو سفید به سوی آن‌ها می‌آید؛ لالی سرش را پایین می‌اندازد و می‌کوشد ریتم کارش را حفظ کند. «به صورت‌ها نگاه نکن!» کاغذ را می‌گیرد و ارقام را خالکوبی می‌کند، به همان روشی که هزاربار انجام داده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
41 دقیقه
بخش اول
36 دقیقه
بخش دوم
32 دقیقه
بخش سوم
13 دقیقه
بخش چهارم
14 دقیقه
بخش پنجم
18 دقیقه
بخش ششم
18 دقیقه
بخش هفتم
13 دقیقه
بخش هشتم
11 دقیقه
بخش نهم
10 دقیقه
بخش دهم
11 دقیقه
بخش یازدهم
16 دقیقه
بخش دوازدهم
21 دقیقه
بخش سیزدهم
13 دقیقه
بخش چهاردهم
7 دقیقه
بخش پانزدهم
8 دقیقه
بخش شانزدهم
7 دقیقه
بخش هفدهم
15 دقیقه
بخش هجدهم
24 دقیقه
بخش نوزدهم
16 دقیقه
بخش بیستم
12 دقیقه
بخش بیست و یکم
10 دقیقه
بخش بیست و دوم
8 دقیقه
بخش بیست و سوم
16 دقیقه
بخش بیست و چهارم
14 دقیقه
بخش بیست و پنجم
12 دقیقه
بخش بیست و ششم
35 دقیقه
بخش بیست و هفتم
12 دقیقه
بخش بیست و هشتم
9 دقیقه
بخش بیست و نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن
نویسنده
مترجمسودابه قیصری
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
70000 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خالکوب آشویتس

🌸Zahra Habibi🌸
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
کتاب خوبی بود اما نکات قابل توجه‌ای داشت. شرایط بسیار اسفناک بود محرومیت از حقوق اولیه و دوری از خونواده، لالی که یه پسر ۲۴ ساله ست و شخصیت اصلی داستانه توی بدتررین اوضاع هوس عشق و عاشقی به سرش میزنه البته به نظر من این یه عشق نبود لالی زرنگ بود و میدونست که برای زنده موندن اول به یه انگیزه و امید مضاعف نیاز داره و دوم اگه از اون جهنم خلاص بشه یه آدم عادی نیست و هیچ دختری نمیتونه با پسری که چندین بار تا یک قدمی مرگ رفته و برگشته کنار بیاد مگر اینکه خود دختر شرایطی مشابه رو از سرگذرونده باشه به هرحال این برای من یه عشق ملموس نبود و همینطور شخصیت لالی رو نتونستم خیلی باهاش ارتباط برقرار کنم گاهی مخاطب اونقدر غرق شخصیت‌های یه کتاب میشه که با عاشق شدنشون خودشم دچار تپش قلب و هیجان میشه یا با غصه هاشون گریه میکنه ولی من تو این کتاب همچین تجربه‌ای نداشتم عشق لالی و گیتی منو یاد عشق پسر چوپان و فاطمه توی کتاب کیمیاگر انداخت همونقدر سطحی و ناخوشایند😥نکته مهم دیگه‌ای که توی داستان به چشم میومد تضاد توصیف‌های لالی بود از طرفی میگفت شرایط بسیار سخت گیرانه ست ولی از طرف دیگه میدیدیم که اردوگاه رو روی یه انگشتش داره میچرخونه به هر حال ناراضی نیستم و خرید این کتابم پیشنهاد میکنم صدای آقای عمرانی هم منو برد به هزار خورشید تابان خالد حسینی چون اولین بار صدای ایشون رو بااون کتاب شنیدم 😍مثل همیشه عالی بودند🌸🌸
محمود اژدری
۱۴۰۱/۵/۱۰
با سلام و احترام
کتاب خالکوب آشویتس نوشته هدر موریس و با ترجمه خوبی از سودابه قیصری از نشر ثالث و با صدای خوب رضا عمرانی و ناشر خوب صوتی آن ماه آوا
یک رمان عاشقانه واقعی در سال‌های آخر جنگ جهانی دوم داستانی از عشق و زنده ماندن. داستان از زبان فردی است بنام لالی یک یهودی اهل اسلواکی است. برای خود
اینکه خانواده را در امان نگه دارد به اختیار خود به اردوگاه کار اجباری نازی‌ها فرستاده می‌شود و داستان از اینجا آغاز گردیده. داستانی که نشان از آن دارد که آلمان نازی چه روی وحشتناکی از خود را در جنگ جهانی دوم به نمایش گذاشته است.
در کتاب با صحنه‌های وحشتناک از آزار زندانیان، تجاوز و کار اجباری مواجه هستید. جایی که افراد حتی برای زنده ماندن حاضر می‌شوند که هموطنان خود را قربانی کنند. جایی که در آن عاشق می‌شوند یا به عشق خود می‌رسند و یا همیشه از دیدار او محروم می‌مانند. ترجمه روان و کامل آن بر زیبایی این کتاب افزوده است و شما را به دوران سیاه جنگ جهانی دوم می‌برد جایی که گاهی اوقات حتی شرافت انسانی هم به خاک سپرده می‌شود جایی که حتی مادر برای فرزندش نا مهربان می‌گردد. ولی باز هم در این شرایط دوستی‌ها و عشق‌های شکل می‌گیرد تا زمینه جاودانی انسانی به فراموشی سپرده نگردد. در پایان کتاب متوجه می‌شوید کتاب از خاطران لالی و از زبان فرزند اون نقل شده است و حتی نقاشی محبوب مادر خود را هنوز به دیوار اتاقش دارد و خاطرات آن‌ها را برای خود مرور می‌کند.
این قبیل کتاب‌ها که خیلی از آن‌ها را نشر خوب ثالث ترجمه کرده است می‌تواند به ما گوشزد کند هر زمان ممکن است که آرامش بشری به جنگی خانمانسوز بدل گردد و حتی انسانیت به زیر پا افکنده شود. حتما مطالعه بفرمایید.
مهدی حمیدی
۱۴۰۲/۶/۳۱
یکی از زیباترین و در عین حال جذاب‌ترین رمان‌هایی که با واقعیت نیز همراه بوده همین کتاب خالکوب آشویتس می‌باشد. در این کتاب که به صورت کاملاً ساده و روان زندگی، مرگ، نوع چالش آدم‌ها با یکدیگر، انواع و اقسام توجیهات برای کارهای انجام چه درست و چه نادرست، نوع کمک افراد به یکدیگر در زمان سختی، عشق و در محبت زمان جنگ و در بدترین اردوگاههای‌های مرگ، پستی و دناعت انسان‌ها در مواجهه با قدرت‌، زندگی به هر قیمت و با هر شرایط، تغییر دیدگاه آدم‌ها نسبت به یکدیگر، همچنین توجه به چیزهای کاملا کوچک که در زمانی غیر از جنگ مطلقا به چشم نمی‌آید و لذت بردن از آنها، تماماً در این کتاب به نحو واقعی و کاملاً زیبا به تصویر کشیده شده است.
صدای جناب عمرانی لذت خواندن آن را دوچندان میکند و نوع تیپ‌های شخصیتی گرفته شده در آن بسیار زیبا و در نوع خود منحصر به فرد می‌باشد.
Rahil najafi
۱۴۰۱/۱/۱۷
خواندن قصه‌های جنگ جهانی دوم بسیار متاثر کننده است
آنهمه وحشت از ساعتی نامعلوم که هستی یا نه
زنده‌ای یا مرده
کار اجباری
کتک خوردن اجباری
زندگی وحشتناک و سراسر ترس
گرسنگی مضاعف و …..
و البته بدتر از این است که پس از همه رنج و درد مجدد به کار اجباری از سمت شوروی
ادعاهای وحشتناک خیانت
و وطن فروشی
و اینکه چرا تو زنده‌ای؟
زنده ماندن در اردوگاههای کار اجباری خود جرم بود پس از جنگ
همه باز هم بعد ان همه درد محکوم شدند
آخر چرا؟؟؟
و این فکر در ذهن میچرخد که اگر در آن زمان بودیم ما چه میکردیم
اگر این سبک کتابها را دوست دارید پیشنهاد میکنم دختری که رهایش کردی و فقط برایم نامه بنویس را مطالعه نمایید بسیار تاثیر گزار ……
و متشکر از صدای بی نظیر آقای عمرانی و دیگر عوامل خصوصا خانم راضیه هاشمی
Amirtaher Shahri
۱۴۰۱/۹/۳
نگاه به موضوع هولوکاست و نسل کشی و نژاد پرستی مخصوصا از نگاه یک اسیر اردوگاه آشویتس بسیار جالب توجه و در عین حال دردناک بود و برای مثال در کتاب” کسب و کار من مرگ” نوشته روبر مرل آشویتس از نگاه رییس نازی و جنایتکار اردوگاه رودولف هوس گفته شده بود و اینجا دقیقا نقطه مقابل آن یعنی از نگاه یک اسیر را و یهودی…توصیه میکنم کتابی که اشاره کردم هم مطالعه کنید، مطالعه از دو دیدگاه مخالف واقعا شناخت دید کاملی از واقعیتهای موجود در کوره‌های آدم سوزی و اتاق‌های کشتارجمعی و نسل کشی یهودیان و فاجعه‌های رخ داده به دست بشر، برای خواننده به ارمغان میاورد. باسپاس از کتابراه
جمشید شاوری زاده
۱۴۰۱/۴/۴
شنیدن این کتاب برای من بسیار جالب بود، تبحر نویسنده در نگارش این کتاب در کنار اجرای بسیار زیبای گوینده هارمونی کاملی را بوجود آورده است، شنیدن ماجراهای این کتاب بی اعتباری روابط اجتماعی بین کانونهای بشری را حتی در به اصطلاح ممالک متمدن را بخوبی نشان می‌دهد به شکلی که تنها با تلنگر یک نفر جبار زندگی صدها میلیون انسان که هیچ ربطی به او ندارند قربانی امیال این نابکاران می‌شوند و زندگی آن‌ها دستخوش از هم گسستگی و نابودی می‌شود، شنیدن این کتاب را به همه افراد بخصوص کسانی که دوستدار اطلاع از تاریخ معاصر هستند معرفی میکنم
نوح نظری نژاد تختی
۱۴۰۱/۸/۱
به نظر بنده این کتاب از مجموعه آثاری است که باید توسط هر کسی که اهل مطالعه هست حتما باید خوانده شود خصوصا که حکایتی واقعی، داستان عشق و امید، صبر و استقامت و نهایتا شکست ظلم دیکتاتوری و پیروزی نور بر ظلمت است اما این موفقیت مرهون عشق و مهربانی، تدبیر و امید و نوع دوستی و انسانیت است. واما از اجرای بی نظیر داستان نباید غافل شویم چنان مرا جذب خودکرد که محال بود آنرا کنار بگذارم. خواندن این اثر را توصیه میکنم.
سعید خراسانی
۱۴۰۱/۳/۲۰
کتاب جذابیه، مخصوصا با صدای آقای عمرانی، البته تصور میکنم درخصوص مباحث تاریخی مقداری اغراق شده، پس از جنگ خیلی از داستان‌های اتفاق افتاده در اردوگاههای کار بوسیله متفقین گفته شده و از زبان آلمانی‌ها چیزی موجود نیست، ولی درکل می‌توان تصور دوران سخت و سیاهی رو داشت که نویسنده بخوبی آنرا نشان داده، در واقعا زمان جنگ به قوم یهود ظلم‌های زیادی شده، این کتاب خیلی من را بیاد کتاب انسان در جستجو معنا انداخت
رها
۱۴۰۱/۶/۱۶
کتاب عالیی بود و واقعا از تبحر قلم نویسنده برای به تصویر کشیدن چهره‌ی جنگ و اردوگاه آشوویتش حیرت زده شدم!
علاقه زیادی به کتاب‌ها و در کل مطالب در ارتباط با جنگ جهانی دوم دارم و پیشنهاد میکنم کسانی که دنبال یک کتاب خوب هستند حتما مطالعه کنند❤
گویندگی بسیار عالی بود و در طول داستان خسته نشدم👍🏻🌸
وقتی به واقعی بودن این روایت فکر میکنم و قلبم به درد میاد، مخصوصا اون اتاقک‌های گاز و... 💔
mohammad jaafaran
۱۴۰۲/۴/۲۷
بسیار جذاب، گیرا و پر کشش بود... در تمامی قسمت‌های داستان میتونی تصویر سازی کنی و مثل یک فیلم همه کتاب رو گوش بدی.. گوینده که خب نیازی به تعریف بنده ندارن، و تمامی داستان محشر بود.. ولی ورای قصه، حتی فکر زندگی سخت و طاقت فرسای آن‌ها که کمی چاشنی شانس و صد البته هوش لالی با آن آمیخته شده هم، نفس گیر و افتضاح میشه بود..
Sanaz Nasiri
۱۴۰۱/۵/۱۵
جنگ، قدرت، مذهب، سیاست
در طول تاریخ همیشه همین بوده و ویژگیهایی که هر کدوم از این اسم‌ها برای فرد بوجود میاد
بدنیا میای اسم روت میزارن مذهبتو تعیین میکنن بخاطر همین مسئله تا سالها باید با چیزهایی مواجه بشی که حتی خودتم در داشتنشون دخیل نبودی
این میزان از خشونت و ترس خدایا افرینشو باید سیستم عاملشو عوض کنی
hossein binkhani
۱۴۰۱/۱/۳۰
سلام. کتاب خوبیه مطالب آموزنده‌ای داره از جمله امید به زندگی در شرایط سخت ونشون میده که همیشه یه راهی هست برای نجات یافتن. البته لالی شخصیت اصلی داستانه که نشون میده چجوری از دونسته هاش استفاده میکنه و سعی میکنه دوستان خوبی برای خودش پیدا کنه. ممنونم ازکتابراه و راوی محترم باصدای گرمشون
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
کتابی زیبا ودوست داشتنی...... از زندگی مردی که در زمان نازی‌ها در اسارتشان بوده وسختیهای زیادی را کشیده...... من واقعا این کتاب را دوست داستم..... واقعا به مخاطبان پیشنهاد میکنم گوش کنند.... صدای راوی زیبا وگوشنواز....... //ممنون از کتابراه به خاطر زخمات زیادی که میکشند........ ونظر مخاطبان برایشان مهم است........
پری سا
۱۴۰۰/۵/۱۴
با سلام. داستانِ گوش نواز و در عین حال دردآوری بود و البته تلنگری هم میزنه به انسان که قدر لحظه لحظه نعمت زندگی و آزادیش رو بدونه. من تحت تأثیر جاذبه هوش و ذکاوت و درایت قهرمان داستان قرار گرفتم؛ مخصوصا وقتی به این فکر میکردم که این یک داستان واقعیه.. صدای راوی خوب بود
مرضیه قایدی
۱۴۰۲/۶/۲۵
عالی بود چه در بیان روایت جنگ جهانی، و چه در بیان روایت عشق در میانه و تلاطم جنگ بسیار فوق العاده من عاشق این کتاب هستم و هر بار برای روحیه و انرژی در رنج زندگی این کتاب رو گوش میدهم، و باورم میشه از این بدتر هم میشود به مو میرسد ولی ظلم ک رنج پایدار نیست
مشاهده همه نظرات 77

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خالکوب آشویتس

برای دریافت کتاب صوتی خالکوب آشویتس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.